10:57:54
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳
کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
دُرنیوز
مشرق -  سایر -  رسانه - 
7 دقیقه و 30 ثانیه پیش
بابک بیات (متولد ۱۳۲۵) از ۱۹ سالگی با موسیقی کلاسیک و جهانی آشنا شد.بیات از بزرگترین آهنگسازان معاصر ایران است که با خوانندگان و ترانه سرایان بسیاری ...
دُرنیوز
به آنها خودروهای خاکستری می‌گویند. خودروهایی که از کشور امارات وارد ایران شده و راه بازار را در پیش گرفته‌اند و عموما هم به دست مصرف‌کنندگانی می‌رسند ...

به گزارش تابناک اقتصادی، به آنها خودروهای خاکستری می‌گویند. خودروهایی که از کشور امارات وارد ایران شده و راه بازار را در پیش گرفته‌اند و عموما هم به دست مصرف‌کنندگانی می‌رسند که تمایل به سواری گرفتن از خودروهای خارجی لوکس دارند، اما اطلاعات چندانی نسبت به این خودروهای خاکستری ندارند.

ماجرا از آنجا شروع می شود که خودروهای وارداتی صفر کیلومتری وارد بازار ایران شده‌اند که برخی نمایشگاه داران اتومبیل در سطح شهر، اگرچه از نو نبودن آنها اطلاع دارند، اما آنها را به جای خودروهای صفر کیلومتر به دست مصرف‌کنندگان می‌دهند و شاید هم هیچگاه آن مشتریان، متوجه نشوند که این خودرو نو نبوده است؛ چراکه کیفیت خودروهای خارجی آنقدر بالا است که حتی پس از چند ماه کار کردن هم دچار مشکل خاصی نشود که مصرف کننده را به این سوق دهد که شاید این خودرو دست دوم باشد.

برخی نمایشگاه داران خودرو پرده از فروش این خودروهای خاکستریبرمی دارند و می گویند که همکارانشان از طریق برخی دلالان، خودروهای کارکرده کشورهای همسایه به خصوص امارات متحده عربی را که این روزها مردمانش به لوکس گرایی رو آورده‌اند و به دلیل درآمد بالایی که دارند، اغلب تنوع طلب شده‌اند، را خریداری کرده و بعد از نونوار کردن آن، تعویض برخی قطعات و صفر کردن کیلومتر، در بازار عرضه می‌کنند.

موضوعی که البته برخی مسئولان دولتی و صنفی نیز آن را تائید کرده اند و البته به مشتریان هشدار داده اند که باید در زمان خرید خودروهای وارداتی، دقت کافی را در این زمینه داشته باشند و حتما از مشاوران معتمد در این زمینه بهره گیرند.‌‌‌

فروش خودروهای واردات دست دوم به جای نو

یکی از نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در تهران با هشدار نسبت به وقوع این پدیده می گوید: برخی واردکنندگان اقدام به فروش حواله‌های ثبت سفارش کرده اند و خریداران این حواله ها نیز، به جای خودروهای صفر کیلومتر، تنها با یک دستکاری فنی خودروهایی را وارد کشور کرده اند که نو نیستند، اما وقتی که در نمایشگاه‌های عرضه اتومبیل های وارداتی در سطح شهر برای فروش به نمایش گذاشته می‌شوند، به عنوان خودروی صفر کیلومتر به دست مشتری داده می شوند.

در حالی که پیش از این گزارشی در خصوص واردات خودروهای دست دوم به اسم نو به کشور منتشر شده بود، رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از برخورد با واردکنندگان متخلف در این زمینه خبر داده است.

پیش از این رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران از وقوع تخلف گسترده در واردات خودرو خبر داده و اظهار کرده بود که چند ماه پیش چند شرکت وارد‌کننده‌ خودرو به جای واردات خودروهای ثبت سفارش شده، اقدام به فروش حواله‌های ثبت سفارش به قیمت حدود 10 تا 15 میلیون تومان کردند.

خریداران حواله‌های واردات نیز خودروهای دست دوم و کارکرده را با دستکاری در سیستم کارکرد واقعی خودرو به عنوان خودرو صفر کیلومتر وارد کشور کرده‌اند.

این فروشنده می‌گوید: اندکی کاوش در مغازه های فروش خودروهای وارداتی در سطح شهر، این موضوع را به خوبی نمایان می کند، البته ممکن است که در گام اول اگر از یک فروشنده سئوال شود که آیا خودروی دست دوم تر و تمیز دارد که در حد صفر باشد، اول امتناع کند ولی در گام بعدی تقریبا به قیمت خودروهای صفر کیلومتر آن را به خریدار می فروشد.

وی می گوید: برخی از همکاران که از این فرآیند آگاه بوده و کاملا تفاومت میان خودروهای چند ماه کار کرده را با صفر کیلومتر تشخیص می دهند، خود شخصا برای خرید این خودروها مراجعه کرده اند و متاسفانه همان خودرو را در قالب خودروهای نو و صفر کیلومتر به وی عرضه کرده اند .

این در شرایطی رخ می دهد که واردات خودروهای دست دوم به کشور ممنوع است و دولت هیچگاه اجازه نداده است که خودروهای دست دوم از مبادی رسمی وارد کشور شود، در حالی که این خودروها به راحتی و حتی در قالب خودروهای لوکس صفر کیلومتر از برخی گمرکات وارد کشور شده اند.

البته سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز بارها و بارها در این رابطه هشدار داده است و اعلام کرده است که با واردکنندگان خودروهای دست دوم به کشور برخورد قانونی خواهد کرد، ضمن اینکه اگر فردی خودروی دست دوم را به عنوان خودروی نو بفروشد، تخلف و یا به نام دیگر، تقلب کرده است و با او برخورد خواهد شد.

شگردهایی که مسئولان را به اشتباه انداخت

مسئولان همواره معتقد بوده اند که خودرو کالایی نیست که قابلیت قاچاق داشته باشد، بنابراین باید این خودروها از مبادی قانونی وارد کشور شده باشد؛ اما شگرد کلاهبرداران برای واردات این خودروها به گونه ای بوده است که توانسته ماموران فنی گمرکات را نیز به غلط بیاندازد و این خودروها را از چشمان تیزبین آنها رد کند.

واکنش به واردات خودروهای دست دوم به جای نو

این اظهارات در حالی مطرح می شود که پیش از این نیز، معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران به واردات خودروی دست دوم تحت عنوان نو به کشور واکنش نشان داده و تاکید کرده بود که واردات خودروهای دست دوم به کشور ممنوع بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

او اضافه کرد: در صورت مشاهده تخلف، حتما با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد، زیرا دستکاری خودرو دسته دوم و عرضه آن به عنوان خودروی نو فراتر از تخلف از استانداردهای مصوب، نوعی کلاهبرداری محسوب می شود و جنبه کیفری نیز دارد.

به گفته وی بازرسان سازمان ملی استاندارد انبارهای برخی شرکتهای واردکننده خودرو را بررسی خواهند کرد و چنانچه به تخلف دست یابند هم با شرکت بازرسی کننده که دقت کافی برای کشف این تخلف نداشته و هم با شرکت وارد کننده برخورد خواهد شد.

غش در معاملات خودرویی!

احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان می گوید: بی تردید بر اساس مقررات، ورود خودروی دست دوم به کشور ممنوع است و اگر گمرک این تخلف را تشخیص دهد، باید بی درنگ خودروهای مذکور را به کشور مبدأ بازگرداند.

به گفته وی، گمرک و سازمان استاندارد باید از نظر فنی بازبینی دقیقی در خودروهای وارداتی داشته باشند، چون تشخیص خودروهای نو از دست دوم توسط کارشناسان فنی به راحتی امکان پذیر است!نعمت بخش می افزاید: مطابق قانون، خودروهای خارجی وارداتی باید صفر کیلومتر باشند و بیش از دو سال از زمان تولید آنها نگذشته باشد.

او همچنین ورود خودروهای دست دوم به کشور را تخلف و خلاف شرع دانست و خاطرنشان کرد: این اقدام غش در معامله و ضایع کردن حقوق مصرف کنند بوده و بیانگر بهره برداری بیش از حد سوءاستفاده کنندگان از این فضا است.

وی با استناد بر تکالیف برنامه پنجم توسعه گفت: بر این اساس فقط به شرکتهای حمل و نقل داخلی اجازه داده شده در صورت نیاز کامیونهای دست دوم و یا با مدل قدیمی تر به کشور وارد کنند که آن هم فقط در این صورت مجاز خواهد بود که کمتر از 3 سال از عمر کامیونها گذشته باشد و خدمات پس از فروش آن تضمین شود، اما اینکه خودروی سواری کارکرده به جای نو وارد کنند و به مردم بفروشند نوعی حرام خواری است! چون ممکن است این خودروها قطعات یدکی خاص نیاز داشته باشند و مصرف کننده از این موضوع بی اطلاع باشد.

به هرحال، اکنون برخی واردکنندگان، با دستکاری در سامانه کارکرد راستین، به عنوان خودرو صفر کیلومتر به کشور وارد کرده اند که به نظر می رسد باید علاوه بر اینکه مردم آگاهی به آنها خودروهای خاکستری می‌گویند.
دُرنیوز
اداره پلیس سنت لوییس اوایل امروز چهارشنبه اعلام کرد که ادامه اعتراضات در شهر فرگوسن در حومه سنت لوییس هم اکنون "تجمع غیر قانونی" به شمار می‌رود و ...

به گزارش مشرق، ریانوستی نوشت: در حالی که اعتراضات در شهر فرگوسن نسبت به رای هیات منصفه در خصوص پرونده قتل مایکل براون نوجوان سیاه پوست به دست یک مامور سفیدپوست همچنان ادامه دارد، اداره پلیس سنت لوییس اعلام کرده است که از این پس اعتراضات در شهر فرگوسن را "تجمعات غیر قانونی" ارزیابی کرده و کسانی که حاضر به ترک خیابان ها نشوند از سوی پلیس بازداشت می شوند.

بر اساس این گزارش پلیس سنت لوییس در توییتر نوشت: این اعتراضات هم اکنون تجمع غیر قانونی در نظر گرفته می شود و کسانی که حاضر به ترک منطقه نشوند بازداشت خواهند شد.

شب گذشته نیز اعتراضات در شهر فرگوسن ادامه داشته و این اعتراضات به خشونت کشیده شده است. در جریان این اعتراضات به اموال و اماکن شهر فرگوسن خسارات زیادی وارد شده است. یک دستگاه خودروی پلیس فرگوسن نیز به آتش کشیده شده است. معترضان در خشونت های شب گذشته با پرتاب بطری به سوی نیروهای پلیس حمله کردند. پلیس نیز با استفاده از گاز اشک آور سعی در متفرق کردن معترضان داشته است.

در جریان اعتراضات گسترده مردم فرگوسن و سایر مناطق آمریکا به بی گناه اعلام شدن دارن ویلسون مامور پلیس قاتل مایکل براون نوجوان سیاه پوست 18 ساله بیش از 61 نفر بازداشت و تاکنون 13 نفر زخمی شده اند.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا نیز پروازها بر فراز این شهر را محدود کرده است. جان بلمار رئیس پلیس منطقه سنت لوییس تاکید کرد که ده ها ساختمان طعمه حریق شده است.

جی نیکسون فرماندار ایالت میسوری دستور اعزام نیروهای بیشتر گارد ملی به فرگوسن را صادر کرده است.ساکنان فرگوسن بر این باورند که مرگ براون نمادی از رفتار ناعادلانه ای است که با سیاه پوستان توسط اقلیت سفید پوست در این شهر می شود.

دُرنیوز
رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات علی مطهری گفت: اینکه نمایندگان مجلس در صورتی که رأی اعتماد بدهند و یا رأی اعتماد ندهند متهم شوند، ...

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سخنان علی مطهری نماینده مردم تهران در مخالفت با محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، طی سخنانی با اشاره به اظهارات مطهری، گفت: آقای مطهری در سخنان خود گفت که اگر مجلس به آقای فرهادی رأی اعتماد بدهد حتماً معامله‌ای صورت گرفته که این حرف حتماً نادرست است.

وی افزود: نمایندگان مجلس خودشان بررسی می‌کنند، ممکن است به وزیر پیشنهادی رأی بدهند و یا ممکن است رأی ندهند، برحسب موضوع بررسی می‌کنند. اگر این‌طور باشد که مجلس رأی ندهد، یک‌طور متهم شود و اگر رأی بدهد جور دیگر متهم شود، کار جوانمردانه و مردانه‌ای نیست.

لاریجانی اظهار داشت: آقای مطهری گفت که مجلس وزرای پیشنهادی قبلی را که رأی نیاوردند فتنه‌گر می‌دانست، اما بنده از مجموع آرای نمایندگان مجلس چنین برداشتی ندارم.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: حداکثر دریافتی که می‌توانیم از رأی نمایندگان داشته باشیم این است که نمایندگان احراز صلاحیت نکردند، یعنی نتوانستند اطمینان کافی پیدا کنند که این افراد وزیر مناسبی هستند، اما اتهام به وزرای پیشنهادی قبلی نزدند که آنها فتنه‌گر هستند و بخواهیم اینجا از عکس آن استفاده کنیم و لذا به‌نظر بنده این‌گونه مباحث در مورد مجلس دقیق نیست و می‌گویم این موارد را رعایت کنید.

بهارستان‌نشینان در خلال و پس از پایان سخنان لاریجانی احسنت، احسنت می‌گفتند.

دُرنیوز
خبرگزاری شبستان: اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با انتشار بیانیه ای خواستار ثبت تاریخی رویداد پنجم آذر گرگان شدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از گرگان، در بیانیه اعضای شورای اسلامی شهر گرگان آمده است: یکی از رویدادهای بزرگ تاریخ انقلاب ایران، واقعه خونین پنجم آذر سال 1357 گرگان است، واقعه ای که به جهت گستردگی و تأئید آن بر مسیر حرکت های  انقلابی، می بایست آن را در ردیف وقایع 19 دی قم و 25 بهمن تبریز در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به شماره آورد.

 

این بیانیه می افزاید: آری 36 سال پیش در چنین روزی صبح روز یک شنبه پنجم آذر سال 57 دهها هزار نفر از مردم گرگان وشهرها و روستاهای اطراف به فرمان امام خمینی (ره) ( که آن روزها را به خاطر حمله مأموران رژیم شاه به حرم مطهر امام رضا (ع) روز عزای عمومی اعلام کرده بود ) برای انجام یک تظاهرات آرام در میدان امام زاده عبدالله (علیه السلام) گرگان گرد آمدند اما فوراً از سوی مأموران حکومت پهلوی مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند که در نتیجه این سرکوبی بی رحمانه در آن روز، حدود 150 نفر زخمی شدند و 14 نفر نیز به شهادت رسیدند.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: این جنایت هولناک گرچه باعث تأثر شدید مردم منطقه گرگان شد، ولی  موجب بیداری و آگاهی بیشتر مردم و ادامه مبارزه تا پیروزی نهایی در 22 بهمن سال 57 گردید و وظیفه خطیر ماست که نباید بگذاریم گذشت زمان، گرد فراموشی بر چهره حوادث و حماسه آفرینان بنشاند. حادثه الهام بخش را باید زنده نگه  داشت، قهرمانان را پیوسته باید یاد کرد.  

    

این بیانیه اضافه می کند: ایام الله را همچون تابلویی که جهت را نشان می دهد، همواره باید مطرح کرد و در برابر چشم داشت تا فراموش نشود.

 

بیانیه اعضای شورای شهر گرگان ادامه می دهد: یک روز بازار سودای جان و بهشت گرم بود و خدا مشتری جان های عاشقان، اینک سال ها از آن قطعه بهشتی در تاریخ می گذرد وآن سال ها از کوچ آن پرستوهای مهاجر اما نام ویاد و خون معطر و مطهر شان، همچون پرچمی بلند، در مسیر زندگی مادر اهتراز است و راه را به ما نشان می دهد، تا به بیراهه نرویم و نگذاریم این پرچم های ایثار و فداکاری فرو افتند.   

 

اعضای شورای اسلامی شهر بر این باورند که حماسه پنچم آذر به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی شهر می درخشد و معتقدیم که حماسه آفرینان این روز زنده تاریخ هستند، با افتخار روز پنجم آذر را در یادهای نسل جوان و علاقه مند تاریخ زنده نگه خواهیم داشت ومی بایست به طرق گوناگون ثمرات این قیام مردمی را به نسل جدید منتقل کنیم.

 

پایان پیام/

دُرنیوز
موج -   -  استان ها - 
3 دقیقه و 9 ثانیه پیش
رئیس پلیس راه استان البرز، از اجرای محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی این استان در روزهای پایانی هفته خبر داد.

۵ آذر ۱۳۹۳ (۱۰:۳۷ق.ظ)

اعمال محدودیت های ترافیکی پایان هفته در جاده های استان البرز

رئیس پلیس راه استان البرز، از اجرای محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی این استان در روزهای پایانی هفته خبر داد.
به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ «رضا اکبری» به منظور تأمین نظم و امنیت در جاده ها در تعطیلات پایانی هفته محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان البرز را به شرح ذیل اعلام کرد:
- تردد موتورسیکلت از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه 5 آذر ماه الی ساعت 24 روز جمعه 7 آذرماه 93 از محورهای کرج – چالوس، هراز و بالعکس ممنوع می باشد.
- تردد انوع تریلر و کامیون از محورهای کرج – چالوس و هراز کماکان ممنوع است.
- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 الی 24 روز جمعه مورخ 7 آذرماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17 الی 24 همان روز از 15 کیلومتری جنوب مرزن آباد (دزدبن) به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.
- تردد کلیه کامیون ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 6 الی 24 روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه مورخ 5 ، 6 و 7 آبان ماه از محور هراز ممنوع می باشد.
ضمنا مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن های 120 و 88255555 (10خط )به صورت شبانه روز پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی می باشد.

بررسی صلاحیت پنجمین وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت علوم/ روحانی وارد صحن علنی مجلس شد
به گزارش مشرق، جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه)‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

وکلای ملت در نشست علنی امروز پارلمان صلاحیت و برنامه‌های پیشنهادی محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

هم‌اکنون 196 نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس صندلی 192 نماینده مجلس خالی است.

حسن روحانی رئیس‌جمهور چهارشنبه هفته گذشته 28 آبان‌ ماه در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی «محمد فرهادی» را به عنوان پنجمین وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی سکّان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به منظور کسب رأی اعتماد به خانه ملت معرفی کرد.

روحانی پیش از این «میلی‌منفرد»، «رضا فرجی‌دانا»، «نیلی‌احمدآبادی» و «دانش‌آشتیانی» را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی کرده بود که میلی‌منفرد نتوانست از پارلمان رأی اعتماد بگیرد، اما فرجی‌دانا توانست از فیلتر رأی اعتماد بگذرد.

چند ماهی بیش، از عمر وزارت فرجی‌دانا نگذشته بود که وکلای ملت به دلیل انتصابات آقای وزیر و نیز عملکرد نادرست وی در این وزارتخانه حساس و کلیدی، طرح استیضاح فرجی‌دانا را تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردند.

طرح مذکور نیز پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان بین دولت و مجلس، بالاخره در دستور کار پارلمان قرار گرفت و فرجی‌دانا موفق نشد مجدداً رأی اعتماد خانه ملتی‌ها را کسب کند.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، حسن روحانی رئیس‌‌جمهور یک ساعت فرصت دارد از محمد فرهادی در صحن علنی دفاع کند.

نطق علی مطهری به عنوان مخالف وزیرپیشنهادی/ ثبت نام بیش از 100 نماینده برای دفاع از فرهادی/ روحانی: امیدورام فرهادی رای قاطع بیاورد و گره وزارت علوم باز شود

سپس 2 نفر از نمایندگان به عنوان مخالف و 2 نفر به عنوان موافق وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق، هر کدام حداکثر 15 دقیقه فرصت سخنرانی دارند، البته هر نماینده مخالف یا موافق می‌تواند تمام یا بخشی از وقت خود را به نماینده دیگری بدهد.

پس از اتمام سخنرانی مخالفان و موافقان برنامه‌های وزیر پیشنهادی، خود وزیر پیشنهادی علوم پشت تریبون قرار می‌گیرد و حداکثر 30 دقیقه فرصت دارد ضمن تشریح بیوگرافی و سوابق خود، برنامه‌هایش را ارائه دهد.

در پایان هم رئیس مجلس صلاحیت وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری را به رأی وکلای ملت می‌گذارد.

کل زمان بررسی صلاحیت محمد فرهادی 150 دقیقه معادل 2 ساعت و 30 دقیقه است، البته ممکن است برخی مخالفان از ایراد سخنرانی انصراف دهند که در این صورت موافق هم صحبت نمی‌کند و در نتیجه از این زمان کاسته می‌شود.


اسامی مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی علوم اعلام شد

بررسی صلاحیت محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در دستور کار جلسه علنی امروز چهارشنبه پارلمان قرار دارد.

بر همین اساس علیرضا منادی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اسامی موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی را به شرح ذیل قرائت کرد:

مخالفان: علی مطهری که بخشی از زمان خود را به علی‌ محمد احمدی داده است و حمیدرضا مشهدی.

موافقان: محمد مهدی رهبری املشی که بخشی از وقت خود را به قربانی داده است و سید مهدی هاشمی که بخشی از وقت خود را به الیاس نادران داده است.


روحانی وارد صحن علنی مجلس شد

حسن روحانی رئیس‌جمهور دقایقی قبل برای دفاع از محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری وارد صحن علنی مجلس شورای اسلامی شد.

حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس هنگام ورود رئیس‌‌جمهور به پارلمان، به استقبال وی رفت.

علی لاریجانی رئیس مجلس هنگام ورود روحانی به صحن علنی به وی خوش‌آمد گفت.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، روحانی یک ساعت فرصت دارد از برنامه‌های وزیر پیشنهادی خود دفاع کند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، محمود واعظی وزیر ارتباطات و نوبخت سخنگوی دولت همراه، روحانی را هنگام ورود به صحن علنی مجلس مشایعت می‌کردند.

نطق علی مطهری به عنوان مخالف وزیرپیشنهادی/ ثبت نام بیش از 100 نماینده برای دفاع از فرهادی/ روحانی: امیدورام فرهادی رای قاطع بیاورد و گره وزارت علوم باز شود

روحانی در صحن علنی مجلس:
رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم پیوند مبارکی را بین دولت و مجلس به وجود می‌آورد

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز(چهارشنبه) در صحن علنی مجلس در دفاع از فرهادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری  با گرامیداشت روح شهیدان مجلس به ویژه شهید مدرس گفت: مجلس شورای اسلامی از آغاز پیروزی انقلاب تا امروز در ادوار مختلف بار سنگینی را در زمینه قانون‌گذاری، نظارت، دموکراسی، پیگیری برای اجرای قانون، تصویب لوایح مهم و سرنوشت‌ساز و طرح‌های بسیار مهم، قوانین مربوط به برنامه پنج‌ساله، بودجه سالانه و همچنین رأی اعتماد به وزرا در ادوار مختلف چه این رأی اعتماد را بر عهده داشته است که پیوند مبارکی را بین مجلس و دولت به وجود آورد.

وی ادامه داد: وزرا تنها از حمایت دولت برخوردار نیستند وزیر هنگامی که وارد وزارتخانه می‌شود که رأی نمایندگان و رأی مثبت آنان را به همراه دارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه همه امور و کارها شامل حراست از مرزهای کشور بر دوش مجلس شورای اسلامی است اظهار داشت: شما می‌دانید که هر گونه اقدامی با رأی مجلس شورای اسلامی صورت می‌گیرد و مقاوله‌نامه‌ها،‌قراردادها و تأیید همه مسائل مهمی که به عنوان قرارداد بین ایران و کشورهای مختلف و حتی دادن وام‌ها بر دوش مجلس شورای اسلامی است که اگر فرصت بود به آن اشاره می‌کردم.

روحانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی از دوره اول خود تا امروز رسالت و وظیفه مهمی را در برابر ملت ایران ایفا کرده است، خاطرنشان کرد: امیدوارم این مسیر تا پایان ادامه داشته باشد و منجر به حرکت  کشور در مسیر قانون و مردم‌سالاری دینی شود.

روحانی: امیدورام گره وزارت علوم باز شود/ لاریجانی خطاب به مطهری: اتهام‌زنی به مجلس اقدام ناجوانمردانه‌ای است

روحانی در ادامه تصریح کرد: این مجلس هم همان مسیری را تا پایان ادامه خواهد داد که ثمره هدایت مجالس در مسیر قانون، در مسیر مقررات کشوری، در مسیر مردم‌سالاری دینی، استحکام قوای سه‌گانه تحت هدایت رهبری و در نهایت ساختن قدرت بزرگ ملی در برابر رقبا یا دشمنان است.

وی با بیان اینکه امروز برای پنجمین بار خدمت نمایندگان مجلس می‌رسم تا وزیر پیشنهادی را برای وزارتخانه مهم علوم خدمت نمایندگان معرفی کنم، گفت: از همه کاندیدای سابق و وزرای پیشنهادی سابق که قبول زحمت کردند و به مجلس آمدند و توانستند رای 70 یا 79 نماینده رادر کنار خود داشته باشند اما همچنین نتوانستند رای اکثریت نمایندگان را کسب کنند تشکر می‌کنم که برای رضای خدا خود را آماده کردند.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد:‌البته سخت است که به مجلس بیایند و پشت تریبون سخن بگویند. گاهی برای خود و خانواده آنها مشکلاتی ایجاد می‌کنند اما آنان برای انجام وظیفه آمدند و من از آنان سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم در مسئولیت‌های دیگر ادای وظیفه کنند.

روحانی در خصوص فرهادی گزینه پیشنهادی وزارت علوم گفت:‌همه شما نمایندگان شاید به اندازه خود من یا بیشتر آقای فرهادی را می‌شناسید که وی امروز به عنوان وزیر جدید برای وازتخانه مهم علوم معرفی شده است. فرهادی هم در زمینه وزارت علوم و هم در زمینه بهداشت، درمان و پزشکی دارای سابقه است.

وی در ادامه تصریح کرد: البته این صحبت را باید بکنم که رسانه‌ها و سایت‌ها رای نیاوردن وزرا را به مسائلی منتسب نکنند که نتیجه آن اهانت به مجلس یا نمایندگان مجلس باشد. ما یک دموکراسی ویژه‌ای در ایران داریم. دموکراسی غیرحزبی که در دنیا کمتر تجربه شده است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد:‌ اگر دموکراسی ما حزبی بود، دو یا چند حزب داشتیم و اقلیت و اکثریتی وجود داشت و یا اینکه دولت و مجلس از یک حزب بودند و یک مقدار کار در تعامل سیاسی آسانتر بود اما حال قانون اساسی ما این شیوه را برگزیده و ما در طول این مدت همین راه را ادامه دادیم.

روحانی با بیان اینکه دموکراسی موجود در کشور امتیازات و مشکلات خاص خود را دارد،‌گفت:‌ البته این گونه نیست که ما برای بهبود اوضاع فکر نکنیم و نیندیشیم تا بتوانیم راه بهتری پیدا کنیم، دموکراسی در آنجا که نظرات نهادهای قانونی با افکار عمومی منطبق است کار سخت پیش نمی‌رود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما مشاهده می‌کنیم در سال‌های مختلف و در انتخابات گوناگون افکار عمومی مردم ایستا نیست و در نقطه 5 سال گذشته نمی‌ایستد. افکار عمومی مانند نهر زلال و روان است و حرکت جوهری که ملاصدرا از آن گفته در افکار عمومی خیلی سریع‌تر و بیشتر وجود دارد. افکار عمومی تغییر می‌کند و ما همواره باید با فکر مردم و در کنار افکار مردم باشیم.

رئیس‌جمهور در رابطه با خصوصیات گزینه پیشنهادی وزارت علوم گفت: فرهادی فردی انقلابی، مومن، معتدل و معتقد به تحول در دانشگاه است، وی معتقد است که دانشگاه از کمیت به کیفیت برسد زیرا دانشگاه ما باید دانشگاه علم و آگاهی به سیاست باشد نه سکویی برای جناح‌های سیاسی.

روحانی: امیدورام گره وزارت علوم باز شود/ لاریجانی خطاب به مطهری: اتهام‌زنی به مجلس اقدام ناجوانمردانه‌ای است

وی افزود: فرهادی معتقد است که دانشگاه باید آرام و مرکز علم باشد، دانشگاه باید با مشکلات جامعه توام باشد و اگر مشکلاتی در هر زمینه‌ای وجود دارد دانشگاه باید به کمک بیاید.

روحانی خاطرنشان کرد: ما تنها اقتصاد دانش‌بنیان نمی‌خواهیم بلکه سیاست، فرهنگ، تعامل مجلس و دولت و حرکت قوای سه‌گانه نیز باید دانش‌بنیان باشد، آنچه در اختیار داریم در کنار وحی که بالاترین مسیر هدایت ما است عقل و علم است و اینها در کنار هم می‌تواند ما را به مقصد نهایی برساند تا به نقطه‌ای برسیم که ایران مرجع علم منطقه و جهان اسلام باشد.

رئیس‌جمهور اظهار امیدواری کرد که نمایندگان با شناختی که از فرهادی دارند و با سابقه‌ای که وی در مقاطع حساس در وزارت علوم و بهداشت داشته است با رای قاطع از این وزارتخانه گره بازکنند تا وزیر انجام مسئولیت کرده و دانشگاه نشاط خود را بازیابد.

وی گفت: این ایام که ایام بسیج و نیروی دریایی است را تبریک می‌گویم، امام راحل در پنجم آذرماه سال 58 در یک سخنرانی فرمودند ما به یک ارتش 20 میلیونی نیاز داریم و حتی اینگونه تعبیر کردند که جوانان ما باید آموزش ببینند نه اینکه استفاده از تفنگ را هم بلد نباشند، امام(ره) فرمودند ما 20 میلیون تفنگدار لازم داریم و ارتش 20 میلیونی کلید خورد و در جنگ تحمیلی نیز نقش بزرگی را ایفا کرد که امروز هم نقش بزرگی بر دوش دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی دریایی هم در همان ماه‌های اولیه موفقیت‌های بزرگی را به دست آورد و پس از آذر سال 59 نیروی دریایی عراق در خور عبدالله حبس شد و کار ناوچه پیکان و رشادت نیروی دریایی از یاد ملت ایران نمی‌رود.


حمله علی مطهری به نمایندگان مجلس + پاسخ لاریجانی

علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی به سخنرانی پرداخت و در بخشی از سخنان خود نمایندگان مجلس را متهم کرد. علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی که به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی به سخنرانی پرداخت به جای انتقاد از  وزیر پیشنهادی با حمله به نمایندگان مجلس و زیر سوال بردن عملکرد آنها در بخشی از سخنان خود گفت: درست نیست مجلس اصولگرا به دلیل قول هایی که برای انتصابات دریافت کرده رای دهد. مشکل مجلس فتنه نیست رای دادن به وی این را نشان می دهد.

علی لاریجانی رییس مجلس در واکنش به اظهارات مطهری با بیان اینکه آقای مطهری گفتند اگر مجلس به آقای فرهادی رای دهد حتما یک معامله‎ای صورت گرفته؛ عنوان کرد: این حرفی کاملا نادرست است، اینکه رای نیاوردن وزرای پیشنهادی قبلی به این دلیل است که آنها فتنه‎گر هستند؛ من از مجموع رای نمایندگان چنین برداشتی ندارم و عدم رای اعتماد مجلس به آنها به این معنی بود که نمایندگان احراز صلاحیت آنها را تایید نکردند.


 مخالف/مطهری: اگر مجلس رای بدهد حتما معامله‌ای صورت گرفته

نماینده تهران با بیان اینکه گفتمان اصولگرایی به خطر افتاده است، گفت: علت مخالفت من با وزیر پیشنهادی علوم، موافقت فضای عمومی مجلس با وی است، در حالی که دو وزیر پیشنهادی قبلی قوی‌تر بودند و با معیار فعالیت در فتنه، از سوی مجلس رد شدند.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس (5 آذر ماه 93) و در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم با اشاره به علت مخالفت خود با محمد فرهادی اظهار داشت: علت مخالفت من این است که احساس کردم فضای مجلس در مجموع موافق وزیر پیشنهادی است، در حالی که افراد قوی‌تری از آقای فرهادی با معیار درست مجلس که همراهی با فتنه خط قرمز ماست از سوی مجلس رد شدند، بنابراین احساس می‌کنم گفتمان اصولگرایی به خطر افتاده و لازم است که از آن دفاع کنم.

وی افزود: می‌خواهم با منطق اکثریت مجلس در مسئله وزارت علوم صحبت کنم و به عبارت دیگر می‌خواهم از حیثیت و اعتبار مجلس دفاع کنم اگر مجلس آسیب ببیند کل نظام آسیب می‌بیند، مجلس در جریان وزیر سابق علوم (فرجی‌ دانا) و در جریان رأی اعتماد به دو وزیر پیشنهادی قبلی مهم‌ترین معیار و ملاک خود را در عدم همراهی با فتنه 88 اعلام کرد و گفت فتنه خط قرمز ماست، نامه‌نگاری یا تحصن مبنی بر تظلم و دادخواهی را به معنی فتنه‌گری اعلام کرد و گفت ما به چنین کسی رأی اعتماد نمی‌دهیم.

نماینده تهران اضافه کرد: نیلی احمدآبادی را به جرم امضای تظلم 88 و به دلیل قضیه حمله عده‌ای به دانشکده فنی دانشگاه تهران، ضرب و شتم و بازداشت و دانشجویان را فتنه‌گر نامیدیم و به او رأی اعتماد ندادیم، آقای دانش آشتیانی را هم به جرم امضای یک نامه انتقادی در جریان حوادث سال 88 فتنه‌گر نامیدیم و هر چه گفت اطلاعی از آن نامه ندارم و نام من را بی‌خبر جزو امضاکنندگان قرار داده‌اند از او نپذیرفتیم و گفتیم الأن دیر است، باید همان موقع تکذیب می‌کردید، همچنین آقای دانش آشتیانی را که جرم همکاری با حزب مشارکت ضد نظام دانستیم و گفتیم صلاحیت وزارت را ندارد.

مطهری ادامه داد: اکنون آقای فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی شده است در حالی که وی در کارنامه سیاسی خود امضای نامه‌ای را به همراه آقایان خاتمی، موسوی و کروبی و ده‌ها استاد دانشگاه‌ها و افراد سیاسی دیگر خطاب به مراجع تقلید در اعتراض به نحوه برخورد مأموران امنیتی و نظامی با مردم معترض دارد.

لاریجانی: اتهام‌زنی به مجلس در عدم رأی دادن به وزرا اقدام ناجوانمردانه‌ای است

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و بعد از سخنرانی علی مطهری به عنوان مخالف فرهادی وزیر پیشنهادی علوم، اظهار داشت: آقای مطهری در بخشی از سخنان خود گفت که «اگر مجلس به فرهادی برای تصدی سکان وزارت علوم رأی دهد، معامله‌ای صورت گرفته است»، باید در این زمینه بگویم این حرف درستی نیست.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی خودشان صلاحیت افرادی که معرفی می‌شوند را بررسی می‌کنند ممکن است به فرد پیشنهادی رأی بدهند ممکن است رأی ندهند، اینکه مجلس رأی بدهد یک جور متهم شود رأی ندهد یک جور متهم شود، این اقدام جوانمردانه‌ای نیست.

رئیس مجلس بر همین اساس یادآور شد: اینکه گفته می‌شود مجلس وزرای علوم پیشنهادی قبلیرا فتنه‌گر می‌دانست و به همین دلیل به آنان رأی نداد، این هم حرف درستی نیست، من از مجموعه رأی نمایندگان مجلس چنین برداشتی نداشتم، دریافت ما از رأی نمایندگان این است که نمایندگان صلاحیت وزرای پیشنهادی قبلی را احراز نکردند و نتوانستند اطمینان کاملی بیابند که فرد پیشنهادی وزیر مناسبی است.

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: این‌گونه بحث‌ها در مورد مجلس دقیق نیست و بهتر است نمایندگان مجلس در سخنرانی‌هایشان رعایت کنند.

مخالف/احمدی: فردی از جنس آموزش عالی باید در وزارت علوم قرار بگیرد

نماینده دهلران در مجلس با بیان اینکه باید کسی در مصدر آموزش عالی قرار گیرد که دردهای پارک‌های علم و فناوری و نه درد اتاق‌های عمل را بداند، گفت: چرا نباید فردی از جنس آموزش عالی در وزارت علوم قرار گیرد.

علی‌ محمد احمدی نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم در مخالفت با وی اظهار داشت: جلسه رأی اعتماد امروز ما مربوط به وزارتخانه‌ای است که از اساسی‌ترین و پایه‌ای‌ترین وزارتخانه کشور است.

وی افزود: برخلاف تصورات برخی که می‌پندارند قدرت نظامی می‌تواند بازدارندگی ایجاد کند باید بپذیریم آنچه که فراتر از بازدارندگی قدرت ایجاد می‌کند، علم و دانش است.

این نماینده مجلس بیان کرد: اگر دغدغه ما ارتقای علم، دانش و تکنولوژی و جایگاه ایران در منطقه و جهان در این موارد است، باید وزیری متصدی وزارت علوم شود که سند چشم‌انداز 20 ساله را برای وزارت علوم بتوانند محقق کنند.

احمدی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی علوم از فرزندان انقلاب اسلامی است،‌ خاطرنشان کرد: بنده نه از آقای فرهادی بلکه، از آقای رئیس‌ جمهور این سؤال را دارم که آیا انتخاب فرهادی حل عملیاتی یقه سفیدان بیکاری که نظام آموزش عالی باید آنها را کارآفرین خلق کرده باشد، حال خیل بیکاران سرگردان به بار آورده است را دارد؟

نماینده دهلران تصریح کرد: ما شاهدیم که برنامه آقای فرهادی تنها 48 ساعت پس از وزیر پیشنهادی قبلی به مجلس ارائه شد، ما باید تلاش کنیم مشکلات آموزش عالی را حل کنیم، نه اینکه واقعیت‌های آموزش عالی را نادیده بگیریم، گفتمان تمدن‌ساز باید قدرت علمی کشور را ارتقا ببخشد.

وی با بیان اینکه فرهادی در دهه 60 وزارت آموزش عالی را بر عهده داشته است، گفت:‌ آیا انتزاع وزارت علوم از وزارت بهداشت اشتباه بوده، اگر این طور نبود چرا نباید فردی از جنس آموزش عالی در وزارت علوم قرار گیرد؟

احمدی افزود: باید کسی در مصدر آموزش عالی قرار گیرد که درد پارک‌های علم و فناوری را بداند نه دردهای اتاق عمل را، چراکه آقای قاضی‌زاده هاشمی دردهای اتاق عمل را می‌داند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: درد امروز ما پارک‌های علم و فناوری و هزاران فارغ‌التحصیل پیام نور است که این روزها به اوج بیکاری رسیده‌اند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: تعدادی از وزرای کابینه سن بالا داشتند که عده‌ای گفتند با تحرک خود جبران می‌کنند، اما از آن تعداد تنها یک نفر توانسته است تحرک خوبی داشته باشد، ما در وزارت علوم فردی می‌خواهیم که از دانشگاه‌ها بازدید کند.

احمدی در پایان سخنان خود با بیان اینکه امیدواریم با وفاقی که در مجلس به وجود آمده فرهادی رأی اعتماد لازم را داشته باشد،‌ یادآور شد: اما انتظار داریم فرهادی در آموزش عالی تراز انقلاب اسلامی حاضر شود.


 موافق/رهبری‌املشی: فرهادی مصداق بارز عدالت است، مخالفان خلاف واقع نگویند

محمد مهدی رهبری‌املشی نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه پارلمان در موافقت با محمد فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه زمانی که بخواهیم امانتی را به شخصی بسپاریم، وی باید اهلیت داشته باشد،‌ اظهار داشت:‌ اهلیت یعنی فرد از نظر صداقت، امانت، عدل و احسان شایستگی لازم را داشته و در عین حال تخصص لازم را نیز دارا باشد.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی علوم هر دو ویژگی ذکر شده را داراست، افزود: من به عنوان فرد کوچکی از مجلس از اینکه ما هنوز نتوانسته‌ایم یک فرد مناسب را برای مسئولیت خطیر وزارت علوم انتخاب کنیم از یک جهت خوشحال و از یک جهت ناراحتم.

رهبری‌ اضافه کرد: ناراحتی من به این دلیل بود که کشور ما امروز در وضعیت خاصی قرار دارد و ما باید به مسئولان کمک کنیم تا مسائل به درستی پیش برود.

وی با اشاره به زمان اعلام وصول نامه معرفی وزیر پیشنهادی علوم تصریح کرد: در آن زمان تشخیص من این بود که فضای مجلس برای آقای فرهادی مناسب است و وی بالای 200 رأی موافق خواهد داشت.

این نماینده مجلس خطاب به مخالفان وزیر پیشنهادی علوم اضافه کرد: عزیزانی که قصد مخالفت با  فرهادی را دارند باید بر اساس مستندات با وی مخالفت کنند و چیزی خلاف واقعیت نگویند.

رهبری‌ املشی به مخالفت علی مطهری نماینده مردم تهران با وزیر پیشنهادی علوم اشاره کرد و گفت: آقای مطهری که من احترام فراوانی برایشان قائلم در مخالفت با وزیر برخی از مسائلی را مطرح کردند که واقعیت نداشت، به طور مثال آن نامه‌ای که اعلام شد آقای فرهادی آن را به امضا رسانده به گفته وی آن نامه توسط وزیر پیشنهادی علوم امضا نشده است، ما نباید زمانی که سایت یا رسانه‌ای مطلبی را نوشت آن را منعکس کنیم.

رهبری‌ همچنین تصریح کرد: مطهری به این موضوع اشاره کرد که فرهادی در یکی از احزاب حضور داشته اما فرهادی تأکید دارد من در آن حزب نبودم.

وی وزیر پیشنهادی علوم را مصداق بارز عدالت توصیف کرد و از همکاران خود خواست تا به محمد فرهادی برای تصدی پست وزارت علوم رأی مثبت دهند.

موافق/قربانی: فرهادی اعلام کرد فتنه خط قرمز ماست

 محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه امروز چهارشنبه در صحن علنی مجلس در موافقت با محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم با اشاره به تحولات رخ داده در دهه‌های گذشته در وزارت علوم دانشگاه‌ها را دارای نقش مهم در ترسیم برنامه‌های کشور عنوان کرد و گفت: امروز تمایل نمایندگان به رای مثبت به فرهادی نشان‌دهنده توانمندی اوست.

وی خطاب به علی مطهری گفت: بسیاری از کسانی که دیروز به عنوان مخالف برای فرهادی ثبت‌نام کرده بودند امروز با پس گرفتن مخالفت خود موافق وی شدند.

قربانی 4 محور مهم مؤثرتر در رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم به جهت حساسیت جایگاه وی را تشریح کرد و گفت: اول آنکه فتنه خط قرمز ماست و دوم اینکه باید راجع به آن روشنگری صورت گیرد.

وی افزود: سوم اینکه فتنه 88 جلوه‌ای از توطئه دشمنان بوده و چهارم هدف از فتنه گمراه کردن مردم بود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس تصریح کرد: شخصا با آقای دکتر فرهادی در این مورد صحبت کردم که ایشان اعلام کرد که فتنه خط قرمز ماست.

وی با اشاره به درایت فرهادی در ماجراهای بیمارستان‌های حضرت رسول و امام خمینی در جریان فتنه 88 گفت: ایشان 8 سال وزیر بودند که 4 سال آن در وزارت علوم و 4 سال آن در وزارت بهداشت بوده است؛ دوران وزارت بهداشت ایشان اوج بحران در دانشگاه‌ها بود و من خود به عنوان دانشجو نحوه مدیریت ایشان را از نزدیک رصد می‌کردم.

قربانی با اشاره به سوابق اجرایی فرهادی در موسسه دانش و پژوهش ایران تاکید کرد:‌ باور داریم آقای فرهادی منتسب به هیچ جریان سیاسی نیست و از رئیس‌جمهور بابت انتخاب چنین گزینه‌ای تشکر می‌کنم.

مخالف/ مشهدی عباسی: برخی‌ها از رأفت نظام سوءاستفاده می‌کنند

حمیدرضا مشهدی عباسی نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (5آذر 93) در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، گفت: بحث‌هایی مطرح شده که لازم است در این جلسه دفاع کنیم. از هجمه‌هایی که یکی دو ماه گذشته علیه مجلس صورت گرفته است.

وی افزود: ملت شریف ایران لازم است بدانند که در زمان انتخاب شدن اوباما به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا تحلیلی را تحویل او داد که در رابطه با ایران نیز مباحثی در آن وجود داشت.

عباسی تصریح کرد: سازمان سیا در رابطه با ایران به اوباما گفته بود که به نحوی برنامه‌ریزی کند تا در پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش چالشی به نام ایران برای آمریکا وجود نداشته باشد.

وی اضافه کرد: تا بحث فتنه مطرح می‌شود موضوع سیاسی می‌شود بسیاری از مشکلات اقتصادی مردم به خاطر همین بحث فتنه و نادانی برخی سیاست‌مداران بوده است.

عباسی تأکید کرد:‌ بعد از بحثی که سازمان سیا به اوباما مطرح کرد فتنه 88 ایجاد می‌شود و این فتنه باعث نا امنی تهران شد.
 
وی اضافه کرد: سیا باز تأکید می‌کند که فرصت هست تا از راه اپوزیسیون به ایران ضربه بزنیم. یک نادانی باعث شد تحلیل سیا عوض شود و فشارهای تحریمی که امروز وجود دارد اثر فتنه است.

این نماینده مجلس گفت: اگر اینکه من با فرد اصلاح‌طلبی نشستم و گفتند با فتنه‌گران نشسته‌ای اشتباه است ولی کسی که فتنه‌گری‌اش محرز شده را نمی‌توان نادیده گرفت.

عباسی خاطرنشان کرد:‌ چه دلیلی دارد که یک فتنه‌گر بیاید و بخواهد وزیر شود کسی که اساتید و دانشجویان را علیه نظام شورانده است کسی که به دنبال براندازی نظام بوده است. برخی‌ها از رأفت نظام سوءاستفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد:‌اگر نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیدند فردی صلاحیت ندارد که وزیر شود نباید جنجال کرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: توقع داشتیم رئیس‌جمهور که به دنبال تعامل و وحدت است مباحثی را که باعث زیاد شدن فاصله و از بین بردن وحدت می‌شود را مطرح نمی‌کرد.

عباسی اظهار داشت: فرجی دانا نزدیک به 110 رأی مثبت از مجلس گرفت ولی بعد آن مجلس را زیر سؤال بردند لااقل با موافقان خودتان درست برخورد کنید.

وی اضافه کرد: برخی از دوستان همکار صحبت‌هایی می‌کنند که مجلس را زیر سؤال می‌برد باید به این مباحث توجه کرد تا باعث سوءاستفاده دشمنان نشود.

مشهدی‌عباسی با اشاره به نقاط ضعف گزینه پیشنهادی وزارت علوم، گفت: عدم تعامل با مجلس یکی از ضعف‌های فرهادی بوده است که امیدواریم ترمیم کند، مدتی که زحمت سازمان هلال احمر را داشت گزارشی از وی ندیدیم، ما می‌گوییم دولتمردان گزارش عملکرد به مجلس بدهند تا عملکرد مثبت آنها را به مردم بگوییم ولی در سازمان هلال احمر ظهور و بروزی ندیدیم، فرهادی فقط یک جلسه در روزهای اول با کمیسیون اجتماعی داشت.

وی افزود: امیدواریم در وزارت علوم فرهادی به این مسائل توجه کند و تعامل با مجلس مورد توجه قرار بگیرد.

مشهدی‌عباسی ادامه داد: در بحث بورسیه نیز جار و جنجال بسیاری به پا شده است به طوری که برخی از خانواده‌های شهدا می‌گویند که با آنها برخورد شده است، ما می گوییم دولتمردان در کارها با نمایندگان مشورت کنند، اگر کسی تخلف کرده باید برخورد شود ولی در حال حاضر به خانواده شهدا اجحاف می شود.

وی با بیان اینکه نظام باید با افراد فعال در فتنه برخورد کند، گفت: نمی‌گوییم این افراد را بازداشت کنید زیرا نظام ما نظام رئوفی است ولی حداقل این افراد جریمه شوند و پست نگیرند.

مشهدی‌عباسی خطاب به گزینه پیشنهادی وزارت علوم اظهار داشت: بحث نظارت بر تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد و پیام نور باید مورد توجه قرار گیرد، شما کار بزرگ و سنگینی پیش رو دارید در حال حاضر در بحث رشته‌ها آمایش نداریم و باید این مسئله را مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود:‌امروز ما چقدر تحصیلکرده بیکار داریم؟ چه آمایش سرزمینی داریم که برخی رشته‌ها را حذف کنیم؟ تحصیلکردگان مقاطع دکترا و ارشد وضعیت اشتغال نامناسب دارند و در وزارت علوم به این موضوع توجه نشده است.

وی افزود:‌دانشگاه‌ها می‌توانند اثرات مثبت بر فرهنگ جامعه داشته باشند و از نشریات تا مباحث مختلف را مطرح کنند به طوری که پس از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل از نظر اخلاقی و دینی و علمی از شاخص‌های قبلی بالاتر باشد.

مشهدی‌عباسی با بیان اینکه برخی اساتید دانشگاه تبلیغ دین‌های انحرافی را در کلاس‌‌ها دارند، گفت: این مسائل باید به شدت نظارت شود. متأسفانه برخی مسائل را در دانشگاه ها می‌بینیم که ناراحت هستیم.

وی با اشاره به ضرورت تعامل دولتمردان با مجلس، گفت: وزرا و سازمان‌ها باید ارتباط بیشتری بانماینده‌ها داشته باشند زیرا نماینده‌ها حرف ملت را می زنند و زبان مردم هستند. امیدواریم به این مسائل توجه شود تا شاهد توسعه ارتباط وزارت علوم با کمیسیون‌های مختلف به خصوص کمیسیون آموزش و تحقیقات باشیم.در حال تکمیل ...
دُرنیوز
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ما برای حضور در اقیانوس اطلس آمادگی داریم، گفت: منتظر دستور سلسله مراتب هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ما برای حضور در اقیانوس اطلس آمادگی داریم، گفت: منتظر دستور سلسله مراتب هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه رونمایی از سه سامانه جدید این نیرو، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: سامانه کنترل آتش ثامن ابتدی روی ناوشکن الوند نصب شده و سپس روی مابقی شناورها نیز بکار گرفته خواهد شد.

وی افزوذ: رادار باند X و S نیز روی همه شناورها نصب می شود.

سیاری درخصوص حضور ناوگان دریایی ارتش در اقیانوس اطلس نیز با بیان اینکه ما برای این ماموریت آمادگی داریم، گفت: منتظر دستور سلسله مراتب هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین به ناوشکن جدید دماوند اشاره کرد و افزود: این ناوشکن از لحاظ پدافند، برد،شعاع عملیاتی و رادار و تسلیحات و جنگ الکترونیک و سامانه های ارتباطی از جماران برتر خواهد بود هرچند این سامانه‌ها بر روی جماران نیز نصب خواهد شد.

دُرنیوز
ایلنا -   -  استان ها - 
12 دقیقه و 2 ثانیه پیش
فرماندار مریوان گفت: برای داشتن شهری توسعه یافته و شهروندانی قانون مدار، باید دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری، بخشداری و در رأس آن فرمانداری، ...

فرماندار مریوان گفت: برای داشتن شهری توسعه یافته و شهروندانی قانون مدار، باید دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری، بخشداری و در رأس آن فرمانداری، تعامل، همفکری و ارتباط چند سویه‌ای با همدیگر داشته باشند.

به گزارش ایلنا، محمد فلاحی شامگاه سه شنبه در نشست فرماندار مریوان با شهرداران مریوان، کانی دینار و برده رشه و بخشداران در مریوان افزود: شفافیت و نگاه صادقانه به مسائل و نارسایی‌های شهروندان باید اساس کار شهرداری و بخشداری‌ها باشد.

وی با اشاره به مطالبات بر حق شهروندان از دستگاه‌های اجرایی و در راس آن شهرداری و بخشداری‌ها گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی این ادارات همواره برطرف کردن مشکلات و به حداقل رساندن نارسایی‌ها در سطح شهرها و روستاهاست.

فلاحی ابراز امیدواری کرد و تصریح کرد: با داشتن نیروهای جوان، مستعد و پر توان، شاهد پیشرفت روبه رشد زیر ساخت‌های اساسی در حوزه شهری و بخشداری‌های سطح مریوان باشیم.

وی ادامه داد: شهرداری و شورای شهر با توجه به نوع رسالت کاری در رابطه با بودجه، اعتبارات و درآمدهایی که از طریق مختلف کسب می‌کنند برخی اوقات به نوعی نا خواسته وارد حاشیه می‌شوند.

فلاحی اضافه کرد: غلبه و کنار آمدن با این حاشیه‌ها به مدیریت و اقتدار مدیر بستگی دارد و کسانی که وارد مسائل حاشیه‌ای در هر زمینه‌ای شوند متن و اصل کار را به کل فراموش خواهند کرد.

فرماندار مریوان گفت: خوشبختانه فضای موجود میان شهرداری، شورا و فرمانداری فضایی دوستانه و دور از حاشیه است شهردار و اعضای شورای شهر نگاه صادقانه و شفافی به مسائل و مشکلات شهروندان دارند

در این نشست شهردار مریوان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله و خدمات عمرانی صورت گرفته ابراز امیدواری کرد.

فواد کریمی افزود: در چشم انداز برنامه 5 ساله شهرداری، خدمات عمرانی شهرداری صرفاً از خدمات زیر ساختی و آسفالت خیابان‌ها و محله‌ها، فراتر رود و شهرداری با برنامه‌ریزی، اصول مهندسی شده و بکارگیری نیروهای جوان و متخصص، بتواند در سالیان آتی در ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و معنوی شهروندان نیز سهیم باشد.

وی با توجه به موقعیت خاص شهرستان مریوان و وجود استعدادهای گردشگری و جذب مسافر در فصول مختلف، فعالیت‌های شهرداری صرفا وابسته به بودجه دولتی نیست.

کریمی ابراز امیدواری کرد با طرح ایده‌ها و واحدهای مشارکتی بتوان در آینده‌ای نزدیک مریوان را جزو یکی از موفق ترین شهرهای استان معرفی کرد.

پایان پیام
دُرنیوز
وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای، از تمدید تعلیق بخشی از تحریم‌های ایران بر اساس برنامه اقدام مشترک تا تیر ماه سال آینده، خبر داد.وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به اینکه مهلت مذاکرات هسته‌ای تا تیر ماه سال آینده به درازا کشیده شده و بر اساس تمدید برنامه اقدام مشترک، تعلیق بخشی از تحریم‌های ایران برای هفت ماه دیگر تمدید شده است.

برنامه اقدام مشترک توافق موقتی است که آذر ماه سال گذشته در شهر ژنو سوئیس بین ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد. بر اساس آن توافق بخشی از تحریم‌های ایران در برابر تعلیق قسمتی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، تعلیق شده و طرفین متعهد شدند نهایتا ظرف یک سال به راهکاری جامع برای مناقشه هسته‌ای دست یابند. این مهلت روز دوشنبه به پایان رسید اما پابرجا بودن اختلافات موجب شد تا طرفین مذاکرات و مفاد برنامه اقدام مشترک را تا نهم تیر 1394 تمدید کنند.

روز سه‌شنبه اتحادیه اروپا هم بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد تعلیق تحریم بیمه، کشتی‌رانی، پتروشیمی و فلزات گرانبها را تا زمان ضرب‌الاجل جدید تمدید کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، با اشاره به تمدید مذاکرات هسته‌ای، عنوان شده است که این اقدام با هدف مذاکره برای رسیدن به راهکاری صورت گرفته که این اطمینان را ایجاد کند که برنامه هسته‌ای ایران صرفا صلح‌آمیز خواهد بود. واشنگتن همچنین این حق را برای خود قائل شده است که اگر «ایران به مفاد برنامه اقدام مشترک پایبند نبود»، تعلیق تحریم‌ها را متوقف کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه همچنین اعلام کرده است که واشنگتن این حق را دارد که در صورتی که اقداماتی تحریم‌های تعلیق نشده نقض شد، تحریم‌های تازه‌ای وضع کند. آمریکا همچنین عنوان کرده است که به اعمال تحریم‌های مرتبط با موارد غیرهسته‌ای نظیر مبارزه با تروریسم و اشاعه تسلیحات کشتار جمعی اعمال شده، ادامه دهد و «علیه کسانی که می‌خواهند تحریم‌ها را نقض کرده یا دور بزنند، وارد عمل شود.»

صنعت پتروشیمی، صنعت خودرو، مبادله فلزات گرانبها، تأمین قطعات یدکی هواپیما و امنیت پرواز غیرنظامی و تسهیل تراکنش‌های مالی انسان‌دوستانه از مواردی است که واشنگتن مجوزهایی برای تعلیق تحریم‌های آن‌ها صادر کرده است. برنامه اقدام مشترک همچنین به چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه اجازه داده است تا به واردات نفت از ایران در سطح فعلی ادامه دهند.

پایگاه خبری بلومبرگ بر اساس آمارهای رسمی دولت آمریکا گزارش داد که میزان عایدی نقدی تهران از توافق موقت ژنو، 2 میلیارد دلار از آنچه که در ابتدا تصور می‌شد، کمتر بوده است. بر اساس این آمارها، تعلیق تحریم‌های خودروسازی و پتروشیمی درآمدی حدود 400 میلیون دلاری برای ایران داشته که این رقم در ابتدا 2.5 میلیارد دلار تخمین زده می‌شد
دُرنیوز
تهران - ایرنا - انفجار مین در مسیر کاروان دولتی در شمال کشور آفریقایی مالی به کشته شدن دو سرباز و زخمی شدن 9 نفر دیگر منجر شد.

به گزارش خبرگزاری 'رویترز' به نقل از 'سلیمان مایگا' یک مقام ارتش مالی، این حادثه دیروز (سه شنبه) و در جاده منتهی به شهر 'بورم' در منطقه 'گائو' رخ داد که طی آن یکی از خودروهای کاروان دولت با این وسیله انفجاری برخورد کرد.

بر اساس این گزارش، به 'بوکاری ترتا' وزیر توسعه روستایی کشور مالی که در این کاروان بود، آسیبی نرسید.

هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

به رغم لشگرکشی فرانسه به مالی و حضور صلحبانان سازمان ملل در این کشور، گروه های مسلح افراط گرا وابسته به 'القاعده' همچنان به حملات خود در مالی ادامه می دهند.

بنابر اعلام سخنگوی نیروهای صلحبان سازمان ملل، دیروز در حادثه ای دیگر، یک مین در مسیر حرکت یک تانکر حمل آب در نزدیکی شهر 'تسالیت' در منطقه 'کیدال' در شمال مالی منفجر شد.

در این حادثه نیز دو نفر زخمی شدند.

دور آخر مذاکرات صلح میان دولت و گروه مخالفان که عمدتا شورشیان 'طوارق' هستند، هفته گذشته در الجزایر آغاز شد.

طوارق پیشتر با گروه های افراطی متحد بود، اما چند ماه قبل اعلام کرد که راه خود را از این گروه ها جدا کرده است.

گروه های مسلح افراط گرا، شنبه گذشته 10 کودک را در شمال مالی ربوده و دو نفر دیگر را که قصد داشتند از چنگشان بگریزند، از پا درآوردند.

خاورم**9156**1651

انتهای پیام /*
دُرنیوز
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح روز چهارشنبه بررسی برنامه‌ها و صلاحیت محمد فرهادی را برای تصدی وزارت علوم در دستور کار قرار دادند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح روز چهارشنبه بررسی برنامه‌ها و صلاحیت محمد فرهادی را برای تصدی وزارت علوم در دستور کار قرار دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور به منظور دفاع از محمد فرهادی، وزیر پیشنهادی علوم در دقایق اولیه آغازصحن علنی با استقبال محمدرضا باهنر و جمعی از نمایندگان وارد مجلس شد و سپس به سخنرانی پرداخت.

رئیس جمهور در صحن علنی مجلس از وزرای سابق پیشنهادی وزارتخانه علوم و تحقیقات و فناوری تشکر و ابراز امیدواری کرد که آنها در مناصب و مسئولیت‌های دیگر برای مردم عزیز کشورمان ادای وظیفه کنند.

رئیس جمهور را جهانگیری، معاون اول، نهاوندیان رئیس دفتر وی، فرهادی وزیر پیشنهادی، مجید انصاری، معاون اول پارلمانی رییس جمهور، حسین فریدون، دستیار ارشد رییس جمهور، دهقان، وزیر دفاع، علوی، وزیر اطلاعات، ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، نجفی، سرپرست وزارت علوم و صادق، مشاور رسانه‌ای رییس جمهور همراهی کردند.

پس از سخنان رییس‌جمهور مخالفالفان موافقان محمد فرهادی، وزیر پیشنهادی علوم اظهار نظرهای خود را آغاز کردند.

روحانی نیز پس از سخنان خود و در حالی که علی مطهری به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی در حال صحبت بود جلسه را ترک کرد.

رای اعتماد به فرهادی، مجلس را متهم به منطق دوگانه می‌کند

به گزارش ایسنا علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی علوم با اشاره به رای عدم اعتماد مجلس به دو گزینه پیشین دولت برای وزارت علوم، گفت که رای اعتماد مجلس به فرهادی مجلس را متهم به منطق دوگانه و یک بام و دو هوا می‌کند و این شائبه پیش می‌آید که خدای نکرده معامله‌ای در کار است.

دامه دارد...

کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
این بخش مربوط به نمایش اخبار بر اساس کلمه های کلیدی دلخواه کاربر می باشد.
خبرهایی که عین عبارت مورد نظر شما در آنها نوشته شده ا ست، به صورت خودکار مشاهده خواهید کرد.
دُرنیوز
رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات علی مطهری گفت: اینکه نمایندگان مجلس در صورتی که رأی اعتماد بدهند و یا رأی اعتماد ندهند متهم شوند، ...
دُرنیوز
فرارو -   -  سیاسی - 
3 دقیقه و 21 ثانیه پیش
روزنامه‌های امروز در صفحه نخست خود به آینده مذاکرات هسته‌ای و خشم عمومی در 90 شهر آمریکا در پی تبرئه یک پلیس برای کشتن یک سیاهپوست پرداختند.
دُرنیوز
پانا -   -  اقتصادی - 
13 دقیقه و 17 ثانیه پیش
خبرگزاری پانا : براساس دو توافق صورت گرفته میان گروه پنج به علاوه یک و جمهوری اسلامی ایران در ژنو در یکسال اخیر قرار شده بود طی دو مرحله 4.2 و 2.8 ...
دُرنیوز
پانا -   -  اقتصادی - 
13 دقیقه و 10 ثانیه پیش
خبرگزاری پانا : بانک مرکزی نرخ بانکی 39 ارز را برای روز جاری چهارشنبه اعلام کرد که براین اساس نرخ بانکی 10 ارز کاهش و قیمت 19 واحد پولی افزایش یافت ...
دُرنیوز
پانا -   -  اقتصادی - 
3 دقیقه و 58 ثانیه پیش
خبرگزاری پانا : در حالی تحلیل‌گران نفتی از احتمال کاهش سهم تولید اوپک بین 500 هزار تا یک میلیون بشکه خبر می‌دهند که وزیر انرژی روسیه می‌گوید:روسیه ...
دُرنیوز
نامه نیوز -   -  ورزشی - 
7 دقیقه و 48 ثانیه پیش
هافبک تیم استقلال در آستانه بازگشت به ملوان قرار دارد.
دُرنیوز
ورزش 3 -   -  ورزشی - 
8 دقیقه و 29 ثانیه پیش
فرانچسکو توتی، کاپیتان رم عنوان کرد که گل لحظات پایانی زسکا مسکو، مثل یک مشت مایک تایسون، بوکسور مشهور، دردناک بود.
دُرنیوز
مشرق -   -  ورزشی - 
11 دقیقه و 55 ثانیه پیش
۱۱ تیم خارجی برای حضور در رقابت‌های لیگ جهانی کشتی آزاد وارد ایران شدند.
دُرنیوز
یک متخصص پوست و مو با تاکید بر اینکه شوره مو همیشه یک مشکل پوستی ساده نیست، گفت: در برخی مواقع شوره مو از علائم بیماری بوده و نباید ساده از این مساله ...
دُرنیوز
به غیر از نوشیدن آب، مواد غذایی دیگر نیز می‌توانند کمبود آب بدن را جبران کنند و تنها آب نیست که به این منظور باید مصرف کرد.
دُرنیوز
آریایی نژاد گفت: با توجه به این که طرح تحول سلامت وارد فاز چهارم شده است امیدواریم این طرح ضمن داشتن موفقیتی دو چندان بتواند در بخش بهداشت و پیشگیری ...
دُرنیوز
خبرگزاری شبستان: اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با انتشار بیانیه ای خواستار ثبت تاریخی رویداد پنجم آذر گرگان شدند.
دُرنیوز
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام توکلیان معتقد است طلبه‌ها و روحانیون در داستان سریال «پرده نشین»، به عنوان بخشی از جامعه علمی در ...
دُرنیوز
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم تهران در موافقت با وزیر علوم پیشنهادی گفت: انتظار داریم روسایی که سوابق شبهناک دارند مورد قبول ...
دُرنیوز
مهر -  علمی -  فناوری - 
14 دقیقه و 37 ثانیه پیش
جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز چهارشنبه با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی در حال ...
دُرنیوز
مهر -  علمی -  فناوری - 
14 دقیقه و 36 ثانیه پیش
دوازدهمین و بزرگ‌ترین همایش بین‌المللی اورولوژیست‌های جهان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران از 14 تا 18 آبان ماه به مدت پنج روز در سالن اجتماعات بین ...
دُرنیوز
مهر -  علمی -  فناوری - 
14 دقیقه و 34 ثانیه پیش
رشت – خبرگزاری مهر: نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون به دلیل مشکلات اعتباری روند پیشرفت پروژه های ...
دُرنیوز
اداره پلیس سنت لوییس اوایل امروز چهارشنبه اعلام کرد که ادامه اعتراضات در شهر فرگوسن در حومه سنت لوییس هم اکنون "تجمع غیر قانونی" به شمار می‌رود و ...
دُرنیوز
خبرگزاری آریا-وزارت دادگستری امریکا از تلاش دو شهروند امریکایی از ایالت مینه سوتا برای حمایت مادی از گروه تروریستی داعش خبر داد.
دُرنیوز
خبرگزاری آریا-یک ژنرال آمریکایی از تصمیم واشنگتن برای استقرار 150 دستگاه تانک در چند کشور شرق اروپا خبر داد.

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  

 1. ثبت نام کنید

  شما می توانید در سایت ثبت نام کنید و از مزایای عضویت در سایت بهره مند شوید.

 2. متن کامل خبر

  با کلیک بر روی '+' متن کامل خبر را مشاهده خواهید کرد.

 3. صفحه بعدی

  به صفحه بعدی بروید و مطالب بیشتری مطالعه کنید.

 4. اخبار من

  در این قسمت شما اخبار مرتبط با موضوعات دلخواه خود را دریافت خواهید کرد.

 5. کلمه های مورد علاقه شما

  در این قسمت با وارد کردن کلمات یا عبارات دلخواه خود می توانید اخبار آن را در قسمت اخبار من داشته باشید.

 6. منابع خبری

  اگر مایلید اخبار یک منبع خبری خاصل را دنبال کنید از این قسمت استفاده کنید.

 7. راهنمای سایت

  نکات بیشتر درباره استفاده از سایت را در این قسمت ببینید.


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی