5:29:01
جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳
کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
دُرنیوز
خبرگزاری رسا ـ امام جمعه مراغه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را حاصل بی کفایتی سران برخی از کشورهای اسلامی منطقه دانست.

حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی عضو خبرگان رهبری

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مراغه، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی پورمحمدی، نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری امروز در خطبه های نماز جمعه مراغه اظهار داشت: روز جهانی قدس و راهپیمایی بزرگ آن یادگار امام خمینی(ه) در حمایت از ملت مظلوم فلسطین است.


وی با بیان این‌که راهپیمایی پرشور مردم ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان باید پیام بزرگی به مردم مقاوم و مظلوم غزه داشته است، خاطرنشان کرد: حتی یهودی های مهاجر ساکن در مناطق اشغالی نیز با حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی مخالفت می کنند و طی روزهای گذشته به خیابان ها ریخته بودند تا مخالفت خود را با جنگ اعلام کنند.


امام جمعه مراغه با اشاره به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در مناطق اشغالی و نوار غزه گفت: حامیان این رژیم اشغالگر که مدعی حقوق بشر هستند، باعث و بانی اصلی کشتار زنان و کودکان فلسطینی هستند، البته سکوت سران مرتجع عرب منطقه نیز در این جنایات تاریخی و نسل‌کشی های بی سابقه بی تأثیر نبوده است.


حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی با بیان این‌که جمعیت حدود یک میلیون نفری غزه در یک منطقه کوچک، مورد ظلم و وحشیگری های اسرائیل قرار گرفته است، تصریح کرد: نیاز اصلی مردم ستمدیده فلسطین در این شرایط جنگ دارو و غذاست، رژیم صهیونیستی حتی از ورود کمک های دارویی و غذایی به مردم ستمدیده فلسطین جلوگیری می کند.


نماینده خبرگان رهبری جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را حاصل بی کفایتی سران برخی از کشورهای اسلامی منطقه دانست و گفت: سران مرتجع عرب منطقه علیرغم ادعای مسلمان بودنشان هیچ موضع گیری در خصوص این جنایات از خود نشان نمی دهند و نسبت به این وحشیگری ها بی تفاوت هستند و سکوت کرده اند.


وی در ادامه با اشاره به این‌که مسأله فلسطین مربوط به همه مسلمانان بوده و بیت المقدس به عنوان قبله اول مسلمانان و محل عروج پیامبر اسلام برای همه مسلمانان جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با طرح از نیل تا فرات اشغالگری خود را آغاز کرد و درصدد گسترش زمین های غصبی از فلسطین تا اردن، لبنان، سوریه و قسمت هایی از عراق و مصر است.


حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی با تأکید بر این‌که این طرح سال‌هاست که به زباله‌دان تاریخ پیوسته است، گفت: گروه های تکفیری و سلفی امروز ابزاری برای رژیم صهیونیستی درصدد تحقق این هدف شوم هستند، غافل از این‌که این گروهک‌های تروریستی نیز سرنوشت بهتر از رژیم بعث نخواهند داشت./935/پ202/ب4

دُرنیوز
مردم روزه‌دار ایران اسلامی صبح امروز با حضور باشکوه و گسترده‌تر از سال‌های قبل در راهپیمایی روز جهانی قدس نشان دادند که تا پای جان مدافع مردم مظلوم و ...
دُرنیوز
ایرنا -   -  سیاسی - 
1 دقیقه و 9 ثانیه پیش
مراغه - ایرنا - فرماندار چاراویماق گفت: روز قدس، یادگار ارزشمند امام راحل برای رهایی مردم فلسطین از دست رژیم صهیونیستی است.

علی بدر شکوهی روز جمعه در راهپیمایی روز قدس در این شهر افزود: امام (ره) با دور اندیشی و درایت این روز را برای حمایت همه جانبه مسلمانان از مردم مظلوم فلسطین در تاریخ بشریت ماندگار کرد.

وی با انتقاد از سران برخی کشورهای اسلامی که در برابر جنایت های صهیونیست ها درغزه سکوت کرده اند، گفت: اینان نام اسلام و حمایت از مظلومان و محرومان را یدک می کشند، اما با سکوت خود از جنایت های صهیونیست ها حمایت می کنند.

فرماندار چاراویماق از روز قدس به عنوان روز اسلام، قرآن و وحدت مسلمانان در برابر مظلومان، محرومان و ستمدیدگان نام برد و افزود: ملت ایران همچنان در لبیک به فرمایش رهبری درمورد حمایت از مردم فلسطین ذره ای دست نکشیده و مصمم تر از گذشته شده اند.

مردم روزه دار چاراویماق همزمان با آخرین جمعه ماه رمضان با حضور گسترده در راهپمایی روز قدس با سر دادن شعارهای الله اکبرٰ، مرگ بر آمریکا ومرگ براسراییل، فلسطین فلسطین حمایتت می کنیم جنایت های اسراییل در نوار غزه را محکوم کردند.

7484/590/587

انتهای پیام /*
مسابقه بزرگ طراحی
دُرنیوز
از چند هفته پیش و همزمان با اوج گیری بحران سیاسی و امنیتی در عراق، این نکته از سوی بسیاری از تحلیلگران بین المللی مورد اشاره قرار گرفت که تداوم و ...

کدام نمایندگان کنگره آمریکا خواهان تجزیه عراق هستند؟از چند هفته پیش و همزمان با اوج گیری بحران سیاسی و امنیتی در عراق، این نکته از سوی بسیاری از تحلیلگران بین المللی مورد اشاره قرار گرفت که تداوم و تطویل چنین بحرانی بدون وجود مداخلات جدی بین المللی ممکن نمی شد. در همین زمینه، شماری از نمایندگان کنگره آمریکا به طور روزافزونی ضمن دامن زدن به فضای موجود، بر ادعای ضرورت تجزیه عراق تأکید می کنند.

به گزارش «تابناک»، شماری از نمایندگان کنگره آمریکا از هر دو حزب اصلی این کشور، از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا درخواست کرده اند در سیاست خود مبنی بر حمایت از یک عراق یکپارچه تجدیدنظر کند. این درخواست در جریان جلسات کنگره برای بررسی اوضاع عراق مطرح شده است.

در این زمینه، برخی از نمایندگان کنگره با حمایت از ادعاهای برخی مقامات اقلیم خودمختار کردستان عراق، مدعی هستند زمان برای حمایت از خودمختاری بیشتر و یا حتی استقلال این اقلیم مناسب است. این عده، موفقیت شبه نظامیان «پیشمرگه» کرد در عقب راندن تروریست ها تکفیری را به عنوان نشانه ای در این زمینه مطرح می کنند.

جری کانلی، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در یکی از جلسات کمیته روابط خارجی این مجلس، در این زمینه اظهار داشته: «شاید پس از 12 سال تلاش برای ایجاد یک دولت قوی، مرکزی و کارآمد مستقر در بغداد که بر همه کشور کنترل داشته باشد، لازم است که ما اکنون این ایده را رها کنیم». 

الیوت انجل، از دیگر اعضای این کمیته نیز مدعی شده دولت مرکزی عراق، به واسطه تأکید بر تداوم برقراری اقتدار مرکزی، کردها را به «گروگان» گرفته است. وی با اشاره به اینکه آمریکا همواره از کردها خواسته تا در جهت حفظ یکپارچگی عراق، پیوستگی خود را با دولت مرکزی این کشور حفظ کنند، مدعی شده چنین رویکردی منصفانه نیست.

این ایده از سوی نمایندگان جمهوری خواه نیز مطرح شده است. دانا رورابچر در این زمینه اظهار داشته: «تا جایی که به من مربوط است، ایالات متحده نباید بر اساس آن چیزی که امپراتوری بریتانیا 100 سال پیش تعیین کرده، گزینه هایی که ما می توانیم داشته باشیم را محدود کند». بر همین اساس، وی ابراز امیدواری کرده که ایده استقلال کردستان عراق محقق شود. پل کوک، دیگر نماینده جمهوری خواه نیز حمایت خود را از این موضوع اعلام کرده است.

بیان این گونه مواضع، سبب شده بار دیگر ایده هایی مانند آنچه در سال 2006 از سوی جو بایدن، سناتور آمریکایی و لسلی گلب، کارشناس سیاست خارجی در قالب مقاله ای در «نیویورک تایمز» ارائه شد، مورد توجه قرار گیرد. در آن زمان، این دو تن ایده تقسیم عراق به سه منطقه خودمختار بزرگ، در کار یک دولت مرکزی معتبر در بغداد را مطرح کرده بودند.

بر اساس این ایده، سه منطقه کردنشین، سنی نشین و شیعه نشین تشکیل می شد که هر یک از آن ها، مسئول قوانین داخلی، امور اجرایی و امنیت داخلی خود بودند و وظیفه دولت مرکزی نیز محافظت از مرزها، روابط خارجی و تخصیص درآمدهای نفتی بود. 

با این حال، این طرح و ایده های مشابه مطرح شده از سوی نمایندگان کنگره، مورد قبول بسیاری از رهبران کنگره نیست. به عنوان مثال، اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، مسئولیت شرایط بحرانی کنونی را به گردن دولت فعلی عراق انداخته و گفته با تشکیل یک دولت وحدت ملی، همچنان می توان سنی ها، شیعیان و کردها را زیر چتر یک دولت واحد نگاه داشت. 

از سوی دیگر، نمایندگان وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا که در جلسات کنگره در این زمینه حضور داشته اند نیز تأکید کرده اند که دولت اوباما، در حل حاضر به هیچ وجه از ایده استقلال کردستان استقبال نمی کند. الیسا استوکلین، از مقامات وزارت دفاع آمریکا خطرات چنین امری برای مناطق پیرامونی و کشورهای همسایه و همچنین تأثیر آن بر کارآمدی موثر دولت مرکزی را از مهمترین خطرات آن دانسته است. 

برت مک گرک، نماینده وزارت خارجه آمریکا نیز گفته در صورتی که دولت آمریکا از ایده تجزیه عراق حمایت کرده و به یک عراق یکپارچه پشت کند، به معنای آن است که تمامی کسانی که در انتخابات اخیر پارلمانی در عراق شرکت کرده اند را نادیده گرفته است. 

وی در این زمینه گفته: «در عراق به تازگی یک انتخابات برگزار شد و 14 میلیون نفر در آن شرکت کردند که به معنای مشارکت 62 درصدی است. این میزان، از بسیاری از انتخابات ها در سراسر جهان بیشتر است. این امر نشانگر تمایلات دموکراتیک مردم عراق است. ما نمی توانیم آن را نادیده بگیریم». 

لوکمن فِیلی، سفیر واشنگتن در عراق نیز پس از این جلسه ضمن اشاره به سخنان مک گرک و حمایت از این اظهارات، تأکید کرد هیچ نشانه ای وجود ندارد که با وجود افزایش فشارها برای کناره گیری دولت فعلی عراق، دولت اوباما از حمایت خود از یک عراق یکپارچه دست برداشته باشد. 

به هر حال، مجموعه موضع گیری های مطرح شده در این زمینه حکایت از آن دارد که با تداوم مسائل موجود در عراق، بار دیگر شماری از سیاستمداران تندرو در آمریکا – و البته برخی دیگر از کشورهای غربی – به فکر بهره برداری از اوضاع به نفع خود افتاده اند. در این شرایط، باید دید ادعای دولت اوباما در حمایت از یکپارچگی عراق تا چه حد واقعی است و تا چه زمانی دوام خواهد داشت. 

دُرنیوز
کرمانشاه - ایرنا - امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با بیان اینکه امروز پیروان شیعه و سنی یکپارچه حامی مردم مظلوم و رنج کشیده فلسطین و بویژه ساکنان غزه ...

ماموستا ˈملا محمد محمدیˈ در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس به خبرنگار ایرنا گفت: روز قدس روز بسیار مهمی برای همه مسلمانان است که حضرت امام (ره) برای توجه دادن جامعه اسلامی به مساله فلسطین و قدس شریف آن را نامگذاری کردند.

وی با بیان اینکه در روز قدس همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی یکپارچه به حمایت از مردم مظلوم فلسطین می پردازند، افزود: امروز دیگر بحث شیعه و سنی مطرح نیست، بلکه هدف یک چیز واحد و مشخص به نام اسلام است، و مردم فلسطین نیز به عنوان گروهی از مسلمانان،باید مورد حمایت سایر هم دینان خود قرار بگیرند.

ماموستا محمدی در ادامه و با اشاره به مقاومت جانانه مردم مظلوم غزه در مقابل رژیم صهیونیستی، اظهارکرد: واقعا باید به آنها تبریک و آفرین گفت که اینگونه با حداقل امکانات اینچنین جانانه به دفاع از سرزمین خود مشغول هستند و در مقابل جنایتکاران اسراییلی ایستاده اند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه همچنین حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس را نشانگر آگاهی آنان و انسجام دنیای اسلام برشمرد و گفت: این همراهی تن متجاوزان رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است.

وی افزود:با یاری خداوند متعال و همدلی هرچه بیشتر دنیای اسلام بزودی شاهد نابودی کامل اسراییل و نجات مردم فلسطین از دست آنان خواهیم بود.

7458/567/640

انتهای پیام /*
دُرنیوز
فرارو -   -  سیاسی - 
27 دقیقه و 10 ثانیه پیش
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی مبین این است که طی دو روز آینده در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و ...

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی مبین این است که طی دو روز آینده در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان شاهد پدیده باد و گرد و خاک خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، در این مدت در منطقه زابل، در بعضی ساعات به صورت توفان گرد و خاک خواهیم داشت و طی روز جاری نیز قسمت های مرکزی خلیج فارس مواجی خواهد بود که به تدریج از میزان آن کاسته می شود.

همچنین طی سه روز آینده شرق دریای عمان و در روز یکشنبه هفته آینده دریای خزر مواجی خواهد بود و پیش بینی می شود از اواسط وقت روز جاری تا روز یکشنبه آینده در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در خصوص هوای تهران نیز گفت: هم اکنون دمای هوای تهران به بیش از ۳۶ درجه بالای صفر رسیده، رطوبت نسبی هوا حدود ۱۴ درصد، سرعت وزش باد از جهت شرقی تهران حدود ۱۴ کیلومتر بر ساعت و کمینه و بیشینه امروز هوای تهران نیز بین ۲۷ تا ۴۰ درجه خواهد بود.

ˈاحد وظیفهˈ با بیان اینکه پیش بینی می شود کمینه و بیشینه هوای تهران طی روز جمعه این هفته بین ۲۵ تا ۳۹ درجه بالای صفر باشد، گفت: کمینه و بیشنبه هوای تهران روز شنبه آینده بین ۲۶ تا ۴۰ درجه بالای صفر خواهد بود و آسمان تهران نیز در این روز همراه با غبار محلی و گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود.
کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
این بخش مربوط به نمایش اخبار بر اساس کلمه های کلیدی دلخواه کاربر می باشد.
خبرهایی که عین عبارت مورد نظر شما در آنها نوشته شده ا ست، به صورت خودکار مشاهده خواهید کرد.

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1393/05/03
به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا از رام الله، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین توصیه کرد با توجه به شرایط ناگواری که حملات رژیم صهیونیستی برای فلسطینیان به وجود آورده است جشن های تعطیلات عید فطر فقط در حد برگزاری مراسم دینی محدود شود.

مهاباد/ واحد مرکزی خبر/ سیاسی

حضور پرشور ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس نشان دهنده تداوم راه انتفاضه و شکست سیاست های جنگ طلبانه و ضدانسانی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
امام جمعه موقت مهاباد امروز در خطبه های نمازجمعه مهاباد با قدردانی از حضور گسترده و آگاهانه مردم مسلمان و روزه دار در راهپیمایی روز قدس افزود : زن و مرد و پیر و جوان امروز با خلق حماسه ای دیگر ثابت کردندکه مردم غزه تنها نیستند و تا آخرین لحظه از مقاومت و پایداری آنان در مقابل رژیم خونخوار صهیونیستی حمایت می کنند.
ماموستا اسماعیلی افزود : روز قدس امسال با جنایات وحشیانه صهیونیست های غاصب علیه مسلمانان مظلوم و بی دفاع غزه همزمان شده و این وظیفه مسلمانان را در سراسر جهان برای حمایت قاطع از این مردم ستمدیده سنگین تر می کند.
0002

تهران/ واحد مرکزی خبر/ سیاسی 1393/05/03
مقامات اوکراینی روز جمعه از کشف نخستین گور جمعی در اسلاویانسک که احتمال دارد 20 جسد در آن باشد خبر دادند.
آنتون گراچتچنکو مشاور وزیر کشور اوکراین گفت : « ما می دانیم که دیگر گورهای جمعی مانند این گور کشف شده در این شهر وجود دارد اما ما محل آنها را نمی دانیم و این اولین گوری است که کشف شده است. »
به گزارش خبرگزاری فرانسه از اسلاویانسک، وی افزود :‌ « ما می دانیم در این گور جمعی اجساد چهار تن از اعضای کلیسای پروتستان ها که بی گناه به دست شورشیان شکنجه شده اند وجود دارند. »
گراچتچنکو گفت :‌ « این افراد هشتم ژوئن پس از مراسم مذهبی روز یکشنبه ربوده شدند. شورشیان آنها را ربودند و دیگر هیچ کس از آنها باخبر نشد. براساس اخباری که من در اختیار دارم آنها یک شب پس از ربوده شدن کشته شده اند. »
مقامات کیف تأیید کرده اند این گور جمعی ممکن است حاوی 20 جسد از جمله اجسادی از جنگجویان شورشی باشد.
چهار جسدی که روز پنجشنبه از این گور جمعی خارج شد قرار است مورد تحقیق قرار گیرد.
براساس گزارشی که کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل متحد در نیمه ژوئن منتشر کرد در شهرهای تحت کنترل شورشیان ده ها مخالف ناپدید شده و تحت شکنجه قرار گرفته اند.
173/153
دُرنیوز
کارگران می گویند از طرح 2 ساله آموزش متقاضیان کار به ویژه فارغ التحصیلان برای آماده شدن به منظور ورود واقعی به بازار کار حمایت می کنند و این ...

به گزارش خبرنگار مهر، به تازگی تصمیمی در شورای عالی کار درباره کارگران و مشمولان قانون کار گرفته شده که حواشی فراوانی را در جامعه کارگری کشور به همراه داشته است. توقف دریافت حق بیمه از بن نقدی کارگران و حذف بن از فیش های حقوقی، باعث ایجاد بحث هایی در بین نمایندگان کارگری شده تا جایی که امضاء کنندگان کارگری طرح توقف دریافت بیمه از بن نقدی کارگران مورد مواخذه قرار گرفته اند.

از سویی، اخیرا طرحی از سوی سازمان فنی و حرفه ای درباره اجرای طرح مهارت آموزی نیروی کار قبل از ورود به بازار کار و جایگزین کردن آن با استاد - شاگردی مطرح شده که نمایندگان کارگران می گویند ایده اولیه این طرح از آنها بوده؛ بنابراین از اجرای این طرح از سوی وزارت کار حمایت خواهند کرد و معتقدند مسیر روشنی است برای اشتغال زایی دستکم بخشی از فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور.

در این باره فرامرز توفیقی، رئیس کارگروه تخصصی مزد و بهره وری وزارت کار به مهر گفت: برای تشریح محورهای طرح مهارت آموزی نیروی کار و دستیابی به اشتغال ارزان و پایدار از این طریق و همچنین تاکید بر لزوم بازگرداندن حق بن نقدی مشمولان قانون کار به فیش های حقوقی، نامه ای به وزیر تعاون، کار و تعاون نوشته شده است.

در این نامه آمده است: "پیرو بحث های روزهای اخیر بیش از آنکه ارزش عملیاتی برای کار و کارگر داشته باشد خوراکی است در راستای ایجاد جو بی اعتمادی و سست نمودن ارزش های بنیادی مدنظر حضرتعالی مبنی بر تحکیم اصل 3 جانبه گرائی، خواهشمند است به طرح پیشنهادی این حقیر توجه نموده و امید است کارگشا باشد.

پیشنهاد بازگرداندن حق بن به فیش های حقوقی صرفنظر از بحث های قانونی که این روزها زیاد به چشم می خورد، اینجانب از منظر فرصت به این موضوع نگاه کرده ام و بحث نیز بر این فرضیه می چرخد.

الف) ورود حق بن به فیش حقوقی و مشمول شدن بیمه و مالیات به این مبلغ: همانطوری که مستحضرید بالغ بر 12 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی داریم که کسر بیمه و مالیات مبالغ چشمگیری را در اختیار سازمان تامین اجتماعی (بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان) و مالیات کشور (بالغ بر 1000 میلیارد تومان) قرار می دهد که می تواند در حوزه تامین اجتماعی صرف قدرتمند نمودن سازمان در راستای اهداف متعالی حضرتعالی قرار گیرد و در حوزه مالیاتی نیز هرچند کوچک ولو موثر در زمینه تحقق بودجه و تخصیص به عملیات عمران و آبادانی کشور قرار گیرد.

ذکر این نکته ضروری است که 100 درصد مالیات و 7 درصد بیمه توسط کارگران و تنها 23 درصد حق بیمه بن توسط کارفرمایان پرداخت می شود.

ب) پیشنهاد جهت مقبولیت این طرح در راستای کاهش بار هزینه ای برای کارفرمایان

همانطوری که می دانیم مهم ترین دغدغه حال حاضر حوزه کار بقای صنعت و اشتغال است تا بتوانیم سیل جویندگان کار تحصیل کرده را سامان ببخشیم و هر طرحی جز پیشنهاد ذیل به علت عدم وجود زیرساخت نمی تواند به سهولت به سرانجام رسیده تا بتواند اثرات فرایندی مناسب در سطوح کار، رفاه، تامین اجتماعی و در راستای اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

اجرای ماده 10 نوسازی صنایع با فرمول پیشنهادی ذیل می تواند درمانی برای اشتغال باشد بدون نیاز به سرمایه گذاری های آنچنانی که بنا به تاکید رئیس سازمان فنی و حرفه ای، برای ایجاد شغل نیاز داریم.

اجرای ماده 10 نوسازی صنایع در تلفیق با طرح مهارت آموزی می تواند از یکسو باعث ورود نیروهای جوان، تحصیل کرده و آشنا به علم روز به صنعت شده و از سوی دیگر با خروج نیروهای سنتی، با سطح پائین انگیزه از صنعت به ارتقاء بهره وری نیروی کار بیانجامد. در ضمن تلفیق این دو با هم انگیزه ای برای کارفرمایان فراهم می آورد.

منظور از طرح مهارت آموزی این است که با توجه به سابقه خوب کشورهای صنعتی همچون ژاپن در اجرای این طرح جهت تلفیق علم با عمل، نیاز صنعت برای نیروهای جدید تحصیل کرده در قالب این طرح اشتغال زایی هدفمند با حداقل هزینه صورت می گیرد.

در این طرح در بازه ای 2 ساله جویندگان کار تحصیل کرده به صنعت معرفی می شوند و دولت در قبال استخدام این نیروها موارد تشویقی همچون قبول سهم بیمه کارفرما، پرداخت وام کم بهره در ازای هر نیروی به کار گمارده شده، تقبل قسمتی از حقوق و .... (که در این طرح پیشنهادی تقبل سهم بیمه کارفرما مدنظر است) با صنعت همکاری کرده و بعد از 2 سال اگر نیرو توانست خود را به سیستم نشان دهد که جذب صنعت می شود و در یک شرایط دو سر برد نیروی کارامد به بدنه صنعت تزریق خواهد شد. در غیر اینصورت جامعه دین خود را به فرد ادا کرده و این ناکارامدی فرد است که نتوانسته جذب بازار کار شود.

ج) روش اجرای طرح تلفیقی ماده 10 نوسازی با طرح مهارت آموزی

در این طرح آن دسته از کارگاه هایی که متقاضی استفاده از ماده 10 نوسازی صنایع هستند می بایست سهم دولت در قبال اجرای طرح را متقبل شده و در قالب این طرح باید فرد معوض را در قالب طرح مهارت آموزی به کار گمارند.

سازمان تامین اجتماعی نیز می پذیرد سهم کارفرما و دولت را در بازه زمانی 3 تا 6 ماهه بسته به تعداد مشمولین از کارفرمایان بپذیرد و با نظارت بر استخدام فرد معوض در قالب طرح مهارت آموزی، زمینه را برای کاهش نرخ بیکاری، کارآمد نمودن صنعت و افزایش بهره وری نیروی کار فراهم نماید.

سازمان تامین اجتماعی از محل دریافت بیمه حق بن، سهم بیمه اجرای ماده 10 نوسازی صنایع و سهم بیمه فرد معوض، نسبت به سرمایه گذاری و تحکیم زیرساخت ها و تقویت سازمان عمل نموده تا در همین راستا بتواند با فراغ بال نسبت به اجرای تعهدات خود اقدام نماید.

دولت نیز با قبول تعهد پرداخت سهم بیمه شاغلین جدید در قالب طرح مهارت آموزی به مدت 2 سال به اهداف ذیل نائل می شود:

1- ایجاد اشتغال با کمترین هزینه
2- بالابردن سطح علمی کارخانجات و بروز نمودن نیروهای انسانی
3- بالا بردن بهره وری نیروی کار
4- کمک در جبران بخشی از هزینه های کارفرمایان در قبال پذیرش سهم دولت در قبال اجرای ماده 10 نوسازی صنایع

د) مزایای اجرای پیشنهاد تلفیقی

1- حرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی با بالابردن قدرت رقابت صنایع با اتکا به علم روز، افزایش کیفیت محصولات و تمایل به خرید از داخل به جای همتای خارجی

2- اهداف و سیاست های وزارت تعاون: در راستای اهداف بندهای 3 و 5 و 9 کار و رفاه اجتماعی در توسعه سرمایه های انسانی، تقویت و توسعه کار شایسته و کارآفرینی، ارتقاء قابلیت رقابتی محصولات، ارتقاء شاخص های سهولت کسب و کار، توسعه زیرساخت توانمندسازی نیروی کار، شفاف و سالم سازی فعالیت های اقتصادی

3- ایجاد اشتغال با کمترین هزینه

4- ترمیم بافت فرسوده نیروی انسانی در صنعت

5- بروز رسانی سطح علمی صنعت که در کنار تخصیص سهم صنعت در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در قالب پرداخت یارانه استهلاک سرمایه برای خرید تکنولوژی جدید با بهره وری بالا و سطح مصرف انرژی پائین قدرت رقابت را برای صنعت فراهم می نماید.

6- بالا رفتن توان سازمان تامین اجتماعی

7- جلوگیری از افزایش بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی

8- ایجاد قدرت سرمایه گذاری برای سازمان جهت برآوردن تعهدات

9- عدم کاهش تعداد بیمه شده ها

10- ایجاد نشاط و امید به زندگی در خانواده ها با اشتغال فرزندان

11- افزایش زیرساختارهای اجتماعی جهت پرداختن به مقوله ازدواج و کمک به طرح افزایش جمعیت دولت

12- ورود نیروهای مولد به بدنه صنعت به جای اشتغال در چرخه غیرمولد و .... موارد دیگر

لذا از آن مقام وزارت در راستای تحکیم اصل 3 جانبه گرائی و صیانت از سازمان تامین اجتماعی، خواستار ابقای حق بن در موارد مشمول کسر بیمه و اجرای طرح پیشنهادی فوق را داریم. باشد که بتوانیم قدمی در راه ایجاد اشتغال و بقای صنعت برداریم."
 

دُرنیوز
رئیس کل بانک مرکزی با اعلام جزئیاتی از نسخه جدید خروج غیرتورمی از رکود که از سوی دولت تهیه شده است، گفت: در حال حاضر شاهد افراط برخی از بانک‌ها ...

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله سیف در نشستی با مدیران عامل و اعضاء هیئت مدیره بانک‌ها، نقش بانک‌ها را در برون رفت غیر تورمی از رکود اقتصادی تشریح کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه با اشاره به برگزاری جلسات فشرده تیم اقتصادی دولت برای تدوین بسته سیاستی برون رفت غیرتورمی از رکود، گفت: با تبادل نظر اعضای تیم اقتصادی، سرانجام نسخه برون رفت از رکود، نهایی و به دولت ارائه شده است.

سیف موارد مطروحه در این نسخه را در سه گروه طبقه بندی کرد و افزود: دسته اول، شامل مواردی است که هر یک از دستگاه‌ها، بدون نیاز به تصویب در هیئت دولت ملزم به رعایت آن‌ هستند و نیازی به تصویب در دولت ندارند. دسته دوم مواردی هستند که نیاز به تصویب در هیئت دولت دارند و دسته سوم مستلزم تصویب در مجلس اند.

وی با اشاره به اینکه هدفگذاری تورم برای سال جاری حداکثر 25 درصد خواهد بود، عنوان داشت: براساس این هدفگذاری، برآورد ما از حجم نقدینگی که در شرایط عادی می‌تواند به صورت تسهیلات از طریق سیستم بانکی تزریق شود، 240 هزار میلیارد تومان است که در دو بخش قابل ارائه است. نیمی از این تسهیلات قابل عرضه با هدف حفظ وضع موجود و برای تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی است که در سررسید تصفیه و مجددا به همان بنگاه ها پرداخت می شود و نیم دیگر می‌تواند تزریق جدید و شامل افزایش تسهیلات باشد.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص راهکارهای افزایش توان تسهیلات دهی بانکها که مبتنی بر استفاده از منابع پُرقدرت بانک مرکزی نیز نباشد، گفت: در این رابطه چند راهکار وجود دارد. یکی افزایش سرمایه بانک‌هاست که در مورد بانک‌های دولتی، خود دولت باید اقدامات لازم را انجام دهد و بانک‌های خصوصی نیز توسط بانک مرکزی باید راهبردی و جهت‌دهی شوند.

سیف راهکار دیگر حداکثر‌سازی توان تسهیلات دهی را واگذاری بنگاه‌های اقتصادی دانست و اظهارداشت: در حال حاضر شاهد افراط برخی از بانک‌ها در بنگاهداری هستیم که به هیچ وجه قابل قبول نیست. البته در مواردی این امر به دلیل واگذاری شرکت‌های دولتی در ازای بدهی‌های دولت به بانک ها بوده است. برای حل این مشکل نیز ضرورت دارد بانک ها با برنامه ریزی دقیق و به نحو مناسب حداکثر ظرف 3 سال به حد نصاب قابل قبول برسند. این فرصت بنابر شرایط بازار سرمایه و همچنین امکان اعمال وقت کافی توسط بانک ها در فروش بنگاه های مذکور یا سهام مورد نظر است.

رئیس شورای پول و اعتبار، فروش املاک و مستغلات مازاد را راهکار دیگری معرفی کرد و بیان داشت: در این خصوص نیز باید برنامه‌ ریزی مناسبی انجام شود تا حداکثر ظرف 5 سال املاک و مستغلات مازاد بر حد نصاب مجاز را واگذار کنند.

وی با اشاره به اهمیت تعیین تکلیف و وصول مطالبات غیرجاری توسط بانک‌ها به منظور افزایش توان تسهیلات دهی افزود: خوشبختانه در شرایط حاضر نوع نگاه به مطالبات غیرجاری در بانک ها کاملا منطقی و منطبق بر واقعیت ها تغییر کرده است و ضمن خارج شدن آن از دستور جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، مسئولیت پیگیری آن با همکاری مثبت مسئولین قضایی به بانک مرکزی سپرده شده است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: بدیهی است برخی از این اقلام ناشی از سوء جریان خاصی نبوده و بنابر شرایط تحریم یا نوسانات نرخ ارز حادث شده است که اگر بانک ها در مورد آنها به این نتیجه برسند که عدم تسویه در سررسید تعمدی نبوده و با مساعدت بانک می توانند مجددا فعالیت مثبت خود را ادامه دهند، به منظور احیاء مجدد توان تولیدی واحد مذکور و خروج کشور از شرایط رکودی به اینگونه واحدها مساعدت نمایند و نسبت به استمهال بر اساس ضوابط مربوطه اقدام نمایند.

سیف افزود: بدیهی است در صورتی که مواردی ناشی از سوء جریان تخلف وجود داشته باشد حتما برخورد قانونی لازم به عمل خواهد آمد. انتظار دارم بانک ها نهایت سعی و تلاش خود را به منظور تصفیه و تعیین تکلیف این اقلام به کار گیرند. بدیهی است بانک مرکزی با دقت فعالیت های بانک در این مورد را زیر نظر قرار داده و در صورت لزوم اقدامات لازم را جهت اطمینان از روند مثبت شرایط انجام خواهد داد.

رئیس شورای پول و اعتبار، موتور محرکه خروج از رکود را نظام بانکی کارا برشمرد و گفت: نظام تامین مالی کشور در حال حاضر، عمدتا بانک محور است. از همین‌ رو یکی از مشکلات این بوده است که بخش‌های مختلف، بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیت و ضابطه‌ای از نظام بانکی، برای دریافت تسهیلات فشار می‌آوردند و این درست نیست. بانک‌ها باید شرایط شرکت‌ها را بررسی کنند که این شرکت چه ویژگی‌ها و توان مالی دارند، میزان آورده سرمایه‌ سهامداران چقدر است و بعد از بررسی های لازم تصمیم‌گیری نمایند.

وی با تاکید مجدد بر اهمیت و ضرورت رعایت دستورالعمل ها و ضوابط سیاست جدید بانک مرکزی در مورد نحوه پیگیری و انضباط بخشی به بانک ها، گفت: روش جدید بانک مرکزی برگزاری جلسات مدیریتی با مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره هر یک از بانک ها است. در این جلسات هرگونه عدم رعایت و نقض مقررات که در بازرسی های حضوری وغیرحضوری در بانک مذکور مشخص شود، مورد بررسی قرار می گیرد و توضیحات لازم خواسته می شود و در نهایت نسبت به موارد باقیمانده که بایستی حل و فصل و اصلاح شود، جدول زمانی مناسب تعیین و مدیریت بانک مربوط متعهد می شود در دوره مذکور ایرادات مورد نظر را برطرف نماید و مستمرا با ارائه گزارش فعالیت، بانک مرکزی را در جریان پیشرفت های حاصله قرار می دهد. بدیهی است در صورت کوتاهی و تعلل نسبت به انجام اقدامات اصلاحی بانک مرکزی طبق مقررات برخورد خواهد کرد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به بخشنامه جدید بانک مرکزی، آن را نقطه شروع یک حرکت جدید دانست و عنوان داشت: شخصی که در صف دریافت تسهیلات قرار می‌گیرد، باید حداقل دو شرط را دارا باشد. شرط اول اینکه حداقل آورده 25 درصد از دارایی‌های بنگاه توسط سهامداران شرکت را رعایت کند و شرط دوم اینکه آن دسته از بنگاه های اقتصادی می‌توانند از بانک تسهیلات بگیرند که صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط حسابرس مستقل عضو جامعه حسابداران رسمی داشته باشند.

سیف، توصیه‌هایی را به بانک‌ها مطرح و تاکید کرد: بانک‌ها جلوی رقابت ناسالم را بگیرند و بر عملکرد خود نظارت داشته باشند و به محض مشاهده تخلفی در سیستم، آن را گزارش نمایند. همچنین بانک‌ها باید به نرخ‌های توافقی و مصوب، پایبند بوده و در وصول مطالبات غیر جاری جدیت داشته باشند.

وی در ادامه از بانک‌ها خواست تا بحث ذخیره‌گیری برای پوشش کامل ریسک های محتمل مربوط به مطالبات غیر جاری و رعایت دقیق ضوابط را مد نظر قرار دهند و در موضوع‌ اضافه برداشت اجازه ندهند حسابشان به طور مستمر در بانک مرکزی بدهکار باشد.

رئیس شورای پول و اعتبار ضمن تشکر از بانک هایی که توجه جدی به رعایت ضوابط و مقررات دارند، عنوان داشت: همه ما باید تلاش کنیم که فعالیت کل نظام بانکی در هماهنگی کامل با اهداف اقتصادی دولت محترم باشد. همانطور که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند در شرایط جاری بانک ها نقش بسیار مهمی را در جهت رشد و توسعه اقتصادی و برون رفت از رکود بر عهده دارند و این امر مورد تاکید ریاست محترم جمهوری نیز بوده است. بانک مرکزی ناگزیر است با هرگونه کم توجهی نسبت به مقررات با حساسیت جدی برخورد نماید و دراین رابطه هیچ عذری قابل پذیرش نخواهد بود.
 

دُرنیوز
تسنیم -   -  اقتصادی - 
12 دقیقه و 51 ثانیه پیش
خبرگزاری تسنیم: اداره اطلاعات انرژی آمریکا از درآمد نفتی 387 میلیارد دلاری اعضای اوپک بجز ایران در نیمه نخست 2014 خبر داد و پیش بینی کرد کل درآمد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارشی از میزان درآمدهای نفتی اوپک پیش بینی کرد اعضای این سازمان بجز ایران در سال جاری میلادی در مجموع 774 میلیارد دلار از محل فروش نفت درآمد کسب کنند.

درآمد نفتی اوپک در سال 2013 بالغ بر 826 میلیارد دلار بوده است که بدین ترتیب در سال جاری میلادی درآمد اوپک نسبت به سال قبل 52 میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش درآمد اعضای اوپک بجز ایران از محل فروش نفت در نیمه نخست سال جاری میلادی به 387 میلیارد دلار رسیده است.

عربستان با فروش 130 میلیارد دلار نفت رتبه نخست اوپک از نظر میزان کسب درآمد نفتی در نیمه نخست امسال را به خود اختصاص داده است. عراق با درآمد 46 میلیارد دلاری در رتبه دوم و کویت با درآمد 45 میلیارد دلاری در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته است.

میزان درآمد نفتی سایر اعضای اوپک در نیمه نخست 2014 عبارت است از: الجزایر 28 میلیارد دلار، آنگولا 12 میلیارد دلار، اکوادور 5 میلیارد دلار، لیبی 4 میلیارد دلار، نیجریه 40 میلیارد دلار، قطر 21 میلیارد دلار، امارات 26 میلیارد دلار و ونزوئلا 30 میلیارد دلار.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا که به وزارت انرژی آمریکا وابسته است آماری در مورد درآمد نفتی ایران ارائه نداده و ناتوانی از ارائه آمار صحیح در این رابطه به علت تحریم نفتی ایران را علت آن اعلام کرده است.

انتهای پیام//

دُرنیوز
موفقیت در جام جهانی را مدیون همکاری خوب فدراسیون فوتبال با باشگاه ها هستیم

آلمان که قهرمان جام جهانی شد تصمیم اش برای خداحافظی از تیم ملی را عملی کرد. هواداران تیم ملی آلمان هرگز تصور نمی کردند کاپیتانشان خیلی زود پس از جشن قهرمانی کفش هایش را آویزان کرده و برای همیشه با پیراهن تیم ملی خداحافظی کند. فیلیپ لام پس از بالای سر بردن کاپ قهرمانی جام جهانی برزیل با تیم ملی خداحافظی کرد. این بازیکن 31 ساله ترجیح داد در اوج آمادگی و در شرایطی با پیراهن شماره 10 خداحافظی کند که هوادارانش خاطرات خوبی از او در جام بیستم دارند. لام پس از مصدومیت بالاک اولین بار در جام جهانی 2010 و در بازی مقابل استرالیا بازوبند کاپیتانی را به بازو بست.  در 10 سال حضورش 113 بازی ملی برای ژرمن ها انجام داد و 5 گل هم به ثمر رساند. نایب قهرمانی یورو 2008 و قهرمانی در جام جهانی 2014 مهم ترین افتخارات فیلیپ در تیم ملی است. لام در گفت و گو با سایت فیفا اعلام کرد نه تنها از تصمیمش پشیمان نشده بلکه معتقد است بهترین تصمیم را در بهترین زمان گرفته است.
تقریبا همه بچه های آلمانی نام چهار کاپیتان شاخص تیم ملی کشورشان را می دانند؛ والتر، بکن بائر، ماتئوس و لام. در برزیل دنیای فوتبال زیر پای آلمان بود اما تو تصمیم گرفتی از بازی های ملی خودت را بازنشسته کنی. از اینکه یک اسطوره هستی چه احساسی داری؟
فعلا که به چنین شرایطی نرسیده ام اما قطعا اسطوره بودن احساس بدی نخواهد بود.
بازی های تیم ملی آلمان را در جام های 2006 و 2010 دیده ایم. چطور شد که فوتبال کشورت تا این اندازه تغییر کرد؟
نمی دانم که کشورمان باعث تغییر فوتبال شده یا فوتبال کشورمان را تغییر داده. به نظرم هر دو مورد اتفاق افتاده و همه چیز دست به دست هم داد تا موفق شویم.
قهرمانی در سال های 1954، 1974 و 1990 نگاه ها را به آلمان معطوف ساخت، درست مثل جام 2014.
اگر از من بپرسید ثبات، انگیزه قهرمانی و روحیه تیمی مهم ترین عوامل قهرمانی آلمان در برزیل بودند. انگیزه تیمی مان بی نظیر بود و فکر می کنم این انگیزه به بازیکنان جوان تر هم انتقال پیدا کرده است.
این روزها خیلی ها عاشق آلمان شده اند. واکنش شما به این همه شور و اشتیاق چیست؟
در این مدت من و هم تیمی هایم اعتبار زیادی کسب کرده ایم، اعتباری که بابت قهرمانی و بازی های جوانمردانه به دست آوردیم. این افتخار بزرگی است که نصیب هر تیمی نمی شود.

10 سال از حضورت در تیم ملی گذشته و حالا نه تنها فاتح جام جهانی بودی بلکه نماینده بازیکنان جوانی هستی که خیلی ها آن ها را "نسل لام" می نامند.
خب ما از سرمایه گذاری در تیم های پایه در 15-10 سال اخیر سود زیادی بردیم. هر تیم باشگاهی یک آکادمی درجه یک است، تمرینات شدیدتر و حرفه ای تر شده و مربیان حرفه ای زیادی را در اختیار داریم. در هر نسل از فوتبال آلمان شاهد ظهور بازیکنان خوبی بوده ایم اما در چند سال گذشته تاکتیکی تر از همیشه ظاهر شده ایم. همچنین موفقیت در جام جهانی را مدیون همکاری خوب فدراسیون فوتبال با باشگاه ها هستیم. 
 
پپ گواردیولا از تو به عنوان باهوش ترین بازیکن یاد می کند. واقعا از بقیه باهوش تر هستی؟
نمی دانم اما از اینکه پپ گواردیولا اینگونه از من تعریف می کند احساس غرور می کنم. کار کردن با او تجربه منحصر به فردی است.
نشریه آبزرور هفته گذشته قابلیت های تو را با لیونل مسی مقایسه کرده بود. چرا اینقدر طول کشدی تا جهان فوتبال به توانایی هایت پی ببرد؟
همیشه مربیانی داشته ام که حمایتم می کنند و به من انرژی می دهند. از طرفی معتقدم که هواداران نوع بازی ام را دوست دارند و همین مسئله شهرت زیادی برای من به همراه داشته است.
در طول برگزاری جام جهانی کارشناسان و مفسران بر بی عیب و نقص بودن بازی ات تاکید فراوان داشتند. فصل گذشته در بازی بایرن و هرتا برلین 113 پاس صحیح داشتی. چطور به چنین قابلیتی رسیده ای؟
به نظر من پاس های صحیح به آرام و راحت بودن بازیکن در زمین مسابقه برمی گردد. این مسئه نیز تنها زمانی امکان پذیر است که بازیکنان و مربیان به خوبی یکدیگر را درک کنند.
معمولا هواداران از بازیکنان گلزن خوششان می آید. چرا خیلی کم اقدام به شوت زنی می کنی؟
به عنوان یک هافبک دفاعی بیشتر وظیفه ایجاد موقعیت گل را دارم تا گلزنی. این مسئله به پستی که در آن بازی می کنی بر می گردد، پستی که من در آن کاملا راحت هستم. هیچ وقت یک تمام کننده نبوده ام. همیشه آدم مضبطی هستم اما معتقدم که در فوتبال به استعداد ذاتی هم نیاز هست.
سال هاست که یکی از مهره های کلیدی بایرن محسوب می شوی. لام در تیم یواخیم لو چه جایگاهی دارد؟
یک تیم تنها زمانی می تواند موفق باشد که مربی هدف مشخصی داشته باشد و تلاش کند با شاگردانش به هدف خود برسد. همیشه به بازیکنانی که توانایی انجام کارهای بزرگ و جبران اشتباهات را داشته باشند نیاز است. بهترین سیستم ها نیز بعد از مدتی نیاز به تغییر دارند. بازیکنان و مربیان باید آنقدر منعطف باشند خودش را با هر شرایطی وفق دهد و با هر تفکری به نتیجه مطلوب برسد.
در جام بیستم هیچ گاه احساس کردی که شاید به هدفتان نرسید؟
نه. در تورنمنتی مثل جام جهانی باید انگیزه و اطمینان را به تیم تزریق کرد. جام جهانی جای شک و تردید نیست.
از کی به فکر کناره گیری از تیم ملی افتادی؟ قبل از رسیدن به برزیل فکر می کردی که این آخرین جام جهانی ات باشد؟
بله. فصل پیش به چنین نتیجه ای رسیدم. می دانستم که پس از جام جهانی از بازی های ملی برای همیشه خداحافظی می کنم.
چرا در چنین زمانی از بازی در تیم ملی خداحافظی کردی؟ چرا صبر نکردی تا قهرمانی در جام ملت ها قهرمان شوید و بعد بروی؟
از تصمیم ام خوشحال هستم. به نظرم پس از قهرمانی در جام جهانی بهترین زمان برای خداحافظی بود.
بستن بازوبند کاپیتانی یکی از موضوعات مهم زندگی ورزشی ات بوده. رهبری یک تیم چه معنایی برای فیلیپ لام دارد؟
برای من کاپیتانی یعنی به زمین بیایی و تیم را برای کسب موفقیت هدایت کنی. اگر به این اصل توجه کنی به یک الگو در تیم تبدیل می شوی کسی که می تواند تاثیر زیادی روی تیم، مربی و باشگاه بگذارد. 
همه تو را به عنوان بازیکنی با اخلاق و مودب می شناسند. بعضی ها هم فکر می کنند از درگیری خجالت می کشی.
تفکرم این است که همه باید از درگیری هایی که سودی برای هیچ کس ندارد پرهیز کنند. من تاکنون در زمین با شرایطی روبه رو نشده ام که مجبور به تغییر طرز تفکرم شوم.
از برزیل چه چیزی به یادگار بردی؟ البته به غیر از جام.
عشق مردم به فوتبال.
به غیر از قهرمانی در برزیل بهترین خاطره ات از 10 سال ملی پوش بودن چیست؟
اولین بازی ملی ام و شنیدن سرود ملی آلمان آن هم زمانی که قرار است خودت بازی کنی. این آرزوی هر ورزشکار جوانی است که سرود ملی کشورش را در ورزشگاه بشنود.
سه سال پیش گفتی که هدفت قهرمانی در لیگ قهرمانان به همراه بایرن و فتح جام جهانی است که حالا به هر دو هدف نیز رسیده ای. از این به بعد به چه هدفی فکر می کنی؟
هنوز نمی دانم. 31 سال سن زیادی نیست و فعلا هم در تعطیلات هستم. پس از آن به آینده ام در بایرن فکر می کنم. من همچنان از بازی در چمن لذت می برم.
دُرنیوز
مشرق -   -  ورزشی - 
9 دقیقه و 14 ثانیه پیش
مربی جدید تیم فوتبال پرسپولیس گفت: امسال من و علی دایی کاری می‌کنیم که هواداران پرسپولیس لذت ببرند.

به گزارش مشرق، درباره حضورش در پرسپولیس اظهار داشت: بالاخره با توجه به شرایط موجود و اینکه من خودم یک پرسپولیسی هستم و عاشق رنگ قرمز به من پیشنهاد شد و تصمیم گرفتم که هر چه در توان دارم برای خدمت مجدد به پرسپولیس بیایم.
 
وی افزود: آرزویم این است که بتوانم در کنار علی دایی برای پرسپولیس مفید و موثر باشم. نمی‌خواهم از خودم تعریف کنم اما من عاشق پرسپولیس هستم و همیشه با بردهای این تیم مثل خیلی از بزرگان خندیده‌ام و با باخت‌هایش غمگین شدم. بالاخره پرسپولیس تیم بزرگی در فوتبال ایران است و میلیون‌ها ایرانی با نتایج این تیم شاد یا دلگیر می‌شوند، پس وظیفه من این بود که به تیم محبوبم خدمت کنم.
 
کاپیتان سابق پرسپولیس در پاسخ به سؤالی که بالاخره شما مدتی سرمربی بودید و حالا چه اتفاقی افتاد که دستیاری را قبول کردید، گفت: فقط نام پرسپولیس دلیلش بود نه چیز دیگر. الان به تنها چیزی که فکر نمی‌کنم همین موضوع است چون می‌خواهم یار پرسپولیس باشم و باری را بتوانم از روی دوش سایر همکارانم در تیم بردارم. دایی به من اعلام کرد که نیاز به کمک تو دارم و من هم برای تیمی که با آن زندگی می‌کنم هیچ شرطی نداشتم و پس از گفت‌وگو با رحیمی در نهایت تصمیم گرفتم به تیمی که عاشق آن هستم کمک کنم. برایم هیچ فرقی ندارد که چه اتفاقی می افتد چون هدف من کمک به نام بزرگ پرسپولیس است.
 
پیروانی در مورد وضعیت پرسپولیس و جدایی برخی ملی‌پوشان نیز گفت: راستش را بخواهید پس از اتفاقات اخیر که از بیرون از شرایط پرسپولیس باخبر شدم نگران بودم آن هم به عنوان یک هوادار اما وقتی دیروز در تمرینات و یک فوتبال درون تیمی حضور پیدا کردم باور کنید وعده بیهوده نمی‌خواهم بدهم اما به بازیکنان و جوانان جویای نام پرسپولیس امیدوار شدم. البته ما در یک یا دو پست به دنبال جذب بازیکنان خارجی هستیم اما این در شرایطی است که بازیکنان خوبی هم داریم و تمرینات منظمی نیز برگزار شده است. هواداران مطمئن باشند همه دست به دست هم می‌دهیم و با کمک آنها تا انشاءالله جایگاه واقعی پرسپولیس را در سه جام به دست آوریم.
 
وی در مورد همکاری با علی دایی این بار در کادر فنی پرسپولیس نیز گفت: علی دایی آدم بزرگی در این فوتبال است. مطمئن باشید کار کردن من و علی کنار همدیگر طوری خواهد بود که با تمام وجودمان سعی کنیم پرسپولیس سربلند باشد و هوادارانش از این تیم لذت ببرند. هدف ما فقط همین است و فقط از همه هواداران می‌خواهم که تیم محبوب خود را حمایت کنند. چون همیشه ثابت شده وقتی همه در پرسپولیس دست به دست هم دادند توانسته‌اند راحت‌تر به موفقیت برسند. ما به کمک همه چه آنها که الان با ما هستند و نیستند نیاز داریم تا میلیون‌ها هوادار که پشت این تیم هستند، خوشحال شوند.
 
پیروانی در پایان در پاسخ به سؤالی که 4 بازی اول قرمزپوشان در لیگ برتر را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: ما انشاءالله باید از همین اول کار در تمام بازی‌ها با تمام توان‌مان به میدان برویم و فرقی نمی‌کند باید مقابل چه تیمی قرار بگیریم. ولی این را می‌گویم که هدفم این است که مثل دوران فوتبالی‌ام انشاءالله سال خوبی را با کمک هواداران داشته باشیم.یکی از نقاط مثبت امسال پرسپولیس این است که تغییر و تحول کم در این تیم به وجود آمده و اثرات منفی نداریم.امید ما این است که بازیکنان فصل گذشته هم کنار همدیگر بودند و این می تواند به نفع پرسپولیس و اجرای برنامه های مطلوب تاکتیکی و فنی باشد.
دُرنیوز
افکارنبوز -   -  ورزشی - 
10 دقیقه و 8 ثانیه پیش
باشگاه سپاهان رقم قرارداد بازیکنانش را اعلام کرد.

رقم قرارداد خلعتبری در سپاهان چقدر است؟
به گزارش افکارنیوز، رقم قرارداد بازیکنان تیم فوتبال این باشگاه اعلام شد. مبلغ قرارداد بازیکنان اصفهانی به شرح زیر است:

۱ - رحمان احمدی: ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۲- محمدعلی احمدی: ۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۳- حسین پاپی: ۸.۱۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۴-لوسیانو پریرا : ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۵-علی حمودی : -

۶-احسان حاج صفی : ۱۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ریال

۷-شجاع خلیل زاده:۱۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۸-محمدرضا خلعتبری: ۱۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۹-جواهیرسوکای : ۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۰-میلادسرلک: ۷۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۱-مهدی شریفی: ۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۲- هادی عقیلی: ۱۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۳-وریا غفوری : ۸.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۴-حسین فاضلی: ۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۵-سعید قائدی: ۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۶-عبداله کرمی: ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۷-علی کریمی: ۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۸-شهاب گردان: ۸.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱۹- محمدحسین مرادمند: ۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۲۰-رسول نویدکیا: ۷.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۲۱- محرم نویدکیا: -

رقم قرارداد محمدرضا خلعتبری در حالی یک میلیارد و دویست میلیون تومان عنوان شده که براساس ادعای مسئولان باشگاه پرسپولیس او حاضر به پذیرش رقم پیشنهاد یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از سوی سرخپوشان نشده بود.

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد افرادی که مادر یا پدرشان را در دوران کودکی از دست می‌دهند احتمال بیشتری دارد در سال‌های بعد از این اتفاق فوت کنند.

به گزارش ایسنا، گروهی از متخصصان دانمارکی به بررسی اطلاعلات تمامی کودکان متولد شده در این کشور طی سال‌های 1968 تا 2008، کودکان سوئدی متولد شده در فاصله سال‌های 1973 تا 2006 و 89 درصد کودکان متولد شده در فنلاند در سال‌های 1987 تا 2006 پرداختند.

از میان این کودکان 2.6 درصد یا 189 هزار و 94 کودک در سن شش تا 18 ماهگی یکی از والدین خود را از دست داده بودند و مجموع 39 هزار و 683 نفر در سال‌های بعد که بین یک تا 40 سال متغیر بود، فوت کرده بودند.

این محققان دریافتند افرادی که والدین خود را از دست داده بودند احتمال فوت آنان در طول انجام این مطالعه 50 درصد بیشتر بوده‌ است. همچنین این خطر در میان کودکانی که والدین خود را بر اثر دلایل غیرطبیعی از دست داده‌ بودند، 84 درصد بوده‌ است.

محققان دانمارکی معتقدند: از آنجایی‌ که این بررسی در کشورهایی با درآمد بالا انجام شده نتایج بدست آمده، نمی تواند در نتیجه عدم رفع نیازهای مراقبتی و تربیتی از کودکان باشد.

به نقل از خبرگزاری شینهوا، به گفته این محققان افزایش میزان مرگ و میر میان این کودکان می‌تواند ناشی از عوامل ژنتیکی و تاثیرات طولانی مدت مرگ والدین بر سلامت و وضعیت رفاهی آنان باشد.
دُرنیوز
رسا -   -  اجتماعی - 
6 دقیقه و 6 ثانیه پیش
خبرگزاری رسا ـ امام جمعه سنندج گفت: صهیونیست ها با تمام کسانی که پیرو آیین و دین آن‌ها نباشند سر جنگ و ناسازگاری داشته و صلح و رابطه دوستانه ...

ماموستا خدایی امام جمعه سنندج

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در منطقه غرب، ماموستا عبدالرحمان خدایی امام جمعه سنندج امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: خدا را شاکریم که مردم ایران بار دیگر با حضور خود ضمن محکوم کردن جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی نشان دادند که در هر شرایط زمانی و مکانی آماده دفاع از آرمان های دینی خود هستند و در این راه لحظه ای تعلل و درنگ نمی کنند.


وی افزود: حضور باشکوه و یکپارچه مردم در سراسر کشور نشان دهنده وحدت و همدلی مردم در ایران اسلامی است.


امام جمعه سنندج گفت: کشتار بی‌‌رحمانه رژیم غاصب صهیونیست علیه مردم بی‌گناه دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد، امروزه مردم غزه در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند و باید برای نجات آنان دعا کرد.


ماموستا خدایی اظهار داشت: دشمنی قوم یهود با مسلمانان مسأله‌ای قدیمی و مربوط به صدر اسلام تاکنون است، قوم یهود همواره در طول تاریخ به عنوان قومی حیله‌گر، مکار و پیمان‌شکن معروف بوده‌اند، نخستین پیمان‌شکنی‌های این قوم مربوط به پیمانی بود که آن‌ها در زمان پیامبر اکرم (ص) در مدینه با مسلمانان بسته بودند که در صورت حمله دشمن به مدینه در کنار مسلمانان باشند ولی در زمان عمل پیمان‌شکنی کردند.


وی افزود: صهیونیست ها با تمام کسانی که پیرو آیین و دین آن‌ها نباشند سر جنگ و ناسازگاری داشته و صلح و رابطه دوستانه آنان با مسلمانان امری غیرممکن است.


امام جمعه سنندج گفت: سال‌ها از جنگ اسرائیل علیه مسلمانان بی‌گناه فلسطین می‌گذرد و در طول این مدت خون مسلمانان زیادی به خاطر حمایت‌های استکبار از این رژیم غاصب به زمین ریخته شده است و رژیم اسرائیل از هیچ جنایتی در این مدت دریغ نکرده است.


ماموستا خدایی تأکید کرد: روز قدس بهترین فرصت برای نشان دادن همت اسلامی برای دفاع از مردم مظلومی است که سالها تحت شکنجه صهیونیست‌ها قرار دارند و به همین دلیل پیام این روز را باید همه ملت های اسلامی و آزاده به روشنی دریافت کنند.


وی خاطر نشان کرد: حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس نوعی رفراندوم مردمی است بدون شک این حضور باعث می شود تا سایر کشورهای استکباری به خود آمده و از جنایت علیه کشورهای اسلامی به صورت جدی خودداری کنند.


ماموستا خدایی با بیان اینکه رمز موفقیت ما در مقابل دشمنان تنها تکیه بر آموزه های دینی و وحدت کلمه است، گفت: امروز اگر همه مسلمانان زیر پرچم اسلام جمع شوند بدون شک نه تنها رژیم غاصب صهیونیستی که دیگر کشورهای استکباری نیز نمی توانند در مقابل عزم و اراده آهنین آنها ایستادگی کنند.


امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: تنها راه نجات فلسطین از دست رژیم غاصب اعمال زور است چراکه این کشور با زور از چنگ مسلمانان در آمده و باید با زور آن را پس بگیرند.


ماموستا خدایی گفت: بدون شک پیروزی در این میدان با ملت مسلمان فلسطین خواهد بود، حتی اگر اسرائیل از نظر عده و تجهیزات از سوی بسیاری از کشورها حمایت شوند.


وی ضمن تبریک پیشاپیش عید فطر به مسلمانان جهان گفت: براساس حکم امام شافعی برگزاری عید فطر و روزه رمضان باید براساس رؤیت ماه و حکم حاکم باشد و اتحاد مسلمانان در این راستا نیازی ضروری است.


ماموستا خدایی در پایان از حضور پرشکوه مردم شهیدپرور کردستان در راهپیمایی امروز در شهرهای مختلف استان تقدیر کرده و اظهار داشت: از طرف خود و مسؤولان استان وظیفه دارم از حضور گرم و دشمن هراس مردم استان در راهپیمایی امروز و اعلام انزجار آن‌ها از رژیم غاصب اسرائیل، تقدیر کنم./967/پ202/ب4

دُرنیوز
معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه از زمان شروع ثبت درخواست‌های نقل و انتقال تا کنون تعداد 19 هزار و 666 نفر در سامانه نقل و انتقال ...

به گزارش خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، سعید کاردار معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم دیدار نمایندگان تام الاختیار و معاونان هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله هاشمی رفسنجانی، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد معاونت آموزشی طی ماه‌های اخیر به نبود اطلاعات منسجم و جامعی از دانشجویان دانشگاه آزاد در گذشته اشاره کرد و گفت: به همین منظور 20 سامانه در دست طراحی است که تا کنون طراحی 4 سامانه به پایان رسیده، 3 سامانه به صورت آزمایشی در حال فعالیت بوده و یک سامانه(نقل و انتقال) به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: سامانه سجده(سامانه جامع دانشجوی هوشمند)، کارت الکترونیکی دانشجویان، سامانه داشبورد مدیریت، سامانه تخفیفات، سامانه پرتال دانشجویی، آرشیو الکترونیک مستندات فارغ التحصیلانف سامانه صدور متمرکز مدارک فارغ التحصیلان، سامانه اطلاعات تغذیه و بوفه های دانشجویی، سامانه جامع مجازی معاونان دانشجویی، سامانه تکریم ارباب رجوع، سامانه فروشگاه الکترونیکی دانشجویان، سامانه کمیته انضباطی، سامانه استعلام اینترنتی، سامانه USSD، سامانه رشد، سامانه صدور ریز نمرات، سامانه مراکز مشاوره، سامانه کاردانشجویی و سامانه تشکل‌های دانشجویی را از جمله سامانه هایی است که در دست اجرا قرار دارد.

 کاردار با اشاره به مزایای ثبت درخواست‌های نقل و انتقال از طریق سامانه اینترنتی گفت: با راه اندازی این سامانه و ثبت درخواست‌ها برخورد سلیقه ای واحدها با درخواست دانشجویان از بین رفت.

وی حذف واسطه ها، ردیابی اطلاعات دانشجویانی که بدون مجوز میهمانی یا انتقال گرفته اند، صرفه جویی در هزینه های ثبت درخواست‌های سیستمی، امکان نظارت همه جانبه بر عملکرد واحدها در خصوص نقل و انتقال، امکان احراز هویت دانشجویان متقاضی بدون مراجعه حضوری و حذف بایگانی فیزیکی مدارک را از مزایای ثبت درخواست‌ها از طریق سامانه نقل و انتقال عنوان کرد.

 کاردار در ادامه به ارائه گزارشی آماری از میزان درخواست های نقل و انتقال پرداخت و اظهار داشت: از زمان شروع ثبت درخواست ها تعداد 19 هزار و 666 نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.


انتهای پیام/
دُرنیوز
وزیر بهداشت امروز پس از معاینه چشمان شوخان گفت: وضعیت سلامتی چشمان شوخان رو به بهبودی است و تا یکسال آینده بینایی خود را بدست می آورد.

قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت  امروز پس از معاینه چشمان شوخان از وضعیت چشمان او اظهار رضایت کرد و به خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: 2 عمل پیوند قرنیه که بر روی چشم شوخان انجام شده بود موفقیت آمیز بوده و این کودک تا یکسال آینده بینایی خود را بدست خواهد آورد.

وی افزود: هم اکنون شوخان بینایی حداقلی دارد و کار کشیدن بخیه ها آغاز شده و هر 2 هفته یک بار تعدادی از بخیه های چشم او کشیده می شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در حال حاضر تمامی اعمال جراحی که بر روی چشم در تمام دنیا انجام می شود ، در کشورمان قابل انجام است.

انتهای پیام/
 
 
 
 

دُرنیوز
ضیایی گفت: با آغاز "طرح تحول سلامت" رزیدنت‌ها با افزایش کار 10 درصدی مواجه بودند اما حق الزحمه آن‌ها هیچ تفاوتی نکرده است.

سید امیرحسن ضیایی معاون آموزش وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: با آغاز طرح تحول سلامت رزیدنت‌ها با افزایش کار 10 درصدی مواجه بودند اما حق الزحمه آن‌ها تفاوتی نداشته است. 

وی افزود: این افراد در حین آموزش خدمات هم ارائه می‌دهند و یک کار تمام وقت انجام می‌دهند اما حق الزحمه‌ای که دریافت می‌کنند در شان آنها نیست. 

وی ادامه داد: احتمالا در بسته آموزش طرح تحول بتوانیم نحوه حق الزحمه رزیدنت‌ها را بهبود بخشیم. 

ضیایی خاطر نشان کرد: ما در این شرایط با رزیدنت‌ها هم عقیده هستیم و وزیر بهداشت هم بر این موضوع تاکید دارد و امیدواریم در سال جاری با شرایط تورمی یک افزایش حق الزحمه برای رزیدنت‌ها داشته باشیم.


انتهای پیام/
دُرنیوز
حجت الاسلام و المسلمین روحانی رئیس جمهور، از مسیر خیابان انقلاب همپای مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرد. همچنین سایر شخصیت ها در مناطق مختلف ...
دُرنیوز
آیت‌الله جاودان در برنامه ضیافت گفت: دوستمان می‌گفت دو روز قبل از ماجرای کوی دانشگاه آیت الله حق شناس می‌گفتند برای علمدار خطر است، پرسیدند ...

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله محمدعلی جاودان استاد اخلاق و تاریخ اسلام شب گذشته 2 مردادماه در برنامه ضیافت شبکه قرآن و معارف سیما به بیان بخش‌هایی از زندگی و سجایای اخلاقی جدش، مرحوم شیخ مرتضی زاهد و استاد بزرگوارش آیت‌الله حق شناس پرداخت که متن سخنان وی به شرح زیر است:

من آقا نیستم و آقا فقط یک نفر است

در گذشته تهران 4 محله داشت که یکی از این 4 محله، محله چاله میدان بود که محله‌ای بسیار غنی بود و گفته می‌شود 12 مجتهد در آن زندگی می‌کردند. آقاسید عبدالکریم لاهیجی که استاد مرحوم جد ما نیز بودند از جمله بزرگانی بودند که در این محل تشریف داشتند ایشان مرد بسیار بزرگی بود به طوری‌ که بزرگان و علمای اخلاق سلسله اخلاقی خود را به ایشان می‌رسانند، آقاسید عبدالکریم لاهیجی شاگرد مرحوم شیخ انصاری است و با تأیید بسیار جدی ایشان در تهران جایگاه یافت و مدرس و امام جماعت مروی شد.

آقاسید عبدالکریم لاهیجی روز اول که به محراب مسجد برای نماز رفتند عبا را برداشت و قبا و عمامه را به زمین گذاشت و شروع کرد به نماز خواندن، به ایشان گفتند آقا پس چرا عبا و عمامه را درمی‌آورید و نماز می‌خوانید گفت من در خانه‌ام همین‌طور نماز می‌خوانم پس اینجا نیز نباید چیزی افزوده شود هر کار کردند نتوانستند ایشان را راضی کنند که با عبا و عمامه نماز بخواند تا در نهایت به حاج ملاعلی کنی گفتند، حاج ملا علی حکم کردند که باید لباس رسمی‌تان را بپوشید و در نهایت ایشان راضی شد.

همسر آقاسید عبدالکریم خواهر حاج ملاعلی کنی است، آقاسید عبدالکریم یک روز به همسرش می‌گوید به منزل برادر و پدرتان تشریف ببرید، حاج ملاعلی کنی دوباره پا درمیانی می‌کنند و دلیلش را می‌پرسند، آقاسیدعبدالکریم می‌گوید خانم فکر می‌کند زن آقا هستند و به این خدمتکار تحکم می‌کند من آقا نیستم و آقا فقط یک نفر است.

اگر کسی استعداد داشته باشد به استاد خوب برخورد خواهد کرد

در حقیقت کسی که دارای استعدادی باشد یک استاد خوب سر راهش قرار خواهد گرفت، برای رسیدن به مقامات استاد، استعداد و زحمت لازم است. مرحوم جد ما نزد چنین استادی چون آقاسید عبدالکریم لاهیجی درس می‌خواند، هم درس فقه و اصول و هم درس سیر و سلوک.

مرحوم عموی ما نقل می‌کرد که من 7 ساله بودم که از تشنگی از خواب بیدار شدم، دیدم پدرم ایستاده به نماز شب و گریه می‌کند آنقدر من نیز همراه پدر گریه کردم تا خوابم برد، حاج کریم مباشر، همسایه پدربزرگم بوده، او تعریف می‌کند که من یک ساعت قبل از نماز بیدار شدم و به بیرون از منزل رفتم دیدم آقاشیخ زاهد به دالان منزلش آمده و مشغول راز و نیاز و عبادت است نیم ساعت، 40 دقیقه بعد بازگشتم و دیدم ایشان همچنان مشغول عبادت و گریه هستند.

اگر صبح کسی نزد آقاشیخ مرتضی زاهد می‌رفت و حاجتی داشت تا ظهر برای رفع مشکل آن فرد دوندگی می‌کرد

ایشان در عبادت بسیار کوشا و خستگی‌ناپذیر بودند، و به شدت به خلق خداوند خدمت می‌کردند اگر صبح کسی نزد ایشان حاجتی داشت تا ظهر برای رفع مشکل آن فرد دوندگی می‌کرد، این برای ایشان اصل و مانند ستون اول بود، برای ایشان یک اصل دیگر علاوه بر تلاش در عبادت و خدمت به خلق، هدایت خلق خدا بود اگر کسی نزد آشیخ زاهد می‌آمد و می‌خواست تا آقا برایش استخاره بگیرد می‌گفت اول بگذار یک حدیث از امام صادق(ع) برایت بگویم.

این سه اصل بسیار برای این چنین افرادی مانند آقاشیخ مرتضی زاهد بسیار مهم است، عبادت تا جایی که توان دارید، خدمت به خلق تا جایی که نفس دارید و هدایت خلق. به مرحوم امام(ره) می‌گفتیم آقا استراحت کنید، می‌گفتند استراحت در قبر است، تا نفس هست باید کار کرد.

خدایا من را بیشتر از یک روضه خوان نشناسند

آیت‌الله حق‌شناس به دوستمان می‌گفت پشت میز خدمت بنشین تا زمانی که برای خدمت به خلق از پا بیفتی، این‌ها حرف اصلی دیگری هم داشتند، معتقد بودند ما باید آدم پیدا کنیم، این آدم تکوینی است اگر تکمیل شود از صدهزار کتاب دیگر برتر است و لحظه‌ای در آن درنگ و سستی نمی‌کردند.

آقاشیخ زاهد می‎کوشید نام و نشانی نداشته باشد، پسردایی‌ام نقل می‌کرد پسردایی‌ام نقل می‌کرد یک بار بعد جلسه‌ای 30 نفر ایشان را دیدند و در کوچه همگی به آشیخ زاهد سلام کردند ایشان هم ایستادند جواب یک به یک را دادند و در چنین زمانی دعا می‌کرد و می‌گفت خدایا من را بیشتر از یک روضه خوان نشناسند. یک‌بار برای ایشان نذری و موقوفه‌ای به درب منزل می‌برند و می‌گویند آقا برای علمای تهران است اما ایشان آن را قبول نمی‌کند و می‌گوید من خودم را جز علمای تهران نمی‌دانم. ایشان معتقد بود اگر شهرت نداشته باشم، کسی آن دنیا نیز از من حساب نمی‌کشد که این شهرت برای چه و از کجا آمده و چه کردی با آن؟

از خانه پدری‌ ایشان یک دنگ و ربعی به ایشان رسید و تا آخر عمر در رابطه با مال دنیا نه چیزی به این خانه افزوده شد و نه کم شد، ایشان به شدت ترس از حساب داشتند، کل دین نیز ترس از حساب است، ما معتقدیم به یک روز حساب پس رفتار و اعمالمان هم باید با حساب و کتاب باشد.

مرحوم جد ما بنیان‌گذار جلسات برای خانم‌ها و تربیت معلمین برای بانوان بودند

من فکر می‌کنم مرحوم جد ما اولین کسی بود که مجالس برای بانوان داشتند و خانم‌های پاک و پاکیزه و باتقوایی تربیت کردند و بنیان‌گذار جلسات برای خانم‌ها و تربیت معلمین برای بانوان بودند، افرادی مانند آقاشیخ مرتضی زاهد و دیگر بزرگان هرگز لحظه‌ای به بطالت نمی‌گذراندند زیرا می‌دانستند اگر یک لحظه کم بگذارند از امامشان عقب خواهند ماند.

البته با وجود تمامی تلاش‌هایشان برای خانواده نیز کم نمی‌گذاشتند امام زین‌العابدین(ع) در مجلس عبدالملک فرمود اگر وظیفه‌ای برای مردم و خانواده نداشتم نگاه به آسمان می‌دوختم و چشم برنمی‌داشتم تا بمیرم و طوری این جملات را بیان فرمودند که عبدالملک به گریه افتاد، عبدالملکی که حجاج یکی از دست‌هایش بود.

آقاشیخ محمد حمامی از اخیار بود یک بار در خواب حاج مقدس را می‌بیند که می‌گوید من در بهشت هستم و اینجا خیلی خوب است از او می‌پرسد شیخ مرتضی کجاست؟ حاج مقدس جواب می‌دهد ایشان پیش سلمان و ابوذر است و ما دستمان به دامن او نمی‌رسد.

چه کنیم خدا از ما راضی باشد؟

به خدمت استاد دیگرمان علامه عسگری رسیدم و به ایشان گفتم ما مسلمان آیت‌الله حق شناس هستیم، گفتند بگو مؤمنان دست ایشان هستید، ما چون ایشان را دیدیم، دین را باور کردیم. اوایلی که من خدمت ایشان رسیده بودم 18، 19 سال داشتم، ایشان بعد نماز صبح با لحنی بیان می‌کردند چه کنیم خدا از ما راضی باشد، دوباره بعد نماز ظهر با لحنی دیگر می‌فرمودند چه کنیم خدا از ما راضی باشد و بار دیگر بعد نماز مغرب و عشا بیان می‌داشتند چه کنیم خدا از ما راضی باشد.

این سؤال چه کنیم خدا از ما راضی باشد را آقا تا حدود دو سال طوری بیان می‌کردند که انگار ذکر می‌گفتند تا این‌که بعد دو سال دیگر نگفتند و برای من سؤال بود که آیا این سؤال را رها کرده‌اند یا به جوابش رسیده‌اند، تصور کنید که به جوابش رسیده باشند، این همان جایی است که بزرگان خودشان را می‌کشتند تا به آن برسند.

ما هزار بار از آقای حق شناس می شنیدیم خدمت به خلق، خدمت به مردم، هدایت مردم.

ما هزار بار از آقا می شنیدیم خدمت به خلق، خدمت به مردم، هدایت مردم. خودشان هم پنهانی کار می‌کردند. به دست من پول برای کسانی می‌فرستادند که هیچ کس خبر نداشت و بعدها دوست ما می‌گفتند به دست ایشان هم پول برای خانواده‌های زندانیان سیاسی می‌فرستادند. این یک فن است من کارم را می‌کنم اما کسی خبردار نمی‌شود بنابراین تابلو نمی‌شوم.

برای آقای حق شناس بلا می‌بارید/ ایشان 40 سال بود به مقام رضا رسیده بود

برای ایشان بلا می‌بارید، گاهی 15 نوع بیماری داشتند که یک دانه آن برای یک فرد کافی است. یک سفر مشرف شدند به مشهد، برگشتمان یادمان است که به من فرمودند می‌خواهی بروی کلاس آخر؟ من ماه‌ها نمی‌دانستم کلاس آخر یعنی چه؟ یعنی اینکه ایشان 40 سال پیش به کلاس رضا رسیده بودند و به اصطلاح خودشان ایشان 40 سال در این کلاس ورزش کرده بودند، یعنی معلوم شد که باید تسلیم باشی و این یعنی کلاس آخر.

نگوئید آیت‌الله خامنه‌ای بگویید آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، ایشان علمدار است

دوستمان می‌گفت دو روز قبل از ماجرای کوی دانشگاه ایشان می‌گفتند برای رهبر خطر است، با این لفظ می‌گفتند که برای علمدار خطر است. آمدند فرودگاه با ایشان مصاحبه کردند، پرسیدند نظرتان درباره آیت‌الله خامنه‌ای چیست؟ آقا پاسخ دادند نگوئید آیت‌الله خامنه‌ای بگویید آیت‌الله العظمی خامنه‌ای. آیت‌الله خامنه‌ای علمدار است. نپرسید چه کسی اعلم است بگویید چه کسی علمدار است. علمدار را باید حفظ کرد.

ما چه می‌دانیم امیرالمؤمنین(ع) تشریف‌فرما شدند یعنی چه؟

ایشان یک بار که قلبشان مشکل پیدا کرد تا به بیمارستان رساندنشان دکتر گفت دیر آورده‌اید و ایشان را بلافاصله به CCU بردند و قلب ایشان از دست رفته بود، آن شبی که شب عاشورا رسید همه دیگر ناامید شدند. دکتر برای من گفت که نزدیک اذان صبح، باد شدیدی وزیدن گرفت به طوری که طوفان به داخل بیمارستان آمده بود آقا بلند شدند و گفتند به امیرالمؤمنین(ع) احترام کنید، بعد این حادثه ایشان 5 سال دیگر هم عمر کردند، ما چه می‌دانیم امیرالمؤمنین(ع) تشریف‌ فرما شدند یعنی چه؟!

اگر بزرگان شناخته شوند شاید خوابی بیدار، و بیداری هوشیار گردد

من چندین قسمت این برنامه را دیدم و الحمدالله من از دیدن این برنامه حظ کردم این برنامه هم جلب توجه می‌کرد و توجه و تذکر ایجاد می‌کرد و هم بر علم آدم می‌افزود و خدا را به یاد انسان می‌آورد، آنچه از این برنامه دیدم مفید بود و نمی‌دانم چه طور ممکن است ادامه یابد. این بزرگان آن‌چنان که بوده شناخته نشدند اگر به گوش مردم برسد، شاید خوابی بیدار و بیداری هوشیار شود، کسی مانند علامه امینی شهرت عام دارد اما ناشناخته است، آقای بهجت نیز آن‌چنان که بودند شناخته نشدند.

صهیونیست‌ها اگر بتوانند بدون ذره‌ای درد مردم را خواهند کشت

راهپیمایی روز قدس نمی دانم چگونه بگویم واجب است، اینها (رژیم جنایتکار صهیونیست) تا بتوانند تا آخرین نفر را بدون ذره‌ای درد وجدان خواهند کشت، مگر فریاد مردم عالم و فشار افکار عمومی بتواند جلوی این‌ها را بگیرد، فرانسه، انگلستان و آمریکا هم ناراحت نیستند، خدا باید کمک کند.
 

دُرنیوز
امین حیایی حضور مردم و هنرمندان در روز قدس را نوعی حمایت معنوی از مردم بی پناه غزه دانست و عنوان کرد که از نظر انسانی وظیفه نه فقط هنرمندان ...

امین حیایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور پرشور مردم ایران و جهان در حمایت از مردم بی پناه غزه گفت: از نظر انسانی وظیفه نه فقط هنرمندان بلکه تمام مردم محکوم کردن این اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: در هر حال اگر جنگی هم وجودداشته باشد بین افراد نظامی است و اینکه این افراد اسلحه خود را به سمت مردم و کودکان بیگناه نشانه گرفته اند حرکتی غیرانسانی است و سزاوار شدیدترین مجازات های بین المللی.

این بازیگر سینما و تلویزیون در پایان با اشاره به حمایت های مردم و هنرمندان در روز قدس از مردم بی پناه غزه بیان کرد: حضور در چنین اقدامات جمعی یک نوع حمایت معنوی از این افراد بی پناه محسوب می شود.

دُرنیوز
شبکه خبر -   -  علمی - 
2 ساعت و 26 دقیقه پیش
دکتر سید امیر محسن ضیایی گفت: زمان انتخاب رشته چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی، از روز شنبه ۴ مردادماه آغاز میشود و ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی زمان انتخاب رشته چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیاری رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی را اعلام کرد.

دکتر سید امیر محسن ضیایی گفت: زمان انتخاب رشته چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی، از  روز شنبه 4 مردادماه آغاز شده و تا روز دوشنبه 6 مردادماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: داوطلبین چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیاری می توانند با مراجعه به سایت سنجش در فرصت تعیین شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یادآورشد: لازم است داوطلبین در فرصت تعیین شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

دُرنیوز
دانشجو -   -  علمی - 
3 ساعت و 30 دقیقه پیش
با توجه به پیشرفت‌های علمی و موفقیت محققان در دستیابی به دانش‌های فنی در حوزه‌های مختلف بسیاری از مسئولان نسبت به این ...
دُرنیوز
مهر -  علمی -  فناوری - 
4 ساعت و 18 دقیقه پیش
رئیس دانشگاه شیراز گفت : تشکیل 50 شرکت دانش بنیان در دستور کار دانشگاه شیراز قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مجید ارشاد در بازدید از مرکز حمایت از ایده های برتر اظهار داشت : پشتیبانی از تجاری سازی محصولات دانشگاهی و ایده هایی که در کوتاه مدت به فناوری تبدیل شود، در دستور کار دانشگاه شیراز قرار دارد.

وی افزود :با همین هدف، تشکیل 50 شرکت دانش بنیان در برنامه آتی دانشگاه شیراز قرار دارد.

رئیس دانشگاه شیراز توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار کشور را از طریق توسعه علمی امکان پذیر دانست و تصریح کرد : تبدیل تولیدات علمی به محصول و تکنولوژی، گره گشایی مشکلات کشور در عرصه های مختلف است.

وی اظهار امیدواری کرد : "مرکز حمایت از ایده های برتر" بتواند برای تحقق این آرمان تلاش کند.

رئیس دانشگاه شیراز اظهار داشت : مرکز حمایت از ایده های برتر مسئولیت مدیریت ، هدایت و حمایت از طرح های فناورانه ی دانشجویی را بر عهده دارد.

دُرنیوز
" طیب ابوشحاده" در روستای حواره در نابلس به شهادت رسید.

به گزارش سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل ازشبکه تلویزیونی القدس؛ " طیب ابوشحاده" در روستای "حواره" در "نابلس" به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید. درگیری ها در این منطقه همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/
دُرنیوز
رسانه های خارجی از هلاکت یک نظامی صهیونیست دیگر در نبرد با رزمندگان فلسطینی و شلیک موشکهای مقاومت به مناطق صهیونیست نشین خبر دادند. ...

یک نظامی صهیونیست دیگر به هلاکت رسید
به گزارش افکارنیوز، شب گذشته یک نظامی صهیونیست در غزه به هلاکت رسید. شبکه الجزیره به نقل از منابع اسرائیلی از هلاکت یک نظامی صهیونیست در شب گذشته در جریان حمله به نوار غزه خبر داد.

خبر دیگر اینکه گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد بئر السبع و اسدود با پنج موشک گراد هدف قرار گرفته است.
دُرنیوز
تسنیم -   -  بین الملل - 
12 دقیقه و 55 ثانیه پیش
خبرگزاری تسنیم: یکی از نمایندگان وابسته به فراکسیون حزب فضیلت در پارلمان عراق و نیز اداره اوقاف سنی به نابودی مرقد حضرت یونس(ع) موصل واکنش نشان دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه السومریه، جمال المحمداوی عضو فراکسیون حزب فضیلت در پارلمان عراق اعلام کرد: جامعه بین المللی باید با همه اقدامات تروریستی در موصل به ویژه انفجار مراقد دینی آن برخورد کند.تروریست های مرقد یونس پیامبر(ع) را منفجر کردند.

وی افزود: جنایات داعش در موصل بسیار وحشیانه است و موضع قوی بین المللی را طلب می کند.

المحمداوی از سکوت جامعه بین المللی و سازمان های مربوطه در قبال حمله به مراکز دینی شامل حسینیه ها، مساجد، دیرها و کلیساها و آثار باستانی انتقاد کرد و افزود: کار به جایی رسیده است که کتابخانه های عمومی را می سوزانند تا فرهنگ و تمدن عراق را نابود کنند.

یادآور می شود که گروهک داعش مرقد یونس پیامبر(ع) را در موصل منفجر و سپس با بولدوزر ویران کردند.تروریست های داعش همچنین مراکز دیگری را نیز منفجر کرده اند.

از سوی دیگر اوقاف سنی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اقدام زبونانه علیه مرقد یونس پیامبر(ع) را گروهی جنایتکار گمراه انجام دادند.

در این بیانیه آمده است: این گونه اقدامات گمراهی تروریست‌هایی که دست به این اقدام زدند را نشان می‌دهد. حرمت و قداست مساجد و مراقد باید نگه داشته شود و حمله به این مراکز نشان بیگانه بودن کسانی که دست به ارتکاب جنایت علیه اماکن مذهبی می زنند با اسلام را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر منابع عراقی از انفجار مقام علی اصغر(ع) که در پشت مسجد حضرت یونس(ع) در شهر موصل واقع شده بود خبر دادند.

انتهای پیام/ر

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  

 1. ثبت نام کنید

  شما می توانید در سایت ثبت نام کنید و از مزایای عضویت در سایت بهره مند شوید.

 2. متن کامل خبر

  با کلیک بر روی این قسمت متن کامل خبر را مشاهده خواهید کرد..

 3. صفحه بعدی

  به صفحه بعدی بروید و مطالب بیشتری مطالعه کنید.

 4. حذف این قسمت

  چنانچه علاقه ای به موضوعی ندارید، آن را حذف کنید و حالت دلخواه خود را ذخیره کنید.

 5. جستجو کنید

  مطالب مورد نظر خود را به تفکیک، تیتر، لید و متن خبر جستجو کنید.

 6. اخبار من

  در این قسمت شما اخبار مرتبط با موضوعات دلخواه خود را دریافت خواهید کرد.

 7. کلمه های مورد علاقه شما

  در این قسمت با وارد کردن کلمات یا عبارات دلخواه خود می توانید اخبار آن را در قسمت اخبار من داشته باشید.

 8. منابع خبری

  اگر مایلید اخبار یک منبع خبری خاصل را دنبال کنید از این قسمت استفاده کنید.

 9. راهنمای سایت

  نکات بیشتر درباره استفاده از سایت را در این قسمت ببینید.


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی