10:43:53
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳
کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
دُرنیوز
شبکه خبر -   -  ورزشی - 
4 دقیقه و 4 ثانیه پیش
وزن ۷۳- کیلوگرم : سعید مولایی در دور اول "عیسی العلی" از کویت را ضربه فنی کرد و به دور بعدی راه یافت. قاسمی نژاد در گروه شانس مجدد برای دریافت نشان ...

تهران / واحد مرکزی خبر / اجتماعی 1393/06/31
مدیر عامل شرکت ایرفرانس-ک.‌ال.ام با هدف پایان دادن به اعتصاب خلبانان این شرکت هواپیمایی پیشنهاد داد طرح توسعه شاخه ارزان قیمت این شرکت را تا پایان دسامبر متوقف شود.
به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر؛ پیشنهاد جدید الکساندر دو ژونیاک در حالی مطرح می شود که اعتصاب خلبانان ایرفرانس وارد هشتمین روز خود شده و مذاکرات نیز به بن بست رسیده است.
مدیرعامل ایرفرانس در گفتگو با خبرنگار تصریح کرد تصمیم گرفته ایم تا پایان سال طرح توسعه اروپایی شرکت را متوقف کنیم و اکنون به نظر من اعتصاب خلبانان بدون علت و انگیزه است زیرا ما طرح «ترانس آویا-فرانس» را همزمان با دادن امکاناتی بیشتر به خلبانان ایرفرانس توسعه می دهیم.
دُرنیوز
فریاد اعتراضیِ انرژتیکِ آرایش غلیظ بالاتر از فرکانس صوتی که در توصیف شخصیت‌هایش به کار گرفته. معترض است به آنچه که این روزها ...

 

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، ترویج مواد مخدر، شبکه‌های نوین اجتماعی و فیس‌بوک، دروغ، کلاهبرداری، قاچاق، شهوت، اباحه‌گری: مزخرف‌ترین و ساده‌لوحانه‌‌ترین قضاوت درباره «آرایش غلیظ». متعلق به سینمانافهم‌های درپیت‌نویس که به یمن سایت‌های دوزاری، دکمه کیبورد و کاراکتر وبگاه‌های اینترنتی هرز می‌برند. همین یک بند برای توضیح فیلم نعمت‌الله کافی است.

 

فیلم نعمت‌الله این‌ها نیست. آدم‌های فیلمش در همین‌ عرصه‌ها می‌چرخند. مدام در لذائذ تعریف شده و حقنه شده این روزها می‌چرخند. «اُمّل» نیستند و «عقب مانده» جلوه نمی‌کنند چون با سبک روز زندگی می‌کنند. سبکی که در لحظه کشته شدن هم مردن بر روی تخت را بر کشته شدن روی زمین ترجیح می‌دهد. توصیف این بستگی‌ها در خلال شخصیت‌ها، منجر به یک سوء تفاهم بزرگ درباره فیلم نعمت‌الله شده است. اینکه همان جماعت سینما نافهم همین تعریف و توصیف را می‌گیرند و مبنای انتقادها به «آرایش غلیظ» همین می‌شود. شاید این نافهمی را به عموم هم تعمیم دهند. نقدی که برای به حاشیه راندن این فیلم ناجوانمردانه است. به جای کوبیدن بر سر اثر نعمت‌الله باید جماعتی را برای شنیدن صدای یک فریاد آماده کرد. این یک آگاهی می‌خواهد: «شنیدن و شنواکردن حرف‌های نهفته در «آرایش غلیظ» ساده نیست».

 

فیلم نعمت‌الله مقابل همه این‌هاست. اما منتقدانش به زبان کنایه، سرافکندگی و ناکامی شخصیت‌ها در دل داستان او وقعی ندارند. چه بسا آن را نمی‌شنوند. فریاد اعتراضیِ انرژتیکِ آرایش غلیظ بالاتر از فرکانس صوتی که در توصیف شخصیت‌هایش به کار گرفته. معترض است به آنچه که این روزها مد و پریستیژِ گذرانِ روزهای جوانی شده است. فریادی فراتر از حتی صدای منتقدانش. کسی این صدا را می‌شنود؟

 

«زندگی مدرن» محور انتقاد اجتماعی‌سازان این روزهای سینما ایران است. موضوعی که در «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» و «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» با حجازی، در «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» با افخمی، در «تاج محل» با دانش اقباشاوی،  و … مورد انتقاد قرار گرفت این بار در «آرایش غلیظ» به چالش دعوت شده است.

 

این برآیند پیام‌های آرایش غلیظ می‌تواند باشد که انتقاد دارد به طرفدارِ جوانِ این روزهای «زندگی با لعاب مدرن». جوانی که بیشتر «زنده» است تا اینکه «زندگی» کند. او در پس این زنده بودن بیشتر از هر چیز دیگری از «بی‌هویتی و تنهایی» خود رنج می‌برد. بی هویتی‌ای که فقط خود بر آن آگاه است. او مجبور است در جامعه‌ای از این جنس، بیشتر از هر چیز دیگری به نفع شخصی خود بیاندیشد و برای ادامه حیات خود بجنگد. نتیجه اینکه جامعه‌اش از درون تک تک اعضایش متلاشی است.

 

تلخی زیست مدرن در پس خنده‌های مخاطب در تماشای «آرایش غلیظ» گم شده است. این نهیب تلخ را هر مخاطبی می‌فهمد. حالش بد می‌شود. متنفر است از گذران ایام به این سبک. بارها و بارها ناامید می‌شود و قصد تعویض طریق دارد. اما از عجایب همین سبک و اجبارِ زنده بودن است که «شهامت» طرح آن در برابر چشمان دیگری را ندارد. این تلخی همیشه در درون او است و دلزده از بشریت، روز به روز به تنگنای خود فرو می‌رود. این فریاد اعتراضی را هر کسی می‌شنود. همه می‌شنوند. این فریاد، انفجار از درون است.

 

برخی معتقدند که زیست امروز جامعه ما در قالبی مدرن به نظر می‌رسد اما مدرنیته هم نیست. برخی می‌گویند قابل تفکیک نیست و این هم از نواقص مدرنیته است و انسان‌هایی به این بیراهه کشیده می‌شوند. معتقدند همان‌طور که زیست سنتی منهای عقلانیت به تحجر و دگماتیسم کشیده می‌شود، زیست مدرن بدون عقلانیت هم به ناکجاآباد می‌رود. این را خیلی آسوده از این فیلم‌ها می‌توان دریافت. برخی با قدرت بیشتر برخی ضعیف‌تر به این چالش اجتماعی مهم پرداخته‌اند.

 

این‌طور می‌شود متصور شد که نعمت‌الله معترض است به افراط و زیاده‌تر دیدن آنچه که این روزها برای گذران ایام و بطالت وقت، از آن بهره گرفته شده است: ازدواج و تشکیل خانواده از مدخل فیس‌بوک؛ گذر در خیال و منگی با افیون؛ حرص برای پول و 10 پله، یکی کردن با کلاهبرداری و خیانت؛ دور زدن و زرنگ‌بازی به اسم ذکاوت؛ همه و همه آرایش و ظاهرسازی وق‌زده‌ای است که در پس آن، دست بالای دستِ درونیاتِ مشمئزکنندهِ امروزِ بخشی از جامعه، بسیار است.

در همه آن‌ها، دهان «عقلانیت» و «وجدان» را بخیه کرده‌اند و با مشت مدام بر سرش می‌کویند که به جای هشدار و نصیحت «خفگی» پیشه کند. دیگر کسی نمی‌خواهد به صدای وجدانش گوش کند. حتی تجویز عقل برای گوش کردن و تعهد را هم نمی‌خواهد بشنود. خواب نیست می‌خواهد «خواب زده» باشد. نتیجه اینکه سنگدلانه همه چیز فدای «لذت» می‌شود.

 

با فرار از وجدان، «هویت» بحران جدی امروز بشریت است. بشریتی که نمونه کثیر ایرانی آن مسلمان است به صرف تولد از یک پدر و مادر مسلمان و الگو می‌گیرد از همان بازیگر یا چهره رسانه‌ای شده خارجی. باورهایش با زور رسانه‌ها مسخره شده‌اند و ابا دارد از پایبندی به آن‌ها. عقل او در دفاع از گونه های پسندیده‌اش چالش دارد. نمی‌تواند آن را حل کند برای همین فرار می‌کند و ترجیحش بر این است که به این مسأله فکر نکند. «جاهلیتی مدرن» پشت آرایش و مدل زیست مادی‌گرا و لذت‌محور امروز که برای همه دنیا از «یک جا» تجویز می‌شود، پنهان شده است. هر کس برای خود هویتی به عاریت می‌گیرد که ساخته دست رسانه‌ها و نمادهاست. خودش بر قرضی بودن آن آگاه است. اینکه این هویت با «من» واقعی او تفاوت دارد. جوانی که ادامه مسیر زندگی خود را هم براساس همین هویت به عاریت گرفته شده یا مدل ترزیق شده پی می‌گیرد، بیشتر خود را راضی نگه داشته است تا اینکه راضی باشد. «آرایش غلیظ» یک فریاد بلند اجتماعی بر سر «به ناکجاآباد رفتن» جامعه و دنیای ماست.

 

نسل امروز دنیای ما، در چم و خم درگیری با گرایشات عجیب چند وجهی، هیجانات خاص جوانی، بالا و پایین‌های زیاد در عرصه دیجیتال، مد و فیگورهای نمایشی و «های کلاس» در گشت‌زنی‌های خیابانی‌ روزمره بیش از هر چیز دیگری به یک هشدار نیاز دارد. هشداری به بن بست بودن انتهای این مسیر. «آرایش غلیظ» می‌تواند این هشدار تلخ باشد. همان هشداری که هر گوشی فقط از درون آن را می‌شنود.

 

البته از کنار سوءتفاهمِ در حاشیهِ این جنس فیلم‌ها که لحظه‌به‌لحظه در حال بزرگ‌ شدن است نباید به راحتی گذشت. سوءتفاهم «عدم فهم پیام فیلم توسط مخاطب عادی». این مسأله خطرناک‌تر می‌شود وقتی برخی نخبگان و دانشگاهیان هم این جنس فیلم‌ها را جدی نگیرند و در تفهیم بیان آن فعال نشوند. مادامی که اَنگ «اَلکن» بودن بر زبان این فیلم‌ها بخورد، تفسیر جامعه‌شناسان و روانشناسان است که می‌تواند در قدرتمند شدن بیان آن کمک‌کننده باشد. سینمای ایران برای حل این معضل قدم برداشته و این گام‌ها را باید غنیمت برشمرد.

 

تسنیم

115

 

 

دُرنیوز
فارس -   -  استان ها - 
1 دقیقه و 51 ثانیه پیش
مدیر عامل شرکت گاز گلستان گفت: ‎مشترکان گاز در بخش‎های مختلف به ویژه بخش صنعت و سی‎ان‎جی مبالغ قابل توجهی را به این شرکت بدهکار هستند که نیاز است هر ...

خبرگزاری فارس: ‎مشترکان گاز گلستان مبالغ قابل توجهی به شرکت گاز بدهکارند به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی شرکت گاز گلستان، صفرعلی جمال‎لیوانی اظهار کرد: با همت و تلاش مجموعه گاز گلستان این شرکت تاکنون توانسته است 29 شهر و 703 روستا و یک‎هزار و 504 واحد صنعتی عمده و جزء را از نعمت گاز بهره‎مند سازد. وی تصریح کرد: در دهه از پروِژه‌های مذکور تعداد 64 مورد با هزینه‎ای افزون بر 64  میلیارد و 426 میلیون ریال با حضور مسئولان استان و شهرستان در هفته دولت سال جاری افتتاح شد. جمال‎لیوانی با بیان جزئیات پروژه‎های هفته دولت خاطرنشان کرد: این پروژه‎ها در بخش‎های مختلف شامل گازرسانی به 16 روستا، 46 صنعت، یک پروژه مسکن مهر و یک جایگاه‎های سی‎ان‎جی است. مدیر عامل شرکت گاز گلستان در زمینه گازرسانی به جایگاه‎های سی‎ان‎جی گفت: با گازرسانی به جایگاه سی‎ان‎جی شهرستان گالیکش در حال حاضر در سطح استان تعداد 64 جایگاه گازرسانی شده است و خوشبختانه این شرکت در تامین گاز پایدار جایگاه‎های سی‎ان‎جی هیچ‎گونه مشکلی ندارد.  وی اولویت اصلی برنامه‎های شرکت در راستای توسعه گازرسانی و خدمات ‎رسانی را عزم جدی در زمینه وصول مطالبات معوق عنوان کرد، افزود: مشترکان گاز در بخش‎های مختلف به ویژه بخش صنعت و سی‎ان‎جی مبالغ قابل توجهی را به این شرکت بدهکار هستند که نیاز است هر چه سریع‎تر این مطالبات وصول شود و آن را در راستای سیاست‎های کلان شرکت به ویژه در بخش توسعه گازرسانی صرف کنیم. جمال‎لیوانی تسریع در پرداخت گاز بهای مصرفی توسط مشترکان شرکت را عامل بسیار مهمی برای توسعه گازرسانی و ارتقای سطح خدمات قابل ارائه دانست و گفت: یکی از خدمات الکترونیکی و بسیار مهم شرکت، فراهم کردن شرایط پرداخت غیر حضوری گاز بها توسط مشترکان است که در این رابطه  فرهنگ‎سازی متنوعی صورت گرفته است. مدیر عامل شرکت گاز گلستان ادامه داد: هم اکنون استقبال مشترکان هر روز بیشتر شده و  ما شاهد رشد الکترونیکی پرداخت‎ها و سایر خدمات اشاره شده هستیم که این امر ضمن همراه داشتن رفاه حال مشترکان، منجر به وصول به موقع مطالبات شده و نقش موثری در توسعه گازرسانی و ارتقای سطح خدمات قابل ارائه دارد و بر اهتمام مشترکان به پرداخت الکترونیکی تاکید کرد. وی تصریح کرد: در حال حاضر سامانه‎های الکترونیکی زیادی در بخش‎های مختلف منجمله اشتراک‎پذیری گاز صنایع و مجتمع‎های مسکونی، خدماتی و گازخانگی، درخواست علمک، اعلام شماره کنتور، نمایش محاسبه گاز بهاء، پرتال راهنمای مشترکان، مشاهده وضعیت صورتحساب، پرداخت الکترونیکی گاز بهاء، دریافت شکایات و انتقادات و پیشنهادات، سامانه پیام کوتاه، نظرسنجی، ارسال اخبار گاز گلستان و ... در سایت شرکت راه‎اندازی  و قابل استفاده است. مدیر عامل شرکت گاز گلستان گفت: در آستانه فصل پاییز قرار داریم و  هوا رو به سرد شدن می‎رود  و مشترکان نیز رفته رفته برای گرم شدن منازل در فکر  استفاده از وسایل گرمایشی خواهند افتاد بنابر این دقت شود تا سیستم لوله‎کشی داخلی منزل را کنترل کرده و در صورت زنگ‎زدگی یا خوردگی فورا زنگ‎زدایی و محل مورد نظر بازسازی و رنگ‎آمیزی شود. جمال‎لیوانی افزود: ضمن اینکه برای خرید وسایل گازسوز  از استاندارد بودن و داشتن بر چسب انرژی مطمئن شوید زیرا این امر نقش موثری در کاهش خطرات و پایین آمدن هزینه مصرفی در سبد انرژی خانوار دارد. انتهای پیام/2307/ت
دُرنیوز
رسا -   -  اجتماعی - 
2 دقیقه و 24 ثانیه پیش
خبرگزاری رسا ـ مدیر رادیو الاتفاقیه اندونزی از استبکار جهانی، حب دنیا، تعصب کورکورانه مذهبی و حفظ منافع حاکمان به عنوان موانع وحدت یاد کرد.

استکبار

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، کیایی مدرک القاری رییس حوزه علمیه الاتفاقیه و مدیر رادیو الاتفاقیه اندونزی در اولین نشست هم اندیشی مذهبی که عصر امروز در سالن اجتماعات پژوهشگاه مطالعات تقریبی قم برگزار شد وحدت را مساله ای فطری توصیف کرد و گفت: اسلام دین وحدت است و فطرت ما نیز بر اساس وحدت آفریده شده است.

 

وی به بررسی موانع وحدت پرداخت و افزود: استبکار جهانی از موانع اصلی در برابر وحدت است. برخی حاکمان خاورمیانه به خاطر حفظ مصالح و منافعشان با آمریکا همپیمان شده و در برابر وحدت می ایستند.

 

مدرک القاری از حب دنیا به عنوان دومین مانع یاد کرد و اظهار داشت: تعصب کورکورانه مذهبی نیز سومین مانع وحدت اسلامی است. دشمنان نیز در رأس این توطئه قرار دارند و با تفرقه انگیزی درصدد عدم وحدت مسلمانان هستند.

 

رییس حوزه علمیه الاتفاقیه ادامه داد: حفظ منافع حاکمان نیز چهارمین مانع به شمار می آید. حاکمان می خواهند منافع خود را حفظ کرده و اجازه رسیدن قدرت به دیگران را نمی دهند.

 

وی درباره راه حل های مبارزه با موانع وحدت اسلامی گفت: تقویت جنبه آموزشی امت، فقرزدایی، گسترش دیدار میان علما و برگزاری همایش های علمی و پژوهشی از راه حل های مقابله با موانع وحدت اسلامی هستند.

 

مدیر رادیو الاتفاقیه از عدم آگاهی مناسبت ملت اندونزی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه سطح آگاهی شهروندان اندونزی پایین است و وحدت را به خوبی درک نمی کنند. آمریکا و رژیم صهیونیستی نقش اصلی را در تفرقه انگیزی در این کشور دارند./980/ب202/د

دُرنیوز
سخنگویی اظهار کرد: در سال‌های 91، 92 و 93 به ترتیب اعتباراتی به مبلغ هفت و نیم میلیارد، 17 و نیم میلیارد و پنج میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات و ...

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از اختصاص یارانه توانبخشی به معلولان استان‌های محروم خبر داد.

به گزارش ایسنا، یحیی سخنگویی روز دوشنبه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه مرکز توانبخشی معلولان ذهنی زیر 15 سال در شهرستان ساوجبلاغ، تصریح کرد: بیش از یک میلیارد نفر از جمعیت کل جهان با معلولیت زندگی می‌کنند که اکثریت آنها در کشورهای در حال توسعه هستند.

وی ادامه داد: افراد دارای معلولیت با انواع موانع فیزیکی، اجتماعی و اقتصادی روبه‌رو هستند که آنان را از مشارکت کامل و مؤثر در جامعه به عنوان اعضایی برابر بی‌بهره می‌کند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی تلاش برای حضور معلولان در جامعه با رویکرد توانمندسازی، توزیع وسایل و تجهیزات و همچنین ایجاد فرصت برای مشخص کردن مسیر واقعی آنان را از مهم ترین اقداماتی عنوان کرد که می‌توان با استفاده از آنها، محدودیت‌های معلولان را در سطح جامعه کاهش داد.

سخنگویی اظهار کرد: در سال‌های 91، 92 و 93 به ترتیب اعتباراتی به مبلغ هفت و نیم میلیارد، 17 و نیم میلیارد و پنج میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات و وسایل کمک توان‌بخشی معلولان اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: 30 درصد اعتبارات نیز برای نخستین بار در طول 30 سال گذشته طی سه‌ماهه نخست سال به استان‌های کشور ابلاغ شده تا وسایل مورد نیاز معلولان در سریع‌ترین زمان ممکن تهیه شود.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی در بخش دیگری از سخنان خود به رویکرد سازمان بهزیستی در نگهداری از معلولان اشاره کرد و گفت: امروز سازمان بهزیستی، رویکرد توانبخشی را در خارج از مراکز نگهداری برای معلولان اتخاذ کرده است.

وی اضافه کرد: حضور معلول در خانواده، همکاری و مشارکت خانواده‌ها در درمان فرزند معلول و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های خانوار، از علل اصلی تغییر رویکرد مراقبت از معلولان است.

سخنگویی تصریح کرد: با تحقق این مهم، مراقبان سازمان بهزیستی در میان خانواده‌ها حضور می‌یابند و نه‌تنها موضوعات مربوط به درمان را به خانواده‌ها آموزش می‌دهند بلکه امر درمان معلولان را نیز پیگیری می‌کنند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد بسترهای لازم برای آموزش هرچه بیشتر معلولان در جامعه گفت: در تلاش هستیم تا فقط معلولان بی‌سرپرست، بدسرپرست و افراد دارای معلولیت‌های شدید زیر پوشش مراکز نگهداری بهزیستی قرار گیرند و نگهداری سایر معلولان به خانواده‌ها سپرده شود.

وی در پایان از اختصاص یارانه خدمات توانبخشی به معلولان خبر داد و اظهار کرد: این یارانه که به معلولان استان‌های محروم تعلق می‌گیرد، گامی موثر در جهت خدمت‌رسانی به این قشر به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، مرکز توانبخشی معلولان ذهنی زیر 15 سال درشهرستان ساوجبلاغ استان البرز در مرحله نخست از فعالیت خود به 30 نفر از معلولان خدمات ارائه می‌دهد.

دُرنیوز
ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ایران اسلامی امروز باثبات ترین کشور دنیاست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'محمدنقی لطفی' روز دوشنبه در آیین رژه نیروهای مسلح ایلام با اشاره به اغتشاشات در کشورهای منطقه ادامه داد: ایران با ثبات ترین کشور دنیا بوده و هیچ دشمنی حق تعرض به مرزهای ایران را ندارد.

وی اضافه کرد: رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان در آن سالها باعث شد که اقتدار ایران اسلامی امروز در جهان زبانزد شود.

وی اظهار کرد: نظام اسلامی ایران که به رهبری امام راحل (ره) تشکیل شده روز به روز در حال اقتدار و پیشرفت است و مقابل توطئه های دشمنان که مصداق بارز آن دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس بوده همواره مقاومت کرده است.

امام جمعه ایلام یادآور شد: خوشبختانه بر خلاف میل و نقشه دشمنان ایران اسلامی از دوران هشت سال دفاع مقدس سربلند بیرون آمد و مقاومت و ایستادگی ملت امروز به الگوی سایر ملت های آزاده جهان تبدیل شده است.

لطفی افزود: امروز توانمندی های ایران در عرصه های مختلف برای همه جهان آشکار است و در همه میدان ها، ایران اسلامی درخشش و موفقیت خود را ثابت کرده است.

وی تاکید کرد: جبهه و جنگ بخشی از فرهنگ این کشور بوده و باید با بهره گیری از شیوه های مختلف نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود. ک/2

7171/540

انتهای پیام /*
دُرنیوز
سخنگویی اظهار کرد: در سال‌های 91، 92 و 93 به ترتیب اعتباراتی به مبلغ هفت و نیم میلیارد، 17 و نیم میلیارد و پنج میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات و ...

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از اختصاص یارانه توانبخشی به معلولان استان‌های محروم خبر داد.

به گزارش ایسنا، یحیی سخنگویی روز دوشنبه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه مرکز توانبخشی معلولان ذهنی زیر 15 سال در شهرستان ساوجبلاغ، تصریح کرد: بیش از یک میلیارد نفر از جمعیت کل جهان با معلولیت زندگی می‌کنند که اکثریت آنها در کشورهای در حال توسعه هستند.

وی ادامه داد: افراد دارای معلولیت با انواع موانع فیزیکی، اجتماعی و اقتصادی روبه‌رو هستند که آنان را از مشارکت کامل و مؤثر در جامعه به عنوان اعضایی برابر بی‌بهره می‌کند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی تلاش برای حضور معلولان در جامعه با رویکرد توانمندسازی، توزیع وسایل و تجهیزات و همچنین ایجاد فرصت برای مشخص کردن مسیر واقعی آنان را از مهم ترین اقداماتی عنوان کرد که می‌توان با استفاده از آنها، محدودیت‌های معلولان را در سطح جامعه کاهش داد.

سخنگویی اظهار کرد: در سال‌های 91، 92 و 93 به ترتیب اعتباراتی به مبلغ هفت و نیم میلیارد، 17 و نیم میلیارد و پنج میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات و وسایل کمک توان‌بخشی معلولان اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: 30 درصد اعتبارات نیز برای نخستین بار در طول 30 سال گذشته طی سه‌ماهه نخست سال به استان‌های کشور ابلاغ شده تا وسایل مورد نیاز معلولان در سریع‌ترین زمان ممکن تهیه شود.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی در بخش دیگری از سخنان خود به رویکرد سازمان بهزیستی در نگهداری از معلولان اشاره کرد و گفت: امروز سازمان بهزیستی، رویکرد توانبخشی را در خارج از مراکز نگهداری برای معلولان اتخاذ کرده است.

وی اضافه کرد: حضور معلول در خانواده، همکاری و مشارکت خانواده‌ها در درمان فرزند معلول و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های خانوار، از علل اصلی تغییر رویکرد مراقبت از معلولان است.

سخنگویی تصریح کرد: با تحقق این مهم، مراقبان سازمان بهزیستی در میان خانواده‌ها حضور می‌یابند و نه‌تنها موضوعات مربوط به درمان را به خانواده‌ها آموزش می‌دهند بلکه امر درمان معلولان را نیز پیگیری می‌کنند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد بسترهای لازم برای آموزش هرچه بیشتر معلولان در جامعه گفت: در تلاش هستیم تا فقط معلولان بی‌سرپرست، بدسرپرست و افراد دارای معلولیت‌های شدید زیر پوشش مراکز نگهداری بهزیستی قرار گیرند و نگهداری سایر معلولان به خانواده‌ها سپرده شود.

وی در پایان از اختصاص یارانه خدمات توانبخشی به معلولان خبر داد و اظهار کرد: این یارانه که به معلولان استان‌های محروم تعلق می‌گیرد، گامی موثر در جهت خدمت‌رسانی به این قشر به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، مرکز توانبخشی معلولان ذهنی زیر 15 سال درشهرستان ساوجبلاغ استان البرز در مرحله نخست از فعالیت خود به 30 نفر از معلولان خدمات ارائه می‌دهد.

دُرنیوز
ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ایران اسلامی امروز باثبات ترین کشور دنیاست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'محمدنقی لطفی' روز دوشنبه در آیین رژه نیروهای مسلح ایلام با اشاره به اغتشاشات در کشورهای منطقه ادامه داد: ایران با ثبات ترین کشور دنیا بوده و هیچ دشمنی حق تعرض به مرزهای ایران را ندارد.

وی اضافه کرد: رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان در آن سالها باعث شد که اقتدار ایران اسلامی امروز در جهان زبانزد شود.

وی اظهار کرد: نظام اسلامی ایران که به رهبری امام راحل (ره) تشکیل شده روز به روز در حال اقتدار و پیشرفت است و مقابل توطئه های دشمنان که مصداق بارز آن دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس بوده همواره مقاومت کرده است.

امام جمعه ایلام یادآور شد: خوشبختانه بر خلاف میل و نقشه دشمنان ایران اسلامی از دوران هشت سال دفاع مقدس سربلند بیرون آمد و مقاومت و ایستادگی ملت امروز به الگوی سایر ملت های آزاده جهان تبدیل شده است.

لطفی افزود: امروز توانمندی های ایران در عرصه های مختلف برای همه جهان آشکار است و در همه میدان ها، ایران اسلامی درخشش و موفقیت خود را ثابت کرده است.

وی تاکید کرد: جبهه و جنگ بخشی از فرهنگ این کشور بوده و باید با بهره گیری از شیوه های مختلف نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود. ک/2

7171/540

انتهای پیام /*

جوامع در حال گذار جوامعی هستند که به دلیل تغییرات متنوع و متعدد معمولا با تضادهای مختلف در ساختارها و زیرساختارهای اقتصادی،  سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مواجهند. عدم تطابق و رشد ناهماهنگ عناصر مادی و غیرمادی فرهنگ در این جوامع، موانع و مشکلاتی را در سازگاری اجتماعی برای آن ها به وجود آورده است. در چنین جوامعی افراد به سختی و به زحمت می توانند خود را با محیط سازگار و با تغییرات و دگرگونی های تازه و سریع همراه کنند و لذا از این حیث دارای تاخرهای فرهنگی، بی هنجاری و ناهنجاری، کشاکش های مختلف اجتماعی، از خودبیگانگی و در سطحی وسیع تر، بی سازمانی و از هم گسیختگی اجتماعی هستند. این بی نظمی ها و بی سازمانی ها منجر به عدم تعادل و ثبات اجتماعی در مقاطع مختلف زمانی و افزایش آسیب پذیری ها و تحمیل بحران های مختلف اجتماعی شده است که در صورت عدم توجه و برنامه ریزی صحیح می تواند نه تنها امنیت ملی- اجتماعی که امنیت وجودی و هستی شناختی آن ها را با تهدیدی جدی مواجه کند.

در تعریف جامعه شناسانه، مقوله تهدید اجتماعی در برابر امنیت اجتماعی قرار می‌گیرد. آن‌چه که در یک کشور در حال گذار از سنت به مدرنیسم می‌تواند جنبه تهدید داخلی قلمداد شود قطعا در حوزه اجتماع تعریف می‌شود. تهدید اجتماعی می‌تواند با هدف‌گذاری خارجی نیز همراه باشد اما عوامل آن ریشه در داخل یک کشور دارد.

برای از بین بردن سرمایه‌های اجتماعی یک کشور نیاز به برنامه‌ریزی نظامی نیست بلکه همان‌طور که تحدید نسل خود می‌تواند عاملی برای از بین بردن سرمایه‌های آینده یک کشور شود، تهدیدات اجتماعی نیز توان نابود سازی سرمایه‌های اجتماعی یک کشور را داراست.

ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه و گذار از مرحله سنتی به مدرنیسم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با تغییرات و دگرگونی های سریع و وسیعی در ساختارهای اصلی خود به خصوص ساختار فرهنگی و اجتماعی مواجه بوده است. در نتیجه این تغییرات شتاب آلود و تاخرساختاری موجود در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی آسیب ها و تهدیدات اجتماعی متنوعی بر جامعه ایران تحمیل شده است. به طوری که طبق گزارشات سازمان بهزیستی کشور طی سال های اخیر به طور متوسط هر سال 15درصد ضریب رشد آسیب های اجتماعی در کشور را داشته ایم. آسیب ها و تهدیداتی از قبیل بیکاری، بحران هویت، فرسایش سرمایه اجتماعی، خودکشی، افزایش جرائم جنسی و روسپیگری، دختران فراری، کودکان خیابانی، فرارمغزها، فقر، شکاف طبقاتی، نابرابری، بی عدالتی اجتماعی، فساد مالی و اداری، رشوه و ارتشا، قاچاق انسان، خشونت و پرخاش گری، طلاق، اعتیاد، جرائم و انحراف های اجتماعی، تمایز نسلی، از خودبیگانگی و سرگشتگی فرهنگی، عدم وجدان اخلاق و تعهد کاری، مهاجرت روستا به شهر و حاشیه نشینی.

"بر اساس آمار سازمان ثبت احوال کشور، در سه ماهه نخست امسال ۱۲ هزار و ۴۴۲ مورد واقعه طلاق در کل کشور به ثبت رسیده که در این میان، تهران با ۲ هزار و ۱۹۲ مورد طلاق رکوردار این واقعه است."3 این یکی از مصادیق بارز تهدید اجتماعی است.

رسانه‌های ما در سال‌های گذشته مواردی نظیر آسیب‌های اجتماعی، شکاف طبقاتی و ... را خواسته یا ناخواسته به صورت ملموسی مورد توجه خود قرار داده‌اند و به درستی در جهت آگاهی بخشی به لایه‌های مختلف قشری و آماری جامعه عمل کرده‌اند. اما آن چه که مورد توجه قرار نگرفته مساله مهم"امنیت اجتماعی" در برابر تهدیدات اجتماعی است.

طلاق، دزدی، فقر، تبعیض، ناعدالتی و غیره همگی در سال‌های ابتدایی دهه 70 برای کشور ما تهدید اجتماعی محسوب می‌شدند اما این موارد سال‌هاست که از مرحله تهدید خارج شده‌اند.

آمار بالای سقط جنین در کشور ما که ماه‌گذشته صدای رئیس محترم مجلس شورای اسلامی را هم بلند کرد از همین موارد است. این در حالی است که خیلی دیر آژیر قرمز اورژانس‌های اجتماعی بلند شدند.
اینکه چه باید کرد و چه کسانی و ارگان‌هایی وظیفه دارند امنیت اجتماعی را به کشور بازگردانند سوالی است پرتکرار اما قطعا نه بی‌جواب.

رهبر معظم انقلاب که از سال گذشته مساله تحدید نسل را در کشور مطرح کردند و از آن به عنوان یک آسیب اجتماعی برای آینده خبر دادند، در ماه‌های اخیر نکته دیگری را مورد اشاره قرار دادند که به مانند گذشته آینده‌نگری به جای ایشان را حکایت کرد.

تاکید بر ترکیب"امنیت اجتماعی" در تمدید حکم رئیس محترم قوه‌قضائیه توسط حضرت آقا و توجه ویژه به امر پیشگیری از وقوع جرم در متن این حکم چراغ راهی است که می‌بایست به عنوان راهبرد در اهم برنامه‌ها و سیاست‌های کلان کشور قرار گیرد.

"...و از همه مهمتر ایجاد امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با معاضدت دستگاه های مسئول، در پرتو اغتنام از فرصت های پرشتاب، خواهد توانست توقع شکوفائی و جهش در قوه قضائیه و تحقق اصول مربوط در قانون اساسی را برآورده سازد و تحقق قضای اسلامی و اجرای عدالت به معنای واقعی و جلب رضایت پروردگار متعال را به عمل نزدیک کند، باذن الله تعالی."

مرحله قبل از وقوع جرم که همان ایجاد امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم است با همکاری دستگاه‌های مسئول اجرایی و مقننه طبق فرموده حضرت آقا موجبات:

-شکوفایی و جهش در قوه قضائیه
-تحقق اصول مربوط در قانون اساسی
-تحقق قضای اسلامی
-اجرای عدالت به معنای واقعی
و جلب رضایتی پروردگار متعال را فراهم می کند.

اینکه رهبر معظم انقلاب از همه مهمتر ایجاد امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم را مورد تاکید قرار می دهند و نقطه شکوفایی قوه قضائیه را در همین امر می بینند یعنی به صورت همزمان باید به سمت تقویت و به کارگیری دستگاه های اجتماعی مرتبط با این مقوله رفت، اینکه با در اختیار گرفتن ابتکار عمل، نسبت به شناخت جامعه، آسیب های پیش رو در سال های آینده از افزایش جرم جلوگیری کرده و بهداشت جامعه را ایجاد کرد.

قطعا می توان گفت سرمایه گذاری نظام و قوا در مقوله پیشگیری و فرهنگ سازی باعث می شود تا مهمترین سرمایه یک کشور که منابع انسانی آن هستند حفظ شوند. اما در کشور ایران اسلامی نیز برای"تحقق عدالت و قضای اسلامی" همان طور که رهبری عزیز اشاره داشتند مهمترین فعالیت بسط دادن دادگاه ها نیست بلکه تمرکز کردن بر روی مساله قبل از وقوع جرم است، اینکه چه کار باید کرد تا از اعتیاد، دزدی، جرایم رایانه ای، فحشا و غیره در مرحله قبل از ارتکاب جلوگیری به عمل آید؟ برای این کار لازم است تا تمام دستگاه های متولی فرهنگ گرد هم آیند و قوه قضائیه را در این راه همیاری کنند.
دُرنیوز
جام نیوز -   -  علمی - 
19 دقیقه و 9 ثانیه پیش
احتمالا این عجیب‌ترین اردکی است که تا به حال دیده‌اید و شاید هم اولین اردکی باشد که کفش می‌پوشد.

 

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از صاحب، محل زندگی این اردک در بخشی از یک روستا‌ی دورافتاده است که پر از تکه‌های سیمانی و آسفالت‌های داغ است و برای راه رفتن این اردک دردسر ساز بوده است. صاحب این اردک نیز به این فکر افتاده تا برایش کفش بخرد تا براحتی بتواند در این محل راه  برود. ولی بهتر بود کفش غواصی پای این اردک می‌کرد تا در آب هم بتواند برود.

 

2013

دُرنیوز
چند تصویر ناب از دوران دفاع مقدس، نقد ده‌نمکی بد نیست اما انصاف هم خوب چیزیست، دعای خیر اوباما برای سپاه قدس ایران؟!، هواپیمای ...

گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»- اخبار فضای مجازی آنقدر متنوع، پرتعداد و گسترده است که کمتر کاربری توانایی بررسی همه آنها را دارد. در این بین گاهی مجبور می‌شویم زمان‌های طولانی را برای خواندن اخبار در فضای اینترنت سپری کنیم.

 

گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو» با توجه به علاقه مخاطبان جهت آگاهی از اخبار متنوع، می‌کوشد تا با ارائه بسته خبری از «خواندنی ترین اخبار فضای مجازی»، کوتاهترین مسیر را برای دسترسی کاربران این خبرگزاری به اخبار جذاب و گوناگون فراهم آورد.

 

 

 

اقدام جالب مجری برنامه «ویتامین 3»

 

 

 

افشای کشتار مسلمانان میانمار با سلاح‌های ترکیه!


به گزارش جبهه جهانی مستضعفین: یک روزنامه ترکی از فروش سلاح‌های ترکیه به دولت میانمار هم‌زمان با کشتار و پاک‌سازی نژادی مسلمانان روهینگیایی پرده برداشت. روزنامه "ملی غازینه" ترکیه از فروش سلاح‌های این کشور به دولت میانمار هم‌زمان با کشتار مسلمانان روهینگیا پرده برداشت. خبرگزاری "روهینگیا" به نقل از این روزنامه نوشت: ترکیه، سلاح‌هایی را در سال ۲۰۱۳، یعنی همان سالی که موج جدید کشتار مسلمانان میانمار توسط بودایی‌های شکل گرفت، به این کشور ارسال کرده است.

 

این روزنامه افزود: ما چنین ادعایی نداریم، بلکه سفیر میانمار در اندونزی، این رسوایی را فاش کرده است.روزنامه ملی غازینه همچنین به نقل از روزنامه میانماری "ریبویلیکا" نوشت: سلاح‌هایی که در کشتار مسلمانان روهینگیا استفاده شده است؛ به واسطه شرکت اندونزیایی Lucas PINDAD Aerospace و از ترکیه و کره جنوبی خریداری شده است.

 

این روزنامه ترکی ضمن محکومیت این اقدام شرم‌آور حکومت "رجب اردوغان" خواستار محاکمه عاملان این جنایت شد. این در حالیست که ترکیه جزء کشورهای پیشتاز در حمایت از مسلمانان میانماری بوده و حتی مقامات رسمی ترکیه نیز به این کشور سفر کرده‌اند.

 

حمایت‌های مالی از مسلمانان میانمار در کنار فروش سلاح به دولتی که در نسل‌کشی این مسلمانان نقش دارد، تناقضی است که باید دولت ترکیه به آن پاسخ دهد.

 

 

 

 

چند تصویر ناب از دوران دفاع مقدس

 

 نقد ده‌نمکی درست ولی انصاف باید داشت

پارس: سیدیونس کاظمی در صفحه اجتماعی خود نوشت:

 

توان نوشتن دیالوگ یک دانه سکانس را نداریم، ولی «به دهنمکی نقدهای جدی داریم» ! [جمله معترضه] در مورد معراجی‌ها، نقدتان را لابلای تشویق‌تان بیان کنید وگرنه همین‌ دهنمکی را هم از دست می‌دهید. آقا فشار و انتقاد تند از یک جایی که بگذره طرف رو پرت می‌کنه؛ همین کمال تبریزی پس از ساخت مارمولک بر اثر فشار حزب‌الله‌ی‌ها افتاد در دامن روشن‌فکرها - حواسمان جمع باشد.

 

در پایان هم عرض کنم، دهنمکی خیلی در حق تشکلی‌ها لطف کرده که آن‌ها درست نشان داده وگرنه آن‌هایی که در بطن ماجرا هستند می‌دانند اینها تندتر از این حرف‌ها هستند، که این یک سوزن به خود است - در مورد فرید چهاردانگه وزه هم باید عرض کنم که این شخصیت‌ها را با چشم خودم دیدم و تائید می‌کنم، حالا در فیلم کمی اغراق شده ولی چیزی اضاف نشده - و اینکه دهن قرتی‌ها رو هم صاف کرده و آدم‌هایی فریب‌خورده نشان‌شان داده - باید خدا را شکر کرد که خیلی از مسائل را برای پدر مادرهایی که فرزند در دانشگاه دارند یا می‌خواهند بفرستند باز نکرده.
 

 

دعای خیر اوباما برای سپاه قدس ایران!جام نیوز: روزنامه واشنگتن تایمز (washington times) در گزارشی با عنوان " سپاه قدس ایران در حال کمک کردن به شیعیان عراق است در حالی که دعای خیر دولت اوباما پشت سر آنهاست" نوشت:

 

نیروهای ویژه سپاه قدس ایران با رضایت ضمنی دولت واشنگتن در عراق مستقر شده و به نیروهای دولتی در مبارزه با گروه تروریستی داعش یاری می‌رسانند. نیروهای ایران روز به روز در در عراق فعال تر می شوند و در کنار سربازان این کشور به مبارزه با داعش می پیردازند. این در حالیست که دولت اوباما سیگنال هایی مبنی بر استقبال از مبارزه تهران علیه داعش می فرستد.

 

یک منبع آگاه گفت: ماه گذشته، زمانیکه عراقی ها سد موصل را از داعش پس گرفتند، تعدادی از نیروهای ایران نیز در انجا حضور داشتند. این گزارش ها درحالی منتشر می شود که دولت اوباما روز به روز صریح تر در مورد تکیه به ایران برای نابودی داعش سخن می گوید. جان کری وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در شورای امنیت گفت: هر کشوری در جهان از جمله ایران می تواند نقشی در مبارزه با داعش داشته باشد.

 

یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفت: نیروهای ایران در عراق به نیروهای ارتش این کشور مشاوره می دهند. ما می دانیم که ایران در عراق عملیات انجام می دهد و به آنها کمک می کند. پنتاگون نیز اخیرا اعلام کرده است که آمریکا هنوز سربازی را برای جنگ و مبارزه با داعش به عراق نفرستاده است و تا جمع آوری اطلاعات کامل و ایجاد یک ائتلاف کامل چنین کاری شکل نخواهد گرفت. یک مقام نظامی نیز بیان کرده است که ما اطلاعاتی در مورد عملیات های سپاه قدس ایران داریم و دولت آمریکا نیز از آنها با خبر است اما اکنون داعش به دشمن مشترک ایران و آمریکا تبدیل شده است و این دو کشور را هر روز به هم نزدیک و نزدیک تر می کند.

 

براساس این گزارش، روابط ایران و آمریکا پس از ظهور داعش رشد بیشتری پیدا کرده است. یک منبع می گوید که نیروهای ایران، نیروهای پیشرو در باز پس گیری صد موصل بودند. السیا اسمیت سخنگوی پنتاگون گفت: ما از اعزام نیروهای نظامی ایران به عراق که در حال آموزش و مشاوره به نیروهای امنیتی عراق هستید اگاهیم. ما همچنین می دانیم که ایران تسلیحات،مهمات و هواپیما در اختیار عراق گذاشته است.

 

 

 


هواپیمای روحانی در سفر به نیویورک


رییس جمهور کشورمان با یک فروند ایرباس مدل 340 هواپیمایی ماهان عازم نیویورک شد که نام جمهوری اسلامی ایران به زبان انگلیسی روی آن نقش بسته است.

 

 

 

اولین دیدار خانواده شهید رضا سلمانی با فرزندشان بعد از 32 سال د رآغاز سال تحصیلی

 

 


خانواده شهید «رضا سلمانی کرد آبادی» که 6 سال پیش به عنوان شهید گمنام در دانشگاه امیرکبیر به خاک سپرده شده بود، برای اولین بار با شهید خود دیدار کردند.

 

 

 

 

مراسم جشن شکوفه ها با حضور وزیر آموزش و پرورش

 

 

 

 


آثار باستانی در خطر آبگرفتگی


ایرنا: نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام فوری برای کاوش آثار باستانی دیار گروس در تپه‌های همجوار سد تلوار، که با آبگیری این سد زیر آب می‌رود، ضروری است. سیدمحمد بیاتیان افزود: بحث مرگ آثار باستانی در پیش است و کمبود اعتبار توجیه مناسبی برای رفع مسئولیت در زمینه نجات آثار در معرض خطر سد تلوار نیست، زیرا انتظار برای اختصاص اعتبار ممکن است نوشداروی پس از مرگ باشد، بنابراین ضروری است مسئولان میراث فرهنگی با نگاهی جهادی و عزمی ملی موضوع را پیگیری کنند.

 

وی یادآور شد: بیجار 15 شهر و روستا با ظرفیت های گردشگری مانند پل، برج، قلعه، منطقه حفاظت شده، امامزادگان، مساجد، صنایع دستی و فرش نفیس دارد و با وجود شهرت جهانی، خطر فراموشی یا فرسودگی آنها را تهدید می کند و اخیرا نیز آب گرفتگی مزید بر علت شده است، در حالی که وجود گردشگران و حتی مسافران چندساعته در هر منطقه، بهترین ظرفیت برای سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های اشتغالزایی است.

 

به گفته وی «دیار گروس» از لحاظ گردشگری، باستان شناسی و مذهبی با وجود امامزادگان و طبیعت زیبا، از ظرفیت ها و قابلیت هایی برخوردار است که توجهی بیشتر براحتی می توان از آنها بهره برداری کرد.

 

در مسیر آب سد تلوار 18 تپه باستانی واقع شده است که با آبگیری این سد زیر آب خواهد رفت. سد تلوار با این که در شهرستان بیجار کردستان واقع شده است، از سوی آبفای استان زنجان مدیریت می شود. این سد سال گذشته توسط رئیس دولت دهم به بهره برداری رسید.

 

 

 


رفتار دور از شأن یک سفیر ایرانی/ آیا این شخص نماینده جمهوری اسلامی ایران است؟

عکس منتشر شده از سفیر ایران در لهستان با یکی از حامیان تیم ملی والیبال، سبب تعجب بسیاری از مخاطبین در داخل و خارج از کشور شده است.

 

 

 

 

 

 

کارت عروسی از نوعی دیگر!


 

 

 

 

دوچرخه‌سواران آمریکایی در حمایت از غزه 360 کیلومتر رکاب زدند


جبهه جهانی مستضعفین: گروه "دوچرخه‌سواری برای غزه" پس از طی مسافت 360 کیلومتری فیلادلفیا تا واشنگتن با تجمع در پارک "نشنال مال" در مقابل کاخ سفید، خواستار رسیدگی مجامع جهانی به اوضاع کودکان غزه شدند.

 

 

 

 

خاطرات شیرین مدرسه در قاب خاطره‌ها

 

 

 


اولین قدم‌ها و اولین اشک‌ها در راه مدرسه

 

کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
این بخش مربوط به نمایش اخبار بر اساس کلمه های کلیدی دلخواه کاربر می باشد.
خبرهایی که عین عبارت مورد نظر شما در آنها نوشته شده ا ست، به صورت خودکار مشاهده خواهید کرد.
دُرنیوز
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با همراهی دولت و بخش خصوصی در اجرای تکمیل طرح‌های نیمه تمام می توانیم به سرعت این طرحها را راه اندازی کنیم.
دُرنیوز
یکنفر فروشنده مجرب خانم جهت فروشگاه شکلات و قهوه خارجی در تهران نیازمندیم . نوشته استخدام فروشنده مجرب مواد غذایی اولین بار در «ای استخدام» پدیدار ...
دُرنیوز
به راننده پایه یک اتوبوس درون شهری با حقوق و مزایای بالا در تهران نیازمندیم. نوشته استخدام راننده پایه یک اتوبوس درون شهری اولین بار در «ای استخدام» ...
دُرنیوز
شبکه خبر -   -  ورزشی - 
4 دقیقه و 4 ثانیه پیش
وزن ۷۳- کیلوگرم : سعید مولایی در دور اول "عیسی العلی" از کویت را ضربه فنی کرد و به دور بعدی راه یافت. قاسمی نژاد در گروه شانس مجدد برای دریافت نشان ...
دُرنیوز
سرمربی استقلال به هواداران تیمش اطمینان داد که آبی پوشان راحت تر از همیشه این فصل را با قهرمانی پشت سر می گذارند.
دُرنیوز
تمرین استقلال در حالی برگزار شد که آبی پوشان با شبیه سازی ذوب آهن تلاش کردند تا آمادگی بیشتری برای این مصاف داشته باشند.
دُرنیوز
بر طبق تحقیقی از دانشمندان استرالیایی، کهکشان های بزرگ تولید ستاره های خود را متوقف کره اند.
دُرنیوز
شکر می‌تواند مهمتر از هر ماده غذایی دیگری بر فشار خون افراد اثر گذار باشد.
دُرنیوز
مصرف ماست همراه غذا‌های گوشتی تمام پروتئین‌ها و املاح معدنی بدن به خصوص آهن و روی موجود در غذا را دفع می‌کند.
دُرنیوز
فریاد اعتراضیِ انرژتیکِ آرایش غلیظ بالاتر از فرکانس صوتی که در توصیف شخصیت‌هایش به کار گرفته. معترض است به آنچه که این روزها ...
دُرنیوز
شب گذشته درحالی تعدادی از فرهنگیان مسکن تعاونی شهرستان اندیمشک پس از ضرب و شتم نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، محوطه باستانی لور را تصاحب ...
دُرنیوز
حجت الاسلام مهریزی می گوید: «راهکار حوزه عمل در فقه این است که قانونگذار باید حکیم و واقع بین باشد. مثلا اگر چند نظر در بحث سرپرستی داریم باید جامع ...
دُرنیوز
جام نیوز -   -  علمی - 
19 دقیقه و 9 ثانیه پیش
احتمالا این عجیب‌ترین اردکی است که تا به حال دیده‌اید و شاید هم اولین اردکی باشد که کفش می‌پوشد.
دُرنیوز
جام نیوز -   -  علمی - 
26 دقیقه و 41 ثانیه پیش
تجمع چربی در کبد می‌تواند به مرور زمان ایجاد التهاب و تشکیل باندهای فیبروز نماید، در صورت عدم درمان و بهبودی، کبد چرب می‌تواند ...
دُرنیوز
جام نیوز -   -  علمی - 
35 دقیقه و 13 ثانیه پیش
6 باور غلط درباره مغز وجود دارد که برخی از آنها از سالها قبل مطرح شده و هنوز به عنوان یک موضوع واقعی به آن پرداخته می شود اما ...
دُرنیوز
فارس -   -  بین الملل - 
2 دقیقه و 5 ثانیه پیش
یک مقام ارشد کاخ سفید می‌گوید که برخی از آمریکایی‌ها که در صفوف داعش در عراق و سوریه جنگیده‌اند، به کشور بازگشته‌اند.
دُرنیوز
فارس -   -  بین الملل - 
1 دقیقه و 56 ثانیه پیش
رئیس‌جمهور اوکراین و صدراعظم آلمان بر لزوم تبعیت همه طرف‌های درگیر از توافق اخیر بین مقامات کی‌یف و مخالفان تاکید کردند.

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  

 1. ثبت نام کنید

  شما می توانید در سایت ثبت نام کنید و از مزایای عضویت در سایت بهره مند شوید.

 2. متن کامل خبر

  با کلیک بر روی '+' متن کامل خبر را مشاهده خواهید کرد.

 3. صفحه بعدی

  به صفحه بعدی بروید و مطالب بیشتری مطالعه کنید.

 4. اخبار من

  در این قسمت شما اخبار مرتبط با موضوعات دلخواه خود را دریافت خواهید کرد.

 5. کلمه های مورد علاقه شما

  در این قسمت با وارد کردن کلمات یا عبارات دلخواه خود می توانید اخبار آن را در قسمت اخبار من داشته باشید.

 6. منابع خبری

  اگر مایلید اخبار یک منبع خبری خاصل را دنبال کنید از این قسمت استفاده کنید.

 7. راهنمای سایت

  نکات بیشتر درباره استفاده از سایت را در این قسمت ببینید.


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی