12:04:00
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳
نرم افزار دُرنیوز
مسابقه بزرگ طراحی
اخبار خبرنو را در ایمیل خود داشته باشید.
دُرنیوز
محققان با اعلام کشف یک ژن جدید که با خطر خودکشی ارتباط دارد افزودند: این کشف می تواند به ابداع یک آزمایش خون جدید که خطر ارتکاب شخص به خودکشی را پیش بینی می کند، منجر شود.

محققان با اعلام کشف یک ژن جدید که با خطر خودکشی ارتباط دارد افزودند: این کشف می تواند به ابداع یک آزمایش خون جدید که خطر ارتکاب شخص به خودکشی را پیش بینی می کند، منجر شود.

محققان در مطالعه موردی که در مجله «روانپزشکی» منتشر شد، ژن های نمونه های بافت مغز افرادی را که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده بودند اسکن کردند و آنها را با نمونه های بافت مغز افرادی که به دلایل دیگر مرده بودند،مقایسه کردند.

محققان متوجه شدند که یک جهش ژنتیکی در ژن SKA2 در میان افرادی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده بودند، شایع تر بود.

محققان همچنین متوجه یک تغییر شیمیایی به نام تغییر اپی ژنتیک در این ژن شدند که در میان افرادی که خودکشی کرده بودند شایع تر از افرادی بود که به دلایل دیگر جان خود را از دست داده بودند.

«راچاری کامینسکی»استادیار روانشناسی و علوم رفتاری دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز گفت:در این مطالعه موفق به کشف ژنی شده ایم که به تصور ما برای کشف رفتارهایی که به خودکشی منجر می شوند بسیار مهم دارد.

محققان می گویند:در صورت تایید این نتایج با یک آزمایش خون ساده می توان خطر ارتکاب شخص به خودکشی را پیش بینی کرد.

به گفته محققان،از این آزمایش خون می توان برای غربالگری افراد در اورژانس های روانی و یا تعیین لزوم تحت کنترل قرار دادن یک فرد به دلیل نزدیک بودن وی به خودکشی استفاده کرد.


دُرنیوز
جواد عزتی که در فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» نقش یک روحانی را بازی کرده، یادآور شد با وجود شرایطی که نقش برای او فراهم می‌کرد به هیچ عنوان در طول کار قصد خودنمایی نداشته است.

جواد عزتی که در فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» نقش یک روحانی را بازی کرده، یادآور شد با وجود شرایطی که نقش برای او فراهم می‌کرد به هیچ عنوان در طول کار قصد خودنمایی نداشته است.

فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» نخستین ساخته سینمایی حامد محمدی و به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی این روزها در سینماها در حال نمایش است. این فیلم سینمایی روایتی از زندگی یک طلبه و همسرش است، زن و شوهری که با ورود سه کودک به زندگی‌شان، با اتفاقات تازه‌ای روبرو می‌شوند

عزتی که در این فیلم سینمایی نقش روحانی را بازی کرده، مورد شرایطی که برای نقش خود در نظر داشته، گفت: «من سعی کردم در بازی‌ام به هیچ عنوان خودنمایی نباشد. اینکه میزان غم، خنده یا هر حس دیگری را بیشتر کنم و به واسطه آن توجه مخاطب را به خودم جلب کنم برای من کار سختی نبود، اما در این فیلم هیچ‌گاه این کار را نکردم.»

او که همراه محمدی و منوچهر محمدی در کافه‌خبر خبرآنلاین حاضر شده بود، تاکید کرد: «بیشتر سعی کردم در خدمت کار باشم و هیچ‌جا شخصیتم و بازی‌ام از آنچه در فیلم تعریف شده بود بیرون نزند، به گونه‌ای که یک شخصیت آرام را در فضای آرام فیلم قرار دهم.»

عزتی که پیش از این نیز با منوچهر محمدی در فیلم سینمایی«طلا و مس» همکاری داشت، در مورد رسیدن به جزئیات نقش گفت: «ارتباط من و نقش حاصل ایده‌های من و نقشه راهی بود که از سوی کارگردان ارائه شده بود.»

فیلمنامه «طلا و مس» را حامد محمدی نوشته و به این ترتیب عزتی با نگاه او آشنایی داشته، او درباره تعامل با کارگردان «فرشته‌ها با هم می‌آیند»، گفت: «آقای محمدی آدم مشورت است و این آدم‌ها را بزرگ می‌کند. زمانی که سر فیلمبرداری ایشان احساس کردند بهتر است گروه بازیگران زودتر کنار هم جمع شوند و برخی صحبت‌ها قبل از شروع فیلمبرداری صورت بگیرد این کار را انجام دادند. ایشان از پذیرش پیشنهادهایی که به سود فیلم بود، کاملا استقبال می‌کردند.»

عزتی درباره شخصیت روحانی این فیلم سینمایی یادآورد شد که به هیچ عنوان قرار نبوده از الگوهای کلی که معمولا در مورد این نقش‌ها به کار می‌رود، پیروی کند و تلاش او و فیلم ارائه تصویری تازه از شخصیت روحانی بوده است


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  11 ساعت و 40 دقیقه پیش
بولنت آرینک معاون نخست وزیر ترکیه طی سخنرانی در مورد «فساد اخلاقی» گفت: زنان در تکیه نباید در ملاعام بخندند.

بولنت آرینک معاون نخست وزیر ترکیه  طی سخنرانی در مورد «فساد اخلاقی» گفت: زنان در تکیه نباید در ملاعام بخندند.

ایندپندنت نوشت: وی در این سخنرانی که در روز عیدفطر انجام شد، از مصرف گرایی و استفاده بیش از حد از تلفن همراه نیز انتقاد کرد.

معاون اردوغان خواستار نجابت زنان و مردان شد و تلویزیون و رسانه ها را عامل تبدیل جوانان ترکیه به «معتادان جنسی» دانست.

ارنیک گفت: مرد نباید زن باره باشد، مرد باید متعهد به زن خود باشد و فرزندان خود را دوست داشته باشد. زن باید بداند چه چیزی حرام و چه چیزی حرام نیست. زنان نباید در ملا عام بخندند .

وی در بخش دیگری گفت: آن دسته از دخترانمان که با نگاه ما صورتشان سرخ می شد و سرشان را به پایین می انداختند و به سوی دیگری نگاه می کردند کجا هستند؟

اکمال الدین احسان اوغلو رقیب اردوغان درانتخابات ریاست جمهوری در واکنش به این اظهارات گفت: ترکیه به خنده زنان احتیاج دارد، در واقع این کشور به شنیدن خنده بیش از هر چیز دیگری احتیاج دارد.


دُرنیوز
خبرنو -  اجتماعی -  جامعه -  12 ساعت و 36 دقیقه پیش
مادرانی که در زمان بارداری خود شیر می‌نوشند، کودکان قد بلندتری خواهند داشت. اگر چه شیر مادر بر رشد نوزاد موثر است، اما تاثیر آن در بزرگسالی نیز دیده می‌شود.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، مادرانی که در زمان بارداری خود شیر می‌نوشند، کودکان قد بلندتری خواهند داشت.

طبق این تحقیقات، قد کودکان به طور مستقیم با مقدار مصرفی شیر مادر در زمان بارداری، ارتباط دارد.اگر چه شیر  مادر بر رشد نوزاد موثر است، اما تحقیقات اخیر تاثیر آن را در بزرگسالی  نیز بیان می‌کند.نوجوانانی که مادرانشان هر روز بیش از 150 میلی لیتر شیر در زمان بارداری نوشیده‌اند، نسبت به مادرانی که کمتر از این مقدار مصرف کرده‌اند، قد بلندترند.این کودکان همچنین به دلیل مقدار بیشتر انسولین در خون‌شان، کمتر در معرض دیابت نوع 2 قرار می‌گیرند.مصرف شیر مادر بر وزن و قد نوزاد، حتی تا نوجوانی او نیز تاثیر می‌گذارد.زنان باردار حتی می‌توانند هوش فرزندان خود را با نوشیدن شیر بیشتر، که سرشار از ید است، افزایش دهند.

از طرف دیگر کودکانی که مادرانشان ید کمتر مصرف کردند، یدی که در مواد دیگری چون لبنیات و ماهی یافت می‌شود، هوش و توانایی خواندن کمتری دارند.برای تولید هورمون‌هایی که توسط غدد تیروئید تولید می‌شوند، و تاثیر مستقیمی بر رشد و مغز دارد، ضروری است


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  12 ساعت و 48 دقیقه پیش
فراموش نکنید که فضای نشیمن و پذیرایی، نشان دهنده میزان میهمان‌نوازی صاحبخانه است. در فرهنگ مردم ایران، میهمان همواره احترامی خاص داشته و پذیرایی مناسب از میهمانان، یکی از ارزش‌های جامعه ایرانی است لذا چیدمان و نوع مبلمان این فضا باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.


پس از ورودی، مهم‌ترین فضای خانه، نشیمن و پذیرایی است. در خانه‌های بزرگ، فضای نشیمن و پذیرایی از یکدیگر تفکیک شده‌اند، اما در خانه‌های کوچک‌تر، این دو فضا با یکدیگر ترکیب می‌شوند. از این رو، این نحوه چیدن مبلمان در فضای خانه است که می‌تواند کار تفکیک فضا را انجام دهد. در فضای نشیمن و پذیرایی، وجود سه بخش الزامی است: بخشی برای مبلمان نشیمن، مبلمان پذیرایی که می‌تواند با بخش نشیمن ترکیب شود و ناهارخوری. البته در خانه‌هایی با آشپزخانه اوپن می‌توان فضای اوپن را به عنوان فضای ناهار خوری در نظر گرفت.

کف‌سازی

کف‌سازی فضای نشیمن و پذیرایی باید متناسب با کاربرد آن فضا باشد. در خانه‌هایی که نشیمن و پذیرایی با یکدیگر ترکیب شده‌اند، می‌توان با استفاده از کف‌سازی، این فضا را به قسمت‌های مختلف تقسیم کرد. برای تقسیم‌بندی فضا می‌توان از سرامیک‌ با رنگ‌های متفاوت کمک گرفت و فضا را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرد. استفاده از حاشیه‌های رنگی در اطراف هر بخش نیز می‌تواند به این تقسیم‌بندی‌ کمک کند. در عین حال، با تنظیم ابعاد مناسب برای این حاشیه‌ها می‌توانید میزان پرت سرامیک‌های کف‌ را به حداقل برسانید.

برای جدا‌سازی فضای آشپزخانه‌های اوپن از فضای نشیمن یا ناهار‌خوری نیز می‌توانید از کف‌پوش‌های متفاوت کمک بگیرید.

چیدمان سرامیک‌ها می‌تواند با طرح هایی مختلف انجام شود. طرح‌های لوزی، حصیری و ساده در سرامیک‌کاری کف بسیار معمول هستند. در فضاهایی که دیوارها گونیا نیستند (به حالت 90 درجه قرار نگرفته‌اند)، بهترین راه، استفاده از سرامیک‌های با طرح لوزی است که زوایای غیر از 90 درجه را به راحتی پوشش می دهند، اما در نظر داشته باشید که پرت سرامیک‌ها در طرح‌های لوزی بیش از طرح‌های ساده است. طرح‌های حصیری نیز گونیا نبودن فضا را می‌پوشاند و پرت کمتری نسبت به حالت لوزی دارد. به خاطر داشته باشید که استفاده از سرامیک‌ها با ابعاد بزرگ برای فضاهای بزرگ مناسب است، اما در فضاهای کوچک‌تر، استفاده از سرامیک‌های بزرگ توصیه نمی شود تا میزان خرد شدن سرامیک در فضا کاهش یابد و حس تعادل بصری بیشتری ایجاد شود.

یکی دیگر از راه‌های تقسیم‌بندی فضا، استفاده از انواع فرش است. با توجه به تعداد مبل‌های خود می‌توانید آنها را در اطراف فرش جانمایی کنید. ابعاد فرش باید به گونه‌ای باشد که زیر مبل‌ها قرار نگیرد اما پایه‌های جلویی مبل‌ها روی فرش باشد.

بهتر است که چیدن مبلمان در فضای نشیمن و پذیرایی با توجه به نقاط عطف در فضا انجام شود. یکی از این نقاط، محل قرار گرفتن شومینه است. تلویزیون نیز می‌تواند نقطه عطفی مناسب باشد. مبلمان باید رو به نقطه عطف و در اطراف آن چیده شود به گونه‌ای که بتوان از روی مبل‌ها به تلویزیون یا شومینه دید داشت.

سقف

همان‌طور که در بخش بازسازی سقف بیان شد، با تغییر ارتفاع سقف می‌توان فضا را به ناحیه‌های مختلف تقسیم کرد. با این حال، باید توجه داشت که میان طرح‌های کف‌ و سقف کاذب هماهنگی ایجاد شود تا از نظر بصری، فضا یکپارچه دیده شود. نورپردازی‌هایی که در سقف صورت می‌گیرد نیز، باید به گونه‌ای باشد که نور لازم را برای هر قسمت از فضا تامین کند تا در مواقعی که از بخش خاصی از فضا، استفاده نمی شود، بتوان چراغ های مربوط به آن را خاموش کرد.

مبلمان

مبلمان در فضای نشیمن باید دارای ویژگی‌های خاص خود باشد. در صورتی‌که بیش از یک ست مبل در فضای نشیمن قرار دارد، می‌توانید یک ست مبل راحتی انتخاب کنید. مبلمان راحتی معمولا در فضایی از خانه قرار می‌گیرد که بعنوان نشیمن افراد خانواده استفاده می شود.

از مبل‌های رسمی‌تر برای پذیرایی از میهمانان استفاده کنید. برای ایجاد هماهنگی بین ست‌های مختلف مبلمان می‌توانید از چوب یک‌رنگ استفاده کنید. روش دیگر، استفاده از رومبلی‌هایی با پس زمینه رنگی یکسان است.

چیدمان مبل‌ها در فضا نیز باید دسترسی به همه آنها را آسان کند. همچنین در بین مبل‌ها باید فضایی خالی به اندازه حداقل 25 سانتی‌متر وجود داشته باشد و برای عبور و مرور نیز فاصله‌ای بین 60 تا 90 سانتی‌متر در نظر گرفته شود. بهتر است که بین هر دو مبل، میزهای عسلی قرار گیرند که محلی مناسب برای قرار دادن انواع آباژور و عناصر تزئینی خواهند بود.

نکته مهم دیگر در چیدمان مبل‌ها این است که سعی کنید تا حد امکان، مبلی پشت به ورودی قرار نگیرد. قرار دادن مبل‌ها به صورتی که پشت به پشت قرار بگیرند نیز، مناسب نیست.

نکته آخر، نحوه قرار دادن میز ناهارخوری در فضاست. میز ناهارخوری باید طوری قرار بگیرد که دسترسی آن به آشپزخانه بدون عبور از میان مبل‌ها میسر باشد. برای آنکه بتوان به‌راحتی در هنگام نشستن افراد دور میز از پشت صندلی‌ها حرکت کرد نیز، فاصله‌ای بین 80 تا 100 سانتی‌متر میان میز و دیوارها ضروری است.

فراموش نکنید که فضای نشیمن و پذیرایی، نشان دهنده میزان میهمان‌نوازی صاحبخانه است. در فرهنگ مردم ایران، میهمان همواره احترامی خاص داشته و پذیرایی مناسب از میهمانان، یکی از ارزش‌های جامعه ایرانی است لذا چیدمان و نوع مبلمان این فضا باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  12 ساعت و 51 دقیقه پیش
پرستویی که به تازگی بخاطر عدم دریافت دستمزدش در سریال "آشپزباشی" به گلایه از شبکه یک و قطع ارتباط با تلویزیون پرداخته بود؛ بدون اطلاع پشت تلفن برنامه زنده "روز دلگشا" شبکه یک آمد.

پرستویی که به تازگی بخاطر عدم دریافت دستمزدش در سریال "آشپزباشی" به گلایه از شبکه یک و قطع ارتباط با تلویزیون پرداخته بود؛ بدون اطلاع پشت تلفن برنامه زنده "روز دلگشا" شبکه یک آمد.

به گزارش خبرنگار «نسیم»، پرویز پرستویی طی چند روز اخیر از مدیر شبکه یک سیما بدلیل برخی مسائل مالی و عدم پرداخت دستمزدش برای سریال"آشپزباشی" گلایه و اعلام کرده بود: "پایم را در تلویزیون و حتی برنامه‌هایی که به آنها علاقه دارم نمی‌گذارم".

با این حال این بازیگر روی آنتن زنده برنامه تلویزیونی "روز دلگشا"(شبکه استانی فارس) آمد بی‌خبر از اینکه این برنامه بطور مستقیم نیز درحال پخش از شبکه یک است.

پرستویی که بی‌خبر از این اتفاق بود پس از شنیدن صحبتهای محمد سلوکی، مجری برنامه گفت: من از شبکه یک سیما طبق گفتگویی که چند روز پیش هم داشتم، دلخوری داشتم اما تصور می‌کردم این برنامه استانی است.

گرچه پرویز پرستویی با وجود مطلع شدن از این اتفاق، گفتگوی خود را با این ویژه برنامه را ادامه داد و درباره ماه رمضان به گفتگو پرداخت.


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  12 ساعت و 51 دقیقه پیش
محمدرضا نعمت زادهˈ چهارشنبه شب در نشست با اعضای تشکلهای صنعتی، معدنی و تجاری خراسان رضوی در مشهد افزود: در سال 91 حدود 36 درصد رشد منفی اشتغال در کشور وجود داشت در حالی که دولت وقت مدعی شد در همان سال برای 2.5 میلیون نفر ایجاد اشتغال کرده است.

محمدرضا نعمت زادهˈ چهارشنبه شب در نشست با اعضای تشکلهای صنعتی، معدنی و تجاری خراسان رضوی در مشهد افزود: در سال 91 حدود 36 درصد رشد منفی اشتغال در کشور وجود داشت در حالی که دولت وقت مدعی شد در همان سال برای 2.5 میلیون نفر ایجاد اشتغال کرده است.

وی بیان کرد: وقتی که رشد اقتصاد، صنعت و مسکن در یک کشور منفی باشد ایجاد اشتغال 2.5 میلیون نفر عوام فریبی آشکار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: دولت تدبیر و امید برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور در ابتدا سیاست کاهش تورم را اتخاذ کرد و در مدت یک سال میزان تورم را از 40 درصد به 25 درصد فعلی و میزان رشد اقتصادی را از منهای شش درصد به منهای دو درصد رسانید.

وی افزود: از ابتدای امسال نیز دولت مصمم شد رکود اقتصادی بالای 40 درصد را از بین ببرد و وزارت صنعت، معدت و تجارت فروردین ماه امسال سیاستهای رکود را به دولت تقدیم کرد و بسته رکود هفته گذشته توسط دولت جمع آوری شد.

نعمت زاده گفت: در طراحی سیاستهای خروج از رکود چهار مساله اصلی تا سال 95 در کشور رخ خواهد داد که امسال بحث تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان و تعریف تقاضا برای کالا از داخل و خارج از کشور بررسی و اصلاح می شود و در سال آینده مساله تحریمهای اقتصادی و سرمایه گذاری در بخش تولید مورد بررسی قرار می گیرد تا به نتیجه مطلوب در اقتصاد دست یابیم.

وی در ادامه اظهارداشت: تولیدکنندگان و صنعتگران نباید ناامید باشند زیرا دولت تمام تلاش خود را به کار بسته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در کمیسیونهای مجلس بارها در مورد مالیات ستانی از بخش تولید و تسهیلات بانکی با وزیر اقتصاد و رییس امور مالیاتی بحث شده تا مشکلات در این بخش برطرف شود.

وی با بیان اینکه باید آن سوی قضیه عدم تخصیص بودجه و تسهیلات به بخش تولید را نیز دید گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی می گویند چهار ماه است که بودجه های عمرانی آنها تخصیص نیافته که ادله آنان منطقی است.

نعمت زاده در ادامه همچنین اظهارداشت: در هشت سال فعالیت دولت گذشته 550 هزار کارمند جدید به دولت اضافه شد که برخی از آنها هم کار چندانی ندارند.

وی افزود: اکنون در شهرک صنعتی تهران که باید 104 نفر پرسنل داشته باشد 500 نفر حقوق بگیر و در واقع نیمی از این افراد در راهروها هستند و هیچ کاری انجام نمی دهند، به هرحال ایجاد اشتغال با افزایش کارمندان دولت محقق نمی شود بلکه باید اقتصاد را رونق داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اکنون بانکها آمار 800 هزار میلیارد ریال معوقه بانکی از سوی تسهیلات بگیران را اعلام می کنند که 15 درصد این معوقات مربوط به بخش تولید و باقی آنها سفته بازی است، از این رو شناسایی سفته بازان و کسانی را که پول مفت گرفته اند در دستور کار قرار دادیم تا سرمایه بانکها بازگردد.

وی بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد افزایش سرمایه بانکها را داده که سه یا چهار مورد از این پیشنهادات در دولت تصویب شده و تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

او گفت: بدهکاری بخش تولید به حساب ذخیره ارزی هفت میلیارد دلار محاسبه شده که تلاش کردیم زمان بازپرداخت آن را دو برابر کنیم تا این میزان بدهکاری تسویه و بانکها توانمند شوند.

نعمت زاده افزود: تحریمهای اقتصادی برای صادرات ایران مشکلات زیادی ایجاد کرده به ویژه در بخش صدور خدمات فنی و مهندسی که از سال 90 به بعد کاهش قابل توجهی داشته لذا تنها با رفع تحریمها می توان به رونق صادرات در گذشته دست یافت که این مساله از سوی دولت به جد در حال پیگیری است.

وی گفت: در دولت گذشته تصویب شده بود که به هریک از خودروسازان دو هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی اختصاص یابد که این مصوبه اجرایی نشد و پس از بررسی موضوع در دولت تدبیر و امید مشخص شد که بانکها توان پرداخت چنین تسهیلاتی را ندارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی، به دو خودروساز پیشنهاد دادیم که اموال غیرمرتبط با خط تولید خودرو خود را بفروشند و از این طریق کسب سرمایه نمایند که این مساله انجام گرفت و اخیرا دو هزار و 100 میلیارد تومان از محل فروش اموال بدست آمد.

وی بیان کرد: انجمن قطعه سازان خودرو نیز دو هفته قبل اعلام کرد که از ابتدای امسال با افزایش تولید خودرو در بخش قطعه سازی 20 هزار نیروی جدید جذب شده که نشاندهنده رونق اشتغال در این بخش است.

نعمت زاده گفت: سیاستهای دولت پیشین باعث ناامیدی بسیاری از تولیدکنندگان شد اما دولت تدبیر و امید با رویکرد جدید خود در عرصه بین المللی بارقه امیدی را در بین تولیدکنندگان ایجاد کرد.

وی افزود: در این شرایط که دولت بودجه کافی و بانکها منابع مالی برای تسهیلات ندارند باید تولیدکنندگان هرآنچه دارند بفروشند و نقدینگی را در کشور تامین کنند تا اقتصاد رونق گیرد زیرا امید دولت برای رونق اقتصاد به بخش خصوصی و همت تولیدکنندگان است.


دُرنیوز
در این قسمت تصمیم گرفته ایم به بعضی نکات در مورد دکوراسیون خانه اشاره کنیم که آنها را از کمتر کسی می شنوید!

در این قسمت تصمیم گرفته ایم به بعضی نکات در مورد دکوراسیون خانه اشاره کنیم که آنها را از کمتر کسی می شنوید!

1. از دو جفت بالش استفاده کنید. یک جفت بالش ناقص و کم به نظر می رسد، پس همیشه از دو جفت بالش با رنگ ها وطرح های متضاد استفاده کنید.2. تخت بزرگتری بخرید. وسایل کوچک باعث می شوند اتاق خوابتان کوچک به نظر برسد. پس از یک تخت بزرگ با تاج بلند استفاده کنید.

3. درهای کابینت را باز بگذارید. قفسه یا کابینت باز از کابینت بسته جذاب تر است. بگذارید دیگران به دنیای خصوصیتان قدم بگذارند.

4. از رنگ های تیره استفاده کنید. برخلاف آنچه خیلی از افراد تصور می کنند، دیوارهای تیره اتاق را کوچک نشان نمی دهند بلکه به آن حالتی جذاب و رازگونه می بخشند.

5. از کاغذدیواری استفاده کنید. بهترین راه برای پوشاندن درهای کمد استفاده از کاغذدیواری است. مثلاً ممکن است درهای کمد با کاغذدیواری پوشانده شوند تا اتاق خواب بتواند به عنوان اتاق کار هم مورد استفاده قرار گیرد.

6. کلکسیون های خود را بانظم بچینید. لوازم آرایش،  ظرف ها و ... باید در جای مناسب مثلاً  روی یک میز قرار بگیرند.


7. گوشه های خالی را با گلدان پر کنید. هیچ چیز به اندازه گیاهان گوشه های خالی اتاق های بزرگ را به زیبایی پر نمی کند.

8. اگر خواهان زیبایی و دوام هستید، از چرم استفاده کنید. مبل ها یا صندلی های چرمی با دوام تر از بقیه جنس ها هستند.

9. در اتاق غذاخوری خود تنها از یک نوع صندلی استفاده نکنید. می توانید از صندلی های تک نفره و چدنفره در کنار هم استفاده کنید تا عنصر تنوع را در کنار زیبایی به اتاقتان اضافه کنید.

10. روشنایی کمدها را نادیده نگیرید. کمدهایتان را دوست داشته باشید. آنها را رنگ بزنید، کاغذهای تزیینی بچسبانید، تابلوهای قشنگ در آنها بیاویزید و چراغی در آنها نصب کنید.

11. از صندلی ها و مبل های بدون پایه استفاده کنید. تعداد بیش از اندازه پایه های مبل و صندلی به اتاق جلوه ای نازیبا می بخشد. پس سعی کنید در کنار صندلی های پایه دار از مبل های بدون پایه که ته آنها مستقیماً روی زمین قرار می گیرد استفاده کنید.

12. ازرنگ سفید زیاد استفاده کنید. مطمئن باشید یک اتاق سفید هرگز تکراری و خسته کننده نخواهد شد.

13. هیچ اشکالی ندارد اگر در اتاق نشیمن شما مبل بزرگ وجود نداشته باشد و فقط چند مبل یک نفره را کنار هم بچینید. خیلی از ما فکر می کنیم که اتاق پذیرایی یا نشیمن حتماً باید یک مبل بزرگ چندنفره و چندین مبل کوچک یک نفره داشته باشد، اما این یک اجبار نیست.

14. سبک های مختلف را با هم ترکیب کنید. اتاق شما لزوماً نباید کلاً مدرن یا کلاً  سنتی و کلاسیک باشد. می توانید این سبک ها را در کنار هم قرار دهید و اتاقی نو و خلاقانه داشته باشید.


دُرنیوز
روزی دروغ به حقیقت گفت : مــــیل داری با هم به دریـــا برویم...

روزی دروغ به حقیقت گفت : مــــیل داری با هم به دریـــا برویم و شنـــا کنیم ، حقیقــت ساده لــوح پذیرفت و گول خورد . آن دو با هم به کنار ساحل رفتند ، وقتی به ساحل رسیدند حقیقت لباسهایش را در آورد . دروغ حیلــــه گـــر لباسهای او را پوشید و رفت . از آن روز همیشه حقیقت عــــریان و زشت است ، اما دروغ در لبــــــاس حقیقت با ظاهری آراسته نمایان می شود...


دُرنیوز
خبرنو -  اجتماعی -  جامعه -  12 ساعت و 57 دقیقه پیش
تربیت کردن بچه‌ها، کار درستی است و اتمام حجت کردن، بعضی وقت‌ها، خیلی هم لازم است، اما قرار نیست همیشه، شما دستور بدهید و او هم گوش به فرمان‌تان باشد.

تربیت کردن بچه‌ها، کار درستی است و اتمام حجت کردن، بعضی وقت‌ها، خیلی هم لازم است، اما قرار نیست همیشه، شما دستور بدهید و او هم گوش به فرمان‌تان باشد.

- «همین الان لباست رو بپوش؛ وگرنه اصلا بیرون نمی‌ریم»

- «باشه، پس خونه می‌مونیم!»

مکالمه عجیب و غریبی نیست. ممکن است شما هم از دو، سه سالگی فرزندتان به بعد، چندین و چند بار در همین موقعیت قرار گرفته باشید و وقتی می‌خواستید با پسر و دختر بازیگوش‌تان اتمام حجت کنید، آن‌ها با واکنش‌شان، شما را حیرت‌زده کرده باشند. تربیت کردن بچه‌ها، کار درستی است و اتمام حجت کردن، بعضی وقت‌ها، خیلی هم لازم است، اما قرار نیست همیشه، شما دستور بدهید و او هم گوش به فرمان‌تان باشد. در ادامه، با بزرگ‌ترین اشتباه‌هایی که هنگام تربیت فرزندان مرتکب می‌شوید و هم‌چنین روش درست جایگزین آن، آشنا می‌شوید.

1.دروغ گفتن

یکی از تله‌های تربیتی که والدین در آن می‌افتند، دروغ گفتن برای ترساندن بچه‌هاست. شاید شما هم برای این‌که فرزندتان، کاری را که از آن سرپیچی کرده، انجام دهد، به دروغ، محلی ترسناک را برایش توصیف کنید که همه بچه‌های بد و حرف‌گوش‌نکن به آن‌جا می‌روند. بعد، تهدید کنید که اگر آن کار را انجام ندهد، او را به آن مکان می‌فرستید. این موضوع، ذهن کودک شما را پر از ترس می‌کند و باعث می‌شود تا مدت‌های طولانی، از نزدیک شدن به بعضی مکان‌ها یا آدم‌های خاص، واهمه داشته باشد.  مادری را در نظر بگیرید که مجبور است سر کار برود و چون نمی‌خواهد دختر خواب‌آلودش، صبح زود و قبل از رسیدن به خانه مادربزرگ، یک گریه و زاری درست و حسابی راه بیندازد، به او می‌گوید: «اگر همین حالا ساکت نشی، می‌گم آقاپلیسه بیاد و ببردت زندان»! واضح است که از آن به بعد، دختر او، از تمام پلیس‌های شهر می‌ترسد.

روش درست: دروغ‌های مصلحتی، ممکن است گاهی به یاری‌تان بیایند و ترساندن کودک، به شما کمک کند تا او، حرف‌شنوی بیش‌تری داشته باشد، اما توصیه همیشگی کارشناسان تربیت کودک این است که با کودک‌تان صادق باشید. به‌عنوان مثال، این مادر می‌توانست به دخترش بگوید: «می‌فهمم که دلت نمی‌خواهد صبح زود بیدار شوی و تا خونه مادربزرگ، توی اتوبوس سرپا بایستی، من هم دوست ندارم سر کار بروم، اما مجبورم و چاره دیگری ندارم.» این روش باعث می‌شود او، احساس بهتری درباره صبح زود بیدار شدن و... داشته باشد.

2.تهدید کردن

یکی دیگر از اشتباهات رایجی که والدین مرتکب می‌شوند، تهدید کردن بچه‌هاست. به او نگویید «اگر دوباره زبانت را دربیاوری، تنبیه‌ات می‌کنم»؛ زیرا وقتی کودک را در چنین شرایطی قرار می‌دهید، علاقه او را برای لجبازی با خودتان، دوبرابر می‌کنید و مطمئن باشید او، کار بدش را تکرار خواهد کرد.

روش درست: تکرار جمله «اگر باز هم به خواهرت لگد بزنی، دیگه هیچ وقت نمی‌آییم پارک»، رفتار کودک شما را تغییر نمی‌دهد، بلکه باعث می‌شود فکر کند هنوز تا قبل از این‌که او را از محل بازی بیرون کنید، می‌تواند با چندتا لگد حسابی دیگر، خدمت خواهرش برسد. پس، بهتر است به او تذکر بدهید که اگر رفتارش را درست نکند، به خانه برمی‌گردید و در صورتی که آن را نادیده گرفت، بدون درنگ، به حرفی که زده‌اید، عمل کنید. این موضوع باعث می‌شود او، از جدیت شما مطمئن باشد.

3. خراب کردن وجهه پدر ومادر توسط یکدیگر

پشت هم را خالی کردن مقابل خواسته‌های بچه‌ها، یکی دیگر از خطاهایی است که هر پدر و مادری ممکن است انجام دهند. به‌عنوان مثال، اگر پدر خانواده، شرط بستنی خوردن را تمیز کردن اتاق قرار داده، شما هم پیرو این شرط باشید و از روی دل‌سوزی، در صورتی که فرزندتان، اتاقش را مرتب نکرده، به او بستنی ندهید.

روش درست: متحد بودن پدر و مادر، یکی از مهم‌ترین مسایلی است که باید توسط والدین رعایت شود. ممکن است شما روش‌های مختلفی برای تربیت و تنبیه کردن فرزندتان داشته باشید و می‌توانید در مورد آن‌ها با یکدیگر صحبت کنید، اما هرگز سعی نکنید مقابل فرزندتان، تلاش دیگری را کم‌تر جلوه دهید.

4. رشوه دادن

رشوه دادن به کودکان، آن هم وقتی باید وظیفه‌شان را انجام دهند، باعث می‌شود همیشه، از شما توقع جایزه داشته باشند. مادر یک دختر دو ساله، در این‌باره می‌گوید: «دختر من، هیچ وقت خوب غذا نمی‌خورد. به همین دلیل، یک بار به او پیشنهاد دادم که اگر غذایش را کامل بخورد، به او شکلات می‌دهم. از آن پس، او، هر بار پس از اتمام غذایش، از من انتظار شکلات یا آب‌نبات دارد.»

روش بهتر: گاهی کار خوب،  مستحق جایزه است، اما تشویق کردن بچه‌ها برای خوب رفتار کردن، بهتر از دادن وعده جایزه است. بهتر است به‌جای به کار بردن جمله «اگر امروز که رفتیم خانه خاله، پسر خوبی باشی، برایت اسباب‌بازی می‌خرم»، از جمله «من واقعا به تو افتخار می‌کنم که امروز، خانه خاله، پسر خوبی بودی و من را خوش‌حال کردی» استفاده کنید.

راه‌کارهای پیشنهادی ما

اگر فرزندتان، هنگام صحبت با شما، فریاد بزند و شما هم در مقابل، فریاد می‌زنید یا به او هشدار می‌دهید و عصبانی می‌شوید؟

همه اشتباه می‌کنند. به همین دلیل، خودتان را سرزنش نکنید و در مقابل، به فرزندتان بگویید از کاری که انجام داده‌اید یا حرفی که زده‌اید، پشیمان هستید و از این پس، قانون‌های جدید در خانه بگذارید.

حتی اگر شما فکر می‌کنید که روش تربیتی که داشته‌اید، باید به‌طور کل تغییر کند، در ابتدا، با دو قانون جدید شروع کنید و فرزندتان را با 20 قانون جدید، غافل‌گیر نکنید.

برای فرزندتان، بیش‌تر از دو یا سه حق انتخاب نگذارید. به این ترتیب، می‌توانید همیشه او را در کنترل‌تان داشته باشید.

به خودتان و فرزندتان زمان دهید. تغییر یک رفتار بد، همیشه، زمان می‌خواهد.

فنری که گاهی درمی‌رود!

وقتی دختر خردسالم، از سفر جادویی به خانه پدربزرگ و مادربزرگش برمی‌گردد، مثل فنری می‌شود که از جا در رفته؛ باید با همان تقلا، او را به زندگی برگردانیم. در این سفر جادویی، او هر کاری می‌خواهد، می‌تواند انجام دهد؛ حتی می‌تواند برای چندین ساعت غذا و خوراکی نخورد، کسی هم با قاشق دنبالش ندود. حالا من و همسرم را تصور کنید که باید با تلاش بسیار، او را دوباره به قوانین زندگی خودمان عادت دهیم.

این حرف‌های تکراری، دردسرهای همیشگی همه والدین است؛ چون همه پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها فکر می‌کنند که بچه‌هایشان، با روش‌های تربیتی که در پیش گرفته‌اند، حتما نوه‌های عزیزتر از جان‌شان را می‌کُشند. این وسط، نوه‌ها، از موقعیت پیش آمده نهایت سوءاستفاده! را می‌کنند و حسابی، پنبه پدر و مادر را پیش پدربزرگ و مادربزرگ می‌زنند.

تنها راه والدین برای بهتر کردن اوضاع، نه درست کردن آن، حرف زدن است؛ آن هم با احترام، اما قاطعانه. ما هم همین راه  را در پیش گرفته‌ایم و هم‌چنان تلاش می‌کنیم تا  این دو جبهه! را به تعادل برسانیم. هیچ‌وقت از حرف زدن خسته نشوید؛ سرانجام، نتیجه خواهد داد.دُرنیوز
خبرنو -  اجتماعی -  جامعه -  12 ساعت و 57 دقیقه پیش
خیلی از ما هستیم که طالع بینی ها و پیش بینی ها در مورد زندگی آدم ها را قبول نداریم. این که ماه یا سال تولد بتواند تاثیری کاملا تعیین کننده روی زندگی ما داشته باشد، قطعا درست به نظر...


خیلی از ما هستیم که طالع بینی ها و پیش بینی ها در مورد زندگی آدم ها را قبول نداریم. این که ماه یا سال تولد بتواند تاثیری کاملا تعیین کننده روی زندگی ما داشته باشد، قطعا درست به نظر نمی رسد، اما نمی شود هم منکر تاثیر ماه های ابتدای زندگی روی باقی زندگی شد. محققان زیادی از کشورهای مختلف در طول سال ها با بررسی ماه های تولد و معیارهای زندگی (از سلامت و بیماری ها بگیر تا موفقیت های تحصیلی و شغلی) توانسته اند نمودارهای جالبی از ارتباط فصل و ماه تولد با شخصیت افراد بدهند. این ارتباط بیشتر ناشی از گذران دوران بارداری مادر و ماه های اول تولد در فصلی خاص، یا ارتباط آن با قوانین موجود است. این دو صفحه به شما نشان می دهد که کودک تان ممکن است در آینده چه در پیش داشته باشد. یادتان باشد همه این موارد فقط بالا و پایین رفتن جزئی در احتمالات هستند و به این معنا نیستند که شما حتما با چنین چیزهایی مواجه خواهید شد!● بهاری باش!

متولدان بهار، از طرفی دوران بارداری سختی را پشت سر گذاشته اند. تابستان و تشدید ویار و تهوع، پاییز و آفتاب کم و بالاخره زمستان و محدودیت در تحرک، مانع دریافت بعضی از مواد لازم در جنین می شود. با وجود این بعد از تولد، این نوزادان بیشتر از دیگران می توانند از نور خورشید و گرمای هوا استفاده کنند. به جز این، متولدان بهار به خاطر قرار گرفتن در ابتدای سال، چند نکته مثبت و منفی قانونی و سنی هم دارند.

بیشترین متولدان، مربوط به بهار هستند. احتمالا دلیل آن را باید در پاییز جست وجو کرد که بیشترین آمار شروع بارداری را دارد! متولدان بهار بزرگ ترین متولدان سال هستند. برخلاف نیمه دومی ها هر جا که قرار باشد سن شان را بگویند، لازم نیست توضیح بدهند که هنوز به آن سن نرسیده اند و کوچک تر از آنی هستند که به نظر می آید. به این ترتیب به راحتی می توانند سن شان را با عدد سال توضیح بدهند.

پسران متولد بهار، فرصت بیشتری برای اعزام به سربازی دارند! فرصتی که متولدان اسفند بدجوری از آن محروم می مانند! متولدان بهار بیشتر خودکشی می کنند. محققان می گویند چون متولدان این فصل در ابتدای تولد بر اساس نور زیاد و هوای عالی سیستم روانی خود را وفق داده اند، در آینده احتمال بیشتری دارد که دچار افسردگی و در نتیجه خودکشی شوند.

مادران نوزادان متولد بهار تا مدتی مشکلی برای پوشاندن لباس گرم به کودک ندارند. می توانید با خیال راحت لباس سبک تن نوزادتان کنید و از گرمای تابستان و بهار لذت ببرید. تا رسیدن پاییز و زمستان هم کودک تان آن قدر بزرگ شده که بشود برایش لباس گرم خرید.

۶ ماهگی تا یک سالگی کودکان متولد بهار، در پاییز و زمستان می گذرد، بنابراین آن ها تنوع غذایی کمتری را در ابتدای سن غذای تکمیلی نسبت به متولدان پاییز دارند. این موضوع می تواند ذائقه این کودکان را از ابتدا محدود کند و در آینده نیز بدغذاتر از بقیه باشند.● گرم مثل تابستان

تابستانی ها هم آمار بالایی در میان متولدان دارند. خوبی شان این است که مادر در اواخر بارداری از هوای خوب و نور کافی بهره می برد و پس از تولد هم نور زیادی را دریافت می کند. از طرفی تابستان فصل آلودگی های میکروبی و گوارشی است که خطر ابتلا به این بیماری ها را بدجوری زیاد می کند. تابستانی ها آخرین شانس برای نیمه اولی شدن هستند.

متولدان تابستان بیشتر با احتمال افسردگی فصلی در پاییز و زمستان مواجهند. آن ها به خاطر قرار گرفتن در معرض نور و آفتاب زیاد در ابتدای تولد و تشکیل سیستم عصبی بر اساس آن به گرما عادت کرده اند و احتمالا در آینده مشکل بیشتری با فصل های سرد خواهند داشت.

متولدان تابستان احتمال بیشتری دارد که به قد بلندتر و تن سالم تری برسند. دریافت نور و گرمای کافی در ۳ ماهه اول تولد، موجب می شود استخوان بندی بهتری در این کودکان شکل بگیرد. ضمن این که مادرشان هم ۳ ماه آخر بارداری را در بهار گذرانده و به نور و هوای خوب دسترسی داشته است.

متولدان تابستان در معرض اختلالات گوارشی هستند. هم در ۳ ماهه اول که گرما می تواند موجب آلودگی های گوارشی شود و هم در یک سالگی که کودک تازه به سن غذا خوردن رسیده، احتمال ابتلا به بیماری های شایع تابستان مثل اسهال خیلی زیاد است و ابتلا به این بیماری ها در کودکی می تواند سیستم گوارشی را ضعیف کند.

متولدان تابستان از همه بیشتر عمر می کنند! یک تحقیق گسترده در آمریکا نشان می دهد متولدان تابستان به طور متوسط ۱۶۰ روز بیشتر از متولدان زمستان عمر می کنند. تابستانی ها آخرین شانس نیمه اولی شدن هستند، بنابراین در مدرسه از همه کوچک تر هستند. به همین دلیل اغلب در سال های ابتدای دبستان دچار افت تحصیلی می شوند و توانایی کمتری در دوست یابی خواهند داشت. این مشکل در دوره راهنمایی و دبیرستان حل خواهد شد.

برای متولدان تابستان باید لباس های نوزادی خنک بخرید، چون تا رسیدن به سرما هنوز وقت دارید. برای پاییزشان هم سرهمی های گرم (موهر یا حوله ای) راحت تر از ژاکت و لباس های جدا جدا هستند.● پاییز هزار رنگ

متولدان پاییز، دوران بارداری گرمی را پشت سر گذاشته اند که مادر در آن حداقل ویار (به دلیل سرمای زمستان) و حداکثر آفتاب و تحرک را می توانسته داشته باشد. از طرفی آن ها اولین نیمه دومی ها هستند و ماه های ابتدای تولدشان همراه با نور کم و تنوع غذایی کم مادر است.

از نظر طول عمر، متولدان پاییز بعد از تابستانی ها بیشترین طول عمر را دارند. کودکانی که در پاییز به دنیا می آیند، در ۴ ماه اول زندگی وزن گیری کمتری نسبت به متولدان فصل های دیگر دارند. احتمالا کم نوری و تنوع غذایی کم برای دوران شیردهی مادر، دلایل این موضوع هستند.

پاییزی ها معمولا در بزرگسالی آدم های شادتری هستند و کمتر دچار افسردگی می شوند. احتمالا دلیل آن هماهنگ شدن نوزاد با شرایط سخت در ۶ ماهه اول تولد است.

متولدان پاییز اولین دوره نیمه دومی ها هستند و در نتیجه در دبستان از تمام هم کلاسی های شان بزرگ ترند. این موضوع از طرفی موجب تقویت اعتماد به نفس آن ها می شود، به طوری که در دبستان، معمولا سرگروه ها و بچه های سرآمد از نظر فعالیت های گروهی، متولدان پاییز هستند. از طرف دیگر ممکن است بزرگ تر بودن این بچه ها موجب افت درسی آن ها به دلیل بی انگیزگی ناشی از اختلاف سنی با دیگران شود.● بچه های سرمای زمستان

آخرین متولدان سال، کوچک ترین های شان هستند. وقتی حرف سن و سال باشد، تا آخر عمر مجبورند توضیح بدهند که با تحویل سال، آن ها یک سال بزرگ نمی شوند و باید تا آخر سال صبر کنند. همیشه کادوی تولد لباس زمستانی می گیرند و احتمالا حسابی گرمایی می شوند.کودکانی که در زمستان متولد شده اند، اواخر دوران بارداری مادر را در فصل های سرد سال تجربه کرده اند که در آن مادر از نور کافی خورشید محروم بوده است و به همین دلیل احتمال ابتلای آن ها به آسم، اوتیسم و حتی ام اس بیشتر از بقیه است.

کودکان متولد زمستان در برابر اسکیزوفرنی و آلرژی حساسیت بیشتری دارند. یک تحقیق گسترده در آمریکا نشان می دهد متولدان زمستان، استعدادهای تحصیلی کمتری از خودشان نشان می دهند و در آینده درآمد کمتری هم خواهند داشت.

مادران کم سن و سال بچه های شان را بیشتر در زمستان به دنیا می آورند، برعکس مادران مسن تر بچه های شان در تابستان به دنیا می آیند.برای نوزادان متولد زمستان لازم نیست کاپشن بگیرید. یک ساک حمل گرم یا کریر که روی آن پتو بیندازید، کافی است. به هر حال نوزاد در ماه های اول تولد خیلی هم بیرون برده نمی شود. به جایش می توانید برای ماه های بعدی لباس های عید خوبی بخرید.

پسرتان اگر در زمستان به دنیا آمده باشد، کمترین مهلت را برای اعزام به سربازی دارد، چون باید با همه متولدان همان سال به سربازی برود.دُرنیوز
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از بررسی کاریکاتور توهین به نیروهای مقاومت فلسطین در روزنامه آرمان در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی موسوی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از بررسی کاریکاتور توهین به نیروهای مقاومت فلسطین در روزنامه آرمان در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد و گفت: بررسی کاریکاتور توهین‌آمیز روزنامه آرمان را ابتدا باید کمیسیون فرهنگی کند، زیرا در این بحث آنها بر کمیسیون قضایی مقدم هستند ولی مطمئنا این موضوع را ما نیز مطرح می‌کنیم.


وی افزود: سلسه مراتب این است که ابتدا کمیسیون فرهنگی از معاضدت‌های مادی و معنوی به این جراید جلوگیری کند و سپس در کمیسیون قضایی بررسی شود.


عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه در هر زمانی افرادی وجود دارند سعی دارند با مواضع حق مخالفت می‌کنند، اظهار داشت: این‌ها به دلیل عدم اطلاعات و وقوف به واقعیت‌ها و نشنیدن مطالب و ندیدن واقعیت‌ها است که باعث می‌شود چنین حرکات مشمئز کننده‌ای را انجام بدهند و البته این‌ها محکوم است و در حقیقت این‌ها ماهیت خود را نشان می‌دهند.


وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: یکی از شاخصه‌های انسانیت احساس مسئولیت است، البته گفته‌اند انسان قوه ناطقه دارد ولی احساس مسئولیت از ناطقیت بالاتر است؛ این توهین‌ها از احساسات دور هستند، زیرا آنها از حقیقت غافل‌اند و فقط دنبال خواسته‌های نفسانی هستند و دنبال منویاتی هستند که هیچگونه منافعی برای انسان ندارد.


حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه این رسانه‌ها فقط خودشان را می‌بینند و برای همین باید محکوم کرد و در حد بسیار گسترده با آنها باید برخورد کرد، تصریح کرد: کسانی که متولی امور رسانه‌ها هستند باید از روزنامه آرمان استبصار کنند؛ معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد باید از روزنامه آرمان استبصار کند و باید از پرداخت مساعدت‌های مادی و معنوی به اینگونه رسانه‌ها و جراید جلوگیری کنند.دُرنیوز
آن هایی که با برنامه های ماهواره ای سروکار دارند حتماً قبول دارند که بیشترین تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی اعم از تیزر و زیرنویس و فیلم و میان برنامه و … مربوط به تبلیغات داروهای جنسی است و در اکثر قریب به اتفاق این تبلیغات، استفاده از این محصولات موجب افزایش لذت جویی و پایانی بر مشکلات، بیماری ...

فارغ از بررسی های آماری مربوط به میزان بیماری ها و ضعف های جنسی و یا میزان ارزی که به منظور تأمین این کالاها به صورت قانونی یا قاچاقی از کشور خارج می شود، میزان تبلیغات داروهای جنسی و حتی افزایش روز افزون میزان طلاق در کشورمان یک سؤال اساسی در ذهن ایجاد می کند:آیا مشکلات جنسی در کشورمان تا این حد شایع است؟!

پاسخ این است که اگر چه یکی از دلایل مهم در طلاق ها مشکلات جنسی است، ولی بخش بزرگی از این مشکلات جنسی ماحصل کارکرد همین محصولات و تبلیغات داروهای جنسی و کالاهای مربوطه است که به قصد افزایش منافع فروشندگان در جهت تحریک میل و بی بندوباری جنسی ساخته شده و برای این منظور هیچ حد و مرز جنسی، اخلاقی و حتی انسانی را به رسمیت نمی شناسد. دیدن این آثار رسانه ای اعم از عکس، فیلم، برنامه ها و تبلیغات ماهواره ای ِدر خانواده، ابتدا با این توجیه که موجب افزایش لذت جنسی بین زن و شوهر و گرمی روابط آنها می گردد شروع می شود ولی واکاوی آثار استفاده از این محصولات رسانه ای و دارویی، نشان می دهد که نه تنها دیدن این برنامه ها و استفاده از محصولات و سبک زندگی که در آنها تبلیغ می شود موجب بهبود روابط  زن و شوهر نمی شوند، بلکه در بلند مدت و میان مدت باعث بروز دو نتیجه ی مخرب در افراد به خصوص زن و شوهرها می گردد که در ادامه به 3 دلیل عمده ی این مسئله اشاره می گردد:تبلیغات جنسی 

1- نارضایتی از سلامت و صلابت جنسی فرد، می تواند محصول دو حس باشد، یکی از بین رفتن اعتماد به نفس جنسی افراد در نتیجه ی آثار رسانه ای و تبلیغات جنسی و دیگری ایجاد حس طمع در لذت جویی جنسی که هر دوی این موارد باعث می گردند تا فرد به منظور ارتقای توان جنسی خود به استفاده از محصولات جنسی که در رسانه ها تبلیغ می شوند روی آورد. از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق این محصولات فاقد خواص مورد ادعا هستند، معمولا در گام اول موجب سرخوردگی بیشتر و ناامیدی جنسی و بی علاقگی و فرار از مسائل جنسی می گردد و در گام بعد احساس نیاز و وابستگی به استفاده دائمی از این کالاها را برای داشتن حداقل های یک رابطه جنسی تلقین می نماید.


2- نارضایتی از سلامت و صلابت جنسی همسر، محصول تهیه کنندگان محصولات رسانه ای و تبلیغاتی با استفاده از افراد و یا تکنیک هایی است که فیزیک، قیافه و توانایی های جنسی و در نهایت وجود همسران را از چشم یکدیگر بیندازد. بروز توقعات جنسی سرخورده از همسر، موجب می گردد همسران به لحاظ روانی و سپس به لحاظ جسمی و جنسی دچار بحران شوند که این مسئله نیز به مانند مسئله ی قبلی از دلایل مهم تشدید و شیوع استفاده از انواع داروها، کالاها و عمل های زیبایی در صورت و سایر اندام ها می گردد.3- از تأثیرهای غیرمستقیم اینگونه رسانه ها، تبلیغات و تحریکات جنسی این است که حتی اگر در گام اول به منظور تحکیم و تثبیت روابط زناشویی استفاده شود، ولی در نهایت با آلوده شدن نگاه، فکر و رفتار  زن و شوهر موجب حیازدایی و از بین رفتن عفاف اجتماعی می گردد و با تخریب دیوارهای حریم خانه و خانواده، کمیت و کیفیت روابط هر یک از زن و شوهر با نامحرمان را افزایش و سپس گسترش می دهد و همین مسئله در نوع خود موجب کاهش گرمای خانواده های سالم، بدبینی به یکدیگر و در نتیجه افزایش اختلافات خانوادگی می گردد.

 

نتیجه: خاطر نشان می کنم که حقیر در این مطلب در پی آن نبودم که حل مشکلات و نارسایی های جنسی را به خصوص به عنوان یکی از دلایل مهم بروز اختلافات زناشویی زیر سوال ببرم، بلکه منظور این است که با قبول این فرض که تشخیص و رفع نارسایی های جنسی در قوام روابط زن و شوهر بسیار موثر است، باید آن را از طریق مراجع تخصصی و با شناسایی صحیح خواستگاه این مشکلات و رفع علمی هر یک از ریشه های روانی و جسمی حل نمود، نه این که با تجویز استفاده از رسانه ها و کالاها و داروهای جنسی موجب بروز مشکلات روحی، جسمی و جنسی و تشدید اختلافات خانوادگی گردیم.دُرنیوز
ولادیمیر چتول دکترای علوم سیاسی در آکادمی اقتصاد ملی روسیه اعلام کرد تنش های بین المللی در خصوص بحران اوکراین تشدید دوران جنگ سرد نیست بلکه آغاز جنگ جهانی سوم است.

ولادیمیر چتول دکترای علوم سیاسی در آکادمی اقتصاد ملی روسیه اعلام کرد تنش های بین المللی در خصوص بحران اوکراین تشدید دوران جنگ سرد نیست بلکه آغاز جنگ جهانی سوم است.

وی در میزگردی با عنوان «روسیه-آمریکا-اتحادیه اروپا-ناتو : تضمین امنیت مشترک یا جنگ سردی دیگر؟» تصریح کرد :«جنگ سردی که همگان از آن صحبت می کنند اوایل 1990 پایان یافت.آنچه امروز شاهدان آن هستیم جنگ جهانی سوم واقعی است، که ریشه های آن در فاجعه یوگسلاوی در سال 1999 قرار دارد.(بمباران یوگسلاوی توسط نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی ناتو در چارچوب عملیات نیروهای متحد.)»

به گفته این کارشناس ورود نیروهای ناتو به اوکراین و اعطای وضع شریک راهبردی خارج از اتحادیه به این کشور، می تواند موجب آغاز مناقشه ای در سطح بین المللی شود.

وی همچنین تصریح کرد :«امروز اوکراین یک منطقه مرده است. هیچ کس خواهان خودمختاری مردم این منطقه نیست. در این منطقه منافع بازیگرانی که کاملا خارجی هستند به هم آمیخته است.»قالَ علیه السلام: السَّهَرَ اءُلَذُّ الْمَنامِ، وَالْجُوعُ یَزیدُ فى طیبِ الطَّعامِ.
شب زنده دارى، خواب بعد از آن را لذیذ مى کند و گرسنگى در خوشمزگى طعام مى افزاید یعنى هر چه انسان کمتر بخوابد بیشتر از خواب لذت مى برد و هر چه کم خوراک باشد مزّه غذا گواراتر خواهد بود.

 

قالَ علیه السلام: لا تَطْلُبِ الصَّفا مِمَّنْ کَدِرْتَ عَلَیْهِ، وَلاَ النُّصْحَ مِمَّنْ صَرَفْتَ سُوءَ ظَنِّکَ إ لَیْهِ، فَإ نَّما قَلْبُ غَیْرِکَ کَقَلْبِکَ لَهُ.

از کسى که نسبت به او کدورت و کینه دارى، صمیّمیت و محبّت مجوى. همچنین از کسى که نسبت به او بدگمان هستى، نصیحت و موعظه طلب نکن، چون که دیدگاه و افکار دیگران نسبت به تو همانند قلب خودت نسبت به آن ها است.

 

قالَ علیه السلام: الْحَسَدُ ماحِقُ الْحَسَناتِ، وَالزَّهْوُ جالِبُ الْمَقْتِ، وَالْعُجْبُ صارِفٌ عَنْ طَلَبِ الْعِلْمِ داعٍ إلَى الْغَمْطِ وَالْجَهْلِ، وَالبُخْلُ اءذَمُّ الاْ خْلاقِ، وَالطَّمَعُ سَجیَّةٌ سَیِّئَةٌ.
فرمود: حسد موجب نابودى ارزش و ثواب حسنات مى شود. تکبّر و خودخواهى جذب‌کننده دشمنى و عداوت افراد است. عُجب و خودبینى مانع تحصیل علم خواهد بود و در نتیجه شخص را در پَستى و نادانى نگه مى دارد. بخیل بودن بدترین اخلاق است و نیز طَمَع داشتن خصلتى ناپسند و زشت مى باشد

 

قالَ علیه السلام: الْهَزْلُ فکاهَةُ السُّفَهاءِ وَ صَناعَةُ الْجُهّالِ.
فرمود: مسخره کردن و شوخى هاى -بى مورد- از بى خردى است و کار انسان هاى نادان است.

 

قالَ علیه السلام: الدُّنْیا سُوقٌ رَبِحَ فیها قَوْمٌ وَ خَسِرَ آخَرُونَ.
فرمود: دنیا همانند بازارى است که عدّه اى در آن براى آخرت سود مى برند و عدّه اى دیگر ضرر و خسارت متحمّل مى شوند.

 

قالَ علیه السلام: النّاسُ فِى الدُّنْیا بِالاْ مْوالِ وَ فِى الاَّْخِرَةِ بِالاْ عْمالِ.
فرمود: مردم در دنیا به وسیله ثروت و تجمّلات شهرت مى یابند ولى در آخرت به وسیله اعمال محاسبه و پاداش داده خواهند شد.

 

قالَ علیه السلام: مُخالَطَةُ الاْ شْرارِ تَدُلُّ عَلى شِرارِ مَنْ یُخالِطُهُمْ.
فرمود: همنشین شدن و معاشرت با افراد شرور نشانه پستى و شرارت تو خواهد بود.

 

عَنْ یَعْقُوبِ بْنِ السِّکیتْ، قالَ: سَاءلْتُ أ بَاالْحَسَنِ الْهادى علیه السلام: ما بالُ الْقُرْآنِ لا یَزْدادُ عَلَى النَّشْرِ وَالدَّرْسِ إ لاّ غَضاضَة؟
قالَ علیه السلام: إنَّ اللّهَ تَعالى لَمْ یَجْعَلْهُ لِزَمانٍ دُونَ زَمانٍ، وَلالِناسٍ دُونَ ناسٍ، فَهُوَ فى کُلِّ زَمانٍ جَدیدٌ وَ عِنْدَ کُلِّ قَوْمٍ غَضُّ إ لى یَوْمِ الْقِیامَةِ.
یکى از اصحاب حضرت به نام "ابن سِکیّت" گوید: از امام هادى علیه السلام سؤال کردم: چرا قرآن با مرور زمان و زیاد خواندن و تکرار، کهنه و مندرس نمى شود بلکه همیشه حالتى تازه و جدید در آن وجود دارد؟
امام علیه السلام فرمود: چون که خداوند متعال قرآن را براى زمان خاصّى و یا طایفه اى مخصوص قرار نداده است بلکه براى تمام دوران ها و تمامى اقشار مردم فرستاده است، به همین جهت همیشه حالت جدید و تازه اى دارد و براى جوامع بشرى تا روز قیامت قابل عمل و اجرا است

 

قالَ علیه السلام: الْغَضَبُ عَلى مَنْ لا تَمْلِکُ عَجْزٌ، وَ عَلى مَنْ تَمْلِکُ لُؤْمٌ.
فرمود: غضب و تندى در مقابل آن کسى که توان مقابله با او را ندارى، علامت عجز و ناتوانى است ولى در مقابل کسى که توان مقابله و رو در رویى او را دارى علامت پستى و رذالت است.دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  13 ساعت و 17 دقیقه پیش
یک مرکز آمریکایی مدعی شده است در پژوهش جدیدش، پنج کشور عمده مخالف آمریکا را کشف کرده است؛ ولی در این پژوهش نام بسیاری از کشورها به خصوص ایران دیده نمی شود! و ....

مرکز تحقیقات "پیو" مستقر در واشینگتن در پژوهش تازه‌ای میزان محبوبیت و یا تنفر از آمریکا در افکار عمومی جهان و همچنین روندهای آن را نشان می‌دهد.

 


مرکز تحقیقات پیو در این پژوهش تازه گفته است احساسات ضد آمریکایی در خاورمیانه بیشتر از کشورهای دیگر و محبوبیت آمریکا در کشورهای اروپایی و آسیایی بیشتر از سایر مناطق دنیا است.

 


این مرکز تحقیقات آمریکایی در حالی مدعی چنین پژوهشی شده است که در میان پنج کشوری که این مرکز می گوید از آمریکا متنفر هستند، نام و نشانی از ایران دیده نمی شود!

 

 

از سویی دیگر در این تحقیق که در بحبوحه حمایت آمریکا از کودک کشی صهیونیست ها در غزه منتشر شده، تلاش می شود درصد مخالفت با آمریکا در فلسطین تنها 66% نشان داده شود. در صورتی که این تحقیق را بپذیریم باید بگوییم که 34% مردم فلسطین موافق حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در حمله به کشورشان و کشتن هم وطنانشان هستند که فرضی کاملا غیر عقلانی و غیر منطقی به نظر می رسد.

 

 

شاید تنها دلیل انتشار این تحقیق آمریکایی در فضای ضد صهیونیستی و ضدآمریکایی همین باشد که با نام تحقیق و پژوهش علمی به کمک دولت آمریکا و نفرت عمومی از رویکرد دولت اوباما در جریان غزه بشتابند. تحقیقی که در آن با چشم پوشی بر راهپیمایی گسترده روز قدس و نفرت دیرینه مردم ایران از دخالت های آمریکا در کشورشان، ادعا می شود مردم ایران که اصلا مخالف آمریکا نیستند و در فلسطین هم تنها 66% با آمریکا مخالفند و ....

 

 

 

باوجود آنکه میزان اعتبار و درستی این پژوهش نامشخص است، نام پنج کشوری که طبق این تحقیق آمریکایی، از آمریکا متنفرند یا دوستدارش هستند، به نقل از سایت رادیو فردای آمریکا آورده می شود:

 

 

مخالفان آمریکا در دنیا:

 

 

مصر: ۸۵ درصد مردم مخالف آمریکا هستند

 

رابطه میان واشینگتن و قاهره طی چند ده اخیر متلاطم بوده و پس از تحولات سیاسی مصر در سال ۲۰۱۱ بدتر شده است.  آمریکا سه دهه از حکومت حسنی مبارک حمایت سیاسی و مالی کرد و  پس از سرنگونی حکومت اخوان‌المسلمین در یک کودتای نظامی، با اقدام کودتاگران مخالفتی نشان نداد. سال گذشته پس از اینکه واشینگتن بخشی از کمک‌های تسلحاتی‌اش به قاهره را به حالت تعلیق درآورد، وزیر امور خارجه مصر رابطه متقابل را «بحرانی» توصیف کرد.

 

 

اردن: ۸۵ در صد مردم مخالف آمریکا هستند

 

علیرغم رابطه حسنه بین دو کشور در دهه‌های گذشته، حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ با مخالفت آشکار امان روبرو شد و به رابطه متقابل دو کشور ضربه جدی وارد کرد. احساسات ضدآمریکایی در اردن در سال ۲۰۰۳ به اوج رسید و ۹۹ درصد مردم کشور با آمریکا مخالف بودند. اگرچه این تمایل سیاسی در حال حاضر تغییر کرده ولی میزان آن اندک است.

 

 

ترکیه: ۷۳ درصد مردم مخالف آمریکا هستند

 

جنگ در عراق به رابطه ترکیه وآمریکا لطمه زد. به دنبال شروع تحقیقات در باره فساد مالی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، بی‌اعتمادی بین دو کشور افزایش یافته است. در حالیکه دولت باراک اوباما آگاهانه از محکوم کردن رفتار دولت ترکیه با تظاهرکنندگان در میدان تقسیم اجتناب کرد، با این حال رئیس جمهوری آمریکا به طور خصوصی برخی سخنان رجب طیب اردوغان را نامطلوب خوانده بود. در جریان حوادث میدان تقسیم در سال ۲۰۱۳ واشینگتن از آنکارا خواسته بود از «خویشتن‌داری کنند». این موضعگیری واشنیگتن باعث سرخوردگی بسیاری در ترکیه شد.

 

 

روسیه: ۷۱ در صد مردم مخالف آمریکا هستند

 

بیش از سه چهارم مردم روسیه نسبت به آمریکا دید منفی دارند. محبوبیت  آمریکا طی یک سال گذشته ۲۸ در صد افت کرده است. این روند معلول موضعگیری آمریکا نسبت به روسیه در بحران اوکراین است. واشینگتن در واکنش به اقدام کرملین در اوکراین، روسیه را تحریم اقتصادی کرد. سخنگوی وزارت خارجه روسیه این تحریم‌ها را «تلاش برای ترساندن» روسیه توصیف کرد و ولادیمیر پوتین گفته است این تحریم‌ها رابطه دو کشور را «در تنگنا قرار می‌دهد».

 

 

فلسطین: ۶۶ در صد مردم مخالف آمریکا هستند

 

رابطه بین آمریکا و فلسطین همیشه ناهموار و در دوره‌هایی به طور کامل قطع بوده است، اما با انتخاب باراک اوباما، دیدگاه کلی رایج فلسطینیان اندکی تغییر کرده است. در تحقیق سال جاری موسسه پیو سی درصد فلسطینی‌ها گفته‌اند نسبت به آمریکا خوشبین هستند.[!] این بالاترین درصد از سال ۲۰۰۲ و از زمان اولین دیدار آقای اوباما با مقامات دولت خودگران فلسطینی در جریان بازدید از خاورمیانه در سال ۲۰۱۳ است. با این حال واشنگتن در جریان خشونت‌های اخیر در غزه هیچ سکوت کرده است. 

 

 

دوستداران آمریکا در دنیا: 

 

 

فیلیپین: ۹۲ درصد مردم طرفدار آمریکا هستند

 

براساس پژوهش مرکز پیو که به بررسی افکار عمومی و نگرش‌ها در سراسر دنیا پرداخته است فیلیپینی‌ها بزرگترین طرفداران آمریکا در دنیا هستند. نگرش آنها نسبت به آمریکا در سال‌های اخیر مثبت‌تر شده است و این درحالی است که اخیرا خبر احتمال بازگشت نیروهای آمریکایی به پایگاه نظامی در خلیج سوبیک در غرب فیلیپین موجب بروز اعتراض‌هایی شده است. 

 

 

[سرزمین های اشغالی] اسرائیل: ۸۴ درصد مردم طرفدار آمریکا هستند

 

ایالات متحده امریکا از اولین کشورهایی بود که در سال ۱۹۴۸ موجودیت اسرائیل را به رسمیت شناخت و در طی سال‌های پس از آن اصلی‌ترین متحد تل آویو بوده است. از جنگ جهانی دوم تا به امروز، واشینگتن بیش از ۱۱۵ میلیارد دلار به اسراییل کمک کرده است. آمریکا این کمک‌های تماما نظامی را به منظور «حفظ برتری نظامی اسرائیل» درمیان کشورها عرب همسایه ارسال کرده است. حمایت و رابطه متقابل با اسرائیل، یکی از دلایل مهم ایجاد تنفر نسبت به آمریکا در خاورمیانه است.

 

 

کره جنوبی: ۸۲ درصد مردم طرفدار آمریکا هستند

 

از زمان جنگ بین دو کره و حمایت وسیع نظامی آمریکا از کره جنوبی در اسقرار و تثبیت دولت جدید این کشور، رابطه بین واشینگتن و سئول همواره مستحکم بوده است. رابطه بین دو کشور در دوران پنج ساله رئیس جمهوری لی میونگ باک از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ پیشرفت کرد.

 

 

کنیا: ۸۲ درصد مردم طرفدار آمریکا هستند

 

کنیا و ایالات متحده از سال‌های گذشته متحدان نزدیک بوده‌اند. اما پس از انتخاب باراک اوباما به ریاست جمهوری آمریکا این ارتباط مستحکم‌تر شده است. پدر باراک اوباما در ورستای کگولو در غرب کنیا بدنیا آمده است. روز پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸، در کنیا تعطیل عمومی اعلام شد.  با این حال بعضی تحلیلگران گفته‌اند به دنبال بی‌اعتمادی کنیا نسبت به رویکرد دولت آمریکا در قبال رئیس جمهوری کنیا و معاون وی، ممکن است رابطه دوکشور فرسایش پیدا کند.

 

 

السالوادور: ۸۰ درصد مردم طرفدار آمریکا هستند

 

کمک‌های نظامی آمریکا در دوران ریاست جمهوری جیمی کارتر و رونالد ریگان به دولت نظامی السالوادور تاثیر تعیین کننده‌ای داشت. این حمایت‌ها به شکست چریک‌های چپگرای مخالف دولت در جریان جنگ داخلی سیزده ساله این کشور منجر شد.

 

 

  1. بیش از ۱۹ هزار آمریکایی در السالودور زندگی و یا کار می‌کنند. السالوادور در ارسال نیروهای نظامی به عراق در کنار نیروهای امریکایی در عملیات «عملیات آزادسازی عراق» شرکت کرده است.


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  13 ساعت و 27 دقیقه پیش
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین گفت که جنگ غزه و حمایت آمریکا از اسرائیل "اعتباری برای دولت آمریکا بمنظور قضاوت و توصیه به دیگران در زمینه حقوق و آزادی های مذهبی باقی نگذاشته است".

سخنگوی وزارت خارجه ایران، گزارش وزارت خارجه امریکا درباره وجود تبعیض ها و محدودیت های مذهبی در ایران، فاقد اعتبار خواند.

 به نوشته سایت آمریکایی رادیو فردا (RADIOFARDA) "مرضیه افخم" گزارش وزارت خارجه آمریکا را در مورد آزادی های دینی در جهان از جمله ایران، فاقد اعتبار دانست و آن را  «ابزاری به منظور اعمال فشار به سایر کشورها» توصیف کرد.


 در این گزارش که روز سه شنبه منتشر شد ایران بار دیگر در کنار کشورهایی چون عربستان سعودی، چین و کره شمالی در فهرست کشورهایی قرار گرفته است که از نظر وضعیت آزادی مذاهب، در مورد آن ها  جای «نگرانی ویژه» وجود دارد.

مرضیه افخم با رد این گزارش، گفت آمریکا خود «یکی از بزرگترین ناقضان حقوق مذهبی» در جهان است.

دولت آمریکا، روز دوشنبه، ششم مرداد، گزارش سالانه مربوط به آزادی‌های مذهبی در کشورهای گوناگون جهان را منتشر کرد و در آن در مورد ایران از تشدید محدودیت‌ها بر مذاهب تا نحوه مجازات‌ها، فرایند دادگاهی و دادرسی، وجود انبوه زندانیان سیاسی و دیگر موارد انتقاد شده است.

وزیر خارجه آمریکا نیز، درمورد ایران بار دیگر بر تشدید محدودیت‌ها در عرصه‌های گوناگون و از جمله درباره اقلیت‌های مذهبی مانند مسیحیان و بهاییان تاکید کرده است.

سایت دویچه وله (Deutsche Welle) هم نوشته است:

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز چهارشنبه (۸ مرداد / ۳۰ ژوئیه) نسبت به گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره آزادی‌های مذهبی در جهان و به ویژه ایران موضع‌گیری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم آمریکا را در مقام داوری درباره آزادی‌های مذهبی در کشورهای دیگر ندانست. او گفت: «روند رو به رشد اسلام ستیزی در آمریکا، تبعیض‌های سیستماتیک علیه مسلمانان و محدود کردن آزادی‌های اقلیت‌های دینی در جامعه آمریکا، این کشور را به یکی از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق مذهبی تبدیل کرده است.»

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین گفت که جنگ غزه و حمایت آمریکا از اسرائیل "اعتباری برای دولت آمریکا بمنظور قضاوت و توصیه به دیگران در زمینه حقوق و آزادی های مذهبی باقی نگذاشته است".

گزارش سال ۲۰۱۳ وزارت امور خارجه آمریکا درباره آزادی‌های مذهبی روز دوشنبه (۲۸ ژوئیه / ۷ مرداد) انتشار یافت. در بخشی از این گزارش که به وضعیت اقلیت‌های مذهبی در ایران اختصاص دارد آمده است که مقامات جمهوری اسلامی در ایران محدودیت‌های سختی را برای پیروان مذاهب غیر از مذهب رسمی حکومت قائل می‌شوند؛ آنان پیروان تقریبا همه مذاهب غیرشیعه را تهدید و بازداشت کرده‌اند و آزار می‌دهند.

مرضیه افخم در واکنش به انتقادهای آمریکا به اعمال تبعیض بر اقلیت‌های مذهبی در ایران گفت: «در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران احترام به همه ادیان الهی و آزادی برگزاری مراسم و مناسک آنها به صراحت قید شده و جمهوری اسلامی ایران همواره از این آزادیهای مصرح در قوانین دفاع کرده است.»

 
افخم "انتشار چنین گزارش‌هایی را صرفا ابزاری برای اعمال فشار به سایر کشورها و فاقد اعتبار" دانست.

سایت دولت آلمان در پایان بدون اشاره به نقض گسترده آزادی و حقوق بشر در کشورهای اروپایی و به خصوص در جریان کشتار مردم غزه، آورده است: سازمان‌های غیردولتی مدافع حقوق بشر و نیز گزارشگران ویژه سازمان ملل برای بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران بارها به نبود آزادی‌های مذهبی در ایران انتقاد کرده‌اند.
 دُرنیوز
گروه تروریستی داعش به تازگی فیلمی را از یکی از جنایات هولناک خود، به منظور جنگ روانی در عراق منتشر کرده است.

گروه تروریستی داعش به تازگی فیلمی را از یکی از جنایات هولناک خود، به منظور جنگ روانی در عراق منتشر کرده است.

العالم نوشت: در این فیلم که مدت آن 30 دقیقه است، تروریستهای داعش ده‌ها عراقی را دست بسته به محل جنایت منتقل می کنند.

تروریستهای داعش پس از انتقال اسرای عراقی به حفره ای در صحرا، آنها را یکی یکی با شلیک گلوله به سرشان در نهایت بی رحمی به قتل می رسانند.

پس از آن یکی دیگر از عناصر داعش، برای اطمینان از کشته شدن اسرای عراقی، دوباره آنان را هدف قرار داد.

در بخش دیگری از این فیلم تروریستهای داعش، گروهی دیگر از اسرای عراقی را به کنار رودخانه‌ای برده و پس از شلیک گلوله به سرشان، آنان را به داخل رودخانه می اندازند.


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  14 ساعت و 15 دقیقه پیش
فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران با انتشار پیامی درباره حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تأکید کرد، خلع سلاح مقاومت تصوری باطل است که هیچ گاه محقق نخواهد شد.

فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران با انتشار پیامی درباره حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تأکید کرد، خلع سلاح مقاومت تصوری باطل است که هیچ گاه محقق نخواهد شد.

متن کامل پیام سردار قاسم سلیمانی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ألا تقاتلون قوما نکثوا أیمانهم وهموا بإخراج الرسول وهم بدؤوکم أول مرة أتخشونهم فالله أحق أن تخشوه إن کنتم مؤمنین. (التوبه 13)

دوستان عزیز فلسطینی در تمام فلسطین، در غزه و در پایداری و مقاومت! سلام، درود و رحمت پروردگار بر شما باد.

ای آنان که در این لحظات پرشکوه از تاریخ امت اسلامی و تاریخ انسانیت، بالاترین الگوی دلاورمردی و مقابله با تجاوزات دشمن علیه ملت قهرمان غزه را خلق کرده‌اید. ای آنان که به دشمن اشغالگر و تمامی حامیان و همدستان دور و نزدیکش که البته تعدادشان کم هم نیست، درس پایداری و مقاومت در راه حق و عزت را فهماندید. فلسطین قلب تپنده‌ای است که خون و حیات را در شریان بشریت گسیل می‌دارد تا بشریت در هر لحظه حیات و زندگی جدیدی را تجربه کند. این فلسطین است که به جهان پویایی می‌دهد و با خون فرزندان و کودکان مظلوم خویش درخت آزادی و آزادگی را آبیاری می‌کند. این فلسطین است که وجدان‌ها و ملت‌ها را از خواب عمیق غفلت بیدار می‌نماید.

فلسطین در این زمان حد فاصل حق و باطل، جور و عدالت و ظالم و مظلوم است.

فلسطین آتشفشانی الهی است که تنها با بیرون راندن اشغالگران غاصب، خاموش می‌شود.

سلام خداوند و رحمتش بر زنان و مردان پایداری که با صلابت خود باعث سرافرازی انسانیت و اعتلای پرچم اسلام شدند.

رحمت خدا بر شهدا، شهدای فلسطین و مقاومت،

سلام به رهبران مقاومت که نام خود را با قلم شرف در تاریخ فلسطین حک کردند؛ رهبرانی که هیچ گونه چانه‌زنی در مورد حقوق خود را نمی‌پذیرند و هرگز در برابر فشارها و دسیسه‌ها سر تسلیم فرود نمی‌آورند.

سلام من به برادران عزیز، رهبران سیاسی حماس، جهاد اسلامی و تمامی گروه‌های مقاومت،

سلام و درود من به فرماندهان و مبارزان گردان‌های قسام، گروهان های قدس، گردان های ابوعلی مصطفی، گردان‌های شهدای الاقصی، تیپ‌های ناصر صلاح الدین و تمامی مجاهدان و جنبش های مقاومت موجود در این سرزمین

صحنه های دردناکی که در فلسطین شاهد هستیم، قلب ما را به درد می‌آورد و سینه را آکنده از غم می‌کند؛ غمی که در درون خود یک خشم عمیق را نهفته دارد، خشمی که در وقت مناسب آن را بر سر صهیونیست‌های مجرم خواهیم ریخت.

لعنت خدا بر کسانی که به شما ظلم کرده و می کنند.

لعنت خدا بر هر ظالمی باد که از این رژیم جنایتکار دفاع و حمایت کرده و می‌کند؛ به ویژه آمریکا که رأس ظلم و ستم در جهان است.

لعنت خدا بر تمامی کسانی که راه امدادرسانی و کمک به شما را می‌بندند و در جنایات صهیونیست‌ها مشارکت می‌کنند.

لعنت خدا بر هر کسی که اندوه و مرارت شما را می بیند و با سکوت بزدلانه خود، به صهیونیست ها اجازه کشتار ملت مظلوم تان را می دهد. همه جهان باید بداند که خلع سلاح مقاومت یک تصور باطل، یک توهم دست‌نیافتنی و یک خواب آشفته است که هرگز جامه تحقق نخواهد پوشید. خلع سلاح مقاومت رویایی گزاف است که دفن خواهد شد.

ما در محضر خداوند عز و جل با شهدا عهد می بندیم که راه شان را ادامه دهیم و در این راه «لن نبدل تبدیلا»

همان طور که پیش از این به وظیفه دینی خود در قبال حمایت از مقاومت جامه عمل پوشاندیم، ادای این وظیفه را ادامه می دهیم و بر یاری مقاومت و همراهی اش تا لحظه پیروزی پافشاری می کنیم تا اینکه مقاومت زمین، هوا و دریا به جهنمی برای صهیونیست ها مبدل نماید. قاتلان و مزدوران باید بدانند که ما لحظه ای از حمایت مقاومت و پشتیبانی از ملت فلسطین دست نخواهیم کشید و در این مسیر ذره ای تردید نداریم.

به همگان می گوییم که ما عاشق شهادت هستیم. شهادت در راه فلسطین و شهادت به خاطر قدس نه تنها آرزویی است که هر مسلمان شرافتمندی آرزوی آن را دارد ؛ بلکه انسان های آزادیخواه نیز به انجام چنین کاری افتخار می کنند.

در این لحظه مهم از تاریخ امت اسلام، به تمامی برداران مسلمان می گوییم و به آنها سفارش می کنیم به جای جنگ با یکدیگر که تنها دشمن را خوشحال می کند و باعث از بین رفتن انرژی شان می گردد سلاح خود را، خون خود را، عزت خود را به خاطر دفاع از انسانیت و اسلام که در فلسطین خلاصه شده است، به کار گیرند. وحدت به خاطر فلسطین باعث رعب و وحشت دشمنان می گردد و جهان را برای اشغالگران فلسطین نا امن می کند.

عزت، سربلندی، پیروزی و توفیق الهی را برای تک تک مجاهدان، مبارزان، زنان و مردان شجاع و غیر تمند و پایدار در فلسطین عزیز آرزومندم.

واقتلوهم من حیث ثقفتموهم وأخرجوهم من حیث أخرجوکم (البقره 191)

قاتلوهم یعذبهم الله بأیدیکم ویخزهم وینصرکم علیهم ویشف صدور قوم مؤمنین (التوبه 14)»

فرمانده کل سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران با انتشار پیامی درباره حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تأکید کرد، خلع سلاح مقاومت تصوری باطل است که هیچ گاه محقق نخواهد شد.

متن کامل پیام سردار قاسم سلیمانی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ألا تقاتلون قوما نکثوا أیمانهم وهموا بإخراج الرسول وهم بدؤوکم أول مرة أتخشونهم فالله أحق أن تخشوه إن کنتم مؤمنین. (التوبه 13)

دوستان عزیز فلسطینی در تمام فلسطین، در غزه و در پایداری و مقاومت! سلام، درود و رحمت پروردگار بر شما باد.

ای آنان که در این لحظات پرشکوه از تاریخ امت اسلامی و تاریخ انسانیت، بالاترین الگوی دلاورمردی و مقابله با تجاوزات دشمن علیه ملت قهرمان غزه را خلق کرده‌اید. ای آنان که به دشمن اشغالگر و تمامی حامیان و همدستان دور و نزدیکش که البته تعدادشان کم هم نیست، درس پایداری و مقاومت در راه حق و عزت را فهماندید. فلسطین قلب تپنده‌ای است که خون و حیات را در شریان بشریت گسیل می‌دارد تا بشریت در هر لحظه حیات و زندگی جدیدی را تجربه کند. این فلسطین است که به جهان پویایی می‌دهد و با خون فرزندان و کودکان مظلوم خویش درخت آزادی و آزادگی را آبیاری می‌کند. این فلسطین است که وجدان‌ها و ملت‌ها را از خواب عمیق غفلت بیدار می‌نماید.

فلسطین در این زمان حد فاصل حق و باطل، جور و عدالت و ظالم و مظلوم است.

فلسطین آتشفشانی الهی است که تنها با بیرون راندن اشغالگران غاصب، خاموش می‌شود.

سلام خداوند و رحمتش بر زنان و مردان پایداری که با صلابت خود باعث سرافرازی انسانیت و اعتلای پرچم اسلام شدند.

رحمت خدا بر شهدا، شهدای فلسطین و مقاومت،

سلام به رهبران مقاومت که نام خود را با قلم شرف در تاریخ فلسطین حک کردند؛ رهبرانی که هیچ گونه چانه‌زنی در مورد حقوق خود را نمی‌پذیرند و هرگز در برابر فشارها و دسیسه‌ها سر تسلیم فرود نمی‌آورند.

سلام من به برادران عزیز، رهبران سیاسی حماس، جهاد اسلامی و تمامی گروه‌های مقاومت،

سلام و درود من به فرماندهان و مبارزان گردان‌های قسام، گروهان های قدس، گردان های ابوعلی مصطفی، گردان‌های شهدای الاقصی، تیپ‌های ناصر صلاح الدین و تمامی مجاهدان و جنبش های مقاومت موجود در این سرزمین

صحنه های دردناکی که در فلسطین شاهد هستیم، قلب ما را به درد می‌آورد و سینه را آکنده از غم می‌کند؛ غمی که در درون خود یک خشم عمیق را نهفته دارد، خشمی که در وقت مناسب آن را بر سر صهیونیست‌های مجرم خواهیم ریخت.

لعنت خدا بر کسانی که به شما ظلم کرده و می کنند.

لعنت خدا بر هر ظالمی باد که از این رژیم جنایتکار دفاع و حمایت کرده و می‌کند؛ به ویژه آمریکا که رأس ظلم و ستم در جهان است.

لعنت خدا بر تمامی کسانی که راه امدادرسانی و کمک به شما را می‌بندند و در جنایات صهیونیست‌ها مشارکت می‌کنند.

لعنت خدا بر هر کسی که اندوه و مرارت شما را می بیند و با سکوت بزدلانه خود، به صهیونیست ها اجازه کشتار ملت مظلوم تان را می دهد. همه جهان باید بداند که خلع سلاح مقاومت یک تصور باطل، یک توهم دست‌نیافتنی و یک خواب آشفته است که هرگز جامه تحقق نخواهد پوشید. خلع سلاح مقاومت رویایی گزاف است که دفن خواهد شد.

ما در محضر خداوند عز و جل با شهدا عهد می بندیم که راه شان را ادامه دهیم و در این راه «لن نبدل تبدیلا»

همان طور که پیش از این به وظیفه دینی خود در قبال حمایت از مقاومت جامه عمل پوشاندیم، ادای این وظیفه را ادامه می دهیم و بر یاری مقاومت و همراهی اش تا لحظه پیروزی پافشاری می کنیم تا اینکه مقاومت زمین، هوا و دریا به جهنمی برای صهیونیست ها مبدل نماید. قاتلان و مزدوران باید بدانند که ما لحظه ای از حمایت مقاومت و پشتیبانی از ملت فلسطین دست نخواهیم کشید و در این مسیر ذره ای تردید نداریم.

به همگان می گوییم که ما عاشق شهادت هستیم. شهادت در راه فلسطین و شهادت به خاطر قدس نه تنها آرزویی است که هر مسلمان شرافتمندی آرزوی آن را دارد ؛ بلکه انسان های آزادیخواه نیز به انجام چنین کاری افتخار می کنند.

در این لحظه مهم از تاریخ امت اسلام، به تمامی برداران مسلمان می گوییم و به آنها سفارش می کنیم به جای جنگ با یکدیگر که تنها دشمن را خوشحال می کند و باعث از بین رفتن انرژی شان می گردد سلاح خود را، خون خود را، عزت خود را به خاطر دفاع از انسانیت و اسلام که در فلسطین خلاصه شده است، به کار گیرند. وحدت به خاطر فلسطین باعث رعب و وحشت دشمنان می گردد و جهان را برای اشغالگران فلسطین نا امن می کند.

عزت، سربلندی، پیروزی و توفیق الهی را برای تک تک مجاهدان، مبارزان، زنان و مردان شجاع و غیر تمند و پایدار در فلسطین عزیز آرزومندم.

واقتلوهم من حیث ثقفتموهم وأخرجوهم من حیث أخرجوکم (البقره 191)

قاتلوهم یعذبهم الله بأیدیکم ویخزهم وینصرکم علیهم ویشف صدور قوم مؤمنین (التوبه 14)»دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  14 ساعت و 15 دقیقه پیش
با پایان ماه رمضان و همزمانی تعطیلات عید فطر با تعطیلات آخر هفته حجم مسافرت ها به استان های شمالی به بالاترین حد خود رسیده است.

با پایان ماه رمضان و همزمانی تعطیلات عید فطر با تعطیلات آخر هفته حجم مسافرت ها به استان های شمالی به بالاترین حد خود رسیده است.

به گفته رئیس پلیس راه کشور ترافیک سنگین در برخی جاده ها موجب اختلال در تردد و حتی گاهی توقف مسافران در کنار جاده ها شده است.

تصاویری که مشاهده می کنید مربوط به رافیک سنگین در جاده فیروزکوه است.
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20 

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی