6:03:39
جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳
نرم افزار دُرنیوز
مسابقه بزرگ طراحی
اخبار خبرنو را در ایمیل خود داشته باشید.
دُرنیوز
امیریل ارجمند، پسر داریوش ارجمند، پندار اکبری، پسر عبدالرضا اکبری و نیروانا قاسم‌خانی، دختر مهراب قاسم‌خانی به خاطر شهرت پدر و مادرشان دچار حاشیه هایی شده اند که بازخوانی اش جالب و هیجان انگیز است

معمولا همه آدم‌های دنیا تلاش می‌کنند زندگی آرام و بی‌دغدغه‌ای برای خود و فرزندانشان بسازند اما گاهی این کار چندان آسان هم نیست. مثلا افرادی که به واسطه حرفه‌‌شان شهرت و محبوبیت دارند، نمی‌توانند زندگی بدون حاشیه‌ای داشته باشند یا حتی خلوتی که کسی به آن وارد نشود. این مساله گاهی مطلوب افرادی که با آن فرد مشهور زندگی می‌کنند نیست. در این گزارش با فرزندان برخی افراد مشهوری که می‌شناسیم، درباره این مساله حرف زده‌ایم و از دغدغه‌هایشان گفته‌اند. از اینکه خیلی‌وقت‌ها نتوانسته‌اند راحت‌ با پدر یا مادر مشهورشان در مکان‌های عمومی قدم بزنند.

یاد گرفتم مردم را بیشتر و بهتر درک کنم

امیریل ارجمند، پسر داریوش ارجمند، بازیگر است. امیریل مانند پدرش بازیگری را نیز تجربه کرده و البته در زمینه خوانندگی و ترانه‌سرایی نیز تجربه‌هایی به دست آورده است. او این‌گونه پاسخگوی سوال‌هایمان شد.

بزرگ‌ترین حسن داشتن یک پدر معروف و محبوب از نگاه شما چیست؟

من توانستم طرز برخورد با مردم را بهتر و عمیق‌تر درک کنم. پدرم در بین مردم هم مشهور است و هم محبوب و این موضوع باعث شد من قدر محبت مردم را بیشتر بدانم.

وقتی به مکان‌های عمومی می‌رفتید و مورد استقبال مردم قرار می‌گرفتید، خوشحال می‌شدید یا دوست داشتید زودتر آن محل را ترک کنید؟

اتفاقا دوست داشتم. مثلا من با پدر و برادرم زیاد به تئاتر شهر می‌رفتیم و یادم است در آنجا همیشه جو خوبی به وجود می‌آمد که تا مدت‌ها در ذهن من باقی می‌ماند.

از دوران تحصیلتان برایمان بگویید. آیا معلمان چون پسر داریوش ارجمند بودید به شما ارفاق می‌کردند یا برعکس توقع بیشتری از شما داشتند؟

معمولا به کارهای مدرسه‌مان بیشتر مادرم رسیدگی می‌کردند چون تربیت و حفظ آرامش خانه به عهده ایشان بود. واقعا هیچ معلمی به خاطر پدرم به من هیچ لطفی نکرد و هر نمره‌ای که گرفتم، به علت تلاش و زحمت خودم بود.

داریوش ارجمند در یک جمله....

یک پدر دوست‌داشتنی و یک بازیگر محبوب که عاشق مردم و کشورش است.

به من می‌گویند سهراب اسکواش

سهراب شاه‌محمدلو، پسر راضیه برومند و بهرام شاه‌محمدلو است. او از زمانی که چشمش را به این دنیا گشوده، دنیای هزار رنگ هنر بیش از هر چیزی دیگری برایش خودنمایی می‌کرده است. او زیرنظر پدر و مادری هنرمند پرورش‌یافته و این برایش یک نعمت بزرگ محسوب می‌شود.

از اینکه والدینی دارید که هم محبوب هستند و هم مشهور چه حسی دارید؟

قطعا حس خوبی است. البته در زمان کودکی خیلی متوجه شهرت پدر و مادرم نبودم و برایم خیلی عجیب و غریب نبود چون فکر می‌کردم همه پدر و مادرها این طور هستند و زمانی که بزرگ‌تر شدم، تازه متوجه تفاوت پدر و مادرم با سایر پدر و مادرها شدم و خب طبیعتا حس خوبی داشتم، به‌خصوص اینکه بیشتر اعضای خانواده‌ ما هنرمند هستند از خانم مرضیه برومند گرفته‌ تا داود رشیدی و...

هیچ وقت با پدر یا مادرتان به سینما رفته‌اید؟

بله، فقط یک بار این تجربه را دارم که برای هفت پشتم کافی بود. یک سال با پدرم به جشنواره فیلم فجر رفتیم و آنقدر مردم به ما هجوم آوردند که ترجیح دادم هیچ‌وقت با آنها به سینما یا مکان‌های عمومی نروم. باور کنید هنوز که هنوز است، خودم تنها سینما می‌روم.

دوست دارم کمی از کودکی‌هایتان برایمان بگویید. جنس بازی‌هایتان چطور بود؟ اصلا پدر و مادرتان فرصت بازی با شما داشتند؟

بله، البته من و برادرم بیش از هر چیزی با گل،‌ خشت و سنگ‌ بازی می‌کردیم، حتی سفالگری می‌کردیم چون خانه ما لواسان بود و آنجا هم طبیعت بکری داشت. یادم می‌آید وقتی بچه‌های هم‌سن و سال ما مشغول بازی با سگا و... بودند، ما الاکلنگ، هفت‌سنگ و گرگم به هوا بازی می‌کردیم. پدر و مادرم خیلی طبیعت‌گردی را دوست داشتند و بیشتر مایل بودند ما را به طبیعت ببرند.

در عین حال پدرم سعی می‌کردند وسایل مدرنی مثل رایانه هم در خانه داشته باشیم اما به بازی‌های متنوع هم اهمیت می‌دادند.

از اینکه دیگران به پدر یا مادرتان توجه می‌کردند، حسادت نمی‌کردید؟

نه، چون پس از گذشت سال‌ها متوجه شدم این طبیعت زندگی افراد مشهور است اما از زمانی که زندگی و شخصیت خودم شکل گرفت، کمتر خودم را به دیگران معرفی می‌کنم. مثلا من الان به صورت حرفه‌ای اسکواش کار می‌کنم و حتی مدال هم آورده‌ام، اما هیچ‌کدام از دوستانم نمی‌دانند پسر بهرام شاه‌محمدلو و راضیه برومند هستم و من را به اسم سهراب اسکواش می‌شناسند چون ترجیح می‌دهم تنهایی و خلوت خودم را داشته باشم و حفظ کنم.

شما نام هنرمندانی چون راضیه برومند و سهراب شاه‌محمدلو را پشت سر خود دارید. آیا این موضوع مسئولیتتان را سنگین نمی‌کند؟

شاید این‌طور باشد اما به نظرم تنها کاری که هر فرزندی می‌تواند برای والدینش انجام دهد، این است که سالم زندگی کند و آبروی پدر و مادرش را نبرد. به طور کلی، بچه‌هایی که والدینشان مشهور هستند، باید مواظب خیلی چیزها باشند.

از پدرم آخر سریال‌ها را می‌پرسیدند

پندار اکبری، پسر عبدالرضا اکبری است. او نیز مانند پدرش وارد دنیای بازیگری شده است که از جمله کارهایش می‌توان به دلنوازان، عملیات ۱۲۵ و... اشاره کرد. او از پدر خود و زندگی‌شان این طور برایمان گفت

به نظرتان اینکه آدم‌ پدری مشهور و محبوب داشته باشد، چقدر خوب یا بد است؟

طبیعتا خوب و دلپذیر است اما به هر حال مشکل‌هایی هم دارد. مثلا هر وقت همراه پدرم به سینما یا رستوران می‌رویم، آرامش نداریم. برای مردم خیلی جالب است بدانند ما چه غذایی می‌خوریم یا حتی پول غذایمان چقدر شده است. به هر حال گاهی نگاه‌های مردم واقعا معذبمان می‌کند البته این را خیلی خوب می‌دانم که این توجه‌ها همه از سر لطف است و برای همین هم خودم بازیگر شدم تا این حس را تجربه و درک کنم اما بهتر است گاهی رعایت یکدیگر را بکنیم.

موضوع شهرت پدرتان شما را بیشتر به انزوا سوق داده است یا اجتماعی‌تر شده‌اید؟

به نظرم منزوی‌ هستم چون ترجیح می‌دهم کمتر بیرون بروم و تنهایی‌ام را دوست دارم.

یادتان می‌آید وقتی پدرتان به مدرسه می‌‌آمدند، عکس‌العمل بچه‌های مدرسه چه بود؟

معمولا عکس‌العمل‌ جالبی داشتند مثلا اینکه از پدرم در مورد آخر سریال‌ها سوال می‌کردند یا از ایشان می‌خواستند برایشان کاغذی را امضا کنند. به هر حال این چیزها شاید برای مردم جذاب باشد اما برای ما این‌گونه نیست.

آیا معلم‌ها به شما توجه ویژه‌ای هم داشتند؟

نه، نه‌تنها توجه‌ای نداشتند بلکه بیشتر سخت می‌گرفتند. البته درس من هم چندان خوب نبود اما هیچ‌وقت به دلیل اینکه پسر عبدالرضا اکبری بودم، به من نمره‌‌ای ارفاق نشد.

پسر عبدالرضا اکبری بودن چقدر سخت یا آسان است؟

به نظرم چیزی که از همه مهم‌تر است و باید به آن توجه کنیم، این است که آبروی پدر حفظ شود و ارزش زحمات او را بدانیم چراکه او پله‌پله این مسیر را بالا رفته است. من بسیار پایبند این موضوع هستم که حرمت و ارزش او را حفظ کنم و اینقدر که نگران پدرم هستم، نگران خودم نیستم.

دوست دارم خودم زندگی‌ام را بسازم

نیروانا قاسم‌خانی، دختر مهراب قاسم‌خانی است. او ۱۷ سال دارد و در رشته گرافیک تحصیل می‌کند. او نیز از دردسرهای شهرت پدرش این‌گونه برایمان گفت


شهرت پدرتان چه حسی به شما می‌دهد؟

من از وقتی که چشمم را باز کردم، پدرم در این کار بودند و بنابراین شهرتشان چیز عجیب و غریبی برایم نبوده و به این شرایط عادت کرده‌ام اما گاهی واقعا این شهرت دردسرساز است.

مثلا چه دردسری؟

مثلا یادم می‌آید زمانی که پدر شقایق دهقان،‌ بازیگر، بیمار بودند و ما به دنبال دارو بودیم، می‌آمدند و می‌خواستند با پدرم و شقایق عکس بگیرند یا زمانی که برای خاکسپاری پدر شقایق به آرامگاه رفته بودیم، برخی با خنده می‌آمدند جلو و می‌خواستند با آقای مدیری عکس بگیرند!

خب این چیزها گاهی آدم را عصبانی می‌کند اما شهرت به خودی‌خود خوب و جذاب است.

برخورد معلم‌ها با شما چگونه است؟

باور کنید نه‌تنها هیچ وقت به من کمکی نکرده‌اند بلکه توقعشان هم از من بالاست و علنا می‌گویند فکر نکنی که چون بابات معروف است هر کاری که دوست داری می‌توانی انجام بدهی. مثلا بارها شده بچه‌های دیگر تکالیفشان را انجام نداده‌اند‌ و کسی هم معترض نشده است اما اگر من انجام ندهم، واویلاست.

با پدرتان بیرون هم زیاد می‌روید یا نه؟

اگر پدرم فرصت کنند، حتما اما گاهی به‌دلیل محبت بیش از اندازه مردم اذیت می‌شویم و ترجیح می‌دهیم در خانه بمانیم.

به نظرتان شهرت مهراب قاسم‌خانی شما را به یک آدم منزوی تبدیل کرده است یا اجتماعی‌تر شده‌اید؟

فکر می‌کنم اجتماعی‌تر شده‌ام. مثلا دوست زیاد دارم و رفت و آمد را می‌پسندم و معمولا کمتر تنها می‌مانم.

توقعتان از زندگی بالاست یا یک زندگی معمولی را ترجیح می‌دهید؟

من دوست دارم همه چیز را خودم تجربه کنم و هرگز به پدرم وابسته نیستم. دوست دارم خودم زندگی‌ام را بسازم تا اگر روزی به جایی رسیدم از مسیری که طی کرده‌ام راضی باشم


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  18 ساعت و 39 دقیقه پیش
در حالیکه هلند در انتظار رسیدن اولین اجساد قربانیان سانحه هوایی هفته گذشته است ناظران و کارشناسان حاضر در محل وقوع حادثه از کندی پیشرفت در تحقیقات گله دارند....به گفته کارشناسان پزشکی قانونی هلند که برای تحقیقات در این زمینه به خارکیف سفر کرده اند، از مجموع ۲۹۸ سرنشین هواپیمای سرنگون شده تنها ۲۰۰ جسد شمارش شده و خبری از ۹۸ جسد دیگر نیست.

یورو نیوز نوشت: جان تندر، مسئول گروه کارشناسان هلندی گفت:« در هواپیما تعداد بیشتری مسافر بود و بنابراین باقی اجساد را باید یافت. اما وضعیت به گونه ای نیست که بتوانیم همه آنها را بیابیم. با اینحال از وجود ۲۰۰ جسد مطمئن هستیم

او همچنین گفت: «نخستین بخش ماموریت ما با انتقال تمامی اجساد به هلند پایان خواهد یافت. قطعا تحقیقات در زمینه علل بروز این سانحه هوایی ادامه خواهد داشت. اما مرحله اصلی رساندن اجساد قربانیان به خانواده هایشان است

گروه هلندی که اولویت را یافتن بقایای تمامی اجساد اعلام کرده از دستکاری در شواهد موجود در منطقه وقوع حادثه بهت زده شده است.
دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  18 ساعت و 39 دقیقه پیش
شانزدهمین روز حمله رژیم صهیونیستی به غزه در حالی سپری شد که تا کنون ۶۹۳ نفر به شهادت رسیده‌اند.بر اساس گزارش‌ها در میان کشته شدگان 166 کودک و 67 زن و 37 سالخورده دیده می‌شود.

ارتش رژیم اسرائیل طی روزهای گذشته صدها بار به نوار غزه حمله کرده است، در این حملات، چند صد منزل مسکونی نیز مورد هدف قرار گرفتند.

بیشتر قربانیان حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را کودکان تشکیل می‌دهند.

سازمان ملل نیز در آمار تفکیکی خود اعلام کرده است که طی 48 سال گذشته هر 2 ساعت یک کودک فلسطینی کشته شده است.
دُرنیوز
خبرنو -   -  ورزشی -  18 ساعت و 40 دقیقه پیش
استقلال در‌ حالی فصل جدید را آغاز خواهد کرد که یکی از مسائل مهم در این تیم به بازوبند کاپیتانی مربوط می‌شود......در آستانه فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر باز هم یک تکه پارچه است و چندین و چند مدعی که دیگر هیچ‌کدام نمی‌خواهند همانند فصل پیش‌ کوتاه بیایند.

در حال حاضر امیرحسین صادقی، قدیمی‌ترین بازیکن استقلال است که به گفته خودش 15‌سال است در این تیم حضور دارد. بازیکنی که مانند تمام بزرگ‌ترهای استقلال طی سال‌های گذشته آخرین نفری بود که قرارداد خود را ثبت کرد تا به این شکل به قلعه‌نویی پیام بدهد که در فصل پیش به خاطر ایجاد نشدن تنش با رحمتی از خواسته‌هایش کوتاه آمد اما این بار سفت و سخت ایستاده تا کاپیتان استقلال باشد.

هر چند یکی از وعده هایی که به آندو برای نگه داشتنش در استقلال داده شده، بستن بازوبند است، با این‌حال گفته می‌شود خسرو حیدری و آرش برهانی هم مدعیان گرفتن بازوبند هستند.

برتری برهانی نسبت به صادقی این است که آرش 6 سال مداوم است که در استقلال حضور داشته است ولی صادقی یک دوره به مس کرمان رفته و یک سال هم در تراکتورسازی حضور داشته است.

ولی به طور کلی بعید به نظر می‌رسد با توجه به این که استقلال فصل بعد مهاجمان زیادی دارد و احتمال حضور برهانی در میدان کم است،قلعه‌نویی او را به عنوان کاپیتان انتخاب کند.

آخرین اخبار حاکی از آن است که قلعه‌نویی بازوبند را به صادقی خواهد داد و او‌‌ را به عنوان کاپیتان تیمش انتخاب کرده است.

دُرنیوز
آنها یکی پس از دیگری بی سروصدا خداحافظی می‌کنند و می‌روند و دریغ از یک مراسم با شکوه... و به راستی ما برای این اسطوره‌ها چه کردیم؟در فوتبال تعداد محدودی از ستاره‌ها به اسطوره‌هایی برای مردم تبدیل می شوند. در مستطیل سبز می‌درخشند و به محبوبیت خود می‌افزایند. آنقدر محبوب می‌شوند که حتی اگر آن جلوه دوران اوج خود را هم نداشته باشند باز هم برای این مردم عزیزند.

آنها یکی پس از دیگری بی سروصدا خداحافظی می‌کنند و می‌روند و دریغ از یک مراسم با شکوه... و به راستی ما برای این اسطوره‌ها چه کردیم؟


علی کریمی تنها بازیکنی نبود که در اوج غافلگیری و بدون هیچ مراسمی از فوتبال خداحافظی کرد. اگر کمی به عقب برگردیم همین داستان هم برای مهدی مهدوی‌کیا رخ داد. مهدوی‌کیا هم در غربت خداحافظی کرد. قرار بود فینال جام حذفی برای او بازی با شکوهی باشد اما بی تدبیری مسئولان وقت پرسپولیس شب کابوس‌واری را برای کیای دوست‌داشتنی رقم زد. بعد همان شب کریمی به واسطه اتفاقاتی که برای مهدوی‌کیا رخ داد تصمیم گرفت از فوتبال خداحافظی کند تا شاید مهدی احساس تنهایی نکند. جادوگر فوتبال ایران بعدها دوباره به فوتبال بازگشت و از تصمیم خداحافظی منصرف شد و فوتبالش را در تراکتورسازی تبریز پی گرفت اما او هم در نهایت و به یک باره، بدون هیچ مراسم و بازی خداحافظی، عطای عشق فوتبال را به لقایش بخشید و رفت.


در فوتبال ایران ستارگان زیادی بودند که بدون هیچ مراسمی از فوتبال خداحافظی کردند. علی دایی یکی دیگر از آنهاست. البته خداحافظی او از فوتبال با قهرمانی سایپا در لیگ ششم مصادف شد. دایی که در آن زمان مربی- بازیکن سایپا بود -شاید بتوان گفت- خودش برای خودش بازی خداحافظی ترتیب داد تا مرحمی بر بی رحمی فوتبال ایرانی باشد. او که با 109 گل ملی آقای گل جهان به شمار می‌رود با بی رحمی از فوتبال ملی کنار گذاشته شد و اگر قهرمانی سایپا نبود او هم احتمالا غریبانه از فوتبال کنار می‌رفت.فرهاد مجیدی ستاره دیگری است که برای هوادان استقلال اسطور‌ه‌ای تمام نشدنی بود. مجیدی پس از جدایی از الغرافه قطر و به‌رغم پیشنهادهایی که از باشگاه‌های مختلف ایرانی داشت، در۷ مهر ۱۳۹۱ با انتشار نامه‌ای، خداحافظی خود از دنیای فوتبال را اعلام کرد. اما ۸۱ روز پس از خداحافظی از فوتبال، در بامداد ۲۸ آذر ۱۳۹۱ با قراردادی 18ماهه، بار دیگر پیراهن استقلال را پوشید. او سرانجام در تاریخ هفتم آبان ماه 92، در بازی استقلال مقابل مس کرمان در دقیقه ۸۸ بازی بعد از تعویض با نیکبخت واحدی به آغوش امیر قلعه نویی رفت و پس از دور افتخاری و بوسیدن چهار گوش مستطیل سبز رسماً از دنیای بازیگری فوتبال وداع کرد. فقط و فقط با بوسیدن چهار گوشه زمین و نه مراسم دیگری.او هم به بدون هیچ مراسمی رفت. اسطوره آبی‌ها هم کاملا غافلگیرانه خداحافظی کرد. البته مسولان وقت استقلال از تصمیم او مطلع بودند اما کسی هیچ مراسمی برای او ترتیب نداند.


هلی‌کوپتر فوتبال ایران هم بدون مراسم خداحافظی، فوتبال را کنار گذاشت. او درست در روز تولد سی و شش سالگی‌اش برای همیشه از بازی در مستطیل سبز خداحافظی کرد. در آن زمان باشگاه پرسپولیس اعلام کرد، مراسم ویژه‌ای را برای خداحافظی وحید هاشمیان تدارک خواهد دید؛ مراسمی که برای همیشه در حد یک وعده باقی ماند. هاشمیان در 50 بازی ملی 15 گل برای اعتلای فوتبال ملی ایران به ثمر رساند و در نهایت غریبانه کنار رفت.کریم باقری هم دیگر اسطوره‌ای بود که بی هیچ مراسمی فوتبال را کنار گذاشت. کریم باقری پس از بازی ایران و برزیل نتوانست دیگر به ترکیب اصلی پرسپولیس بازگردد و حتی حبیب کاشانی و علی دایی در کنفرانس مطبوعاتی باشگاه پرسپولیس اعلام کردند که ترتیب برگزاری یک بازی دوستانه تحت عنوان بازی خداحافظی را در 24 دی برای او فراهم کرده‌اند اما باقری که دوست نداشت در آن مقطع کنار برود، اعلام کرد که هر زمان خودش احساس کند نمی‌تواند بازی کند از فوتبال خداحافظی می‌کند. علی دایی هم در اظهار نظری جالب گفت که او در اندازه‌ای نیست که بخواهد برای "آقاکریم" تصمیم‌گیری کند. با این حال با وجود تمام این اظهارنظرها و در شرایطی که قرار بود باقری در سه‌شنبه روزی درباره آینده‌اش تصمیم‌گیری کند، دو روز قبل از روز موعود، یکشنبه شبش اعلام کرد که دیگر به میادین فوتبال بازنخواهد گشت.

به نظر می‌رسد برگزاری بازی خداحافظی در فوتبال ایران تبدیل به رویایی برای ستاره‌ها شده است؛ رویایی که ستاره بزرگ و کوچک نمی شناسد و به لطف هنر مدیران فوتبال ایران برای همه فقط در حد یک آرزو باقی مانده است. به راستی برپایی یک بازی خداحافظی چقدر سخت است؟ فراموش نکنیم در آینده نیز قرار است اسطوره‌های دیگری فوتبال را کنار بگذارند. چه زمانی قرار است تدبیری برای مراسم خداحافظی اسطوره های فوتبال ایران بیندیشیم؟
دُرنیوز
مصرف بی اندازه غذاهای چرب این روز ها به عنوان یکی از شایع ترین دلایل ابتلا به بیماری کبد چرب گزارش شده که....مصرف بی اندازه غذاهای چرب این روز ها به عنوان یکی از شایع ترین دلایل ابتلا به بیماری کبد چرب گزارش شده که ابتلا به آن در میان افراد کم تحرک در مقایسه با دیگر مردم بیشتر است.

در این بیماری ذرات درشت و بزرگ چربی در سلول های کبد رسوب می کنند و به این ترتیب موجب بروز اختلال هایی در عملکرد کبد و ابتلا به بیماری های مزمن کبد می شود که از میان آنها می توان به استعداد ابتلا به عفونت ها، خونریزی های دستگاه گوارش و اختلال در سطح هوشیاری اشاره کرد.
 
از آنجا که بیماری کبدچرب از جمله بیماری های خاموش و بی نشانه است، پیشگیری از ابتلا به آن از جمله اولویت ها قرار می گیرد، زیرا این بیماری معمولا زمانی خود را نمایان می کند که ذرات چربی بخش زیادی از سلول های کبدی را به خود درگیر کرده اند. کبد چرب پس از درگیر کردن کبد با علائمی مانند ضعف، خستگی و احساس سنگینی و فشار در ناحیه فوقانی و راست شکم بروز می کند. خوشبختانه در میان شیوه های طبیعی درمان در سراسر جهان، راهکارها و تکنیک هایی وجود دارد که می توان از آنها برای پیشگیری از ابتلا به کبدچرب اقدام کرد. در اینجا برخی از کاربردی ترین و ساده ترین این شیوه ها را با هم مرور می کنیم.

پیشگیری از تجمع چربی ها در کبد
نوشیدن چای سبز یا استفاده از عصاره این گیاه دارویی تاثیر زیادی در پیشگیری از تجمع و رسوب چربی ها در اطراف کبد دارد، ضمن آنکه می تواند به تسریع روند درمانی کبد چرب نیز کمک کند. افرادی که احتمال و استعداد ابتلا به این بیماری در آنها زیاد است مانند افراد چاق و کم تحرک می توانند با گنجاندن چای سبز در رژیم غذایی روزانه خود از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند، به شرط آنکه در کنار نوشیدن چای سبز، رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه ها را در برنامه غذایی خود بگنجانند. علاوه بر این، درمانگران چینی بر این باورند که نوشیدن این چای گیاهی به صورت مستمر می تواند از ابتلا به سرطان کبد نیز پیشگیری کند.
 
کاهش جذب چربی با خارمریم
گیاه خارمریم یکی دیگر از گیاهان دارویی است که از آن برای درمان و پیشگیری از بیماری های کبدی استفاده می کنند. این گیاه از آنجا که ترکیبی به نام سیلی مارین دارد، می تواند در کاهش میزان جذب چربی به ویژه چربی بد (LDL)، تری گلیسیرید و کاهش جذب کلسترول موثر باشد.
 
به همین دلیل بسیاری از درمانگران، این گیاه را از جمله موثرترین گیاهان دارویی برای درمان کبد چرب می شناسند و مصرف دمنوش یا خشک این گیاه همراه غذا را در این زمینه موثر می دانند. مصرف این گیاه با مشورت متخصص طب سنتی می تواند به بهبود عملکرد کبد کمک کرده و سرعت تولید دوباره سلول های کبدی را افزایش دهد.
 
با زنجبیل متابولیسم بدن را افزایش دهید
یکی دیگر از شیوه های کاهش جذب چربی در جریان گردش خون و اندام های داخلی گنجاندن زنجبیل در برنامه غذایی هفتگی است. افرادی که در طول هفته 2 تا 3 بار زنجبیل استفاده می کنند، می توانند از خواص درمانی آن در افزایش میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن و کاهش جذب چربی ها بهره مند شوند. برای این منظور می توانید یک تکه زنجبیل را درون یک کاسه ماست رنده کرده و آن را بعد از صرف وعده های غذایی میل کنید. به اعتقاد برخی از درمانگران شیوه های طبیعی درمان نوشیدن دمنوش زنجبیل نیز در کنترل بیماری های کبد به ویژه کبد چرب موثر است. نوشیدن این دمنوش می تواند به کاهش جذب چربی در اطراف کبد کمک کرده و مانع از ابتلای افراد مستعد به این بیماری شود. مصرف دمنوش زنجبیل یا ماست کم چرب حاوی زنجبیل به ویژه در وعده هایی که غذای چرب خورده اید بسیار اهمیت دارد.
 
بیماری کبد چرب در طب نوین درمان اختصاصی ندارد اما با استفاده از پاپریکا ، حتی کبد چرب گرید 3 هم به سادگی درمان می شود. پاپریکا یک افشره گیاهی است که اختصاصا جهت درمان کبد چرب در نظر گرفته شده و عملکرد بسیار موفقی داشته است.

سویا را با گوشت قرمز عوض کنید
یکی از مهم ترین عواملی که می تواند از رسوب چربی ها در بافت کبد جلوگیری کند، اصلاح رژیم غذایی است. به گفته محققان جایگزین کردن سویا و پروتئین گیاهی به جای پروتئین حیوانی به ویژه گوشت قرمز می تواند تاثیر زیادی در کاهش جذب چربی و تری گلیسیرید در بافت کبد داشته باشد. از این رو، درمانگران به افراد مستعد ابتلا به کبد چرب و التهاب کبد توصیه می کنند در طول هفته برای تهیه غذاهای خود از گوشت قرمز و سویا کنار هم استفاده کنند و مصرف گوشت قرمز را به حداقل برسانند.
 
دور این غذاها را خط بکشید
اگر به اضافه وزن مبتلایید، اگر کم تحرک هستید و احتمال ابتلا به کبدچرب را دور نمی بینید به شما پیشنهاد می کنیم از مصرف غذاهایی مانند غذاهای فریز شده و یخ زده، ترشیجات، ماست پرچرب، سس، نمک زیاد، غذاهای فست فود، انواع شیرینی ها، پیتزا، انواع سرخ کردنی ها مانند سیر داغ، پیاز داغ، چیپس، پفک، غذاهای چرب و نوشابه های گازدارپرهیز کرده و تا می توانید به جای آنها از میوه های تازه، سبزیجات مختلف به ویژه کاهو، خیار، هویج و غذاهای سالم و طبیعی استفاده کنید. رعایت این رژیم در تمامی دوره های سنی به پیشگیری از ابتلا به کبد چرب و دیگر بیماری های کبد کمک می کند.
 
آبلیمو را فراموش نکنید
نوشیدن یک لیوان آب که در آن عصاره یک لیموترش تازه وجود دارد در آغاز روز می تواند بهترین دارو برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب باشد. از آنجا که لیمو سرشار از ویتامین C است و به عنوان یک آنتی اکسیدان می تواند نقش موثری در هضم و جذب مواد مفید در بدن داشته باشد، قابلیت زیادی در پیشگیری و درمان کبد چرب دارد.

از زردچوبه غافل نشوید
به تازگی محققان دانشگاه «سنت لوئیس» از تاثیر زردچوبه بر کنترل بیماری کبد چرب در افراد چاقی که به این بیماری مبتلا هستند خبر داده اند. بر اساس این تحقیقات مشخص شده، افرادی که از زردچوبه به عنوان یک چاشنی در برنامه روزانه خود استفاده می کنند کبد مقاوم تری در برابر ابتلا به بیماری کبد چرب دارند و احتمال ذخیره شدن ذرات چربی در کبد آنها کمتر است. از این رو این محققان به مردم توصیه می کنند مصرف زردچوبه را به عنوان یک ادویه موثر و درمانگر در برنامه هفتگی و حتی روزانه خود بگنجانند.
 
عرقیات گیاهی بنوشید
عرق گیاهی شاه تره، خارشتر و کاسنی از جمله داروهای گیاهی موثر در کنترل و درمان کبد چرب به شمار می آیند. این نوشیدنی های گیاهی از آنجا که طبعی سرد و تر دارند موجب کاهش میزان کلسترول خون می شوند و در عین حال به پاکسازی کبد و بدن از سموم و مواد زائد هم کمک می کنند.
 
به اعتقاد درمانگران، نوشیدن یک تا 2 لیوان ازیکی از عرقیات شاه تره، کاسنی و خارشتر یا ترکیبی از آنها می تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های کبد به ویژه کبد چرب و سیروز کبدی داشته باشد و احتمال ابتلا به این بیماری ها را به صفر برساند.
 
چه افرادی استعداد ابتلا به کبد چرب دارند؟
به گفته درمانگران، افراد چاق و دچار اضافه وزن که کمترین میزان تحرک را دارند اصلی ترین گروه ها برای ابتلا به بیماری کبد چرب هستند. اما در کنار این گروه، گروه های دیگری هم وجود دارند که بیشترین آمادگی را برای ابتلا به این بیماری دارند.
 
از طرفی افراد بی تحرک و علاقه مند به غذاهای آماده و فست فودها نیز در گروه افراد مستعد ابتلا به کبد چرب هستند، بنابراین باید هوشیار باشند و با مشورت پزشک خود آزمایش های لازم در این زمینه را انجام دهند.
 
به گفته برخی از متخصصان، مصرف بی رویه و بی قاعده ویتامین A نیز می تواند یک عامل محرک برای ابتلا به بیماری کبد چرب باشد که در نهایت فرد را با خطر رسوب چربی در بافت های کبد و اختلال در عملکرد این عضو رو به رو کند.
 


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  18 ساعت و 53 دقیقه پیش
دفتر رئیس‌جمهور سابق، اظهارات منتسب به احمدی‌نژاد در خصوص وضعیت دولت یازدهم را تکذیب کرد.متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

اظهارات منتسب به جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد پیرامون مسائل سیاسی روز که در برخی سایت‌های خبری بازتاب یافت از اساس کذب محض بوده و قویا تکذیب می‌شود.

به اطلاع می‌رساند اصولا جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد در هیچ یک از موارد اشاره شده مصاحبه، اظهار نظر و یا موضع‌گیری نداشته‌اند.

دفتر دکتر احمدی‌نژاد

اخیرا برخی از سایت‌های خبری به نقل از محمود احمدی‌نژاد عنوان کرده بودند که عملکرد دولت یازدهم مقدمات بازگشت وی به قدرت را فراهم کرده است.
دُرنیوز
خبرنو -   -  ورزشی -  18 ساعت و 53 دقیقه پیش
ملی پوش استقلال گفت: «کی‌روش قبل از بازی اول در رختکن به ما گفت قطعا داوران در این بازی‌ها با ما نیستند پس حواس‌تان به این موضوع باشد.».....خسرو حیدری یکی از دونده‌ترین‌های تیم ملی در جام جهانی بود؛ بازیکنی که کی‌روش از او در پست هافبک راست استفاده می‌کرد و توانست جواب اعتماد سرمربی پرتغالی تیم ملی را هم بدهد. او که در بازی مقابل نیجریه فیکس بود و حتی عنوان دونده‌ترین بازیکن را برای خود کرد در دیدار مقابل آرژانتین در میان 11 بازیکن ثابت جایی نداشت؛ موضوعی که حیدری با اشاره به آن، از حسرت‌هایش در جام جهانی می‌گوید.

* این اولین جام جهانی‌ای بود که تجربه کردی، مهم‌ترین موضوعی که در این مسابقات نظرت را جلب کرد، چه بود؟

- جام جهانی، جام شگفتی‌ها بود. شما دیدید که تیم‌هایی مثل اسپانیا، پرتغال و ایتالیا در همان مرحله مقدماتی حذف شدند و این موضوع نشان‌دهنده پیشرفت فوتبال در کشورهای غیرمدعی است که می‌توانند برای تیم‌های بزرگ یک حریف محسوب شوند. درنهایت اینکه به نظرم چیزی که امسال بیشتر از همه به چشم آمد این بود که تیم‌های آفریقای جنوبی روی پیشرفت فوتبالی‌شان بسیار تلاش کردند.

* حالا و با تمام شدن جام جهانی، فکر می‌کنی مهم‌ترین دستاوردی که از این بازی‌ها نصیب بازیکنان و فوتبال ما شد چه چیزی بود و اینکه در کل توانستید از حضور در این مسابقات، تجربه‌ ویژه‌ای به دست بیاورید؟

- مهم‌ترین موضوعی که در این بازی‌ها برای ما به دست آمد این بود که توانستیم با تیم‌های بزرگ دنیا بازی کنیم، آن هم در حالی که قبل از این هرگز دیدارهایی در این سطح نداشتیم. خود من شخصا سعی کردم تا جایی که مقدور است همه بازی‌ها را تماشا کنم چون فکر می‌کنم این بازی‌ها برای ما، دقیقا مثل یک کلاس آموزشی بود که باید از آن استفاده می‌کردیم. همه دیدند که بازیکنی مثل مسی مقابل تیم ما، 90 دقیقه مهار شد، اما در یک صحنه، کاری را که باید انجام می‌داد به نتیجه رساند و این خودش برای ما پر از درس و تجربه بود. در کل فکر می‌کنم این نسل از بازیکنانی که شانس حضور در جام جهانی را داشتند، می‌توانند از تجربیات این مهم در ادامه فوتبال‌شان به خوبی استفاده کنند.

* از عملکرد کلی تیم ملی در این مسابقات رضایت داشتی؟

- به نظر من ما در دو بازی اول‌مان فوق‌العاده ظاهر شدیم و شاید فقط اگر کمی تجربه بیشتری داشتیم حتی می‌توانستیم آرژانتین را ببریم. در دیدار مقابل بوسنی هم برای پیروزی به زمین رفتیم اما فکر می‌کنم چون بازی‌های تدارکاتی خوبی نداشتیم آن بازی را واگذار کردیم.

* بسیاری از کارشناسان بر این باورند که تیم ملی می‌توانست در بحث نتیجه‌گیری عملکرد بهتری داشته باشد و این‌گونه نباشد که فقط با یک امتیاز از سه بازی، در جایگاه چهارم گروه قرار بگیرد!

- من با این موضوع کاملا مخالفم. تیم ما در این بازی‌ها خیلی خوب ظاهر شد و همان‌طور که گفتم اگر تجربه بیشتری داشتیم می‌توانستیم مقابل آرژانتین حداقل دروازه‌مان را بسته نگه داریم. این موضوع را فراموش نکنید که آرژانتینی که به سختی از سد ما گذشت یکی از فینالیست‌های جام شد پس نمی‌توانیم بگوییم ما موفق نبودیم، چون حداقل نگاه دنیا را نسبت به فوتبال ایران عوض کردیم.

* در اولین بازی تیم ملی مقابل نیجریه، چیزی که خیلی به چشم می‌آمد، این بود که گویا بازیکنان به‌خصوص در 20 دقیقه اول بازی هنوز در جو بازی‌ها بودند. با این موضوع موافقی؟

- من فکر می‌کنم ما خیلی خوب کار کردیم. کی‌روش قبل از بازی اول در رختکن به ما گفت قطعا داوران در این بازی‌ها با ما نیستند پس حواس‌تان به این موضوع باشد. مقابل نیجریه نیز خیلی خوب ایجاد موقعیت کردیم و حتی می‌توانستیم به پیروزی برسیم و جام را با برد شروع کنیم.

* در بازی مقابل آرژانتین، آن هم بعد از اینکه مقابل نیجریه دونده‌ترین بازیکن ما بودی در ترکیب ثابت قرار نگرفتی. فکرش را می‌کردی؟

- قبل از اینکه کی‌روش فهرست بازیکنان را اعلام کند از من جلوی تمام بچه‌ها تشکر و اشاره کرد به این موضوع که یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی مقابل نیجریه من بودم. با این‌حال حتی فکرش را هم نمی‌کردم که نام من در بین 11 نفر نباشد، چون مقابل آرژانتین در بین 22 بازیکن حاضر در زمین، من عنوان دونده‌ترین را از آن خود کرده بودم و به همین دلیل قرار نگرفتن در ترکیب اصلی مقابل آرژانتین برایم واقعا مثل یک شوک بزرگ بود.

* از این بازی‌ها حسرتی هم برایت باقی ماند؟

- بزرگ‌ترین حسرت همه ما این بود که اگر تجربه بیشتری داشتیم، می‌توانستیم برای اولین بار از گروه‌مان صعود کنیم. فکر کنم اگر کمی شانس داشتیم هم برای صعود کافی بود، اما این اتفاق نیفتاد.

* و بهترین لحظه‌ای که در این بازی‌ها تجربه کردی؟

- به هر حال تقابل با آرژانتین و اینکه توانستیم عملکرد خوبی مقابل این تیم داشته باشیم یک تجربه و یک موضوع مهم نه‌تنها برای ما بلکه برای همه مردم بود.

* طرفدار چه تیمی در این بازی‌ها بودی؟

- خب من طرفدار تیم ملی ایران بودم (می‌خندد)، اما همیشه عاشق فوتبال اسپانیا بودم و خیلی دوست داشتم این بار هم مثل دوره قبل اسپانیا قهرمان شود، اما این تیم، واقعا تیم قهرمان سال 2010 نبود. در کل فکر می‌کنم آلمان تیمی بود که فوتبال را از همه تیم‌ها بهتر به نمایش ‌گذاشت و البته سبک بازی‌اش هم یک کلاس آموزشی برای همه تیم‌های حاضر در این بازی‌ها بود.

* خسرو حیدری از جام جهانی برگشته چه تفاوتی با خسرو حیدری قبل از جام دارد؟

- قبل از بازی‌ها برای حضور در جام جهانی لحظه شماری می‌کردم. حالا اما فکر می‌کنم بازی مقابل ستاره‌های جهان باعث شده به لحاظ روحی و روانی در بهترین شرایط قرار بگیرم. واقعا بازی در جام جهانی تجربه‌ای عجیب و غریب است که نصیب یک عده از بازیکنان هر کشور می‌شود و من خوشحالم که در میان این بازیکن بودم.

* خسرو حیدری از خسرو حیدری در جام جهانی راضی بود؟

- در این مورد مردم کشورم باید نظر بدهند. با این حال فکر می‌کنم تمام بچه‌های ایران در این مسابقات خیلی خوب ظاهر شدند و همین که نگاه مردم نسبت به فوتبال تغییر کرده، راضی‌کننده است.

* با این روندی که تیم ملی در پیش گرفته چقدر به این موضوع امیدواری که تیم ایران بتواند در مسابقات جام ملت‌های آسیا تا عنوان قهرمانی پیش برود؟

- مطمئن باشید این تیم اگر شاکله‌اش، که از لیگ برتر خودمان است، حفظ شود می‌تواند در جام ملت‌ها موفق ظاهر شود، البته به شرط اینکه بازی‌های تدارکاتی خیلی خوبی داشته باشد. ما از این موضوع در جام جهانی خیلی متضرر شدیم، اما اگر قبل از این مسابقات با تیم‌های خوب بازی‌های تدارکاتی ‌داشتیم آن وقت تجربه تیمی‌مان هم در این بازی‌ها بیشتر بود و مقابل آرژانتین در دقیقه 92 گل نمی‌خوردیم.

* فکر می‌کنی کی‌روش در فوتبال ایران بماند؟

- فکر می‌کنم کی‌روش همه جوره روی تیم ما کار کرده است. من شخصا به کار کردن با او افتخار می‌کنم و امیدوارم شرایط طوری پیش برود که قرارداد او تمدید شود. او بماند، ما می‌توانیم مسیری را که تا الان طی کرده‌ایم بهتر از قبل دنبال کنیم و درنهایت تا قهرمانی آسیا پیش برویم؛ همان‌طور که با کی‌روش توانستیم برای اولین بار به‌عنوان تیم اول گروه‌مان به جام جهانی صعود کنیم.

دُرنیوز
سیدجواد هاشمی درباره حواشی سفر هنرمندان به برزیل گفت: اگر احیانا کسی در زمان‌های خاصی که بنده حضور مستمر و مستقیمی نداشتم کاری کرده، به خودش مربوط است و بازخواست من محلی از اعراب ندارد...این بازیگر و تهیه‌کننده که مسئولیت هنرمندان اعزامی به برزیل (در حاشیه جام جهانی) را برعهده داشت، درباره ادامه حواشی این سفر بیان کرد: درباره حواشی سفر به برزیل برای هنرمندان که ظاهرا هنوز هم ادامه دارد و متاسفانه بعد از جام جهانی هم تمام نشده است، باید عرض کنم که من تهیه‌کننده فیلم مستند 5 قسمتی برزیل برای شبکه نمایش خانگی بودم. به خاطر این مسئولیت، شائبه‌هایی به وجود آمد.

وی توضیح داد: شائبه این بود که بنده به دلیل مسئولیتم، باید هر کس هرکاری در برزیل انجام داده است را بپذیرم، در حالیکه اینطور نیست. من تمام تلاش خود را انجام دادم که اتفاق بدی نیفتد. من به اندازه مسئولیت و توانی که داشتم خیلی مراقبت کردم که کسی کاری را که دور از شأن تیم اعزامی هنرمندان باشد انجام ندهد. حال اگر احیانا کسی در زمان‌های خاصی که بنده حضور مستمر و مستقیمی نداشتم کاری کرده، به خودش مربوط است و بازخواست من محلی از اعراب ندارد.

مسئول تیم اعزامی هنرمندان به برزیل همچنین تاکید کرد: من فقط می‌توانستم در زمان فیلمبرداری مستند برزیل، کنترل جمع هنرمندان را به عهده بگیرم و در این‌باره مسئولیت داشته باشم.

سیدجواد هاشمی سپس با بیان اینکه امیدوار است تعامل تلویزیون با هنرمندان ادامه داشته باشد،بیان کرد: احساس می‌کنم که تلویزیون باید از هنرمندان حمایت کند. از آن‌جا که خانه دوم‌ ما تلویزیون است، چنین انتظاری بی‌جا نیست و دوست داریم همیشه تعامل بین ما و تلویزیون همواره ادامه داشته باشد. تلویزیون خانه هنری ماست و امیدواریم هم ما بتوانیم در آن حضور داشته باشیم و هم دوستان بدانند که هنرمندان و همه عوامل ساخت فیلم‌ها، تابلوهای همیشگی حاضر در تلویزیون هستند. امیدواریم این تعامل هیچ وقت قطع نشود.

سفر هنرمندان همزمان با جام جهانی به برزیل با حاشیه‌هایی همراه بوده است. علاوه بر واکنش‌ها هنگام سفر پس از آن نیز حواشی را به دنبال داشته است از شایعه ممنوع‌التصویری برخی از هنرمندان حاضر در جام جهانی که از سوی خودشان و مسوولان صدا و سیما تکذیب شده است.
دُرنیوز
فیلم‌های سینمایی ایرانی اغلب حدود 90 دقیقه‌اند، مسابقات فوتبال هم معمولا همین‌طور، این ساده‌ترین شباهت فوتبال و سینماست.

فیلم‌های سینمایی ایرانی اغلب حدود 90 دقیقه‌اند، مسابقات فوتبال هم معمولا همین‌طور، این ساده‌ترین شباهت فوتبال و سینماست. قصه از همین شباهت ساده شروع می‌شود و تا دراماتیک بودن و سناریو داشتن هر دو ادامه پیدا می‌کند. در این 90 دقیقه اتفاقات بی‌شماری می‌افتد: داستان اوج می‌گیرد، فرود می‌آید و... شاید همین شباهت‌هاست که اهالی فوتبال و سینما را به هم گره زده. این‌ها چند نمونه معروف از رفاقت‌های سینمایی‌ها با فوتبالی‌هاست.


برادران قاسم‌خانی – پژمان جمشیدی

رفاقت جمشیدی با پیمان و مهراب قاسم‌خانی به سالها قبل برمی‌گردد. مهراب می‌گوید: «اواخر دوره ای که در پرسپولیس بازی می‌کرد با هم دوست شدیم، 8 - 7 سال هم هست که با هم فوتبال بازی می‌کنیم.» هنوز هم آخر هفته‌ها در یکی از سالن‌های پایتخت همراه همایون شجریان، رضا یزدانی و... فوتبال بازی می‌کنند. در همین سال‌ها هم ایده ساخت یک سریال به ذهن‌شان رسید. جمشیدی خاطراتش را برای آنها تعریف کرده و قاسم‌خانی ها تصمیم گرفتند سریال «پژمان» را بسازند؛ سریالی که او را به یک ستاره تبدیل کرد و از تلویزیون به تئاتر و سینما هم رساند. او علاوه بر سریال سروش صحت، در نمایش «بادی که تو را خشک کرد، مرا برد» و فیلم «آتش بس3» هم بازی کرده و این روزها مشغول تمرین برای بازی در نمایش «آرسنیک و تور کهنه» است. فعالیت‌هایی که احتمالا تعداد رفقای هنری و سینمایی اش را بیشتر از دوستان فوتبالی‌اش کرده.


مهناز افشار – علی کریمی

افشار زمانی که کریمی می‌خواست از پرسپولیس جدا شود با دست نوشته‌ای در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بک از او حمایت کرد: «واقعیت این است که اهل فوتبال نیستم و آن را فقط در سطح ملی دنبال می‌کنم، ولی برای اینکه علی کریمی را بشناسی حتما نباید فوتبالی باشی، کارهایی که او انجام می‌دهد از آن جنس کارهایی است که فقط اسطوره‌ها می‌توانند انجام دهند. کریمی نمونه واقعی آن دسته از افرادی است که از دل جامعه برآمده و هیچ‌وقت خود را از آن جدا نکرده. علی عزیز، می‌دانم این روزها شما را تحت فشار قرار دادند و می‌خواهند هر طور شده از صحنه خارج کنند ولی از شما می‌خواهم که بمانی، بایستی و بجنگی.» این رفاقت تا حدی است که سال گذشته وقتی در دومین اکران خیریه «دهلیز» با هم روبه‌رو شدند خانم بازیگر خطاب به کریمی گفت: «علی آقا... به خاطر هواداران به تیمت برگرد!» همین ماه پیش هم کریمی در اینستاگرام برای افشار پیام تبریک تولد نوشت: «تولدتون مبارک خانم افشار... با بهترین آرزوها.»


مسعود کیمیایی – علی پروین

آنهایی که به کیمیایی نزدیک هستند می‌گویند او یک پرسپولیسی قدیمی است. حتی در مستند «سلطان» که درباره علی پروین ساخته شد، کلی درباره پروین حرف می‌زند و از منش او تعریف می‌کند. سال پیش دختر علی پروین در فیلم کیمیایی بازی کرد تا دوباره همدیگر را ملاقات کنند. پروین در آخرین روزهای فیلمبرداری «متروپل» به دیدار مسعود کیمیایی رفت و چند ساعتی را با عوامل این فیلم گذراند. پروین و کیمیایی از سینما و فوتبال و تهران حرف مشترک زیاد داشتند. علی آقا در ساعاتی که پشت دوربین همراه کارگردان سلطان بود، از سختی کار کارگردانی گفت و در مقابل سوال کیمیایی که پرسید به نظرش کدام کار سخت‌تر است، جواب داد: «معلوم است، کارگردانی سخت‌تر از «مربیگری» است. در زمین با دو تَشر همه چیز به روال خود می‌افتد، اما اینجا حکایت دیگری است.» البته علی پروین با دوربین چندان هم غریبه نیست. او پیش از این در فیلم «فوتبالیست‌ها» (علی‌اکبر ثقفی) بازی کرده بود. دختر او، لادن پروین از شاگردان مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی است.
دُرنیوز
مجری های تلویزیونی برنامه های مختلف بارها علاقه خود به سوژه های ورزشی را نشان داده اند که احسان علیخانی نیز یکی از این مجری ها محسوب می شود.
وی که از دوستان علی کریمی محسوب می شود در برنامه چهارشنبه شب به بهانه پرسپولیسی بودن مهمان خود به بحث خداحافظی علی کریمی پرداخت و از این بازیکن تمجید کرد.

علیخانی از مدیران پرسپولیس و دایی نیز انتقاد و اعلام کرد باید شرایطی فراهم می شد که کریمی با پیراهن پرسپولیس و در یک بازی مهم مثل دربی باید از فوتبال خداحافظی می کرد.

فیفا دی،پیش از این علی ضیا مجری پرسپولیسی برنامه ویتامین ث نیز چندین بار علیه علی دایی صحبت کرده بود.

منبع :پیک خبر
دُرنیوز
پلیس پس از بررسی در خصوص صحت و سقم موضوع متوجه می شود خانمی در محل تالار اقدام به خوانندگی و اجرای موسیقی می کند.
پلیس پس از بررسی در خصوص صحت و سقم موضوع متوجه می شود خانمی در محل تالار اقدام به خوانندگی و اجرای موسیقی می کند.
خواننده زنی که در حال اجرای موسیقی زنده بود در شهرستان کرج توسط ماموران نیروی انتظامی دستگیر شد.
 
 خبری مبنی بر اجرای برنامه موسیقی زنده توسط یک زن در یکی از رستوران تالار کرج به پلیس گزارش داده می شود.
 
پلیس پس از بررسی در خصوص صحت و سقم موضوع متوجه می شود خانمی در محل تالار اقدام به خوانندگی و اجرای موسیقی می کند.
 
به دنبال این موضوع با هماهنگی مقام قضایی ماموران انتظامی استان البرز به شهرستان کرج اعزام و وی را در حین اجرای موسیقی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل می دهند.
 
سرهنگ حسین زنگی جانشین فرماندهی  استان البرز درباره این خبر گفت: در حین دستگیری این خواننده خانم یک مرد نیز با او همراهی داشته است.


منبع :"پایگاه دانشجویی صدای آزاد
دُرنیوز
از موارد تجربه شده و مفید ختم «اذا وقعه» است که از امام سجاد علیه‌السلام روایت شده....از موارد تجربه شده و مفید ختم «اذا وقعه» است که از امام سجاد علیه‌السلام روایت شده.
مرحوم کشمیری فرمود روزی از استادم مرحوم قاضی کیمیا خواستم گفت فردا بیا روز بعد که پیش او رفتم گفت این ذکر  را زیاد بگو  که خود کیمیاست. از حضرت  استاد بهجت نقل شده در آغاز وپایان ذکر ،صلوات بفرستدمثلاًاگر میخواهد110مرتبه بگوید،ابتدا صلوات بفرستد بعد110 بار بگوید ذکر را وباز صلوات بفرستد .

ذکر این است: اللّهُمَ  اَغنِنِی بِحلالِکَ عَن حَرامِک و بِفَضِلکَ عَمَّن سِواک

همچنین
از موارد تجربه شده و مفید ختم «اذا وقعه» است که از امام سجاد علیه‌السلام روایت شده و علامه مجلسی (ره) آن را نقل نموده اند.

این ختم به صورت زیر می‌‌باشد:
اگر اول ماه (قمری) روز دوشنبه بود، از روز اول تا چهاردهم، سوره واقعه خوانده شود، و مقدار خواندن هر روز به تعداد شماره روزهاست، به این شکل که در روز اول ـ مثلا ـ یک مرتبه، و در روز چهاردهم چهارده مرتبه خوانده می‌شود.

بعد از اتمام خواندن سوره مبارکه واقعه در هر روز،این دعا نیز خوانده شود: «اَللّهُمَّ اِنْ کانَ رِزْقی فِی السَّماءِ فَأنْزِلْهُ وَ اِنْ کانَ فِی الْاَرْضِ فَأخْرِجْهُ وَ اِنْ کانَ بَعیداً فَقَرِّبْهُ وَ اِنْ کانَ قَریباً فَیَسِّرْهُ وُ اِنْ کانَ قَلیلاً فَکَثِّرْهُ وَ اِنْ کانَ کَثیراً فَبارِکْ لی فیهِ وَ أرْسِلْهُ عَلی اَیْدی خِیارِ خَلْقِکَ وَ لا تُحْوِجْنی اِلی شِرارِ خَلْقک. وَ اِنْ لَمْ یَکُنْ فَکَوِّنْهُ بکِیْنُونِیَّتِکَ وَ وَحْدانِیَّتِکَ، اَللّهُمَّ انْقُلْهُ اِلَیََّ حَیْثُ اَکُونُ وَ لا تَنْقُلْنی اِلَیْهِ یَکُونُ، اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَِیْءٍ قَدیرٌ. یا حَیُّ یا قَیُّومُ، یا واحِدُ یا مَجیدُ، یا بَرُّ یا رَحیمُ یا غَنیُّ ، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ تَمِّمْ عَلَیْنا نِعْمَتَکَ، وَ هَنِّئْنا کَرامَتَکَ، وَ اَلْبسْنا عافیَتَکَ.»

و در هر پنجشنبه‌ای که در این میان ـ اول تا چهاردهم ـ قرار دارد این دعا خوانده شود:

 «یا ماجِدُ، یا واحِدُ، یا جَوادُ، یا حلیمُ، یا حَنّانُ، یا مَنّانُ، یا کَریمُ اَسْألُک تُحْفَةً مِنْ تحَفِکَ تَلُمُّ بها شَعْثی وَ تَقْضی بها دَیْنی وَ تُصْلِحُ بها شَأنی برَحْمْتِکَ یا سَیِّدی» (بیان آیت الله العظمی سید "صادق روحانی” در مورد دعایی برای ثروتمند شدن)
دُرنیوز
سریال های تلویزیونی ایرانی در شب های ماه مبارک رمضان در اکثر شبکه های تلویزیونی افغانستان بینندگان زیادی را به خود جلب کرده است. سریال های تلویزیونی ایرانی از جمله ˈیوسف پیامبرˈ ، ˈمریم مقدسˈ و ˈابراهیم خلیل اللهˈ شب های ماه مبارک رمضان در شبکه های تلویونی نگاه، معارف، ملی ، شمشاد، نورین، هفت، و میوند به نمایش در می آیند و بینندگان بی شماری دارند.

برنامه هایی از جمله مهمانی خدا ، پنج کیلومتر تا بهشت، مدینه، هفت سنگ و پارسا کوچولو نیر هر شب از بسیاری شبکه های تلویزیونی افغانستان پخش می شوند.

بسیاری از افغان ها به دلیل فرهنگ، زبان و دین مشترک، علاقه مندی فراوانی به تماشای سریال ها و فیلم های ایرانی دارند از این رو کمتر می توان کسی را یافت که سریال یوسف پیامبر و یا مردم مقدس را که در شب های ماه مبارک رمضان در شبکه های تلویزیونی راه فردا، نگاه، معارف، ملی، شمشاد، نورین، هفت و میوند پخش می شود، دنبال نکند.

بسیاری از دیگر سریال های ایرانی نیز همچون دزد و پلیس، نردبام آسمان، دودکش و شکرستان نیز در شبکه های تلویزیونی افغانستان در حال پخش است.

هر ساله در ماه مبارک رمضان سریال های ایرانی با محتویات اسلامی و اخلاقی در شبکه های تلویزیونی افغانستان به صورت ویژه به نمایش در می آیند و گردانندگان این شبکه ها از علاقه مندی مخاطبان خود به سریال ها و فیلم های ایرانی می گویند.

ˈمحمدجواد محسنیˈ مدیر شبکه تلویزیونی تمدن در افغانستان استقبال افغان ها را از برنامه ها و فیلم های ایرانی از جمله سریال ها را با مضامین دینی واخلاقی بسیار خوب توصیف کرد و گفت: سریال ها و فیلم ها با محتوای دینی، تاریخی با فطرت خداجوی ما نزدیک است از این رو در افغانستان علاقه مندان زیادی به فیلم ها و سریال های ایران وجود دارد.

رییس شبکه تلویزیونی تمدن گفت: مخاطبان کشورمان علاقه مندی زیادی به برنامه های نمایشی تاریخی مذهبی با مظامین اسلامی دارند که از آن جمله می توان به یوسف پیامبر، مردان آنجلس، ابراهیم خلیل الله و غیره اشاره کرد.

محسنی گفت: برنامه های اجتماعی، فرهنگی ، دینی در افغانستان بسیار بیننده دارد که از آن جمله می توان به فیلم ˈشاید برای شما اتفاق بیفتدˈ اشاره کرد که بسیار مورد استقبال ببیندگان ما قرار گرفته است.

رییس شبکه تلویزیونی تمدن گفت: ما اکنون سریال های ˈشاید برای شما اتفاق بیفتدˈ و ˈمدینهˈ را با 24 ساعت تاخیر پخش می کنیم که بسیار مورد رضایت بینندگان ما قرار گرفته است.

ˈفرید جهانفرˈ سرپرست نمایندگی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در افغانستان نیزعلاوه بر محتویات معنوی سریال های تلویزیونی ایران، مشترکات، تاریخی، فرهنگی، دینی و زبانی را از مهمترین عواملی می داند که مخاطبان افغانستانی را علاقه مند به دیدن سریال ها و فیلم های ایرانی کرده است.

جهانفر با تاکید به جامعه مذهبی افغانستان گفت اقداماتی صورت گرفته است تا زمینه امکان دریافت زنده برنامه های ترتیل خوانی از مرقد مطهر امام رضا (ع)، مرقد نورانی حضرت معصومه (س) و همچنین تصاویر زنده از بارگاه ملکوتی مولای متقیان علی (ع) برای شبکه های افغانستان فراهم شود.

سرپرست دفتر صدا و سیما در کابل گفت تعامل خوبی با شبکه های تلویزیونی افغانستان برای مبادله فیلم، سریال، انیمیشن، مستند، نماهنگ و برنامه های مناسبتی صورت گرفته است که امیدواریم این همکاری ها روز به روز گسترش یابد.

بر اساس گزارشها گفته می شود 30 شبکه تلویزیونی در افغانستان در حال پخش برنامه برای مخاطبان خود هستند که 20 شبکه آنها از طریق ماهواره نیز قابل دریافت است.
دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  19 ساعت و 19 دقیقه پیش
آمریکا در این سند توضیحی پذیرفته است که پرداخت بموقع این مبالغ را به نحوی ممکن نماید که از بروز اشکالات و تأخیراتی که در شش ماهه گذشته رخ داده بود خودداری گردد.
در پایان مذاکرات ژنو 6 سندی منتشر شد که بر اساس آن، علاوه بر تمدید 4 ماهه اقدامات مندرج در برنامه اقدام مشترک (توافق ژنو) ، آمریکا متعهد شد مبلغ 2 میلیارد و 800 میلیون دلار دیگر از دارایی های مسدودشده ایران را آزاد کند ودر اجرای مؤثرتر لغو تحریم های بیمه ، شرایطی را متقبل شوند.

پس از آنکه روشن شد رسیدن به توافق نهایی تا موعد مقرر (20 جولای ، 29 تیر) مقدور نیست ، جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+5 تصمیم به تمدید دوره گام اول برنامه اقدام مشترک ژنو گرفتند.

مذاکرات فشرده ای درخصوص شرایط و چگونگی این تمدید صورت گرفت . نهایتاً یک سند توضیحی یک صفحه ای به صورت غیر رسمی (non-paper) آماده گردید که طی آن طرفین نحوه ی تمدید دوره ی گام اول توافق ژنو را بیان نموده اند.

در این سند مقرر گردیده است که دو طرف به اجرای مؤثر و بموقع اقدامات مندرج در برنامه اقدام مشترک همچنان ادامه دهند.

علاوه بر این دولت آمریکا متعهد شده است با همان شرایط و ضوابط تفاهم ژنو که در واقع آزادسازی مبلغ 2/4 میلیارد دلار را در مقابل رقیق سازی و اکسیدسازی مواد بیست درصد مقرر ساخته بود ، این بار مبلغ دو میلیارد و هشتصد میلیون دلار از دارایی های مسدود شده جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را ظرف این چهار ماه آزاد نماید .

این مبلغ در چهار قسط 500 میلیون دلاری و دو قسط 400 میلیون دلاری ، در فواصل زمانی تقریباً هر سه هفته یک بار به شرح زیر پرداخت خواهد شد :

قسط اول : 500 میلیون دلار در روز 10 مرداد 1393 (اول اوت 2014)

قسط دوم: 500 میلیون دلار در روز 3 شهریور 1393 (25 اوت 2014)

قسط سوم: 400 میلیون دلار در روز 26 شهریور 1393 (17 سپتامبر 2014)

قسط چهارم 500 میلیون دلار در روز 18 مهر 1393 (10 اکتبر 2014)

قسط پنجم : 500 میلیون دلار در روز 12 آبان 1393 (3 نوامبر 2014)

قسط ششم : 400 میلیون دلار در روز 2 آذر 1393 (23 نوامبر 2014)

آمریکا در این سند توضیحی پذیرفته است که پرداخت بموقع این مبالغ را به نحوی ممکن نماید که از بروز اشکالات و تأخیراتی که در شش ماهه گذشته رخ داده بود خودداری گردد.

علاوه بر این کشورهای اروپایی و آمریکا پذیرفتند که در اجرای مؤثرتر لغو تحریم های بیمه ، شرایطی را در نظر بگیرند که با توجه به کوتاه بودن تمدید چهار ماهه تفاهم ژنو ، چنانچه خسارتی در طول دوره چهار ماهه رخ دهد ، پرداخت مربوطه بعد از چهار ماه نیز بتواند صورت گیرد . این تـعهد جدیـد از سوی آمریکا اطمینان خاطر بیشتری برای شرکت های بیمه گزار ، به خصوص برای بیمه حمل و نقل دریایی از جمله بیمه نفتکش ها برای حمل نفت ایران، ایجاد خواهد کرد و برخی از تردیدهای آنها را پوشش خواهد داد.

براساس این سند توضیحی، جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام نموده است که برنامه از پیش طراحی شده ی خود را برای تهیه سوخت راکتور تحقیقاتی تهران ادامه خواهد داد و به طور مشخص 25 کیلو از اکسید بیست درصد خود را به صفحه های سوخت برای مصرف راکتور تهران تبدیل خواهد کرد.

ایران همچنین براساس برنامه طراحی شده خود، مواد غنی شده زیر دو درصد خود را، که اضافات ناشی از فرآیندهای ناقص قبلی می باشد ، به هگزافلوراید اورانیوم طبیعی برخواهد گرداند تا آماده غنی سازی مجدد گردند.

دو ابهام مشخص در اجرای توافق ژنو که نسبت به نحوه ی دسترسی آژانس به کارگاه های ساخت قطعات و نیز تولید سانتریفیوژهای جدید بود نیز در این سند توضیحی، به گونه ای که هیچ تعهدی فراتر از توافق ژنو برای جمهوری اسلامی ایجاد ننماید ، مرتفع گردیده است.
دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  19 ساعت و 19 دقیقه پیش
قیمت طلا ، سکه و ارز در بازار تهران، صبح پنجشنبه، 2 مرداد 1393


بهای جهانی طلا به محدوده ۱۲۰۰ دلار برگشت. بدین ترتیب درمعاملات امروز بازارهای جهانی فلزات گرانبها ، بهای هر اونس طلا با ۶ دلار و ۲۰ سنت کاهش به ۱۲۹۸ دلار و ۸۰ سنت رسید.
پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر: بهای جهانی طلا به محدوده 1200 دلار برگشت و قیمت هر اونس طلا به 1298  دلار و 80 سنت رسید.

همچنین، هر اونس نقره با 16 سنت کاهش ،  20  دلار  و 84 سنت هر اونس پلاتین با 3 دلار کاهش، 1479 دلار و هر اونس پالادیوم با 1 دلار کاهش ، 874 دلار فروخته شد.

قیمت طلا ، سکه و ارز در بازار تهران، صبح پنجشنبه، 2 مرداد 1393:


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده -  19 ساعت و 19 دقیقه پیش
مسئول علمی ستاد استهلال استان گلستان گفت: روز یکشنبه پنجم مرداد، اگرچه سن ماه زیاد است اما رویت هلال ماه در غروب این روزمیسر نیست...مسئول علمی ستاد استهلال استان گلستان گفت: روز یکشنبه پنجم مرداد، اگرچه سن ماه زیاد است اما رویت هلال ماه در غروب این روزمیسر نیست؛ با توجه به محاسبات انتظار می رود که ماه مبارک رمضان 30 روزه باشد.

 محمد باقر محمدشفیع عصر چهارشنبه در جلسه ستاد استهلال مناطق قومی استان، افزود: با توجه به بومی سازی های انجام شده "قران نیرین" یعنی سمت یکسان ماه و خورشید اگرچه سن ماه در غروب روز یکشنبه 18 ساعت است اما به دلیل فاصله زاویه کم خورشید عرض دایر العروجی منفی و زودتر از خورشید غروب کرده و ماه رویت نمی شود.

وی ادامه داد: علاقمندان به رویت هلال ماه در غروب روز دوشنبه مصادف با 6 مرداد، مدت نیم ساعت فرصت رویت هلال ماه شوال را دارند که ارتفاع ماه در آن لحظه 5درجه و ضخامت آن به اندازه ای هست که بتوان آن را درشرایط مناسب و با چشم غیر مسلح و دوربین های دوچشمی دید.

محمدشفیع با تاکید بر اینکه این محاسبات جنبه علمی دارد و در خصوص اعلام ماه رمضان، اذن ولی فقیه لازم است، افزود: هواشناسی در این روز وضعیت جوی گلستان را خیلی مناسب نمی داند به همین دلیل شاید گروه های رصد استان برای رویت ماه موفق نباشند.

وی از استقرار 3گروه تخصصی و 4 گروه فرعی در نقاط مختلف استان خبر داد و افزود: روز یکشنبه یک گروه تخصصی در ارتفاعات منطقه "سرعلی آباد" شاهکوه مستقر می شوند و در روز دوشنبه 2گروه تخصصی به مناطق درازنو و خالد نبی اعزام خواهند شد.

مسئول علمی ستاد استهلال استان گلستان در خاتمه تصریح کرد: چهار گروه فرعی از سوی ستاد استهلال در شهرهای گنبد، علی آباد، بندر ترکمن و آق قلا فعالیت خواهند کرد.

بیش از یکصد گروه برای مشاهده هلال ماه شوال در سراسر کشور مشغول رصد می شوند

در ادامه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور گفت: بیش از یکصد گروه برای مشاهده هلال ماه شوال در سراسر کشور از روز یکشنبه پنجم مرداد مشغول رصد می شوند.

حجت الاسلام علی خیرخواه افزود: گروه هایی از طرف ستاد استهلال برای مشاهده هلال ماه شوال در مناطق مختلف استان از پنجم مرداد مستقر هستند.

وی ادامه داد: علمای اهل سنت و یا نماینده ای از سوی آنها به همراه روحانی شیعه گروه های رصد را همراهی می کند که در صورت مشاهده ماه شوال به دفتر مقام معظم رهبری اعلام می شود.

وی با بیان اینکه حضور روحانیون اهل سنت و شیعه در گروه های رصد کارگاه آموزشی برای آنها خواهد بود، گفت: روحانیون با شرکت مستمر در این برنامه ها پس از مدتی می توانند فردی متخصص و صاحب نظر باشند.

وی خواستار حضور روحانیون اهل سنت و شیعه در جلسات ستاد استهلال شد و افزود: با شرکت روحانیون در جلسات تخصصی ستاد استهلال در طول سال، دیگر برای مشاهده هلال ماه مبارک رمضان و شوال مشکلی نخواهیم داشت.

وی با اعلام این نکته که مطالعات و تحقیقات در این بخش باید تداوم داشته باشد، گفت: با آموزش و پژوهش می توان جنبه مطالعاتی رصد ماه را ارتقا داد ضمن اینکه فراخوان مقاله درطول سال و جمع آوری نظرات علمای اهل سنت و شیعه نیز بسیار در بالا رفتن سطح دانش آنها تاثیر گذار خواهد بود.

وی همکاری و مشارکت با انجمن و موسسات آموزشی که در این بخش کار انجام داده اند را موثر دانست و اظهار کرد: با آموزش های تخصصی جلسات ما پربارو قابل تر می شود و از طرفی روحانیون می توانند پس از گذراندن این دوره ها صاحب نظر شوند.
دُرنیوز
خبرنو -   -  ورزشی -  19 ساعت و 19 دقیقه پیش
مثلث هجومی رئال مادرید بیش از کل خرید‌های تاریخ باشگاه آژاکس هزینه روی دست مسئولان تیم مادریدی گذاشته است.....خامس رودریگس شب گذشته (سه شنبه) قرارداد 60 میلیون پوندی خود را با رئال مادرید نهایی کرد تا در کنار کریستیانو رونالدو و گرت بیل گران‌قیمت‌ترین مثلث هجومی دنیا را تشکیل دهد.

رئال مادرید برای به خدمت گرفتن این سه بازیکن 226 میلیون پوند هزینه کرده که 43 میلیون پوند از کل خریدهای تاریخ باشگاه آژاکس بیشتر است.

آژاکس که سابقه چهار قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا را در کارنامه خود دارد به خاطر آکادمی قدرتمندش معروف است. این تیم در دهه هفتاد یکی از تیم‌های موفق فوتبال دنیا بود. آژاکس که در سال 1900 تاسیس شده است تاکنون تنها 183 میلیون پوند صرف خرید بازیکن کرده است. یعنی 43 میلیون پوند کمتر از قیمت سه بازیکن خط حمله رئال مادرید در این فصل.

گران‌ترین خرید باشگاه آژاکس میرالم سلیمانی است که 13 میلیون پو‌ند برای این باشگاه هلندی هزینه در بر‌داشته است.

اما این تیم هلندی همواره در فوتبال این کشور و اروپا تیمی مدعی بوده است. آژاکس با سرمایه‌گذاری روی بازیکنان جوان خود توانسته افتخارات زیادی را کسب کند که این افتخارات شامل 33 قهرمانی در لیگ هلند و چهار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپاست که آخرین آن در سال 1995 به دست آمد.

دُرنیوز
خبرنو -   -  ورزشی -  19 ساعت و 20 دقیقه پیش
بازیکن تیم ملی والیبال کشورمان گفت: «در کنار هم بودن پتانسیل والیبال ایران و ولاسکو باعث شکوفایی والیبال ایران شد.»....تیم‌ملی والیبال ایران بعد از کسب مقام چهارم لیگ جهانی والیبال بامداد سه‌شنبه وارد تهران شد و مورد استقبال مسوولان وزارت ورزش و مردم قرار گرفت. والیبالیست‌های کشورمان به‌عنوان اولین تیم آسیایی توانستند به این مقام دست پیدا کنند. در فرودگاه امام‌خمینی مردم به‌شدت آنها را تشویق کردند تا نشان دهند قدردان کار بزرگ آنها هستند.

عادل غلامی والیبالیست 28 ساله سرعتی کشورمان یکی از بهترین بازیکنان ایران در این دوره از مسابقات بود که توانست در کنار امیر غفور امتیازات خوبی را به‌دست بیاورد. غلامی معتقد است توقع از والیبال زیاد است.

* ‌برای اولین‌بار در اینگونه از مسابقات بازی کردیم، بازی‌ها چطور بود؟

- همان‌طور که گفتید برای اولین‌بار بود که ما به مرحله نهایی لیگ جهانی راه پیدا کرده بودیم، با اینکه بارها با این تیم‌ها بازی کرده بودیم، اما حضور در اینگونه مسابقات برای ما جدید بود، چهاربازی با بهترین‌های جهان در پنج‌روز واقعا کار جدید و سختی بود. البته ما در تورنمنت‌های فشرده زیادی شرکت کرده بودیم، اما این دوره از مسابقات به‌خاطر اینکه به‌سرعت بعد از بازی‌های مرحله گروهی لیگ جهانی بود به ما فشار زیادی وارد کرد. بازی‌های زیادی را در مرحله مقدماتی پشت‌سر گذاشته بودم و اکثر مواقع با ترکیب ثابت به زمین رفته بودیم که این کار را در مرحله نهایی برای ما سخت کرد و فشار زیادی به تیم وارد شد.

* ‌تیم‌ملی تاکنون روسیه را شکست نداده است، اما این بازی به برد خیلی نزدیک شدیم، امکان پیروزی در این بازی وجود داشت، چرا باختیم؟

- همان‌طور که می‌دانید روسیه یکی از بهترین تیم‌های والیبال جهان است، قهرمان دوره قبل لیگ جهانی و قهرمان المپیک است، این تیم بازیکنان بسیار حرفه‌ای در اختیار داشت و همین عامل باعث شد تا نتوانیم به پیروزی برسیم. در گیم پنجم ما 5 بر یک از حریف پیش بودیم، اما روسیه که کاملا در خطر حذف قرار گرفته بود با توجه به بازیکنانی که در اختیار داشت روال بازی را عوض کرد و پیروز شد که در ورزش کاملا طبیعی است و از اینگونه اتفاقات زیاد می‌افتد. ما در ست پنجم کنترل بازی را به‌دست آنها دادیم و بازی را واگذار کردیم.

* ‌یار مستقیم شما موزرسکی غول‌پیکر بود، بازی در مقابل او چگونه بود؟

- موزرسکی دارای توانایی خدادادی است که برای والیبال ساخته شده است، قد بلند او واقعا برای هر بازیکنی کار را سخت می‌کند، به خصوص در دفاع که واقعا گرفتن اسپک‌های او کار سختی است. او تکنیک خاصی ندارد، اما با توجه به قدوقواره‌ای که دارد می‌تواند برای تیمش بسیار موثر باشد.

* ‌سومین برد ما در سال اخیر مقابل برزیل چطور بود؟

- این بازی بهترین بازی تیم ما در این دوره از مسابقات بود، همه‌چیز به‌خوبی پیش رفت و ما توانستیم برزیل را شکست دهیم، بچه‌ها‌ هم‌قسم شدند که با پیروزی در این بازی به مرحله نیمه‌نهایی برسند. واقعا برزیل تیم خوبی بود و همیشه بازی‌کردن با این تیم سخت است به‌خصوص در مرحله نهایی هم که به یک تیم متفاوت تبدیل شده بودند.

* ‌در بازی با آمریکا، به‌نظر می‌رسید انگیزه کافی در تیم وجود نداشت و تیم هم خیلی خسته بود؟

- نه، اصلا این حرف را قبول ندارم، ما انگیزه زیادی برای قهرمانی داشتیم و اصلا اینگونه نبود که با صعود به مرحله نیمه‌نهایی راضی شده بودیم، ما می‌خواستیم قهرمان شویم، اما واقعا بد بازی کردیم این بازی بدترین بازی ما بود و از طرفی آمریکا هم بسیار خوب و بی‌نقص بازی می‌کرد. ما در این بازی خسته هم نبودیم چون قبول کردیم که والیبال اینگونه است و تورنمنت‌های والیبال به صورت هر روز است. شکست 3 بر صفر واقعا سنگین بود، اما به هر حال نشان‌دهنده تفاوت دو تیم در این بازی بود.

* ‌در بازی رده‌بندی برابر ایتالیا می‌توانستیم پیروز شویم؟

- بازی با ایتالیا برای ما بسیار مهم بود چون می‌توانستیم اولین مدال لیگ جهانی را به‌دست بیاوریم، اما در این بازی واقعا خسته بودیم و نتوانستیم بازی خوبی را از خود نشان دهیم. نشان‌دهنده سطح تفاوت دو تیم نتیجه 3 بر صفر نبود، ما بارها با ایتالیا بازی کردیم و می‌توانستیم این تیم را هم شکست دهیم، اما نشد و چهارم شدیم که افتخار کمی نیست.

* ‌تفاوت ولاسکو و کواچ در چه چیزی است؟

- ولاسکو زحمات زیادی برای تیم‌ملی کشید، اما اینگونه نبود که همه موفقیت‌های ما مربوط به ولاسکو باشد. استارت موفقیت والیبال ایران از خیلی قبل زده شده است و با حضور ولاسکو شکوفا شد. ولاسکو امسال نتوانست با آرژانتین نتیجه بگیرد، این نشان می‌دهد که در کنار هم بودن پتانسیل والیبال ایران و ولاسکو باعث شکوفایی والیبال ایران شد. در مورد کواچ هم زمان لازم دارد تا مشخص شود که او مربی خوب و موثری برای ایران بوده یا خیر؟ کواچ خیلی کم در کنار تیم حضور داشته و از زمانی که آمده است ما در مسابقات بودیم. حتی یک هفته هم به‌طور مستمر با این مربی تمرین نکردیم و حالا تا مسابقات قهرمانی جهان فرصت داریم با تاکتیک و روش‌های او بیشتر آشنا شویم، کواچ نشان داده مربی بزرگی خواهد شد.

* ‌فکر می‌کنید در مسابقات قهرمانی جهان در کشور لهستان نتیجه بگیریم؟

- متاسفانه همه به‌دنبال این هستند که تیم نتیجه بگیرد و کسی به بازی‌های زیبا و روانی که ما انجام دادیم، اشاره نمی‌کند. شاید هم با توجه به نتایجی که کسب کردیم توقع بجایی باشد. ما در مسابقات قهرمانی جهان به‌طور قطع یکی از مدعیان جدی هستیم با اینکه گروه بسیار سختی داریم، اما به هرحال توقع از ایران زیاد است و باید توقعات مردم را پاسخگو باشیم، 40 روز دیگر مسابقات قهرمانی جهان شروع می‌شود و ما فرصت کمی برای آماده‌سازی داریم، امیدوارم که بتوانیم از این مسابقات سربلند بیرون بیاییم.

* ‌بازی‌های آسیایی چطور، می‌توانید قول قهرمانی بدهید؟

- در بازی‌های آسیایی ما باید قهرمان شویم، چون توقعات زیادی از این تیم است، تیم‌ملی بلافاصله بعد از حضور در قهرمانی جهان باید به مسابقات آسیایی برود. با اینکه خسته هستیم اما باید قهرمان شویم چون غیر از این باشد ناکامی بزرگی برای ورزش والیبال به‌دست آمده است.

* ‌پیشنهاد خارجی دارید؟

- من با باشگاه پیکان قرارداد بستم و بعد از آن قهرمان فصل گذشته، لهستان با من وارد مذاکره شد، اما دور از اخلاق ورزشی بود که به قرارداد خود پایبند نباشم برای همین فصل بعد هم در ایران خواهم ماند.

 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20 

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی