6:56:09
جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۳
نرم افزار دُرنیوز
اخبار ایکنا را در ایمیل خود داشته باشید.
دُرنیوز
گروه هنر: ‌فیلم دینی باید برای کشف حقیقت تولید شود نه این که به بایدها و نبایدهای دین و فرایض دینی بپردازد، تبلیغ مستقیم دین باعث دل‌زدگی می‌شود و مخاطب را طرد می‌کند.

گروه هنر: ‌فیلم دینی باید برای کشف حقیقت تولید شود نه این که به بایدها و نبایدهای دین و فرایض دینی بپردازد، تبلیغ مستقیم دین باعث دل‌زدگی می‌شود و مخاطب را طرد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) شعبه قم، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 9 آبان در دومین جشنواره فیلم اشراق که در سالن همایش‎های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، افزود: این که روحانیت آگاه با منش طلبگی خویش طالب یافتن حقیقت است و با ذوق و ظرافت در وادی زیبای هنر گام نهاده است، نشان از اندیشه پویا و روزآمد حوزه‌های علمیه و توجه طلاب علوم دینی به مسائل جهانی و به ویژه حوزه رسانه دارد.

وی با بیان اینکه روحانیت در یک قرن گذشته در تمام عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نقشی اثر گذار و کم نظیر داشته است بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: بسیاری از تحولات بزرگ منطقه از جمله انقلاب اسلامی و رویداد‌های مهم پس از آن بدون لحاظ نقش روحانیت قابل بررسی نخواهد بود.

جنتی گفت: روحانیت همواره با اتکا به نقش مرجعیت و رهبری دینی در سایه پرچم اسلام و در مسیر هدف مشترک یعنی جاری شدن اسلام ناب محمدی(ص) در جامعه و رضای پروردگار گام برداشته است.

وی ادامه داد: شاید در دوره‌ای تصور می‌شد که بالاترین حد یک روحانی زندگی ساده طلبگی در حجره و تبلیغ و منبر است اما امروز چنین تصوری هرگز ممکن نیست، روحانیت در همه عرصه‌ها حاضر و ناظر است و در عین حفظ شأن طلبگی جامه تخصص و کارشناسی هنر دینی را بر تن کرده است.

جنتی، درک این نکته که رسانه‌ها در تبلیغ و اقناع مخاطبان مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کنند و می‌توان به ابزاری برای ترویج اندیشه‌های غیر دینی یا ضد دینی تبدیل شوند، را نکته مهمی دانست که امروز با حضور حوزه‌های علمیه و طلاب جوان و آگاه به عرصه‌های نو علمی و هنری شاهد آن هستیم.

وی گفت: برگزاری جشنواره فیلم اشراق یکی از نمونه‌های این درک تعالی یافته و آگاهی خردمندانه است، در این میان نکته قابل تاملی که باید بیش از پیش به آن تاکید کرد این است که سینما به طور عام و سینمای دینی به طور خاص از فقر سوژه رنج می‌برد.

جنتی اظهار داشت: این نکته رسالت روحانیت را در استخراج و بازآفرینی سوژه های قرآنی و روایی دوچندان می‌کند، نکته ای که رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن اشاره داشته و فرمودند"باید دید آیا دستگاه‌های ذی‌ربط زمینه انتقال مفاهیم خوب، صحیح و متعالی را به کارگردانان سینما فراهم کرده‌اند که از فیلم آنان انتظار انعکاس این مفاهیم را داشته باشند، که باید گفت متاسفانه در این زمینه کم‌کاری شده است."

وی با بیان اینکه جبران بخشی از این کم‌کاری بر دوش حوزه های علمیه و طلاب علاقه‌مند و آگاه برای سوژه آفرینی در عرصه سینمای دینی است، افزود: اهداف ارزشمند این جشنواره بیانگر آن است که این رویداد هنری پشتوانه قوی کارشناسی دارد و اهل نظر و معرفت در تداوم آن نقش دارند.

جنتی اضافه کرد: اهدافی که تحقق آن‌ها می‌تواند بخشی از دغدغه های اهل تدین از بابت هجمه سنگین و ناجوانمردانه تبلیغات رسانه‌ای غرب که بارزترین نمود آن سینمای هالیوودی است برطرف کند.

وی، توجه به جایگاه فرهنگی، جذابیت‌ها و زیبایی‌های معنوی علوم دینی در جامعه و توجه به حضور اجتماعی روحانیت و نقش حوزه‌های علوم دینی، زمینه‌سازی برای تبادل‌ اندیشه‌ها، آموخته‌ها، نوآوری‌ها و افزایش‌ آگاهی تجربه و بینش هنرمندان، برخی از اهدافی عنوان کرد که نشان از اهتمام حوزه‌های علمیه و روحانیت برای پیوند با هنر سینما و بهره‌بردن از ظرفیت هنر هفتم در ترویج و اشاعه معرفت دینی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: ‌فیلم دینی باید برای کشف حقیقت تولید شود نه این که به بایدها و نبایدهای دین و فرایض دینی بپردازد، تبلیغ مستقیم دین باعث دل‌زدگی می‌شود و مخاطب را طرد می‌کند.

جنتی افزود: القای تفکر دین و مفاهیم قرآنی در قالب سینما به سرمایه‌گذاری‌های کلان فکری و مالی نیازمند است تا آثار تبلیغی بتواند در بستر دینی جلوی دوربین برود.

وی گفت: سینمایی که قرار است مبلغ دین باشد نباید شعاری باشد بلکه باید جامعه را به سوی تعالی فکر رهنمون سازد و با بیانی غیر مستقیم مفاهیم ارزشی را به بشر یادآور شود.

جنتی با اشاره به اینکه وقتی دشمنان دین برای جذب جوانان کشور ما از طریق سینما برنامه ریزی می‌کنند تاکید کرد: باید با بهره‌گیری از همان جذابیت‌های مردم پسند به مقابله با برنامه‌های ضد دینی و ضد فرهنگی پرداخت به ویژه آن که بیشترین تحرکاتی که باعث دین‌گریزی جوانان می‌شود با ابزارهای هنری صورت می‌گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تصریح کرد: رسانه سینما بزرگ‌ترین ابزار نفوذ اندیشه در جهان و به تعبیری معجزه قرن بیستم است که به راحتی بر خیل مخاطبانش تسلط می‌یابد، نمی‌توان در وادی فرهنگ و هنر گام برداشت و از ظرفیت کم بدیل این هنر به ویژه سرعت، قدرت و گستره نفوذ آن غافل ماند.

جنتی گفت: از همان روزهای نخست پس از پیروزی انقلاب، سینمای معناگرا با عناوین مختلف بر سر زبان‌ها بود و زمزمه‌هایی درباره سینمای دینی، انسانی، اسلامی و مانند آن شنیده می‌شد.

به گفته وی، به تدریج نگاه هنرمندان خوش‌ذوق و رشد یافته در مکتب انقلاب اسلامی به سوی این سینمای خاص معطوف شد، سینمای دینی یا معناگرا مخاطب را به تعالی نفس فرا می‌خواند و از طریق اقتباس‌های دینی گاه به شکل مستقیم و گاه به گونه‌ای غیر مستقیم بیننده را با معنویت پیوند می‌دهد.

وی با تاکید بر این نکته که سینمای دینی سینمای هویت گرا، واقع‌نگر و امید بخش است، افزود: این سینما به امید یافتن حقیقت در جست‌وجوی واقعیت است و از واقعیت موجود به حقیقت موعود پی می‌برد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بیان داشت: بسیاری از فیلم‌هایی که امروز از آن‌ها به عنوان بهترین فیلم‌های سینمایی جهان یاد می‌شود پیوندی با کتاب‌های ادبی و دینی داشته است بیشترین فیلم‌هایی که نامزد اسکار شده‌اند فیلم‌هایی اقتباسی بوده‌اند.

جنتی افزود: روحانیت مسیحی که در چند دهه به جبهه‌گیری در برابر سینمای غرب پرداخته و حکم به طرد فیلم‌های با مضامین مذهبی داده بودند، سال‌ها است که نحوه مواجهه با این‌ رسانه‌ها را تغییر داده و رابطه‌ مسالمت آمیزی میان انسان متدین با هنر سینما تبیین کرده‌اند و از این منظر در راه تبلیغ دین از ما پیشی گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه اکنون از سینما گران کلیسا در معرض دید همگان است تفاهم و همزیستی دین و سینما است، هم مضامین دینی توانسته است از منظر این رسانه تصویری مخاطبان بیشتری بیابد و هم سینما توانسته است با بهره‌گیری از مضامین دینی و استفاده از داستان‌های کتب مقدس به اقتصاد خود سر و سامان دهد.

وی همچنین گفت: سینمای امروز باید جزیی از بدنه فرهنگی هنری جامعه باشد تا بشر غرق در مادیات و لذت‌های دنیوی را لحظه‌ای از خود بیرون بکشد و در لذات معنویت غوطه‌ور کند.

جنتی تصریح کرد: قصص قرآنی و منابع روایی منظومه‌های عرفانی و اسلامی سرشار از مضامینی هستند که می‌تواند دست‌مایه سینمای دینی قرار بگیرد سینمایی که انسان دور شده از اصل خویش را به عقاید معنوی رهنمون سازد و رویکردی نو به او می‌دهد.دُرنیوز
گروه اجتماعی: آیت‎الله العظمی حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید شیعیان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دستاوردها و برکات بسیاری را برای بانوان و خانواده به ارمغان آورد، گفت: انقلاب اسلامی ایران شخصیت واقعی زن را تجلی بخشید.

گروه اجتماعی: آیت‎الله العظمی حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید شیعیان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دستاوردها و برکات بسیاری را برای بانوان و خانواده به ارمغان آورد، گفت: انقلاب اسلامی ایران شخصیت واقعی زن را تجلی بخشید.

به گزارش خبرگزاری بین‎المللی قرآن (ایکنا) شعبه قم، آیت‎الله العظمی حسین نوری همدانی روز پنج شنبه 9 آبان در دیدار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با وی، در مورد ظرفیت‎های انقلاب در تربیت انسان‎های بزرگ، گفت: ظرفیت انقلاب اسلامی به اندازه‎ای جامع است که درآن توجه خاصی به جایگاه بانوان شده است که در این میان بانوان باید جایگاه خود را بخوبی بشناسند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دارای ارکان مهمی چون اسلام ناب محمدی و ولایت فقیه است، تصریح کرد: در زمان طاغوت اسلام ناب به حاشیه رفته بود که با حضور امام این اسلام ناب احیا و ولایت فقیه در محوریت حکومت اسلامی قرار گرفت .

این مرجع تقلید اضافه کرد: ایجاد تحول و انقلاب فرهنگی بزرگ توسط رهبر کبیر انقلاب دستاوردها و برکات بسیاری را برای بانوان و خانواده به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: مهمترین هدیه اسلام و انقلاب برای بانوان حجاب بود و حجاب مانع از فعالیت‎های اجتماعی نیست همانگونه که در جنگ تحمیلی نیز زنان حضور داشتند و به ثبت رسیدن نام 7 هزار شهید زن در کشور نشانگر نقش مهم زنان در جامعه است.

آیت‎الله العظمی نوری همدانی با اشاره به مظلومیت زنان در طول تاریخ خاطرنشان کرد: متاسفانه در جهان شرق و غرب زن بعنوان یک شخصیت مظلوم به حساب می آمد و در عربستان و بسیاری از کشورها به زن با نظر منفی نگاه می کردند در حالی که اسلام این نگرش ها را تغییر داد و شخصیت والایی به زنان بخشید.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند، تاکید کرد: باید توجه ویژه ای به جایگاه بانوان شود چرا که فرزندان توسط مادر تربیت می شود که این مهم بیانگر نقش مهم زنان در خانواده است.

وی تصریح کرد: باید به وضعیت فرهنگی و اجتماعی زنان توجه شود تا نسلی متدین و آشنا با فرهنگ اسلامی و دینی تربیت گردد.

آیت‎الله العظمی نوری همدانی بالا رفتن سن ازدواج را یکی از آسیب‎های مهم جامعه دانست و گفت: افزایش سطح تحصیلات دختران امری مطلوب است اما همین مسئله موجب بالا رفتن سن ازدواج شده است در صورتی که بحرانی‎ترین دوران بلوغ در سنین پایین‎تری رخ می‎دهد بنابراین برای حل این معضل نیاز به یک عزم ملی داریم.دُرنیوز
گروه سیاسی: آیت‎الله العظمی صافی با اشاره به لزوم هماهنگی همه دستگاه‌ها در نهادینه‌شدن فرهنگ اسلامی در جامعه گفت: همه مسؤلان و مردم خالصانه در مسیر احیای ارزش‎ها گام بردارند و برای تحقق آن تلاش کنند.

گروه سیاسی: آیت‎الله العظمی صافی با اشاره به لزوم هماهنگی همه دستگاه‌ها در نهادینه‌شدن فرهنگ اسلامی در جامعه گفت: همه مسؤلان و مردم خالصانه در مسیر احیای ارزش‎ها گام بردارند و برای تحقق آن تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) شعبه قم، آیت‌الله العظمی صافی 9 آبان ماه در دیدار فرمانده نیروی انتظامی با وی گفت: باید همه نهادهای فرهنگی، رسانه‌ها، روزنامه‌ها و همه آن‌هایی که می‌نویسند، طوری رفتار کنند که وقتی کار به نیروی انتظامی می‌رسد فسادها کم باشد و زحمت زیادی برای شما نباشد؛ ولی وقتی آن‌ها مراقبت نکنند، وظیفه و زحمت شما خیلی سنگین و بیشتر می‌شود.

این مرجع تقلید با ابراز تأسف شدید از وضعیت بد حجاب و بداخلاقی‌ها در جامعه افزود: خطی که از ابتدای انقلاب علما و بزرگان روی آن پافشاری کردند خط اجرای احکام شرع مقدس و اسلام عزیز بود.

وی با بیان اینکه در مورد حجاب و عدم اختلاط زن‌ها و مردها فداکاری‌های بسیاری شد، ادامه داد: اکنون نیز باید همان خط و مسیر احیا شود و همه مسئولان و مردم خالصانه به وظیفه‌ی خود در برخورد با این مسئله عمل کنند.

آیت‎الله العظمی صافی گلپایگانی با عرض تسلیت و طلب مغفرت و علوّ رحمت الهی برای شهدای حادثه‌ی اخیر سراوان گفت: دشمن‌هایی که ما داریم در واقع اساس دشمنی آنها، معارضه با اسلام است؛ معارضه با دین است و ما باید خیلی مراقب و آگاه باشیم.

این مرجع تقلید افزود: کسانی که مسئول هستند باید خیلی مواظب باشند که جلوی خطرات و هجوم‌های اینها را بگیرند و اعتقادات مردم، امنیت و مال مردم و ناموس آنها را حفظ کنند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم به وظایف نیروی انتظامی در امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: کار نیروی انتظامی که همان برقراری امنیت، رفاه و آسایش در جامعه می‌باشد، عبادت است.دُرنیوز
گروه اجتماعی: آیت‎الله العظمی جوادی آملی تاکید کرد: بصیرت در واقع درک اهمیت حقیقی آبرو و تهدید هر لحظه آن توسط شیطان است.

گروه اجتماعی: آیت‎الله العظمی جوادی آملی تاکید کرد: بصیرت در واقع درک اهمیت حقیقی آبرو و تهدید هر لحظه آن توسط شیطان است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) شعبه قم، آیت‎الله العظمی عبدالله جوادی آملی روز پنج‎شنبه در دیدار فرمانده ناجا با وی گفت: خیلی باید دقیق باشیم و باید تا آنجا که ممکن است کمتر شهید بدهیم و راه آن مرزشناسی و مرزبانی است.

وی با تاکید براینکه نیروی انتظامی باید بسیار هوشیار و دقیق باشد، تصریح کرد: درست است که نیروهای انتظامی جان بر کف برای پاسداری از کشور حاضرند از جان خود بگذرند ولی باید تا انجا که امکان دارد باید کمتر شهید بدهیم و این راهش تنها مرزشناسی و مرز بندی است.

استاد عالی حوزه علمیه قم، با بیان براینکه ما به لطف الهی در منطقه امن هستیم، استفاده از سربازان بومی آشنا به منطقه عملیاتی را از راه‎های کاهش تلفات در حوادث مشابه با حادثه سراوان دانست.

آیت‎الله العظمی جوادی آملی در سخنانی شیطان را تنها دشمن حقیقی و مشترک همه انسان‎ها برشمرد و گفت: مشکل همه ما این است که ما یک دشمن قسم خورده داریم به نام شیطان که لحظه‎ای ما را رها نمی‎کند و آن دشمن حقیقی و مشترک همه انسان‌هاست و شیطان تنها دشمنی است که هرگز نمی‎شود با او صلح کرد و این دشمن تا ابروی انسان را نریزد دست بردار نیست.

این مفسر قرآن ادامه داد: بر خلاف مسائل علمی که تکرار آن برای انسان ملال‌آور و خسته کننده است ما همواره نیازمند نصیحت‎های اخلاقی و دینی هستیم چرا که شیطان همواره به سراغ ما می‎آید و هر لحظه ما در معرض وسوسه‎های او هستیم .

وی در بیان مفهوم حقیقی بصیرت گفت: بصیرت در واقع درک اهمیت حقیقی آبرو و تهدید هر لحظه آن توسط شیطان است.

آیت‎الله العظمی جوادی آملی ادامه داد: طرح‎های بصیرت‎افزایی نیروی انتظامی باید مستمر و دائمی باشد چرا که اگر کسی به سبب بی بصیرتی مصلوب الحیثیه شد تاریخ مصرفش می‎گذرد و باید هر روز و شب این مطلب به نیروهای انتظامی یادآوری شود.

وی در خصوص برخورد نیروی انتظامی با افراد بدحجاب اظهار کرد: نیروی انتظامی باید از جنبه نصیحت و با حفظ موازین اخلاقی و نه آمرانه حفظ حجاب را به افراد بدحجاب متذکر شود که در این صورت به وظیفه خود به درستی عمل کرده است.دُرنیوز
گروه سیاسی: هنوز ابعاد زیادی از شخصیت رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ما به ویژه نسل جوان ناشناخته است که وظیفه حوزه و رسانه‌های ماست که به ابعاد مختلف وجودی ایشان بپردازند.

گروه سیاسی: هنوز ابعاد زیادی از شخصیت رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ما به ویژه نسل جوان ناشناخته است که وظیفه حوزه و رسانه‌های ماست که به ابعاد مختلف وجودی ایشان بپردازند.

به گزارش خبرگزاری بین‎المللی قرآن (ایکنا) شعبه قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، مدیر حوزه‎های علمیه روز پنج‎شنبه 9 آبان ماه در آیین رونمایی از کتاب آفتاب در مصاف که در سالن جلسات صحن صاحب‌الزمان(عج) حرم مطهر برگزار شد گفت: سخن گفتن از شخصیت رهبر فرزانه انقلاب و کاری که امروز از آن رونمایی می‌شود، کاری بسیار دشوار است؛ ایشان از شخصیت‌های بی‌نظیر تاریخ معاصر ماست.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: با توجه به جامعیت و مدیریت و اینکه رهبر معظم انقلاب علم و رهبری شیعه و جهان اسلام و تمام شیفتگان و دلباختگان حق و عدالت را به دست گرفته‌اند، مایع مباهات همه است.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: هنوز ابعاد زیادی از شخصیت رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ما به ویژه نسل جوان ناشناخته است که وظیفه حوزه و رسانه‌های ماست که به ابعاد مختلف وجودی ایشان بپردازند.

وی معرفی ایشان را خدمت به اهل‌بیت و اسلام و تشیع دانست و به جایگاه علمی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و ادامه داد:‌ بزرگان و فضلای حوزه سخان زیادی درباره مقام علمی رهبر معظم انقلاب دارند که گواه علم فراوان ایشان است.

آیت‌الله حسنی بوشهری با اشاره به انتخاب ایشان از سوی خبرگان رهبری پس از امام خمینی(ره) اظهار داشت: ایشان از منظر دیگران نیز شخصیت استثنایی است؛ سیاست‌مداران درجه یک دنیا در یک جلسه دیدار با ایشان سخنان فراوانی درباره این مقام بزرگ بیان داشتند.

مدیر حوزه‌‌های علمیه با بیان این سخنانی زیادی در این از سوی سیاست‌مداران جهان مطرح است، ادامه داد: ایشان در بعد ادبی نیز در جایگاه بالایی قرار دارند.

وی درباره کتاب آفتاب در مصاف گفت: این کتاب در نوع خود بی‌نظیر است که در بردارنده سخنان ایشان قبل و بعد از انقلاب اسلامی است و برای محققان و پژوهشگران سرمایه بزرگی است که فهرستی غنی درباره سید‌الشهدا علیه‌السلام است.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه این کتاب هشدار جدی به مداحان و مبلغان دارد که اتقان در سخنان را همواره حفظ کنند، گفت: در ایین کتاب واقعه عاشورا ارائه دهنده کامل معارف اسلامی است.

وی افزود: این کتاب حادثه عاشورا را بر دو محورر عقل و عواطف معرفی می‌کند و درباره جایگاه عزاداری در حفظ معارف اسلامی سخن می‌گوید، بر خلاف برخی اظهار نظرهای روشنفکران درباره عزاداری‌ها مطالبی مطرح می‌کند به نقش کلیدی آن اشاره دارد.دُرنیوز
شعب خارجی: کتاب سخنان امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا به زبان اردو به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو چاپ و منتشر شد.

شعب خارجی: کتاب سخنان امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا به زبان اردو به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو چاپ و منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه شرق آسیا، در آستانه فرا رسیدن ماه محرم و با توجه به نیاز علما و ذاکرین به منابع اصیل پیرامون شخصیت امام حسین(ع) و واقعه کربلا و ضرورت پیراستن مراسم عزاداری از مطالب ضعیف و نادرست، خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران کتاب سخنان امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا تألیف مرحوم آیت‌الله محمد صادق نجمی و ترجمه حجت‌الاسلام والمسلیمن سیدحسین مهدی حسینی را به زبان اردو چاپ و منتشر کرد.

این کتاب حاوی اقوال امام(ع) است و برای علما و خطبا بسیار مفید خواهد بود و مؤلف این اثر تلاش کرده تا با دقت کامل سخنان امام حسین(ع) را توضیح و شرح دهد و مخاطبین را با اهداف آن حضرت آشنا کند.

یادآوری می‌شود، یاین کتاب با حمایت مجمع جهانی اهل بیت(ع) چاپ شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.دُرنیوز
شعب خارجی: مرکز اسلامی هامبورگ در ایام ماه محرم و عزای امام حسین(ع) برنامه‌هایی را برای عاشقان آن حضرت در نظر گرفته‌ است.

شعب خارجی: مرکز اسلامی هامبورگ در ایام ماه محرم و عزای امام حسین(ع) برنامه‌هایی را برای عاشقان آن حضرت در نظر گرفته‌ است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه اروپا، بنابر اطلاعیه مرکز اسلامی هامبورگ، مراسم عزاداری شهادت ابا عبدالله الحسین(ع) از روز دوشنبه، 13 آبان‌ماه، به مدت ده شب در این مرکز برپا است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری در خصوص پیام کربلا و فلسفه عاشورا به ایراد سخن می‌پردازد و سپس برنامه مدیحه سرایی عزاداری برپا می‌شود.

همزمان با برنامه سخنرانی هر شب برنامه های فرهنگی و آموزشی برای کودکان و نوجوانان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حقیقت مربی امور تربیتی برگزار می‌شود.دُرنیوز
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان بوشهر گفت: بصیرت سیاسی و ولایت‌مداری از مهمترین تکالیف‌ دانش‌آموزان نظام اسلامی است.


دُرنیوز
تولیت مجتمع علوم دینی حضرت ولی عصر(عج) وحدت و برادری را نیاز امروز مسلمانان دانست و گفت: متأسفانه استکبار با اختلاف‌افکنی بین مسلمانان از قدرت واقعی اسلام در مقابل کفر برای گسترش ارزش‌های اسلامی کاسته است.


دُرنیوز
کارشناس امور فرهنگی، اجتماعی و قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شهریار از برگزاری مراسم تجلیل از برترین‌های مرحله شهرستانی سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم در این شهرستان خبر داد.


دُرنیوز
آثار نمایشگاه پوستر «اسماءالحسنی» در مدارس قم به نمایش گذاشته می‌شوند.


دُرنیوز
سی و چهارمین سالگرد شهادت اولین شهید محراب، آیت‌الله سید محمدعلی قاضی طباطبایی در تبریز گرامی داشته شد.


دُرنیوز
رئیس شورای اسلامی شهر قم با ابراز تأسف از توهین روزنامه بهار به ساحت قدسی امیرالمؤمنین(ع) گفت: مردم پاسخ قلم‌های مسموم را می‌دهند.


دُرنیوز
گروه سیاسی: فرمانده نیروی انتظامی گفت: غرب به دنبال ایجاد نظم سلطه و غلبه الگوی زندگی مبتنی بر زندگی دنیوی و حیوانی بر بشریت است.

گروه سیاسی: فرمانده نیروی انتظامی گفت: غرب به دنبال ایجاد نظم سلطه و غلبه الگوی زندگی مبتنی بر زندگی دنیوی و حیوانی بر بشریت است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) شعبه قم، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی روز پنج‎شنبه نهم مهرماه در گردهمایی بزرگ مبلغان در مدرسه فیضیه قم گفت: یکی از آموزه‌های عاشورا دشمن‎شناسی است و امروز دشمن تلاش دارد در میان آحاد بشر این گونه تبلیغ کند که بهترین سبک زندگی برای بشر روش لیبرال دموکراسی برگرفته از مکتب اومانیسم و ایجاد حاکمیت جهانی است.

وی بیان کرد: تشیع به دنبال عدالت و صلح جهانی با مکتب انتظار است اما غرب بدنبال ایجاد نظام سلطه و غلبه الگوی زندگی مبتنی بر زندگی دنیوی و حیوانی بشر و دوری انسان از آخرت است، در داخل کشور هم روزنامه‎ها و مجلاتی داریم که در روی جلد و داخل آن اثری از آخرت نمی‌بینیم.

وی افزود: غرب از توجه به کلیسا نگاه کارکردی برای کاهش دعوا و طلاق دارد ولی از بعد اخروی به کلیسا نگاه نمی‌کند؛ در مکتب اومانیسنم اندیشه اثبات‎گرایی و تجربه‎گرایی، مسائلی را علمی می‌داند که قابلیت مشاهده و تکرار دارد و آخرت چون دیدنی و قابل آزمایش در آزمایشگاه نیست برای آنان مفهومی ندارد.

احمدی مقدم گفت: مبلغان در سبک زندگی علاوه بر جهات فردی باید نظامات کلی و فضای جامعه برای کمال‌جویی را تشریح کنند اما امروزه عده‌ای تنها به دنبال علت‎ها هستند و معلول‌ها را رها می‌کنند.

وی ابراز کرد: در برابر مبارزه ناجا با بدحجابی برخی می‌گویند که ما باید تنها به ریشه‌ها بپردازیم این در حالی است که اسلام به علت و معلول همزمان توجه دارد و در حوزه علمیه باید روش‌های ایجاد انحرافات در جامعه بررسی شود و باید جامع‌تر مسئله را دید.

وی افزود: در چند ماه اخیر با مقدماتی که فراهم شده است دشمن با فشارهای اقتصادی و تحریم تلاش داشت که افکار عمومی را مجاب کند که راهی جز سازش وجود ندارد و برخی می‌گویند بیخود فکر می‌کنید که آمریکا دشمنی دارد و دشمنی در کار نیست.

فرمانده ناجا بیان کرد: دشمنان ما نیز احمق هستند در حالی که یک روز گام ایجابی در مسیر دیپلماسی بر می‌دارند دو روز نگذشته شروع به اهانت و بدگویی کردند که فشارها اثر گذاشت و باید فشارها را بیشتر کنیم و از آن پس گروه‌های تروریستی عملیات خود را شروع کردند.

احمدی مقدم افزود: زمانی که دشمن با قدرت سخت وارد جنگ می‌شود قابل شناسایی است اما زمانی که با ماهواره، فیلم و رسانه و الگوی تغذیه وارد می‌شود انسان دچار خواب‎زدگی می‌شود.

وی بیان کرد: عده‌ای دنبال عادی سازی بی حیایی و بی عفتی و عادی سازی روابط زن و مرد در نظام‏های اداری و آموزشی هستند و می‌بینیم معاشرت‌ها زیاد می‌شود و متاسفانه عده‌ای در برابر نظام اسلامی قد برافراشته و برای انتقادات ما از اختلاط‌ها دفاع می‌کنند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه باید جلوی انحرافات میلی‌متری هم ایستاد تاکید کرد: عده‌ای با شوخی و مسخره کردن مقدسات امام(ره) را زیر سؤال برده و با تفکرات غدیر مبارزه می‎کنند و آن را تنها امر شیعی ذکر می‌کنند و زیر سؤال می‎برند.دُرنیوز
بزرگراه امام علی(ع) و میدان غدیر بوشهر با حضور نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان بوشهر، استاندار و و مدیران دستگاه‌های اجرایی و با هدف تأمین راه دسترسی دوم این شهر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.


دُرنیوز
حوزه علمیه حضرت امام صادق(ع) پاکدشت صبح پنجشنبه، 9 آبان‌ماه با حضور آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی و آیت‌الله محمدی گلپایگانی افتتاح شد.


دُرنیوز
نمایندگی دارالحدیث: آزمون دانشگاه قرآن و حدیث روز جمعه دهم آبان ماه با حضور حدود 200 نفر دواطلب در سالن دانشگاه قرآن و حدیث برگزار می‌شود.


دُرنیوز
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) مساجد را سنگر دفاع از کیان اسلام و تشیع دانسته و گفت: دشمن در تهاجمات خود همواره تلاش می‌کند که این سنگرها را نابود کند.


دُرنیوز
رادیو معارف به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، نمایش رادیویی «دلاور نُخَیله» را از برنامه «باغ تماشا» پخش می‌کند.


دُرنیوز
هشتمین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم روز 9 آبان‌ماه همزمان با سراسر کشور در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.


 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20 

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی