3:00:25
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳
نرم افزار دُرنیوز
اخبار ایکنا را در ایمیل خود داشته باشید.
دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  1 ساعت و 4 دقیقه پیش
گروه بین‌الملل: پاشازاده در یک کنفرانس بین‌المللی در روسیه با تأکید بر اینکه مسلمانان جهان باید برای مقابله با گروه تروریستی داعش متحد شوند، تصریح کرد: داعش توطئه سازمان‌یافته علیه جهان اسلام است.شنبه 10 آبان 1393

به گزارش خبرگزای بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری اسلام‌تایمز، «الله شکور پاشازاده»، رئیس اداره مسلمانان قفقاز در کنفرانس بین‌المللی «مذاهب سنتی - دعوت به آرامش و همزیستی» در شهر «نالچیک»، مرکز جمهوری «کاباردینا- بالکاریا» گفت: گروه تروریستی داعش توطئه سازمان یافته علیه جهان اسلام است.
 
پاشازاده افزود: تروریست‌های داعش هیچ وجه مشترکی با دین اسلام ندارند و در واقع به وجهه و اعتبار اسلام ضربه می‌زنند.
 
رئیس اداره مسلمانان قفقاز، سازمان‌های اطلاعاتی غرب را مسئول پیدایش گروه داعش دانست و گفت: در اثر اقدامات این گروه تاکنون هزاران نفر از مسلمانان کشته و مجروح شدند و صدها هزار نفر نیز آواره شدند.
 
وی افزود: چطور می‌توان با ذکر نام خداوند، انسان‌ها را به قتل رساند، اینها مجرمانی بیش نیستند.
 
پاشازاده وظیفه روحانیون مسلمان را در این شرایط، مهم و خطیر دانست و بر ضرورت روشنگری مردم به‌ویژه جوانان برای خودداری از پیوستن به گروه‌های تروریستی تأکید کرد.
 
وی ادامه داد: باید صفوف خود را برای مقابله با تهدیدهای تروریستی و افراط‌گرایی منسجم کنیم.
 
«علی جاسژایف»، رئیس اداره مسلمانان جمهوری کاباردینا - بالکاریا نیز در این کنفرانس به خطر افراط‌گرایی و تروریسم برای روسیه اشاره و اضافه کرد: در قرون متمادی سیستم همزیستی مسالمت‌آمیز میان پیروان ادیان سنتی در روسیه ایجاد شده است، اما تروریست‌ها برای برهم زدن روابط بین ادیان تلاش می‌کنند.
 
وی افزود: گروه‌های افراط‌گرا و برخی نیروهای سیاسی خارجی و داخلی تلاش می‌کنند، منطقه قفقاز روسیه را بی‌ثبات کنند.
 
 جاسژایف با اشاره به اهمیت ثبات منطقه قفقاز شمالی روسیه گفت: امنیت و ثبات منطقه قفقاز به‌طور مستقیم با ثبات فدراسیون روسیه مرتبط است.
 
وی در مورد تهدیدهای تروریستی گفت: اکثرا جوانان، قربانیان گروه‌های تروریستی شده و با گمراه شدن بازیچه دست بیگانگان می‌شوند.
 
«یوری کوکوف»، رئیس‌جمهوری کاباردینا - بالکاریا نیز در این کنفرانس بین‌المللی در نالچیک بر ضرورت توسعه روابط میان ادیان الهی برای مقابله با گروه‌های تروریستی در عرصه بین‌المللی تاکید کرد.
 
وی گفت: در سال‌های اخیر در سطح جهانی شاهد افزایش گرایش دولت‌ها و مردم به مذهب هستیم و گروه‌های افراط‌گرا از این موضوع سوء استفاده می‌کنند.
 
رئیس‌جمهوری کاباردینا - بالکاریا اضافه کرد: متأسفانه افزایش سطح آگاهی ملی و مذهبی مردم همواره آثار مثبت نداشته و غالبا شاهد افراط‌گرایی هستیم که منجر به عضویت در گروه‌های تروریستی می‌شود. 
 
کوکوف گفت: باید با تمام تلاش‌های ممکن از حرکت‌های افراط‌گرایی پیشگیری شود و جوانان با شرکت در گفت‌وگوهای مذهبی برای همکاری آماده شوند.
 
در کنفرانس بین‌المللی «مذاهب سنتی - دعوت به آرامش و همزیستی» در نالچیک برخی مقامات ارشد فدرال و محلی روسیه و رهبران مذاهب سنتی روسیه شامل مسیحیت ارتدوکس، اسلام و یهود و روحانیون برجسته مسلمان از کشورهای مختلف شرکت کردند.دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  1 ساعت و 4 دقیقه پیش
گروه بین‌الملل: دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: رویدادی جهانی مانند ظهور مهدی(عج) با هدف سرنگونی طاغوت‌ها و حکمرانی مستضعفان، به مقدمات و زمینه‌سازی نیاز دارد.شنبه 10 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «العهد»، سخنرانی هفتمین شب محرم سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان شب گذشته، 9 آبان، با محوریت «نشانه‌های آخرالزمان و ظهور امام مهدی(عج)» در مجمع «سیدالشهداء» بیروت ایراد شد.
دبیرکل حزب‌‌الله اظهار کرد: رویدادی جهانی مانند ظهور مهدی(عج) با هدف سرنگونی طاغوت‌ها و حکمرانی مستضعفان، به مقدمات و زمینه‌سازی نیاز دارد.
وی افزود: خداوند متعال حکومت مستضعفان جهان را حکومت آخرالزمان قبل از قیامت قرار خواهد داد، خداوند مسلمانان را به پیروزی و مشرکان را به شکست وعده داده است.
نصرالله تصریح کرد: انسان نیاز دارد که منتظر تحقق گفته‌ها و روایت‌های پیامبران درباره آخرالزمان بماند، این امر به شکل ناگهانی و در یک لحظه حادث نخواهد شد. بلکه نیازمند نشانه‌هایی است که زمینه را برای محقق‌شدن وعده‌های الهی فراهم ‌کند. 
نباید تنها منتظر ظهور باشیم
وی تأکید کرد: نباید تنها منتظر ظهور حضرت مهدی(عج) و قیامت باشیم، بلکه باید تلاش‌هایمان را ادامه دهیم و در این راستا فعالیت کنیم و به وعده‌های پروردگار ایمان داشته باشیم.
دبیرکل حزب‌الله بیان کرد: بررسی نشانه‌های آخرالزمان چشم‌اندازی از آینده را پیش‌ روی ما باز می‌کند و باعث می‌شود که ما در مسیر روشنی قدم به سوی آینده برداریم و بیشتر تلاش کنیم. 
نصرالله افزود: امید به تحقق وعده الهی مبنی بر استقرار حاکمیت مؤمنان در زمین، انسان را به تلاش و زمینه‌سازی برای تحقق این وعده امیدوار می‌کند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: حضرت مهدی(عج) که خداوند به وسیله او زمین را پر از عدل و داد می‌کند، از اهل بیت حضرت محمد(ص) است و ما معتقدیم که حضرت مسیح(ع) نیز ظهور خواهد کرد و دولت عدل بر جهان حکمفرما خواهد شد. 
دبیرکل حزب‌الله همچنین به نشانه‌های ویژه پیش از ظهور امام مهدی (عج) اشاره کرد و گفت: پیش از ظهور سفیانی، خراسانی و یمانی ظهور خواهند کرد و سفیانی با فرستادن ارتشی به سوی مدینه منوره جنایت‌ها و خرابی‌های زیادی در این شهر به بار خواهد آورد.دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  1 ساعت و 4 دقیقه پیش
گروه بین‌الملل: «شیخ بلال شعبان»، دبیرکل حزب توحید اسلامی لبنان، بسته‌شدن درهای مسجد‌الاقصی به روی مسلمانان از سوی دشمن صهیونیست و این اقدام را شنیع‌ترین نوع از تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به این حرم مقدس دانست.شنبه 10 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «المنار»، شیخ بلال شعبان ضمن محکوم‌کردن اقدام جدید صهیونیست‌ها در بستن درهای مسجدالاقصی به روی مسلمانان، از همه آزادگان جهان خواست تا برای نجات مسجدالاقصی حرکتی جدی انجام دهند.
دبیرکل حزب توحید اسلامی لبنان، تجاوز جدید صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را بسیار خطرناک توصیف کرد و ضمن محکوم‌کردن این اقدام از ملت‌های عرب و مسلمان و همه آزادگان جهان خواست تا با فریادهای بلند خود در برابر اقدامات اشغالگرانه صهیونیست‌ها ایستادگی کرده و برای نجات مسجدالاقصی اقدامی جدی انجام دهند.
شیخ بلال شعبان اظهار کرد: بستن درهای مسجدالاقصی به روی نمازگزاران مسلمان، یک اقدام تروریستی است که شنیع‌ترین نوع از تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به این حرم مقدس محسوب می‌شود.
وی اضافه کرد: این تجاوزات با حمله خاخام‌های صهیونیست و شهرک‌نشینان آغاز نشده و با ترور مردم بیت‌المقدس نیز پایان نخواهد یافت.
دبیرکل حزب توحید اسلامی لبنان گفت: هیچ دلیلی برای تصمیم ناگهانی بسته‌شدن درهای مسجدالاقصی به روی مسلمانان وجود نداشته است، جز اینکه می‌توان این اقدام را عملاً آغاز اجرای توطئه تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی دانست.
پلیس رژیم صهیونیستی پس از حادثه ترور ناکام یهودا گیلک، خاخام افراطی و فعال راستگرای یهودی، که از سوی یک موتورسوار نا‌شناس هدف چندین گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شد، روز پنجشنبه، 8 آبان‌ماه، دروازه‌های مسجدالاقصی را به روی نمازگزاران مسلمان بست، اما به خاطر نگرانی  از بروز درگیری های شدید به خاطر آتش خشم ملت فلسطین و درگیری آنها با نظامیان صهیونیست دیروز مجبور به بازگشایی آن شد.دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  1 ساعت و 4 دقیقه پیش
گروه بین‌الملل: رئیس دانشگاه الازهر طی حکمی فعالیت احمد کریمه، از اساتید این دانشگاه را به دلیل سفر به ایران و دیدار با علمای حوزه علمیه قم به مدت سه ماه تعلیق کرد!شنبه 10 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «الاهرام»، منابع آگاه دانشگاه الازهر اعلام کردند: عبدالحی عزب، رئیس دانشگاه الازهر حکم تعلیق سه ماهه فعالیت احمد کریمه، استاد شریعت اسلامی این دانشگاه را به خاطر سفر بدون مجوز وی به ایران صادر کرده است.
این منابع تأکید کردند: احمد کریمه طی سفر به ایران خود را نماینده الازهر دانسته، این در حالی است که هیچ حکم یا مجوز رسمی از دانشگاه برای این کار نداشته است.
گفتنی است، شیخ احمد کریمه چندی پیش طی سفر به کشورمان با شماری از علما و شخصیت‌های علمی و دینی دیدار و درباره روابط الازهر و حوزه عملیه قم گفت‌و‌گو کرد.
شیخ کریمه همچنین در این سفر از مراکز اطلاع‌رسانی و دینی شهر قم بازدید کرد و از فعالیت‌های حوزه علمیه قم و پیشرفت مراکز اطلاع‌رسانی وابسته به این حوزه تمجید کرد.
در پی فشارهای جریان‌های سلفی مخالف شیعیان در مصر، دانشگاه الازهر با صدور بیانیه‌ای اعتراض خود را نسبت به دیدار احمد کریمه، از اساتید این دانشگاه با علمای حوزه علمیه قم اعلام و نسبت به آن اعلام برائت کرد.دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  2 ساعت و 7 دقیقه پیش
گروه بین‌الملل: به‌منظور پوشش کامل خبری مراسم دهمین روز محرم(عاشورای حسینی) در کربلای معلی، مرکز اطلاع‌رسانی ویژه این برنامه دیروز، ۹ آبان، افتتاح شد.شنبه 10 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از خبرگزاری براثا، این مرکز با همکاری دولت محلی کربلا در هتل «یاسمین» واقع در خیایان «قبله امام حسین(ع)» این شهر افتتاح شده است.
حکومت محلی کربلا با صدور بیانیه‌ای از همه فعالان رسانه‌ای و روزنامه‌نگاران عراقی مشارکت فعالانه در مرکز رسانه‌‌ای ویژه عاشورا را خواستار شده است.
این مرکز مجهز به اماکنی برای برگزاری مصاحبه و نشست‌های مطبوعاتی توسط خبرنگاران و همچنین سالن اینترنت و استراحت است و با غذا در وعده‌های مختلف از اصحاب رسانه پذیرایی می‌کند.
فعالیت این مرکز رسانه‌ای از امروز، 10 آبان، آغاز می‌شود، این مرکز به صورت 24 ساعته و تا روز عاشورا(13 آبان) پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.
بنا بر این گزارش، پیش‌بینی می‌شود که کربلا در دهه محرم امسال شاهد حضور میلیون‌ها زائر از داخل و خارج از عراق باشد. زائران در این ایام با قرائت دعا، عزاداری و زیارت حرم حسینی، عشق و ارادت خود را به امام حسین(ع) ابراز می‌کنند.دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  2 ساعت و 7 دقیقه پیش
گروه بین‌الملل: هر سال در تاریخ یازدهم ماه نوامبر مردم انگلیس به نشانه احترام به کشته‌شدگان کشور خود در جنگ جهانی اول، بر روی لباس‌های خود گل شقایق نصب می‌کنند.شنبه 10 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «Daily Mail»، امسال 20 آبان‌ماه نیز بانوان مسلمان انگلیسی نیز با پوشیدن روسری‌هایی با طرح گل شقایق، یاد قهرمانان مسلمان این کشور را گرامی می‌دارند.
این طرح با هدف زدودن تصورات نادرست علیه مسلمانان و کاهش تعصبات ضداسلامی در جامعه انگلیس که در ماه‌های اخیر به‌خاطر جنایات گروه تروریستی داعش شدت گرفته‌ است، برگزار می‌شود.
در این طرح یاد بیش از 400 هزار سرباز مسلمان انگلیس در جنگ جهانی اول گرامی داشته می‌شود.
این روسری‌ها از سوی سازمان‌های اسلامی به قیمت 22 پوند عرضه می‌شوند و پول حاصل از آن را به بنیاد یادبود کشته‌شدگان انگلیس اهدا می‌کنند.دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  4 ساعت و 26 دقیقه پیش
گروه‌بین‌الملل: صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر، روحانی شیعی عربستان به اتهام عدم اطاعت از ولی أمر و تلاش برای ایجاد فتنه مذهبی با منشورهای بین‌المللی در زمینه آزادی بیان و عقیده مغایر است.شنبه 10 آبان 1393

«طلال عتریسی»، تحلیلگر سیاسی لبنان و استاد جامعه‌شناسی دانشگاه لبنان، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به صدور حکم اعدام برای آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعه عربستان از سوی دادگاه کیفری ریاض اشاره کرد و گفت: صدور چنین حکمی مایه تأسف و بیانگر اتخاذ سیاسات‌های ظالمانه در تعامل با هرگونه اختلاف‌نظر و انتقاد است و به هیچ وجه نمی‌توان صدور چنین حکمی را توجیه کرد.
وی افزود: صدور این حکم حاکی از این مسئله است که رژیم آل‌سعود، مخالفان را بر اساس دیدگاه سیاسی خود محکوم و آن‌ها را محاکمه می‌کند؛ درحالی‌که «اطاعت از ولی امر» از نظر مذاهب مختلف تعارف و مصادیق متفاوتی دارد.
این تحلیلگر سیاسی لبنانی تصریح کرد: صدور چنین حکمی آثار و تبعات منفی فراوانی بر اوضاع داخلی عربستان و شرایط شیعیان این کشور بر جای می‌گذارد. به‌ویژه در این شرایط سخت و حساسی که کشورهای منطقه در آن به‌سر می‌برند.
طلال عتریسی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اوضاع پیچیده و حساس منطقه، اقدام رژیم آل‌سعود در محکومیت آیت‌الله نمر امر غیر قابل قبول، عجیب و بدون منطق به حساب می‌آید.
تأثیر صدور حکم اعدام شیخ نمر بر روابط عربستان با کشورهای اسلامی
این تحلیلگر مسائل سیاسی منطقه، صدور حکم اعدام برای آیت‌الله نمر را امری تأثیرگذار بر روابط آینده عربستان با سایر کشورهای اسلامی دانست و گفت: بیانیه‌ها و خواسته‌هایی که از طرف سایر نهادها خطاب به پادشاه عربستان نوشته می‌شود و از او درخواست می‌کنند تا اجرای حکم شیخ نمر را متوقف کند، حاکی از اعتراض همگانی به این حکم دارد.
وی اضافه کرد: مخالفان حکم از آینده اجرای حکم هراس دارند و به‌خوبی می‌دانند که اگر حکم اعدام روحانی شیعه عربستان اجرا شود، پیامدهای منفی بسیاری در انتظار رژیم آل‌سعود خواهد بود و دولتمردان عربستان باید در انتظار مقابله با خشم عموم مسلمانان باشند.
طلال عتریسی درباره اصرار ایران به توقف حکم اعدام شیخ نمر تصریح کرد: ایران از طرفی این حکم را محکوم می‌کند و از طرفی با اقدامات دیپلماتیک خواهان توقف آن است؛ زیرا ایجاد شکاف بین حکومت عربستان و شیعیان را به مصلحت نمی‌داند و اعدام روحانی شیعه در عربستان حامل یک پیام منفی برای جهان تشیع است.
اعدام شیخ نمر؛ مقدمه اعتراضات گسترده داخلی
این استاد علوم اجتماعی دانشگاه لبنان در ادامه، اقدام حکومت عربستان به اعدام شیخ نمر را مقدمه اعتراضات گسترده داخلی و رویارویی با مردم این کشور دانست.
%d8%ad%da%a9%d9%85-%d8%a7%d8%b9%d8%af%d8%a7%d9%85-%d8%a2%db%8c%d8%aa%e2%80%8c%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d9%86%d9%85%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d9%86%d8%b4%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%e2%80%8c%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%84%d9%84%db%8c-%d8%ad%d9%82%d9%88%d9%82-%d8%a8%d8%b4%d8%b1-%d9%85%d8%ba%d8%a7%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa
طلال عتریسی در پاسخ به پرسشی درباره واکنش جامعه بین‌الملل نسبت به صدور این حکم گفت: وظیفه ذاتی سازمان‌های بین‌المللی و سازمان حقوق بشری و حتی سازمان ملل متحد این است که مانع چنین احکام بشوند.
عدم تطابق حکم اعدام شیخ نمر با منشورهای بین‌المللی حقوق بشر
وی تصریح کرد: این حکم با اصول و منشورهای بین‌المللی حقوق بشری منطبق نیست و اصولی همچون آزادی بیان، آزادی عقیده، آزادی اظهارنظر و آزادی انتخاب دین را زیر سؤال می‌برد و اقدامی بر علیه این اصول جهانی است.
استاد دانشگاه لبنان با اشاره به این‌که اعتراض به این حکم وظیفه نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر است، گفت: به‌نظر نمی‌رسد سازمان ملل بیانیه واضحی را در این باره صادر کند و یا این‌که این حکم را محکوم کند؛ زیرا این سازمان بین‌المللی ملاحظات سیاسی برای خود دارد و به نظر من شیخ نمر در راستای منافع سیاسی سازمان ملل متحد نیست.
وی درباره اتهاماتی که دادگاه کیفری عربستان به آیت‌الله نمر نسبت داده و حکم متناسب با این اتهامات گفت: شیخ نمر به اتهام شعله‌ور‌کردن شعله آتش تفرقه مذهبی و عدم اطاعت از ولی امر به اعدام محکوم شده است.
عتریسی در ادامه اظهار داشت: بحث اطاعت از ولی امر موضوع ورد بحث و مناقشه مذاهب مختلف اسلامی است و دیدگاه واحدی در این باره وجود ندارد.
به گفته وی، شیخ نمر به دیدگاه حاکم در عربستان در رابطه با مسئله ولی امر تعلق ندارد و آن را نمی‌پذیرد، ولی بر اساس آن دیدگاه محاکمه شده است، و این مسئله حاکی از این است که در عربستان به دیدگاه مخالفان هیچ توجهی نمی‌شود و تنها رأی و نظر و دیدگاه سیاسی حاکم معتبر است.
طلال عتریسی تأکید کرد: محاکمه یک روحانی شیعه در عربستان بر اساس این دیدگاه حاکی از وجود بحران در تعامل با اقلیت مذهبی و شهروندان مخالف در عربستان است.
وی در ادامه به درخواست آیت‌الله‌العظمی سیستانی به عنوان مرجع اعلای شیعیان از دولت عراق برای انجام اقدامات دیپلماتیک برای توقف اجرای حکم اعدام آیت‌الله نمر گفت: آیت‌الله سیستانی به دنبال اعمال فشار بر رژیم آل‌سعود است و تلاش می‌کند تا این فشار را از طریق دولت عراق و مجاری دیپلماتیک و نیز از طریق صدور بیانیه اعمال کند تا بتواند شیخ نمر را از اعدام نجات بدهد.
وی افزود: درخواست آیت‌الله سیستانی از حکومت عربستان برای توقف حکم اعدام شیخ نمر، نشان‌دهنده عدم قبول این حکم و محکومیت آن از طرف بالاترین مرجع شیعه در عراق است.
این تحلیلگر سیاسی برجسته لبنانی اظهار داشت: معلوم نیست که حکومت عربستان به دعوت آیت‌الله‌العظمی سیستانی پاسخ بدهد و اگر هم این دعوت را بپذیرد، قطعاً در مقابل خواسته‌هایی دارد.
طلال عتریسی در پایان ابراز امیدواری کرد: حکم اعدام روحانی شیعه در عربستان متوقف شود، زیرا اجرای این حکم به مصلحت هیچ کس نیست. منطقه در شرایط سختی به سر می‌برد و به مصلحت نیست که کشورها با عربستان وارد دشمنی بشوند؛ زیرا مصلحت مسلمانان در توقف موج جنگ‌های مذهبی در میان مسلمانان است و نباید آتش فتنه مذهبی را تقویت کرد.دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  4 ساعت و 26 دقیقه پیش
گروه بین‌الملل: ائتلاف سلفی موسوم به «نوادگان اهل بیت(ع) و صحابه» مصر قصد دارد، این هفته با برگزاری تجمع مقابل مسجد الحسین(ع) قاهره از برگزاری آیین عزاداری حسینی توسط شیعیان جلوگیری کند.شنبه 10 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی «الموجز»، این ائتلاف تصمیم دارد که در طول هفته جاری با برگزاری تجمع مقابل مسجد الحسین(ع) قاهره، شیعیان را از مشارکت در عزاداری به مناسبت عاشورای حسینی منع کند.
ناصر رضوان، هماهنگ‌کننده ائتلاف اظهار کرد: هدف از این تجمعات مبارزه با گسترش تشیع در مصر و منع شیعیان از برگزاری مراسم عاشورا است.
وی مدعی شد: شیعیان در این مراسم به صحابه توهین کرده و آنان را متهم به کفر می‌کنند!
رضوان در حالی برای ممانعت شیعیان از مراسم عزاداری محرم توهین به صحابه بهانه قرار داده است که شیعیان مصر در مراسم عاشورای حسینی با برگزاری آیین عزاداری، تنها عشق و ارادت خود را به آن حضرت اعلام کرده و از هرگونه توهین به صحابه یا اتهامات دیگر مبرا هستند.
این گروه هر ساله در ایام محرم با محدودیت‌های زیادی مواجه می‌شوند و نمی‌توانند آزادانه آیین عزاداری حسینی برگزار کنند؛ این محدودیت‌ها بیشتر نتیجه اعمال فشار از سوی سلفی‌های مصر است.دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  4 ساعت و 26 دقیقه پیش
گروه بین‌الملل: سازمان‌های اسلامی کانادا با ابراز نگرانی از افزایش حملات علیه مسلمانان در این کشور، اعلام کردند که مسلمانان دیگر در مدارس، اتوبوس‌ها و خیابان‌ها امنیت ندارند.شنبه 10 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آنکه هفته گذشته دو سرباز کانادایی کشته شدند و مقامات کانادا این اقدام تروریستی را الهام‌گرفته از تروریست‌های داعش اعلام کردند، آزار و اذیت مسلمانان به طرز چشمگیری در این کشور افزایش یافت.
ایمی عواد، مسئول حقوق بشر شورای ملی مسلمانان کانادا اعلام کرد: در این مدت عده‌ای از مردم با اعلام همبستگی با اقلیت مسلمان کانادا به حمایت از آنان اقدام کردند اما آمار آزار و اذیت مسلمانان نیز افزایش زیادی یافته است.
شورای ملی مسلمانان کانادا اعلام کرد که آزار و اذیت مسلمانان از جمله توهین به آن‌ها در اتوبوس‌های عمومی، گذاشتن یادداشت‌های توهین‌آمیز روی شیشه خودروها و همچنین آزار و اذیت در مدارس 10 برابر شده است.
عواد اعلام کرد: حدوداً هفته‌ای 5 گزارش‌ از مسلمانان در مورد آزار و اذیت‌هایی که علیه آن‌ها صورت می‌گیرد، به ما اطلاع داده می‌شود که نشان‌دهنده رشد 10 برابری مسلمان‌ستیزی ظرف چند روز گذشته در کانادا است.
حدود دو هفته پیش فردی مسلح با شلیک گلوله به نگهبانان بنای یادبود کشته‌شدگان جنگ کانادا، یکی از آن‌ها را به قتل رساند و نفر دوم را زخمی کرد. او سپس به سمت ساختمان پارلمان فرار کرد و آنجا وارد درگیری مسلحانه با پلیس شد. فرد مسلح قبل از آنکه بتواند به کسی در پارلمان آسیب برساند، به قتل رسید.

بنا بر گزارش‌های رسانه‌های کانادا، مهاجم مسلح «مایکل زهاف بیبو» نام داشت که یک تازه‌مسلمان کانادایی بود.
روز قبل از وقوع این حمله به پارلمان کانادا، فردی به نام «مارتین احمد رولو» با ماشین دو سرباز ارتش کانادا در نزدیکی شهر کبک را زیر گرفت. یکی از این دو سرباز بعداً در بیمارستان درگذشت. رولو بعد از یک تعقیب و گریز طولانی توسط پلیس کشته شد. مقامات کانادایی اعلام کردند که این فرد نیز یک تازه‌مسلمان بود و با الهام از تروریست‌های داعش دست به این کار زده است.دُرنیوز
ایکنا -   -  بین الملل -  4 ساعت و 26 دقیقه پیش
گروه بین‌الملل: بزرگترین مسجد منطقه بالکان به‌زودی در شهر « تیرانا»، پایتخت آلبانی ساخته می‌شود.شنبه 10 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «saphirnews»، اسماعیل پالاک اوغلو، مدیر یک بنیاد وابسته به سازمان دیانت ترکیه با اعلام این خبر گفت: این مسجد که گنجایش 4500 نمازگزار را دارد، چهار مناره خواهد داشت.
پالاک اوغلو افزود: مسجد تیرانا همچنین دارای یک موزه خواهد بود و ساخت آن بین دو تا سه سال طول می‌کشد.
ساکنان شهر تیرانا اغلب مسلمان هستند و هفتاد درصد از 300 هزار ساکنان مسلمان این شهر، فاقد مسجد هستند و تنها مسجد شهرآلبانی مسجد «ادهم بیگ» است که فقط گنجایش 60 هزار نمازگزار را دارد.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: کتاب «الوقف والابتداء؛ اصوله واحکامه فی المسابقات القرآنیة: وقف و ابتدا؛ اصول و احکام آن در مسابقات قرآن» با همکاری دارالقرآن آستان مقدس حسینی در کربلای معلی چاپ و منتشر شد.جمعه 9 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دارالقرآن آستان حسینی، واحد پژوهش‌ها و مطالعات قرآنی وابسته به دارالقرآن آستان مقدس امام حسین(ع) اخیرا دو کتاب قرآنی با عناوین «الوقف والابتداء؛ اصوله واحکامه فی المسابقات القرآنیة: وقف و ابتدا؛ اصول و احکام آن در مسابقات قرآن» تألیف و جمع‌آوری سید بدری عباس الاعرجی و «قراءة القرآن فی الصلاة، ثواب و أحکام: تلاوت قرآن در نماز؛ پاداش و احکام» را منتشر کرد.
سید بدری عباس الاعرجی با اشاره به انگیزه خود از تألیف کتاب
«احکام وقف و ابتدا در مسابقات قرآن» اظهار کرد: در عراق منبع مکتوبی که مباحث وقف و ابتدا و ضوابط فقهی و فنی این مباحث به صورت صحیح در آن آمده باشد و قاری یا حافظ قرآن بتواند از آن در مسابقات قرآن پیروی کند، وجود نداشت، به همین منظور من این کتاب را تألیف کردم.
کتاب «تلاوت قرآن در نماز؛ پاداش و احکام» نیز از دیگر آثار منتشرشده از سوی واحد پژوهش‌ها و مطالعات قرآنی دارالقرآن آستان حسینی است که در راستای تألیفات این واحد در زمینه فرهنگ قرآنی منتشر شد.
در این کتاب نیز مسائل فقهی مربوط به قرائت قرآن در نماز و فضیلت قرائت برخی سوره‌های قرآن در نماز‌های واجب و نافله آمده است.
واحد پژوهش‌ها و مطالعات قرآنی آستان حسینی پیش‌تر کتابی با عنوان «المعین فی اعراب الجزء الثلاثین: راهنمای اعراب‌گذاری جزء سی‌ام قرآن» چاپ و منتشر کرده است.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: با دعوت اساتیدی برجسته از ایران همچون ابوالقاسمی، شاه‌میوه و پیروزمند در سال‌های اخیر از سوی مرکز اسلامی امام علی(ع) هامبورگ، انگیزه جوانان برای شرکت در فعالیت‌های قرآنی در آلمان بیشتر شده است.چهار شنبه 7 آبان 1393

مجید سعیدی‌نیکو، نماینده کشور آلمان در رشته قرائت پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان که دی‌ماه امسال در تهران برگزار می‌شود، 29 دی ماه 1368 در شهر «کاسل» آلمان به دنیا آمد. او در حال حاضر نزد پدر و مادر زندگی و در شهر «ماربورگ» تحصیل می‌کند. وی دانشجوی ترم ششم رشته داروسازی بوده و دو ترم از تحصیل و یک ترم از کارآموزی او در داروخانه باقی مانده است.

سعیدی‌نیکو در بخش نخست گفت‌وگوی خود با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) در مورد آغاز فعالیت‌های قرآنی خود گفت: از 5 یا 6 سالگی خواندن و نوشتن حروف عربی را به کمک پدر و مادرم یاد گرفتم و در سن 11 – 12 سالگی با شرکت‌کردن در مجالس حسینیه شهر کاسل و با کمک حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «سیدمحسن طباطبایی» قرائت قرآن با رعایت قواعد روانخوانی و تجوید را فرا گرفتم. بعد از کامل کردن قواعد قرآن نزد استاد «علی رمضانی» رفتم و در کلاس‌های صوت و لحن ایشان، با قرائت، الحان و مقامات قرآن آشنا شدم.

وی در ادامه با قدردانی از پدر و مادر، برادر و عموی خود «منصور سعیدی نیکو» که یکی از مدرسان قرآن کریم در آلمان است، آنان را مشوقان اصلی خود در گرایش به سمت فعالیت‌های قرآنی خواند و گفت: استاد «مسعود پیروزمند» در سال‌های اخیر و در حال حاضر دانش و تجربیات قرآنی خود در زمینه تلاوت را به من منتقل می‌کنند و نقش مهمی در کامل‌تر شدن و بهتر شدن تلاوت من دارند.

سعیدی‌نیکو افزود: در سال‌های اول به دلیل اینکه درس‌هایم کم بود، خیلی وقت برای یادگیری تلاوت گذاشتم، شاید هر روز 3 تا 4 ساعت در خانه یا در حسینیه تمرین می‌کردم و وقت می‌گذاشتم. در حال حاضر با حجم گرفتن درس‌ها در دانشگاه، تمریناتم کمتر شده و به یک ساعت در روز رسیده که با رسیدن تعطیلات میان‌ترم بیشتر و بعد از آغاز ترم کمتر می‌شود. در زمانیکه وقت کمتری برای تمرین و تلاوت دارم بیشتر سعی می‌کنم به تلاوت اساتید قرآن گوش بدهم تا بتوانم از این تلاوت‌ها به نحو احسن استفاده کنم.

این قاری قرآن کریم گفت: در میان اساتید قرآنی، تلاوت استاد «احمد ابوالقاسمی» را بیش از همه می‌پسندم. من اینجا خیلی از کلاس‌های صوت و لحن ایشان که ثبت شده، استفاده می‌کنم. همینطور فکر نمی‌کنم حتی یکی از قسمت‌های برنامه «مصباح» را که از طریق رادیو قرآن پخش می‌شد، از دست داده باشم. من از دقت استاد ابوالقاسمی در هنگام گوش دادن تلاوت و موشکافی کردن تلاوت شاگردانشان لذت می‌برم. ایشان با 5 دقیقه گوش دادن به تلاوت فرد، می‌توانند مشکلات چندساله او را در زمینه تلاوت قرآن برطرف کنند. استاد ابوالقاسمی در حال حاضر در زمینه تدریس قرائت قرآن جزء بهترین اساتید هستند. به اضافه تخصص‌ها، اخلاق قرآنی ایشان است که جوانان را جذب می‌کند.

یادگیری و تدریس قرآن کریم در کنار تحصیل

وی در مورد دیگر فعالیت‌های قرآنی خود گفت: چند سالی است که در حسینیه شهر کاسل، همراه عموی بزرگوارم در کلاس‌های تدریس روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم فعالیت می‌کنم. از یک سال قبل نیز شروع به تدریس قرآن و تلاوت کردم و الحمدلله به یاری خدا این جلسات که هفتگی برگزار می‌شوند، روز‌به‌روز بهتر شده و شاگردان با مقامات، الحان و مفاهیم قرآن آشنا شده‌اند و با تقلید کردن از تلاوت‌های اساتید برجسته قرآن، تلاوت‌هایشان در حال شکل‌گیری است.

قرآن کریم؛ بهترین دوست در زندگی

سعیدی نیکو در ادامه با اشاره به تأثیرات انس با قرآن بر زندگی شخصی‌اش گفت: قرآن بر زندگی من تأثیر زیادی گذاشته است و این تأثیر روز‌به‌روز بیشتر هم می‌شود. مؤانست با قرآن و آشنا شدن و بررسی کردن مفاهیم قرآن تأثیر خود را بر زندگی شخص می‌گذارد. دوستی با قرآن کریم بهترین دوستی در زندگی است و به نظر من قرآن کریم تنها دوستی است که همیشه در تمام لحظات فرح و اندوه، یار و همدم همیشگی انسان است. به نظر من قرآن به زندگی فرد نور می‌بخشد و جوابی است بر همه سؤالات عالم. من همیشه سعی بر این دارم که بیشتر به قرآن عمل کنم تا تلاوت محض، همچنین تلاش می‌کنم با الگو گرفتن از اهل بیت(ع) بتوانم قرآن را درک کنم. به نظر من قرآن مانند اقیانوسی است که مرزی ندارد و انسان هرچقدر بیشتر خودش را با قرآن وفق دهد، چند قطره‌ای بیشتر از این اقیانوس نصیبش می‌شود.

برگزاری مسابقات سالانه قرآن کریم در آلمان

این قاری مقیم کشور آلمان گفت: هرساله در مرکز امام علی(ع) در شهر هامبورگ، مسابقات اروپایی قرآن کریم برگزار می‌شود که خیلی مورد استقبال قرار می‌گیرد و نمایندگانی از کشورهای آلمان، هلند، انگلیس، نروژ، سوئد و بلژیک در این مسابقات در رشته‌های قرائت، مفاهیم و حفظ قرآن شرکت می‌کنند. همچنین نفرات برگزیده هر کشور به مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اوقاف در ایران اعزام می‌شوند. من متأسفانه به خاطر حجم درس‌‌ها و امتحانات پایان ترم در زمان برگزاری مسابقات قرآن در شهر هامبورگ نتوانستم در این مسابقات مشارکت داشته باشم اما ان‌شاءالله با یاری خدا قصد دارم در سال‌های آینده در این مسابقات حضور یابم.
وی گفت: من یکبار در سومین دوره مسابقات بین‌المللی دانشجویان مسلمان که در شهر مشهد مقدس برگزار شد، شرکت کردم که اولین تجربه من در مسابقات بین‌المللی قرآن بود و با حضور در این رقابت‌ها توانستم تجربه خوبی کسب کنم و با خیلی از اساتید، قراء و حفاظ قرآن آشنا شدم.

سعیدی‌نیکو افزود: به نظر من مسابقات قرآن به انس گرفتن جوانان با قرآن کریم و فعالیت‌های قرآنی کمک می‌کند. در مرحله اول جوانان مسلمان کشورهای مختلف در این مسابقات با هم آشنا می‌شوند و در مرحله بعدی طی ارتباط و شناخت بیشتر از یکدیگر، همدلی و وحدت میان این گروه از جوانان ایجاد می‌شود. مثلاً وقتی یک قاری یا یک حافظی که از کشور آلمان در مسابقات بین‌المللی شرکت می‌کند، با آن کشور آشنا می‌شود و چون در میان جوانان قرآنی کشور خود شناخته شده است، شناخت خود را به آن‌ها منتقل می‌کند. این فرد حتی در مجالس مذهبی جوانان که در شهرهای آلمان برگزار می‌شود به عنوان قاری آن مجلس دعوت می‌شود و قبل از تلاوتش به مخاطبین معرفی می‌شود و بدین وسیله جوانانی که در آن محفل حضور دارند مشتاقانه از تجربیات این فرد استفاده می‌کنند و به این شیوه فعالیت‌های قرآنی در بین جوانان بیشتر گسترش پیدا می‌کند. مسابقات قرآن دانشجویی حتی در دانشگاه‌ها سبب تبلیغ برای اسلام و قرآن می‌شود. به نظر من این مسابقات خیلی بیشتر از یک رویداد قرآنی محسوب می‌شود و می‌تواند به انس‌گیری بیشتر جوانان با قرآن در کشورهای غیراسلامی کمک کند.

افزایش فعالیت‌های قرآنی در کشور آلمان

مجید سعیدی نیکو یادآور شد: فعالیت‌های قرآنی در چند سال اخیر در کشور آلمان گسترش پیدا کرده است. در بیشتر شهرهای آلمان کلاس‌های آموزشی قرآن، مجالس و محافل قرآنی در ماه مبارک رمضان برگزار می‌گردد و الحمدالله خیلی از جوان‌ها به این سمت گرایش پیدا کرده‌اند و روز‌به‌روز فعالیت‌های قرآنی بیشتر می‌شود.

وی افزود: با برگزاری مسابقات هر ساله در مرکز امام علی(ع) هامبورگ، قراء و حفاظ خودشان را برای این مسابقات آماده می‌کنند تا بتوانند بهترین نتایج را در این رقابت‌ها کسب کنند. با دعوت اساتیدی برجسته از ایران مانند ابوالقاسمی، شاه‌میوه و پیروزمند در سال‌های اخیر از سوی مرکز اسلامی امام علی(ع) هامبورگ و با همراهی اساتید برجسته کشور آلمان از جمله استاد علی رمضانی و استاد حسن صادقی، انگیزه جوانان برای شرکت در فعالیت‌های قرآنی در این کشور بیشتر شده است.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: عضو هیئت رئیسه جنبش «أمل» لبنان با تأکید بر این‌که قیام امام حسین(ع) مدرسه‌ای برای تمامی نسل‌ها است، بر ضرورت گسترش فرهنگ وحدت و مخالفت با تروریسم فکری و نظامی تأکید کرد.چهار شنبه 7 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «لیبانون فایلز»، خلیل حمدان، ضمن سخنانی در مراسم عزاداری امام حسین(ع) در شهرک «زوطر» در جنوب لبنان گفت: قیام امام حسین(ع) مدرسه‌ای برای تمامی نسل‌هاست و باید از این مدرسه برای تعیین راه و هدف واقعی و صحیح بهره گرفت، به‌ویژه این‌که در وضعیت کنونی، منطقه با شرایط سخت و دشواری دست و پنجه نرم می‌کند.
خلیل حمدان تصریح کرد: خطر تقسیم و از هم پاشیدگی، امت اسلامی را تهدید می‌کند و این در حالی است که به دلیل این وضعیت، رژیم صهیونیستی در بهترین شرایط قرار دارد و منافع این رژیم تأمین می‌گردد.
وی با اشاره به این‌که تمامی امکانات و ثروت‌های امت اسلامی در تیررس توطئه و فتنه قرار دارد، گفت: فراخوان برخی‌ها برای خلع سلاح مقاومت و یا مخدوش جلوه‌دادن آن در شرایط فعلی نوعی حماقت است و کسانی که به مقاومت حمله می‌کنند، در جبهه دشمنان قرار دارند.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: سیدطاهر الهاشمی، فعال شیعی مصر و عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) از شیخ الازهر دعوت کرد که امسال در مراسم عاشورای حسینی در مسجد «امام حسین(ع)» قاهره حضور پیدا کند.چهار شنبه 7 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «بوابة فیتو»، سیدطاهر الهاشمی از احمد الطیب، شیخ الازهر و مسئولان وزارت اوقاف مصر، مجمع تحقیقات اسلامی و شیوخ طریقت صوفیه این کشور دعوت کرد که در مراسم عاشورای حسینی امسال در مسجد امام حسین(ع) قاهره حضور یابند.
وی از شیخ الأزهر خواست که در مسجد امام حسین(ع) قاهره به مناسبت عاشورا که یادبودی دردناک در قلوب همه مسلمانان است، سخنرانی کند.
دعوت شیعیان از شیخ الازهر برای حضور در مراسم عاشورا مخالفت‌هایی را در پی داشته است، و در همین راستا، محمد الشحات، دبیرکل شورای عالی امور اسلامی مصر، با اعلام مخالفت خود گفت: این دعوت هیچ سندی در قرآن و سنت نبوی ندارد و هدف از آن معرفی اندیشه و مذهب شیعیان و تحمیل آن بر اهل سنتی است که شیخ الازهر و وزارت اوقاف و دیگر نهادهایی که دعوت شده‌اند، نماینده آنان هستند.
وی مدعی شد که مراسم عاشورا جزء دین اسلام نیست و نوعی قداست به اهل بیت(ع) می‌بخشد!
الشحات تأکید کرد: مصری‌ها خودشان اهل بیت(ع) را دوست دارند و برایشان احترام قائلند و نیازی به مراسم عاشورا به شکل شیعی ندارند که عشقشان به اهل بیت(ع) را ثابت کنند.
وی در ادامه ادعاهای بی‌اساسش تصریح کرد: این امور بدعت است و باید از آن دوری کرد تا در جامعه منجر به فتنه نشود!
شوقی عبداللطیف، معاون اول وزارت اوقاف مصر نیز گفت: محبت اهل بیت(ع) بر هر مسلمانی واجب است و قرآن کریم مقام اهل بیت(ع) را بالا دانسته و آنان را به خاطر نزدیکی به پیامبر(ص) گرامی داشته است.
وی افزود: مصری‌ها اهل بیت(ع) را تکریم می‌کنند و برایشان احترام قائلند و رابطه پاکی را که اهل بیت(ع) را به پیامبر(ص) ارتباط داده است، به خوبی می‌شناسند.
شوقی عبداللطیف تأکید کرد: ما به اهل بیت(ع) احترام می‌گذاریم و آن‌ها را گرامی می‌داریم اما نه به شیوه شیعیان.
شیعیان مصر در ایام محرم، مراسم سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان جهان حضرت امام حسین(ع) را در اماکنی از جمله مسجد امام حسین(ع) و مقام آن حضرت برگزار می‌کنند. این گروه هر سال برای برگزاری این مراسم با محدودیت‌ها و مخالفت‌هایی مواجه هستند.
 برپایی مراسم عاشورا و مراسم‌های دینی شیعیان در حالی عموما در مصر با مخالفت وزارت اوقاف و مرکز اسلامی الأزهر مواجه می‌شود، که انجام شعایر دینی و عبادی از حقوق اولیه و اساسی اقلیت‌های دینی در هر کشوری است و اتخاذ این مواضع تنها در نتیجه فشاری است که از سوی سلفی‌های تندرو بر این مراکز دینی مصر اعمال می‌شود.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: برنامه «کشتی نجات» شبکه جهانی الکوثر ابعاد مختلف حماسه عاشورا را در ایام محرم بررسی می‌کند.چهار شنبه 7 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روابط عمومی شبکه جهانی الکوثر، کشتی نجات در 20 قسمت 25 دقیقه‌ای و با آیتم‌های متنوع در گروه معارف شبکه الکوثر تهیه شده است و در ایام ماه محرم هر روز ساعت 19 از این شبکه پخش می‌شود.
تهیه‌کننده برنامه قاسم خدایاری بوده و رضا روشن نیز کارگردانی آن را برعهده دارد.
ابعاد واقعه عاشورا که در برنامه کشتی نجات بررسی می‌شود، شامل «چرایی قیام امام حسین (ع)، جایگاه و تأثیر زنان در تحقق و تداوم و اشاعه اهداف امام حسین (ع)»، «جایگاه و اهمیت آزادگی و آزاداندیشی در قیام عاشورا»، «جایگاه و اهمیت پایبندی به اصول دین به‌ویژه نماز و نقش آن در قیام عاشورا» و «چگونگی تداوم الگوهای ولایت‌مداری در قیام عاشورا» است.
در برنامه کشتی نجات با ساختاری قوی و دکوری مناسب، سعی شده است با استفاده از عوامل حرفه‌ای در طراحی صحنه و گریم و بهره‌برداری از امکانات تصویربرداری حرفه‌ای، گوشه‌ای از ابعاد مختلف واقعه عاشورا به مخاطب منتقل شود.
این برنامه با استفاده از دکور مناسب، بازسازی‌های سمبلیک و موضوعی، حضور هنروران، نمادهای تصویری جذاب مانند خیمه و نخلستان و فرات و همچنین اِلمان‌هایی مانند گهواره، مشک، تیر و کمان، نیزه، شمشیر، اسب و کبوتر تلاش دارد که مخاطب را به فضای واقعه عاشورا نزدیک کند.
روایت جوانمردی‌های یاران امام حسین(ع)
بنا بر این گزارش، در بخشی از این برنامه یک راوی در کنار خیمه و فرات به روایت جوانمردی‌های 20 تن از یاران امام حسین(ع) در واقعه کربلا می‌پردازد و همزمان با آن یک نقاش از آن شخصیت تصویر‌سازی می‌کند. 
حضرت زینب(س)، حضرت ابوالفضل العباس(ع)، حضرت علی اکبر(ع)، زهیر بن القین البجلی، وهب بن حباب کلبى، حبیب بن مظاهر اسدی و ام وهب بن حباب کلبى از شخصیت‌ها و یاران امام حسین(ع) هستند که در این برنامه روایت و تصویر می‌شوند.
از دیگر بخش‌های برنامه کشتی نجات حضور مداحان اهل بیت (ع) همچون محمد اسدی، ناصر کربلایی و محمد مالکی در برنامه است.
کارشناسان این برنامه نیز از کشورهای مختلف بوده و تاکنون کارشناسانی از جمله عصری البانی، سید نذیر حسینی، محمد باقر نصرالله، فاطمه الهمه و زهرا سالم در این برنامه شرکت کردند.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: مجموعه‌ای از برترین تلاوت‌های قاریان نسل اول جهان اسلام در سال ۱۹۴۰ میلادی در کتابخانه تخصصی قرآنی آستان مقدس امام حسین(ع) نگهداری می‌شود.جمعه 9 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حسینی، در کتابخانه تخصصی قرآنی آستان حسینی وابسته به واحد اطلاع‌رسانی دارالقرآن این آستان که نشر فرهنگ قرآنی را در دستور کار قرار داده است، مجموعه‌ای از فایل‌های صوتی تلاوت‌های برتر قاریان نسل اول جهان اسلام در سال 1940 میلادی نگهداری می‌شود.
صفاء السیلاوی، مسئول این کتابخانه گفت: این مجموعه شامل تلاوت‌های قاریان‌ مصری و ایرانی و تلاوت‌های نادر قاریان جهان اسلام که در مسابقات و محافل قرآنی بین‌المللی شرکت کرده‌اند، است.
وی افزود: تلاوت‌های قرآنی قاریان عراقی به سبک‌های مختلف نیز در این کتابخانه قابل دسترسی است.
السیلاوی تصریح کرد: در کتابخانه قرآنی آستان حسینی علاوه بر نگهداری مجموعه فایل‌های صوتی قرائت قرآن، دوره‌های حفظ قرآن و آموزش قرائت صحیح توسط اساتید برجسته تجوید و قرائت نیز برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: این روزها بخشی از کتابخانه که کتب ادعیه، زیارتنامه‌ها و مرثیه‌سرایی حسینی با صدای مداحان قدیمی و جدید در آن نگهداری می‌شود، با استقبال گسترده کسانی مواجه شده که خواهان این گونه آثار هستند.
صفاء السیلاوی گفت: همچنین کتاب‌هایی در زمینه اعتقادات اسلامی، فقه و تفاسیر نیز به صورت لوح‌های فشرده (CD) و (DVD) و (MP3) در بخش کتابخانه الکترونیکی نگهداری می‌شود.
وی در پایان تأکید کرد: کتابخانه قرآنی آستان حسینی در کربلا تنها کتابخانه‌ عراق است که مجموعه تلاوت‌های قرآن در آن قابل دسترسی است.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: جمعیت رو به رشد بانوان مسلمان در بلژیک از انواع تبعیض‌های اجتماعی به دلیل داشتن حجاب رنج می‌برند. جمعه 9 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «Anadolu Agency»، هند، بانوی 31 ساله مراکشی‌تبار مقیم بلژیک می‌گوید: من به دنبال کار می‌گردم اما بر اساس قانون جدید بلژیک با داشتن حجاب نمی‌توانم کار کنم.
برای بسیاری از بانوان مسلمان بلژیکی، محدودیت‌های وضع شده علیه حجاب، مانع از حضور آن‌ها در اجتماع شده است.
اسما، دیگر پزشک مسلمان بلژیکی که وی نیز مراکشی‌تبار است می‌گوید: شخص سال‌ها تحصیل می‌کند و پس از اتمام درس می‌خواهد وارد بازار کار شود اما آن‌ها می‌گویند که باید حجابش را بردارد.
وی افزود: در بسیاری از شغل‌ها ممنوعیت داشتن حجاب وجود دارد.
این محدودیت‌ها در حالی وضع شده که اقلیت مسلمان بلژیک حدود 450 هزار نفر از جمعیت 10 میلیونی این کشور اروپایی را تشکیل می‌دهند.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: نتایج تحقیقات جدید در مورد خشونت ضداسلامی در هلند نشان داد که تاکنون ۶۹ درصد مساجد این کشور در ده سال گذشته حداقل یکبار هدف حمله قرار گرفته‌اند. جمعه 9 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «On Islam»، نتایج این تحقیقات جدید حاکی از گسترش روند اسلام‌ستیزی نگران‌کننده‌ای در این کشور اروپایی است.
«اینکه وندروالک»، پژوهشگر هلندی و نویسنده کتاب «اسلام‌هراسی و تبعیض» می‌گوید: بسیاری از این حملات در پاسخ به رویدادهای ملی و بین‌المللی اتفاق می‌افتد و پیش‌بینی اینکه آیا این روند در آینده شدت می‌گیرد و یا تضعیف می‌شود، کار آسانی نیست.
این تحقیقات جدید با تمرکز بر ویژگی‌های حملات صورت گرفته علیه مساجد اعلام می‌کند که این حملات در نتیجه افزایش اسلام‌هراسی در سال‌های اخیر صورت گرفته‌اند.
بنا بر این پژوهش، در کشور هلند حدود 450 تا 475 ساختمان به عنوان مسجد از سوی مسلمانان مورد استفاده قرار می‌گیرند که حدود 69 درصد آن‌ها در یک دهه اخیر حداقل یک یا دو حمله را تجربه کرده‌اند.
بیشتر این حملات شامل شکستن پنجره‌ها و نوشتن شعارهای ضداسلامی بر روی دیوار مساجد و ایجاد حریق است.
حمله به پرسنل مسجد و ارسال نامه‌ها و تماس‌های تهدیدآمیز از دیگر موارد حمله علیه مساجد هلند است.
همچنین در برخی موارد نیز گذاشتن لاشه خوک یا گوسفند در محل ساختمان و مجاورت آن گزارش شده است.
لازم به ذکر است، مسلمانان حدود یک میلیون نفر از جمعیت 16 میلیونی هلند را تشکیل می‌دهند و غالباً ترک یا مراکشی‌تبار هستند.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: جنبش یاران انقلاب ۱۴ فوریه بحرین با صدور بیانیه‌ای، انقلاب بحرین را نشأت گرفته از راه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و قیام پیامبران الهی در مسیر مبارزه با ظلم و طاغوت عنوان کرد.جمعه 9 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، در این بیانیه بر ضرورت ادامه مقاومت و مبارزه به ویژه در ایام محرم و عاشورای حسینی (ع) تا ریشه‌کن شدن خاندان فاسد آل‌خلیفه و اخراج اشغالگران سعودی و نیروهای به اصطلاح «سپر جزیره» از این کشور تأکید شده است.
خروج استعمار آمریکایی ـ انگلیسی، برچیده شدن پایگاه‌های نظامی آنان، خروج مستشاران امنیتی و نظامی بیگانه از بحرین، تحقق خواست مردم از طریق همه‌پرسی برای تعیین سرنوشت و انتخاب نظام سیاسی جدید که در آن مردم بحرین منبع تمام قوا باشند، از دیگر مفاد این بیانیه است.
در این بیانیه، حمد بن عیسی آل‌خلیفه، پادشاه بحرین فرعون زمان و یزید تاریخ معرفی و آمده است: اصلاحات در سایه چنین رژیم اشغالگری، وقت تلف کردن و دویدن به دنبال سراب است.
در این بیانیه با حمایت از تحریم انتخابات از سوی مردم و گروه‌های سیاسی بحرینی آمده است: برگزاری انتخابات صوری پارلمانی و شهرداری که قرار است 22 نوامبر 2014 برگزار شود، اقدامی باطل از سوی رژیم آل‌خلیفه، آمریکا و غرب به عنوان پشتیبانان این رژیم است.
در بیانیه جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین خاطرنشان شده است: آل‌خلیفه، آمریکا، انگلیس، غرب و عربستان خواستار اصلاحات نبوده و هدفشان از ارائه طرح‌های دروغین، وقت کشی و ایجاد تفرقه در میان مردم و مخالفان است.
در این بیانیه آمده است: جنبش‌های تکفیری در جهان عربی و اسلامی توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و غرب ساخته و پرداخته شده‌اند و هدفشان چپاول منابع، سلطه نظامی، امنیتی و اقتصادی به کشورهای مزبور از طریق حمایت از رژیم های قبیله‌‎ای، عشیره‌ای و دیکتاتوری در ریاض و سایر مناطق است.
در این بیانیه حمایت از محور مقاومت در لبنان، سوریه، عراق، یمن، ایران و ایستادگی در برابر خیانت حکام طاغوتی مستبد و اربابان یهودی، صهیونیسم و استکبار جهانی مورد تأکید قرار گرفته است.دُرنیوز
گروه بین‌الملل: رژیم صهیونیستی پس از آن‌که دیروز، ۸ آبان‌ماه، مسجدالاقصی را به روی نمازگزاران فلسطینی بست، امروز از ترس خشم ملت فلسطین تصمیم به بازگشایی آن گرفت.جمعه 9 آبان 1393

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «فلسطین آنلاین»، میکی روزنفیلد، سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد: پلیس اسرائیل پس از ارزیابی وضعیت امنیتی، تصمیم به بازگشایی مسجدالأقصی گرفت.
اقدام دیروز نظامیان صهیونیست در بستن مسجدالاقصی که از زمان اشغال قدس در سال 1967 میلادی تاکنون اقدامی بی‌سابقه بوده است،  با اعتراض‌های گسترده‌ای در داخل و خارج فلسطین همراه شد و در همین راستا، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) و تشکیلات خودگردان، فلسطینی‌ها را به حرکت به سوی این مسجد مبارک فراخواندند.
تشکیلات خودگردان، بستن مسجدالاقصی را اقدامی غیرقانونی و تحریک‌آمیز توصیف کرد و از فلسطینی‌ها خواست که امروز، نهم آبان‌ماه، به سوی این مسجد مقدس حرکت کنند و محاصره مسجد را بشکنند.
حماس نیز در بیانیه‌ای از فلسطینی‌های کرانه باختری رود اردن خواست که ساکنان قدس را در میدان مبارزه با رژیم صهیونیستی تنها نگذارند و در تظاهرات پس از اقامه نماز جمعه مشارکت کنند و به دفاع از مسجدالاقصی بپردازند.
نظامیان صهیونیست صبح دیروزمعتز حجازی را که قبلاً  اسیر بود، با حمله به منطقه «الثوری» شهر قدس به ضرب گلوله شهید کردند؛ همچنین نظامیان صهیونیست صبح دیروز تمامی دروازه‌های مسجدالاقصی را به روی فلسطینی‌ها بستند.
این اقدام از سال 1967 میلادی تاکنون بی‎سابقه بوده است، اما پس از بازگشایی مسجدالأقصی امروز تنها به فلسطینی‌های بالای 50 سال اجازه داده می‌شود که برای اقامه نماز وارد این مسجد شوند.
از سوی دیگر، مرکز اطلاع رسانی فلسطین  اعلام کرد: رژیم صهیونیستی از ترس بروز درگیری‌های شدید در نتیجه فوران آتش خشم ملت فلسطین تصمیم به بازگشایی مسجدالاقصی گرفت.
پلیس رژیم صهیونیستی پس از حادثه ترور ناکام یهودا گیلک، خاخام افراطی و فعال راستگرای یهودی، که از سوی یک موتورسوار نا‌شناس هدف چندین گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شد، دروازه‌های مسجدالاقصی را به روی نمازگزاران مسلمان بست، اما به خاطر نگرانی  از بروز درگیری های شدید به خاطر آتش خشم ملت فلسطین و درگیری آنها با نظامیان صهیونیست مجبور به بازگشایی آن شد.
گلیک یکی از تندرو‌ترین خاخام‌های صهیونیست است که معمولا در تعرضات دسته جمعی به مسجدالاقصی مشارکت دارد و بار‌ها به فلسطینیان و نگهبانان این حمله‌ور شده است؛ وی تلاش می‌کند با تحریک یهودیان تندرو برای به حمله به مسجدالاقصی مقدمات تخریب این مسجد را فراهم کند. 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20 

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی