7:57:40
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۳
نرم افزار دُرنیوز
جدیدترین خبرها را در ایمیل خود داشته باشید.
دُرنیوز
تهران - ایرنا - رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه آمار تصادف جاده ای نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش یافته است، خواستار یکپارچگی امر امداد و نجات در جاده های کشور شد.

به گزارش ایرنا، سردار «اسکندر مومنی» سه شنبه شب در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این مطلب افزود: امیدوارم دولت و مجلس در این خصوص اقدام لازم را انجام دهند و شاهد یکپارچگی امر امداد و نجات در جاده ها باشیم.

وی اظهار داشت: در اکثر کشورها شاهد یکپارچگی این امر هستیم، اما در کشور ما این یکپارچگی وجود ندارد.

مومنی با بیان اینکه تفکیک نجات و امداد برخی اوقات امکان پذیر نیست، ادامه داد: آتش نشانی ها زیر نظر شهرداری ها هستند، بنابراین در شهرها استقرار یافته اند و مدت زمان زیادی طول می کشد که خود را به محل بروز تصادف در جاده ها برسانند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه دستگاه های مربوطه از هلال احمر گرفته تا مدیریت راه ها و راهور هم پوشانی کافی را با یکدیگر دارند، اظهار داشت: یکپارچگی امر امداد و نجات در جاده ها در قوانین دیده نشده است، حال آنکه باید یک سازمان پاسخگوی این امر باشد.

مومنی ادامه داد: وقتی همپوشانی ساختاری ایجاد شود، آمار تلفات جاده ای به میزان قابل توجه ای کاهش می یابد.

وی گفت: سال گذشته 28 هزار نفر در جاده ها کشته شدند اما امسال این آمار به 18 هزار نفر رسیده است که درصد زیادی از این کاهش به قانون پذیری مردم باز می گردد.

رییس پلیس راهور ناجا ادامه داد: در شهریورماه حجم سفرها دوچندان می شود و به همین میزان نیز تعداد تصادم و تلفات جاده ای افزایش می یابد.

وی گرمای هوا، مدت زمان رانندگی، کاهش تمرکز، خواب آلودگی و تنش های ذهنی به دلیل ترافیک در جاده ها را از جمله عوامل افزایش آمار تصادف رانندگی در شهریورماه عنوان کرد و گفت: در شهریورماه دو هزار و 200 نفر کشته شدند در حالی که این آمار در بهمن و اسفند کمتر از نصف بوده است، البته آمار سفرها نیز به همین میزان کاهش یافته است.

وی گفت: اگر دستگاه ها و متولیان به وظایف خود به خوبی عمل کرده و مردم نیز به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی عمل کنند، تا 80 درصد تصادفات رانندگی کاهش خواهد یافت.

مومنی خاطرنشان کرد: متاسفانه در حوزه ایمنی خودروها نه تنها پیشرفت نداشته ایم بلکه شاید وضعیت بدتر هم شده است.

وی با بیان اینکه تعداد خودروها در کشور به 16 میلیون دستگاه رسیده است، گفت: در مجموع نسبت به سال گذشته با کاهش چهار درصدی آمار تلفات رانندگی مواجه بوده ایم.

مومنی با بیان اینکه 70 درصد مردم قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند، افزود: اگر 30 درصد مابقی نیز قوانین و مقررات را رعایت کنند، آمار تلفات رانندگی خیلی کمتر خواهد شد.

رییس پلیس راهور ناجا گفت: نیروی انتظامی در شهریورماه به کمک راهور آمده و پنج هزار نیرو از بخش های دیگر و یک هزار نیرو از واحد گشت به راهور داده است که ما آموزش های لازم را به آنها داده ایم و در معابر پرتردد و حادثه خیز مستقر خواهند شد.

وی گفت: همچنین 30 بالگرد در اختیار راهور قرار گرفته است تا علاوه بر کنترل ترافیک جاده ای، تخلفات احتمالی رانندگان خاطی را ضبط و گزارش کنند.

مومنی افزود: در مراکزی که دوربین نداریم این بالگرد ها کمک شایانی به پلیس می کنند.

وی در خصوص سیستم هوشمند راه ها نیز گفت: با وزارت راه همکاری خوبی در این خصوص داریم و امیدواریم تا دو سال آینده 30 هزار کیلومتر از راه های کشور را به این سیستم مجهز کنیم.

مومنی اظهار داشت: در هفته گذشته 3 هزار و 800 کیلومتر دیگر از راه های کشور به این سیستم مجهز شد تا 10 هزار کیلومتر از راه های کشور تا امروز مجهز به این سیستم شده باشد.

وی با بیان اینکه 200 هزار کیلومتر راه در کشور داریم، ادامه داد: 150 هزار کیلومتر از راه ها، کم تردد و روستایی هستند و در این شرایط تمرکز ما روی 30 هزار کیلومتری است که بیشترین تصادفات در آنها صورت می گیرد.

مومنی اظهار داشت: در صورتی که بتوانیم تمامی این 30 هزار کیلومتر را تحت پوشش سیستم هوشمند قرار دهیم بدون شک می توانیم آمار تصادفات جاده ای را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

رییس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: این سیستم می تواند عبور و مرور تمامی خودروها را در 24 ساعت شبانه روز ضبط کند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بلافاصله و به صورت خودکار اعمال قانون کند.

مومنی افزود: یکی دیگر از چالش های ما عدم وجود استراحتگاه های کافی برای تسهیل مسافرت مردم در جاده ها است به طوری که در برخی از جاده ها حتی به فاصله 100 کیلومتر استراحتگاهی وجود ندارد.** به اندازه بودجه در اختیار جاده ها را درست می کنیم

«جواد هدایتی» مدیر کل آمار ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در یک تماس تلفنی و در واکنش به اینکه گفته می شود 40 درصد از تصادفات در نقاط حادثه خیز جاده ها صورت می گیرد، اظهار داشت: ما نقاط حادثه خیز را شناسایی کرده ایم و متناسب با بودجه ای که هر ساله در اختیارمان قرار می گیرد آنها را درست می کنیم.

وی افزود: امسال هم همین وضع ادامه دارد و تلاش می کنیم بموقع مردم را در جریان آخرین وضعیت جاده ها قرار دهیم.

هدایتی اظهار داشت: ما منکر نقش راه ها در تصادفات جاده ای نیستیم اما با توجه به افزایش حجم تردد و ترافیک جاده ای و افزایش عواملی همچون خستگی، خواب آلودگی و تخلفات رانندگی آمار تصادفات دوچندان می شود.** حضور اورژانس در محل حادثه در کمتر از 15 دقیقه

«مجتبی خالدی» سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور نیز در گفت وگوی تلفنی به برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو گفت: در هر 40 کیلومتر ما یک پایگاه داریم و در 80 درصد موارد در کمتر از 14 دقیقه اورژانس به محل حادثه می رسد.

وی افزود: متاسفانه مردم مدت زمان طولانی پس از بروز حادثه با 115 تماس می گیرند که همین مسئله باعث می شود اورژانس دیر به محل برسد.

خالدی اظهار داشت: 14 فروند بالگرد در دوماه گذشته به اورژانس اضافه شده اند و در این مدت نیز خدمات ارزشمندی ارایه کرده اند.

وی با بیان اینکه هر 10 ثانیه به طور متوسط یک خدمت اورژانسی به مردم داده می شود، گفت: درمان رایگان مصدومان جاده ای از دیگر اقدامات ما بوده است.

شبس (3) 1346 **1551

انتهای پیام /*


دُرنیوز
عصر ابران -   -  سایر - 
5 ساعت و 34 دقیقه پیش
شرکت ژاپنی تویوتا اعلام کرد که از سال ۲۰۱۷ تمام خودروهای شهری و لوکس خود مخصوص بازار آمریکا را به فناوری ضد-تصادف مجهز می‌کند.
اتومبیل شما به‌زودی به امکاناتی مجهز خواهد شد که امکان تصادفات جاده‌ای را به حداقل می‌رساند و به شما کمک می‌کند در ایمن‌ترین حالت ممکن رانندگی کنید و البته این فرآیند به‌جایی ختم می‌شود که دیگر نیازی به رانندگی کردن شما نیست و اتومبیل به‌تنهایی شما را به مقصد می‌رساند.

به گزارش رایورز، با وجود آنکه فناوری توسعه نسل جدید اتومبیل‌ها در این مسیر حرکت می‌کند و خودروی آینده بدون نیاز به سرنشین در خیابان‌ها می‌راند،‌ اما شاید گزینه بهتر حضور شما پشت فرمان باشد.

این پیامی است که مدیران امنیتی شرکت تویوتا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان جهان منتشر کرده‌اند و بر اساس مطالعات و بررسی‌های گسترده خود به این نتیجه رسیده‌اند که خودروها همچنان به راننده احتیاج دارند.

شرکت تویوتا به این نتیجه رسیده است که اگرچه نسل جدید فناوری‌ها خودروها را ایمن‌تر کرده است و خطرات احتمالی برای سرنشینان را به حداقل می‌رساند، اما با این حال باز هم به حضور راننده نیاز است.

شرکت ژاپنی تویوتا اعلام کرد که از سال ۲۰۱۷ تمام خودروهای شهری و لوکس خود مخصوص بازار آمریکا را به فناوری ضد-تصادف مجهز می‌کند.

با این وجود، دست‌کم برای شرایط کنونی هر کارخانه خودروسازی که یک محصول جدید طراحی می‌کند باید حضور راننده را هم در نظر بگیرد و بدون این مسئله نمی‌تواند ایمنی لازم برای سرنشینان را فراهم کند.

تویوتا پیش‌بینی کرده است که اواسط دهه جاری نسل آتی سیستم‌های امنیتی خود را وارد خودروها کند که به راننده امکان می‌دهد در ایمن‌ترین شرایط اتومبیل خود را براند و به‌صورت هوشمند همواره بین خطوط حرکت کند.

این سیستم راننده را مجبور می‌کند روی دستان خود برای انجام عملیات رانندگی تمرکز کافی داشته باشد و البته، تویوتا برای آن از دوربین‌هایی بهره می‌برد که جهت حرکت چشم راننده را مانیتور می‌کند و این اطمینان را به‌وجود می‌آورد که دستان او مطابق با شرایط جاده حرکت می‌کنند.


تهران/ واحد مرکزی خبر/ اجتماعی1393/06/26
00:00:03.10
بر اثر برخورد دهها خودرو در یکی از بزرگراههای هلند دو نفر کشته شدند.
به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر
؛ در این سانحه ی رانندگی صد و پنجاه خودرو به صورت زنجیره ای در یکی از بزرگراه های هلند برخورد کردند که بر اثر آن دو نفر جان خود را از دست دادند. این حادثه در صبح روز سه شنبه در یکی از بزرگراه های شلوغ در جنوب هلند رخ داد. محل دقیق حادثه بین شهرهای گوس و میدلبورگ است که در صد و پنجاه کیلومتری جنوب غرب آمستردام واقع شده است.
علت سانحه مه شدید و عدم دید کافی رانندگان عبوری عنوان شده است. سانحه در هر دو لاین رفت و برگشت بزرگراه رخ داد.
مقامات هلندی پنجاه آمبولانس را به صحنه ی تصادف اعزام کردند.


دُرنیوز
از مرحوم آیت الله بهجت پرسیدند:جهت در امان ماندن از تصادف و خطرات جاده ای چه ذکری بگوییم؟
به گزارش خبرنگار معارف باشگاه خبرنگاران؛

از مرحوم آیت الله بهجت پرسیدند:جهت در امان ماندن از تصادف و خطرات جاده ای چه ذکری بگوییم؟

فرمودند:هنگام سوار شدن یک مرتبه آیت الکرسی و ۶ مرتبه سوره مبارکه قدر را بخوانید که مجرب است.

                                                                             انشاءالله


دُرنیوز
در 16تصادف که طی 48ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 23نفر کشته و 69نفر دیگر مصدوم شدند.

تصادف دو پراید 6قربانی گرفت/ 23کشته و 69مجروح در 16تصادف

جامعه > حوادث - در 16تصادف که طی 48ساعت گذشته در جاده های ایران رخ داد، 23نفر کشته و 69نفر دیگر مصدوم شدند.
ردیف خودروهای تصادفی زمان مکان تعداد کشته ها تعداد مجروحان شرح ماجرا علت
1 نیسان با پیکان بعدازظهر دوشنبه 24 شهریور استان کهگیلویه و بویراحمد، کیلومتر 20 محور یاسوج- شیراز، نزدیکی روستای پریکدان 2 نفر 3 نفر تصادف نیسان با پیکان در کیلومتر 20 محور یاسوج به شیراز پنج کشته و زخمی بر جا گذاشت، در این حادثه سه نفر مجروح و دو نفر کشته شدند که همگی مرد بودند، کشته شدگان سرنشینان پیکان بودند که قبل از رسیدن امدادگران اورژانس بر اثر شدت جراحات و صدمات وارده فوت کردند، مصدومان نیز پس از دریافت اقدامات لازم درمانی به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شدند که حال یکی از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده است انحراف به چپ از سوی راننده نیسان
2 خودرو با نوزاد بامداد دوشنبه 24 شهریور استان خراسان شمالی، جاده بجنورد- جنگل گلستان 1 نفر مجروح نداشت نوزاد 10 ماهه‌ای که به دلیل بی احتیاطی والدینش در هنگام خواب، نیمه شب از چادر بیرون رفته بود زیر چرخ‌های خودروهای عبوری در جاده مرگ استان خراسان شمالی جان داد، بر اساس اظهارات شاهدان در جاده بجنورد به جنگل گلستان به دلیل نبود استراحتگاه مناسب در مسیر جاده، خانواده‌ای چادر خود را کنار جاده برپا می کنند تا شب را در آن بگذرانند، هنگام خواب و در نیمه های شب، نوزاد 10 ماهه آنان به شکل چهار دست و پا از چادر خارج می شود و به وسط جاده می آید، با توجه به تاریکی جاده، یکی از خودروهای عبوری نوزاد را زیر می گیرد و از روی او عبور می‌کند و چون فردی متوجه آن حادثه نمی شود جسد نوزاد تا صبح در وسط جاده باقی می ماند و دیگر خودروهای عبوری بدون آن که متوجه باشند از روی جسد نوزاد می‌گذرند علت وقوع تصادف اعلام نشده است
3 واژگونی اتوبوس ولوو  بامداد سه شنبه 25 شهریور استان کرمان، شهرستان فهرج، منطقه شوره گز 1 نفر 6 نفر اتوبوس ولوویی که از شیراز عازم زاهدان بود، در کیلومتر 75 شهرستان فهرج در منطقه شوره گز واژگون شد که بر اثر آن یک نفر کشته و 6 نفر دیگر مجروح شدند، در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد و تعدادی از مسافران نیز مجروح شدند که برخی از آنان به صورت سرپایی مداوا و 6 نفرشان به مرکز درمانی منتقل شدند بی توجهی راننده اتوبوس ولوو به جلو هنگام رانندگی
4 پراید با عابرپیاده صبح دوشنبه 24 شهریور استان همدان، بلوار بدیع‌الزمان همدان 1 نفر مجروح نداشت

تصادف پراید با عابر پیاده، در بلوار بدیع‌الزمان باعث پرتاب او به جلوی کامیون آبیاری فضای سبز شهرداری می‌شود ومتاسفانه عابر در زیر چرخ‌های این کامیون مانده و فوت می‌کند، در این حادثه راننده پراید متواری شده است اما افراد حاضر در محل حادثه شماره پلاک خودرو را برداشته و به پلیس اطلاع دادند که از طریق مراجع قضایی شناسایی و پیگیری صورت خواهد گرفت، کامیون‌های آبیاری فضای سبز باید طبق قانون در ساعات مجاز اقدام به آبیاری فضای سبز کنند که متاسفانه این کامیون در ساعت غیرمجاز فعالیت خود را انجام داده است

در این تصادف 50 درصد راننده پراید به دلیل عدم توجه به جلو و 50 درصد کامیون به دلیل کار در ساعات پیک ترافیک مقصر شناخته شدند
5 واژگونی پراید بامداد دوشنبه 24 شهریور استان سمنان، کیلومتر 22 جاده شاهرود-میامی 2 نفر 2 نفر واژگونی پراید در کیلومتر 22 جاده شاهرود- میامی در استان سمنان ۲ کشته و ۲ مجروح برجا گذاشت، در این حادثه پراید به علت بی توجهی راننده 22 ساله به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی واژگون شد، متاسفانه در این سانحه، خواهر 18 ساله راننده پراید در دم فوت کرده و مادر 40 ساله اش نیز به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد، این سانحه دو مصدوم نیز بر جا گذاشت که از سوی ماموران امدادی به بیمارستان منتقل شدند بی توجهی راننده پراید به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی
6 واژگونی مینی‌بوس یکشنبه شب 23 شهریور استان همدان، جاده نهاوند- کرمانشاه کشته نداشت 31 نفر واژگونی مینی‌بوس که با دو برابر ظرفیت و 40 مسافر در جاده نهاوند- کرمانشاه در حال حرکت بود موجب مصدوم شدن 31 نفر از مسافران شد، در این حادثه 24 نفر از مسافران درمان سرپایی شدند و  7 نفر از این هموطنان به علت وخامت حالشان به مراکز درمانی منتقل شدند علت وقوع تصادف اعلام نشده است
7 سقوط پیکان به دره عصر دوشنبه 24 شهریور استان کردستان، شهر هورامان شهرستان سروآباد، گردنه ژالانه هورامان 3 نفر 5 نفر بر اثر سقوط پیکان به دره در مسیر گردنه ژالانه هورامان ۸ نفر کشته و زخمی شدند، در این حادثه پیکان با 8 سرنشین که همگی اعضای یک خانواده بودند، در مسیر گردنه ژالانه هورامان واژگون شد و به دره سقوط کرد، متاسفانه در این سانحه 2 سرنشین پیکان(مادر خانواده و یک کودک) به دلیل شدت جراحات در دم جان باختند و بقیه سرنشینان نیز که زخمی شده بودند توسط نیروهای مردمی و اورژانس 115 به بیمارستان مریوان منتقل شدند، که یک نفر دیگر از سرنشنینان در بیمارستان جان خود را از دست داد، قبل از سقوط پیکان به دره، 2 موتورسوار نیز در تصادف با این خودرو زخمی و روانه بیمارستان شدند علت وقوع تصادف اعلام نشده است
8 2 پراید دوشنبه شب24 شهریور استان سیستان و بلوچستان، کیلومتر 103 جاده زابل- زاهدان 6 نفر 2 نفر تصادف دو پراید در کیلومتر 103 جاده زابل- زاهدان استان سیستان و بلوچستان شش کشته و دو مجروح بر جا گذاشت، در این حادثه پراید به دلیل انحراف به چپ با پراید دیگری تصادف می کند که شش نفر از سرنشینان دو خودرو فوت و دو نفر دیگر نیز مجروح شدند انحراف به چپ پراید اول
9 پژو 405 با تیر برق صبح دوشنبه 24 شهریور  شهرستان فیروزکوه، منطقه امین آباد، محور تهران- فیروزکوه کشته نداشت 5 نفر

بر اثر تصادف پژو 405 با تیر برق روشنایی حاشیه جاده در محور تهران- فیروزکوه پنج عضو یک خانواده که سرنشین این خودرو بودند مصدوم شدند، مصدومان با کمک عوامل اورژانس 115 به بیمارستان امام خمینی(ره) فیروزکوه منتقل شدند

بی احتیاطی راننده پژو405 و ناتوانی در کنترل خودرو
10 پژو با خودرو ظهر دوشنبه 24 شهریور  استان کرمان، شهرستان بم، محور بم- کرمان کشته نداشت مجروح نداشت

پژو قبل از محل استقرار ماموران پاسگاه خواجه عسکر در محور بم- کرمان بنا به دلایلی از مسیر خود منحرف و پس از تصادف با یک خودروی دیگر واژگون شد، با حضور ماموران در محل حادثه و بررسی صحنه مشخص شد پژو حامل یک محموله سنگین مواد مخدر بوده است و سرنشینان آن پس از واژگونی از محل متواری شده اند، از لاشه پژو 561 کیلوگرم تریاک کشف و ضبط شد و به مقر پلیس مبارزه با مواد مخدرمنتقل شد

علت وقوع تصادف اعلام نشده است
11 2 موتورسیکلت یکشنبه 23 شهریور  استان لرستان، روستای دلسوران الیگودرز 1 نفر 1 نفر

بر اثر تصادف دو موتورسیکلت در روستای دلسوران الیگودرز راننده یکی ار موتورسیکلت ها کشته و راننده موتورسیکلت دیگر نیز مجروح شد

علت وقوع تصادف اعلام نشده است
12 واژگونی پژو پارس یکشنبه 23 شهریور  استان لرستان، سطح شهر خرم آباد 1 نفر مجروح نداشت

بر اثر واژگونی پژو پارس در سطح شهر خرم آباد راننده آن فوت کرد

علت وقوع تصادف اعلام نشده است
13 سمند با پژو405 بامداد سه شنبه 25 شهریور استان اصفهان، محور اصفهان -داران 2 نفر 5 نفر

تصادف سمند و پژو405 در محور اصفهان -داران 2 کشته و 5 مصدوم بر جا گذاشت، در این سانحه مردی 52 ساله و زنی 47ساله دردم جان باختند ومصدومان حادثه نیز 3 مرد و 2 کودک بودند که پس از ارائه خدمات اولیه به منظور جلوگیری از خونریزی در نواحی آسیب دیده به بیمارستان شهیدرجایی فریدن انتقال یافتند

انحراف به چپ پژو405
14 سمند نیروی انتظامی با تیبا صبح سه شنبه 25 شهریور استان آذربایجان شرقی، محور چهار ایماق- بارگاه کشته نداشت 5 نفر تصادف سمند نیروی انتظامی با تیبادر محور چهار ایماق - بارگاه در استان آذربایجان شرقی 5 مصدوم برجا گذاشت، در این حادثه سرنشینان تیبا که یک آقا و خانم بودند به مراکز درمانی منتقل شدند، البته سمند نیروی انتظامی هم دارای 3 سرنشین بود که توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند علت وقوع تصادف اعلام نشده است
15 پراید با تیر برق بامداد سه شنبه 25 شهریور استان گیلان، جاده انزلی به رشت 1 نفر 2 نفر تصادف پراید با تیر برق در جاده انزلی به رشت دو مجروح و یک کشته بر جا گذاشت، در این حادثه پراید حامل سه سرنشین که از انزلی به سمت رشت در حال حرکت بود، به علت عدم توانایی راننده در کنترل خودرو از مسیر اصلی منحرف و با تیر برق کنار جاده تصادف ‌کرد، در این سانحه یکی از سرنشینان پراید کشته شد و راننده و سرنشین دیگر خودرو مجروح و به بیمارستان منتقل شدند که به گفته پزشکان از حال عمومی خوبی برخوردار نیستند عدم توانایی راننده پراید در کنترل خودرو
16 واژگونی پژو 405 دوشنبه 24 شهریور  استان فارس، سد تنگاب - فیروزآباد 2 نفر 2 نفر

در محل سد تنگاب - فیروزآباد، پژو 405 که از تنگاب به فیروزآباد در حرکت بود با کامیون به شدت تصادف کرد که پژو 405 واژگون و دچار حریق شد، در این حادثه راننده و سرنشین پژو 405 در دم فوت و راننده و سرنشین کامیون نیز مصدوم و جهت مداوا به بیمارستان انتقال داده شد

انحراف به چپ پژو

47282دُرنیوز
مشرق -  سایر -  رسانه - 
11 ساعت و 8 دقیقه پیش
روز گذشته ساعت 15:27 طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار تصادف یک دستگاه پراید با یک کامیون با یکدیگر واقع در جاده شهریار به طرف تهران، نرسیده به میدان «معادن»، به آتش نشانی اعلام شد که با تلاشآتش نشان ها راننده‌ای که زیر کامیون و در میان آهن پاره های خودروی پراید محبوس شده بیرون کشیده شد و ...


دُرنیوز
مهر -   -  اجتماعی - 
13 ساعت و 26 دقیقه پیش
تصادف خودرو و عابر با 6 مصدوم،سقوط شهروند سربه هوا به داخل چاه و نجات چاه کن 60 ساله از عمق چاه مهمترین اخبار آتش نشانی در 24 ساعت گذشته است.
به گزارش خبرگزاری مهر،کارگر چاه کن که به دلیل گاز گرفتگی در عمق 12 متری چاه بیهوش و گرفتار شده بود، با کمک و سرعت عمل آتش نشانان از داخل چاه خارج شد و از مرگ حتمی نجات یافت. ساعت 10:08 دقیقه صبح روز گذشته درپی تماس پسر این مقنی با سامانه 125 و اعلام گرفتاری پدرش در داخل چاه بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی این سازمان، آتش نشانان ایستگاه 99 به همراه گروه امداد و نجات 9 روانه محل حادثه در خیابان 17 شهریور، بعد از تقاطع منصور شدند.

محمدرضا شمسایی معاون عملیات منطقه 8 آتش نشانی تهران که با حضور در محل بر نحوه عملیات نیروها نظارت داشت در مورد این حادثه گفت: یک کارگر چاه کن 60 ساله درداخل خانه ای قدیمی مشفول حفر چاه بود که ناگهان در عمق چاه دچار گاز گرفتگی شد.

وی افزود: بنا به گفته پسر این مقنی که در بالای چاه، کار خارج کردن خاک از چاه را انجام می داد، پدرش در حین کار ناگهان در انتهای چاه نقش بر زمین شد و به هیچ صدایی واکنش نشان نداد.

معاون عملیات منطقه 4 آتش نشانی ادامه داد: آتش‌نشانان ابتدا اقدامات لازم برای ایمن سازی چاه را انجام داده و سپس با استفاده از تجهیزات ایمنی و نجات، با رعایت اصول ایمنی به داخل چاه رفتند و این کارگر مسن را از چاه خارج کردند.

شمسایی خاطرنشان کرد: با عکس العمل به موقع نیروهای آتش نشانی در انتقال سریع مقنی به بیرون چاه و انجام احیای عوامل اورژانس و رساندن اکسیژن به وی خوشبختانه به یاری خدا زندگی دوباره به این کارگر بخشیده شد.

سقوط مرد سر به هوا در چاه

مرد جوانی که براثر بی احتیاطی به درون چاهی در میدان انقلاب سقوط کرده بود با حضور به موقع آتش نشانان نجات پیدا کرد. به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی و اطلاع رسانی این حادثه، بی درنگ آتش نشانان ایستگاه 40 ساعت 8:51 دقیقه صبح امروز به سمت محل حادثه حرکت کردند.

اکبر اکبری رئیس ایستگاه مرکزی منطقه پنج آتش نشانی تهران در این باره اظهار داشت: با رسیدن به محل حادثه مشاهده شد کارگری افغانی حدودا 25 ساله به داخل چاه سقوط کرده بود.

وی افزود: آتش نشانان بلافاصله پس از ایمن سازی محل حادثه با استفاده از تجهیزات ویژه و به صورت کاملا ایمن به داخل چاه رفته و فرد مصدوم را با برانکارد مخصوص به خارج از چاه وسطح زمین منتقل کردند.

اکبری با اشاره به مصدومیت این کارگر از ناحیه دست و پا و کمر بر اثر سقوط در چاه گفت: آتش نشانان مرد مجروح را برای انتقال به مرکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند.
علت بروز این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است.

6 مصدوم در پی تصادف خودرو و عابر

ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران در ساعت 03:07 دقیقه بامداد امروز آتش نشانان ایستگاه 27 را به محل حادثه در شمال به جنوب بزرگراه ستاری، ورودی بلوار فردوس اعزام کرد.
به گفته مرتضی شاه محمدی فرمانده آتش نشانان اعزامی، یک خودرو سواری با پنج سرنشین در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری در حال حرکت بود که به علت نامشخصی از مسیر اصلی منحرف شده و به شدت با یک خودروی پارک شده در کنار خیابان برخورد کرد.

وی با اشاره به مصدومیت همه پنج سرنشن خودرو و همچنین یک عابر پیاده دراین حادثه، افزود: آتش نشانان بی درنگ پس از ایمن سازی محل با قرار دادن علائم هشدار دهنده در اطراف صحنه تصادف برای جلوگیری از حوادث احتمالی دیگر، هر شش مصدوم را جهت مداوا و انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.

این فرمانده آتش نشانی با اعلام این که علت بروز این حادثه رانندگی از طرف پلیس راهور در حال بررسی است، گفت: نیروهای آتش نشانی پس از انتقال خودرو ها توسط جرثقیل و ایمن سازی کامل محل به ایستگاه خود مراجعت کردند.دُرنیوز
ایجاد دوربرگردان غیر تخصصی تسهیل درکاهش بار ترافیک است یا افزایش تصادف؟ این موضوعی است که هنوز پاسخی برای آن وجود ندارد و شاهد تصادفات مشابه در دوربرگردانهای اردبیل هستیم . . .
به گزارش خبرنگار برنا در ارد بیل، ایجاد دوربرگردان غیر تخصصی تسهیل درکاهش بار ترافیک است یا افزایش تصادف؟ این موضوعی است که هنوز پاسخی برای آن پیدا نشده است هر روز شاهد تصادفات درون شهری در نکاتی از شهر اردبیل هستیم که با دید و صلاح کارشناسان در امر تسهیل بار ترافیکی و کاهش آن دوربرگردان های غیر تخصصی را در نکاتی پر تردد و حادثه خیر ایجاد می کنند که جز تصادف چیزی عاید شهروندان نمی شود.
امروزه مسئله ایمنی ترافیک یکی از اصول اولیه مهندسی ترافیک و برنامه ریزی حمل و نقل است. وقوع تصادفات در شبکه داخل شهری یکی از عوامل مؤثر بر عملکرد سیستم حمل و نقل است. تصادفات ترافیکی از عوامل مهم مرگ و میر و صدمات شدید جانی و مالی بوده و پیامدهای سنگین اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن شهروندان را به شدت مورد تهدید قرار داده است.
اولین گام در جهت بهبود ایمنی ترافیک راه شناسایی نقاط حادثه خیز و علل آن میباشد.
در تصادفات درون شهری که بیشتر تصادفات عمدتاً در بخش مرکزی شهر و در مناطقی که بیشتر در طول روز مملو از جمعیت و تردد وسایل نقلیه میباشد، عمدتا عوامل انسانی بیشتر نقش دارند اما در برخی موارد نیز نمی توان از کنار عوامل غیر انسانی به راحتی گذشت.
در خیابانها و تقاطعها، شناخت نقاط حادثه خیز منجر به تصادف، نقـش کلیـدی در بـه کـارگیری الگو و روش قابل قبول به منظور کاهش احتمـال وقـوع تصـادف را دارد.لذا بررسی هر یک از عوامل به صورت انفرادی و گروهی به کمک عمـلگرهـای ریاضـی مـرتبط، قادر است میزان متفاوتی از تأثیر و نقش هـر یـک را محاسـبه و پیـاده سـازی کنـد.
وقوع سه تصادف مشابه در یک روز، در یک نقطه از شهر اردبیل که در نوع خود بی نظیر است برای شهروندان اردبیلی سوال برانگیز است و انتظار داریم مسوولین این امر پاسخ مناسبی برای تصادف مشابهی که در یک روز و به یک نحو صورت گرفته داشته باشند.
در خیابان چهارراه حافظ به طرف ایستگاه سرعین که حدودا چند ماهی است دوربرگردانی را در تقاطعی از خیابان به دلیل کاهش بار ترافیکی ایجاد شده که باید از کارشناسان مرتبط پرسید که این دور برگردان چقدر در کاهش بار ترافیکی خیابان مذکور موثربوده است.
وقوع حادثه ای برای خودرو سمند در این دوربرگردان و برخورد سواری پژوی دیگر به ماشین حادثه دیده، نشان می دهدکه دوربرگردان موجود و فاصله آن با خطوط خیابان و استاندارد نیست.
برخی از مسئولان علل تصادف در محل مورد نظر را سرعت بالا و رعایت نکردن فاصله ذکر می کنند حال باید پرسید که چرا در همان مکان به همان علت تصادف دیگری رخ میدهد و تکرار این حادثه در محل مذکور می تواند نمایانگر عوامل دیگری نیز باشد.
عواملی همچون، انحراف تند خروجی دوربرگردان به خیابان اصلی، رنگی نبودن جداول مربوط به دوربرگردان و مشکل دید در شب، نبود تابلوهای هشدار دهنده در خصوص وجود دوربرگردان و تابلوهای ضروری دیگر را می توان در این خصوص ذکر کرد.
وجود دور برگردان های غیرتخصصی در شهر اردبیل که معمولا با عنوان اصلاح هندسی خیابانها و کاهش بار ترافیک ایجاد میشود هر ازگاهی موجب بروز حوادثی در حوالی این دوربرگردانها می شود، این حوادث اگر تلفات جانی به همراه نداشته باشند ولی باز خساراتی را وارد خودروها می کند.
به نظر می رسد مسوولین امرباید در خصوص بروز و تکرار حوادث رانندگی در مناطقی که دوربرگردان ایجاد شده و بررسی علل بروز آن اقداماتی انجام دهند و در صورت لازم و برای جلب رضایت شهروندان در خصوص اصلاح هندسی و تکثیر دوربرگردانها تجدید نظر نمایند.


دُرنیوز
برنا -   -  استان ها - 
13 ساعت و 34 دقیقه پیش
ایجاد دوربرگردان غیر تخصصی تسهیل درکاهش بار ترافیک است یا افزایش تصادف؟ این موضوعی است که هنوز پاسخی برای آن وجود ندارد و شاهد تصادفات مشابه در دوربرگردانهای اردبیل هستیم . . .
به گزارش خبرنگار برنا در ارد بیل، ایجاد دوربرگردان غیر تخصصی تسهیل درکاهش بار ترافیک است یا افزایش تصادف؟ این موضوعی است که هنوز پاسخی برای آن پیدا نشده است هر روز شاهد تصادفات درون شهری در نکاتی از شهر اردبیل هستیم که با دید و صلاح کارشناسان در امر تسهیل بار ترافیکی و کاهش آن دوربرگردان های غیر تخصصی را در نکاتی پر تردد و حادثه خیر ایجاد می کنند که جز تصادف چیزی عاید شهروندان نمی شود.
امروزه مسئله ایمنی ترافیک یکی از اصول اولیه مهندسی ترافیک و برنامه ریزی حمل و نقل است. وقوع تصادفات در شبکه داخل شهری یکی از عوامل مؤثر بر عملکرد سیستم حمل و نقل است. تصادفات ترافیکی از عوامل مهم مرگ و میر و صدمات شدید جانی و مالی بوده و پیامدهای سنگین اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن شهروندان را به شدت مورد تهدید قرار داده است.
اولین گام در جهت بهبود ایمنی ترافیک راه شناسایی نقاط حادثه خیز و علل آن میباشد.
در تصادفات درون شهری که بیشتر تصادفات عمدتاً در بخش مرکزی شهر و در مناطقی که بیشتر در طول روز مملو از جمعیت و تردد وسایل نقلیه میباشد، عمدتا عوامل انسانی بیشتر نقش دارند اما در برخی موارد نیز نمی توان از کنار عوامل غیر انسانی به راحتی گذشت.
در خیابانها و تقاطعها، شناخت نقاط حادثه خیز منجر به تصادف، نقـش کلیـدی در بـه کـارگیری الگو و روش قابل قبول به منظور کاهش احتمـال وقـوع تصـادف را دارد.لذا بررسی هر یک از عوامل به صورت انفرادی و گروهی به کمک عمـلگرهـای ریاضـی مـرتبط، قادر است میزان متفاوتی از تأثیر و نقش هـر یـک را محاسـبه و پیـاده سـازی کنـد.
وقوع سه تصادف مشابه در یک روز، در یک نقطه از شهر اردبیل که در نوع خود بی نظیر است برای شهروندان اردبیلی سوال برانگیز است و انتظار داریم مسوولین این امر پاسخ مناسبی برای تصادف مشابهی که در یک روز و به یک نحو صورت گرفته داشته باشند.
در خیابان چهارراه حافظ به طرف ایستگاه سرعین که حدودا چند ماهی است دوربرگردانی را در تقاطعی از خیابان به دلیل کاهش بار ترافیکی ایجاد شده که باید از کارشناسان مرتبط پرسید که این دور برگردان چقدر در کاهش بار ترافیکی خیابان مذکور موثربوده است.
وقوع حادثه ای برای خودرو سمند در این دوربرگردان و برخورد سواری پژوی دیگر به ماشین حادثه دیده، نشان می دهدکه دوربرگردان موجود و فاصله آن با خطوط خیابان و استاندارد نیست.
برخی از مسئولان علل تصادف در محل مورد نظر را سرعت بالا و رعایت نکردن فاصله ذکر می کنند حال باید پرسید که چرا در همان مکان به همان علت تصادف دیگری رخ میدهد و تکرار این حادثه در محل مذکور می تواند نمایانگر عوامل دیگری نیز باشد.
عواملی همچون، انحراف تند خروجی دوربرگردان به خیابان اصلی، رنگی نبودن جداول مربوط به دوربرگردان و مشکل دید در شب، نبود تابلوهای هشدار دهنده در خصوص وجود دوربرگردان و تابلوهای ضروری دیگر را می توان در این خصوص ذکر کرد.
وجود دور برگردان های غیرتخصصی در شهر اردبیل که معمولا با عنوان اصلاح هندسی خیابانها و کاهش بار ترافیک ایجاد میشود هر ازگاهی موجب بروز حوادثی در حوالی این دوربرگردانها می شود، این حوادث اگر تلفات جانی به همراه نداشته باشند ولی باز خساراتی را وارد خودروها می کند.
به نظر می رسد مسوولین امرباید در خصوص بروز و تکرار حوادث رانندگی در مناطقی که دوربرگردان ایجاد شده و بررسی علل بروز آن اقداماتی انجام دهند و در صورت لازم و برای جلب رضایت شهروندان در خصوص اصلاح هندسی و تکثیر دوربرگردانها تجدید نظر نمایند.


دُرنیوز
ایرنا -   -  اخبار برگزیده - 
13 ساعت و 47 دقیقه پیش
ایلام- ایرنا- تصادف خودرو سمند با احشام دامداران در منطقه چرداول استان ایلام 17 راس گوسفند را تلف کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، این حادثه در محور 'جانجان - سرابله' در شهرستان چرداول رخ داد.

این حادثه زمانی اتفاق افتاد که احشام یکی از دامداران منطقه در حال عبور از جاده بود.

در این حادثه خودرو سمند با گله احشام برخورد و تعداد زیادی از گوسفندان را زیر گرفت.

براثر این تصادف تعداد 17 راس گوسفند تلف و خودرو نیز دچار خسارت شد.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد.

7171/540 / 1539

انتهای پیام /*


دُرنیوز
فارس -   -  استان ها - 
13 ساعت و 48 دقیقه پیش
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری سمند با یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ در محور داران - اصفهان، متأسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند و پنج نفر مصدوم شدند.
خبرگزاری فارس: کشته شدن دو نفر بر اثر تصادف در محور داران به اصفهان به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان، غفور راستین گفت: ساعت 7:26 بامداد امروز سه‌شنبه 25 شهریورماه 93 طی تماسی با اتاق فرمان شهرستان فریدن اعلام شد یک دستگاه خودروی سواری سمند با یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 برخورد کرده که حال جسمی سرنشینان دو خودرو بسیار وخیم گزارش شد. وی افزود: براساس این گزارش، سریعاً یک واحد امدادی اورژانس پیش بیمارستانی 115 به همراه دو تکنسین فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن پس از هشت دقیقه از نخستین تماس با اتاق فرمان، در محل حاضر شدند که متأسفانه آقای 52 ساله و خانم 47 ساله در دم جان خود را از دست داده بودند و پنج مصدوم حادثه سه مرد و دو کودک پس از دریافت خدمات اولیه شامل، آتل‌بندی، جلوگیری از خونریزی نواحی آسیب‌دیده توسط واحدهای امدادی به بیمارستان شهید رجایی فریدن منتقل شدند. انتهای پیام/63012/ذ


دُرنیوز
ایلام- ایرنا- تصادف خودرو سمند با احشام دامداران در منطقه چرداول استان ایلام 17 راس گوسفند را تلف کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، این حادثه در محور 'جانجان - سرابله' در شهرستان چرداول رخ داد.

این حادثه زمانی اتفاق افتاد که احشام یکی از دامداران منطقه در حال عبور از جاده بود.

در این حادثه خودرو سمند با گله احشام برخورد و تعداد زیادی از گوسفندان را زیر گرفت.

براثر این تصادف تعداد 17 راس گوسفند تلف و خودرو نیز دچار خسارت شد.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد. ک/1

7171/540

انتهای پیام /*


تهران / واحد مرکزی خبر / اجتماعی 93/06/25
منابع پزشکی و امنیتی مصر اعلام کردند نه تن بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس حامل گردشگران با یک خودرو در مرکز مصر کشته و 30 تن از جمله یک مرد آمریکایی و یک زن روس نیز در این حادثه زخمی شدند.
دکتر احمد انور از مقامات بخش امدادی شهر قاهره گفت این حادثه در نزدیکی بنی سو یف در حدود 120 کیلومتری جنوب پایتخت مصر به وقوع پیوست .
حوادث رانندگی در مصر بسیار به وقوع می پیوندد . در این شهر رانندگان اتوبوس ها و مینی بوس ها عموما با سرعت زیاد رانندگی می کنند و اکثر خودروها در این کشور وضع مناسبی ندارند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره ، این اتوبوس حامل گردشگران مصری و خارجی حرکت خود را از الاقصر در جنوب مصر آغاز کرده بود و قصد داشت به قاهره برود.
دکتر انور تصریح کرد :« نه تن جان خود را از دست دادند و 30 تن از جمله یک مرد آمریکایی و یک زن گردشگر روس زخمی شدند.»
وی افزود:« همه نه فرد کشته شده مصری بودند.»
یکی از مقامات امنیت محلی که مرگ نه تن را تایید کرده است گفت :« باک سوخت اتوبوس پس از این تصادف آتش گرفت.»
129/136


دُرنیوز
این سانحه‌ رانندگی دیشب (دوشنبه 24 شهریورماه) به علت انحراف به چپ یکی از این خودروها بود.

رئیس پلیس‌ راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: تصادف دو خودرو در استان شش کشته بر جا گذاشت.

به گزارش ایسنا، «شرافتی» افزود: برخورد دو دستگاه سواری پراید در محور «زابل- زاهدان» شش کشته و دو مجروح برجا گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: این سانحه‌ رانندگی دیشب (دوشنبه 24 شهریورماه) به علت انحراف به چپ یکی از این خودروها بود.

رئیس پلیس‌ راه شمال سیستان و بلوچستان یادآور شد: رانندگی در شب مستلزم داشتن تمرکز کافی، هوشیاری و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی است و با توجه به تاریکی هوا و محدودیت ایجاد شده در دید، راننده باید تا حد لازم از سرعت خودرو کاسته و تا زمانی که اطمینان کامل از خالی بودن مسیر مقابل پیدا نکرده از سبقت و انحراف به چپ اجتناب کند.دُرنیوز
ایسنا -   -  استان ها - 
15 ساعت و 18 دقیقه پیش
رئیس پلیس‌ راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: تصادف دو خودرو در استان شش کشته بر جا گذاشت.

رئیس پلیس‌ راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: تصادف دو خودرو در استان شش کشته بر جا گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی سیستان و بلوچستان،«شرافتی» افزود: برخورد دو دستگاه سواری پراید در محور «زابل- زاهدان» شش کشته و دو مجروح برجا گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: این سانحه‌ی رانندگی دیشب(دوشنبه 24 شهریورماه) بعلت انحراف به چپ یکی از این خودروها بود.

رئیس پلیس‌ راه شمال سیستان و بلوچستان یادآور شد: رانندگی در شب مستلزم داشتن تمرکز کافی، هوشیاری و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی است و با توجه به تاریکی هوا و محدودیت ایجاد شده در دید، راننده باید تا حد لازم از سرعت خودرو کاسته و تا زمانی که اطمینان کامل از خالی بودن مسیر مقابل پیدا نکرده از سبقت و انحراف به چپ اجتناب کند.

انتهای پیامدُرنیوز
تسنیم -   -  استان ها - 
15 ساعت و 26 دقیقه پیش
خبرگزاری تسنیم: رئیس اورژانس استان فارس گفت: در دو هفته گذشته حوادث ترافیکی استان فارس 19 کشته برجا گذاشت که 8 مورد فوتی‌ها مربوط به حوادث شهری و 11 مورد آن مربوط به تصادف جاده‌ای بوده است.

کامران فیروزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار کرد: براساس واحد آمار مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس ماموریت‌های انجام شده توسط این مرکز در بازه زمانی 10 شهریور تا 23 شهریور کل تصادف‌های محورهای استان فارس یک هزار و 691 مورد بوده است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: از این تعداد یک هزار و 156 مورد تصادف شهری و 535 مورد تصادف جاده‌ای بوده است.

وی خاطرنشان کرد: کل مصدومان این تصادف‌ها یک‌ هزار و 906 نفر بوده که از این تعداد یک‌هزار و 491 نفر اعزام به بیمارستان شده و 415 نفر به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

فیروزی تصریح کرد: کل فوتی‌های این تصادف‌ها 19 نفر بوده که 8 مورد فوتی‌ها مربوط به حوادث شهری و 11 مورد از این فوتی‌ها مربوط به تصادف جاده‌ای بوده است.

وی عنوان کرد: محورهای حادثه‌خیز در این بازه زمانی به ترتیب محور شیراز_ اصفهان، محور شیراز_ کازرون _ بوشهر و محور شیراز_ فسا_ بندرعباس بوده است.

انتهای پیام/جدُرنیوز
مهر -   -  استان ها - 
15 ساعت و 30 دقیقه پیش
سنندج – خبرگزاری مهر: به دلیل وقوع دو تصادف رانندگی در جاده های استان کردستان هفت نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، طی شب گذشته و امروز دو تصادف رانندگی در جاده های استان کردستان روی داد که به دلیل وقوع این دو تصادف هفت نفر کشته و زخمی شدند.

در تصادف اول که در محور دیواندره به سقز روی داد به دلیل شدت تصادف در نهایت چهار نفر کشته و زخمی شدند.

در این حادثه رانندگی که ساعت پنج صبح امروز در کیلومتر 15 محور سقز – دیواندره این بین یک دستگاه سواری پژو با وانت سایپا روی داد، هر دو سرنشین پژو در دم جان باختند و دو نفر سرنشین وانت سایپا نیز مجروح شدند.

مصدومان این حادثه توسط نیروهای هلال احمردیواندره به بیمارستان امام خمینی این شهر اعزام شدند.

بر اساس فرماندهی پلیس راه استان کردستان علت وقوع این حادثه توسط پلیس راه سقز در دست بررسی است .

در تصادف دوم رانندگی، بر اثر سقوط یک دستگاه خودروی سواری پیکان از گردنه ژالانه، سه سرنشین آن جان باختند.

در این حادثه سواری پیکان برای فرار از برخورد با موتور سیکلت متوقف شده در مسیر گردنه  ژالانه، پس از انحراف، به ته دره سقوط می کند و تمام سرنشینان آن  که از اعضای یک خانواده پاوه ای بودند از جمله یک کودک خردسال جان خود را از دست دادند.

گردنه ژالانه در مسیر اصلی شهر اورامان و روستاهای تابعه آن قرار دارد که به دلیل نداشتن حفاظ، گاردریل و علائم رانندگی هر ساله تعداد زیادی از مسافران  مسیر را به کام مرگ می کشاند.تهران / واحد مرکزی خبر / اجتماعی 1393/06/25
مقامات امداد و نجات هلند اعلام کردند بر اثر مه غلیظ در یک بزرگراه پرتردد در جنوب این کشور، که برخورد و تصادف 150 خودرو را در پی داشت، دو نفر جان باختند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از لاهه، این رویداد اندکی پس از ساعت هشت صبح به وقت محلی در بزرگراهی بین شهرهای خوس و میدلبورگ در 150 کیلومتری جنوب غرب آمستردام روی داد.
سخنگوی ایمنی استان زیلند گفت:« این تصادف ها به علت مه غلیظ و در هر دو مسیر این بزرگراه روی داده است.»
به گفته این مقام، 50 آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.
همچنین جاده در هر دو مسیر این بزرگراه مسدود شده و نیروهای امدادی برای نجات افرادی که در خودروهایشان گرفتار شده اند تلاش می کنند.
135/136


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده - 
16 ساعت و 10 دقیقه پیش
شش سارق زورگیر پس از آزادی از زندان باند آدم‌ربایی تشکیل دادند. دزدان خشن با تصادف ساختگی قربانی خود را به گروگان گرفته و دست به اخاذی میلیونی می‌زدند.


 رسیدگی به این پرونده از آذر ماه سال گذشته و همزمان با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو سواری هیوندا»، در دستور کار پلیس قرار گرفت. مالباخته گفت: ساعت 9 شب 20 شهریور سال 92 با خودرو سواری در حال بازگشت از محل کار خود در منطقه خادم آباد شهریار بودم. ناگهان یک دستگاه خودرو سواری پژو با پنج سرنشین، در جاده شهریار از پشت سر با من تصادف کرد و من برای بررسی میزان خسارت تصادف در حاشیه جاده توقف کردم.

پس از پیاده شدن از ماشین، ناگهان پنج سرنشین خودروی پژو 405 به سمت من حمله‌ور شده و مرا به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. آنها قصد داشتند تا با تهدید اسلحه کمری مرا سوار ماشین خود کنند که در یک لحظه از غفلت یکی از آنها که برای لحظه‌یی دستم را رها کرده بود، استفاده کرده و با حرکت در عرض جاده از دست‌شان فرار کردم و آنها نیز به سرعت سوار هر دو ماشین شده و از محل متواری شدند. همزمان با آغاز رسیدگی، پرونده‌های مشابه دیگری از سوی دادسرای جنایی تهران به پلیس آگاهی با موضوع آدم‌ربایی و اخاذی ارجاع شد. بررسی اظهارات تمامی شکات نشان داد در تمامی این پرونده‌ها سارقان به شیوه‌یی مشابه اقدام به ایجاد تصادف ساختگی در محدوده اتوبان آزادگان کرده و پس از آدم‌ربایی صاحب خودرو، اقدام به اخاذی از آنها کرده‌اند.
 یکی از این شکات گفت: دوم اردیبهشت امسال، در محور اتوبان تهران- ساوه در حال بازگشت به سمت تهران بودم. بعد از گذشتن از عوارضی، یک دستگاه خودرو پژو از پشت سر با من تصادف کرد. در حاشیه جاده توقف کردم که جوانی حدود 20 الی 25 ساله از ماشین پژو پیاده شد و به سمت ماشین من حرکت کرد. ناگهان این جوان از پشت سر مرا گرفت و همزمان با وی، چهار نفر دیگر از پژو پیاده شده و با کتک و ضرب و شتم، مرا به زیر صندلی عقب ماشین خودم انداختند. در داخل خودرو آنها درخواست 300 میلیون تومان پول کردند. تحت فشارهای شدید آنها، سه عابربانک حاوی 120 میلیون تومان را در اختیارشان گذاشتم. با انجام سلسله اقدامات پلیسی پیچیده‌یی که از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام شد تمامی اعضای گروه سارقان مورد شناسایی قرار گرفتند.

اعضای گروه سارقان به نام‌های اسماعیل، یوسف، رضا، حسام، سجاد و محمد، همگی از مجرمان سابقه‌داری هستند که بارها به اتهام ارتکاب سرقت‌های خشن به ویژه سرقت‌های مسلحانه تحت تعقیب قرار داشته و یکی از آنها به نام محمد با داشتن محکومیت 17 سال زندان به اتهام سرقت مسلحانه تحت تعقیب قرار داشت. با شناسایی مخفیگاه هر شش متهم در سه منطقه قلعه حسن خان، شهریار و پرند، هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی انجام و سرانجام در سه عملیات مشترک و همزمان، ساعت 11 صبح 22 شهریور امسال تمام متهمان دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و پس از مواجهه حضوری با چند تن از شکات مورد شناسایی قرار گرفتند.
سنندج/واحدمرکزی خبر/اجتماعی

در حادثه رانندگی در محور سقز-دیواندره ، 2 نفر کشته و زخمی شدند.
رئیس پلیس راه شهرستان سقز گفت : در این حادثه رانندگی که ساعت 5 و نیم صبح امروز در کیلومتر 71محور سقز به دیواندره بین دو دستگاه سواری پژو و وانت سایپا به وقوع پیوست راننده سواری در دم جان باخت و سرنشین آن هم بشدت مجروح شد.
سرهنگ ویسی انحراف به چپ وانت سایپا را علت حادثه اعلام کرد .
0002


 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20 

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی