11:28:00
جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اقتصادی را در ایمیل خود داشته باشید.
در آستانه فصل سرما هستیم. به دلیل آنکه هنوز تقاضا زیاد نشده است، قیمت محصولات گرمایشی آنقدرها هم بالا نیست. پس هرچه زودتر بخرید، بهتر است.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از بازار خبر، اگرچه سیستم‌های حرارت مرکزی در ساختمان‌ها مرتب در حال گسترش است ولی استفاده از بخاری‌های برقی و گازی هنوز یکی از رایج‌ترین روش‌های گرم کردن خانه در کل دنیاست.

در کشور ما به دلیل وجود منابع ارزان و قابل دسترس گاز طبیعی، گاز اصلی‌ترین سوخت مصرفی مردم در فصل‌های سرد سال است. برای همین هم بخاری‌های گازسوز اصلی‌ترین ابزار گرماساز ایرانی‌ها هستند. 

بخاری‌های گازی انواع متنوعی دارند که از جمله آنها بخاری دیواری و بخاری‌های زمینی هستند. انواع دیواری بخاری‌های گازی اغلب نسبت به انواع زمینی آنها جای کمتر می‌گیرند و گرمای کمتری هم تولید می‌کنند. 

ضمن اینکه این بخاری‌ها به دیوار چفت می‌شوند و با تمام شدن فصل سرما، بازکردن و جابه‌جایی آنها تا زمستان بعدی و نصب دوباره آنها کمی ‌دردسر ایجاد می‌کند. در حالی که بخاری معمولی را می‌توانید در پایان زمستان به راحتی جمع کنید تا فضای اضافی را درخانه اشغال نکند. 

بخاری بدون دودکش

چیزی که در بخاری‌های بدون دودکش اهمیت دارد، به‌کارگیری سیستم ایمنی ODS است. این سیستم به محض اینکه - به هر دلیل - اکسیژن محیط به 18درصد و پایین‌تر برسد، جریان گاز ورودی به بخاری را قطع می‌کند و تا زمانی که ترکیب هوا مناسب نشده و روشن شدن بخاری خطرناک باشد، اجازه روشن کردن آن را هم نمی‌دهد.

استفاده از این بخاری در محیط‌های بسته‌ای مانند اتاق خواب، اتاق زیرشیروانی، زیرپله، انباری، پارکینگ، حمام، هتل، شیرخوارگاه، کودکستان و هر جایی که تهویه خوبی نداشته باشد، ممنوع است؛ حواستان باشد.در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
تسنیم -   -  اقتصادی - 
6 دقیقه و 18 ثانیه پیش
خبرگزاری تسنیم: رویترز به اشاره به این که قیمت سوخت خودرو در ایران همچنان از ارزان ترین‌ها در جهان است نوشت: اگر روحانی بتواند وضعیت اقتصادی کشور را ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز با اشاره به افزایش قیمت حامل های انرژی در ایران نوشت: همزمان با کاهش یارانه سوخت، قیمت بنزین در ایران در نیمه شب پنجشنبه 75 درصد افزایش یافت. حسن روحانی امیدوار است با انجام این اقدام بتواند وضعیت اقتصاد ایران را که از تحریم ها آسیب دیده است، بهبود ببخشد.
این افزایش قیمت ها میزان محبوبیت روحانی را در بین مردمی که او به آنها وعده داده بود تورم را کنترل خواهد کرد، به بوته آزمایش خواهد گذاشت.
این گزارش افزود: قیمت بنزین یارانه ای که به صورت محدود در اختیار رانندگان وسائل نقلیه قرار می گیرد، از 4000 ریال به 7000 ریال افزایش یافته است. قیمت بنزین آزاد نیز از 7000 ریال به 10 هزار رسال رسیده است. قیمت سوخت دیزل و گاز طبیعی متراکم (سی ان جی) نیز افزایش یافته است.
هر چند با وجود این افزایش قیمت ها، قیمت سوخت خودروها در ایران همچنان از ارزان ترین ها در جهان به شمار می رود، اما افزایش های اخیر در کشوری که یک چهارم بزرگسالان آن بیکار هستند و یا کار نیمه وقت و غیرثابتی دارند، چندان خوشایند نخواهد بود.
دولت قبلی ایران، برنامه کاهش یارانه ها را در دسامبر 2010 به اجرا گذاشت و بلافاصله پس از افزایش قیمت سوخت، قیمت انواع مواد غذایی و کالاهای اساسی نیز افزایش یافت.
این اقدام با تاثیر ناشی از تحریم های غرب، موجب افزایش نرخ تورم از 8.8 درصد در آگوست 2010 به حدود 40 درصد در پایان دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد در سال 2013 شد.
روحانی که در انتخابات ژوئن گذشته، به صورت غیرمنتظره ای به پیروزی رسید، گفته است، پول حاصل از کاهش اختصاص یارانه ها در جهت تولید شغل برای جوانان هزینه خواهد شد.
اگر او بتواند ایرانیان را متقاعد نماید، می تواند وضعیت اقتصادی کشور را بهبود ببخشد و در این صورت ایرانی ها ممکن است وی را به خاطر افزایش قیمت های اخیر که در کوتاه مدت تلاش هایش جهت کاهش نرخ تورم را خنثی خواهد کرد، ببخشند. نرخ تورم در حال حاضر حدود 35 درصد است.
یک کارمند مخابرات در تهران در این باره گفت: «البته که من نمی خواهم قیمت ها بالا بروند، ما واقعیت آن است که قیمت ها باید واقعی شوند. البته من انتظار دارم که در مقابل، خدمات دولت نظیر درمان و حمل و نقل بیشتر شود.»
انتهای پیام// 148

دُرنیوز
تسنیم -   -  اقتصادی - 
6 دقیقه و 16 ثانیه پیش
خبرگزاری تسنیم: با بهره گیری از مدیریت ریسک در درب خروج بزرگترین گمرک کشور برای اولین بار، تجهیز گمرکات به استانداردهای بین المللی وارد فاز جدیدی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از اولین سفر استانی مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به استان هرمزگان و بازدید از گمرک شهید رجائی بندرعباس و افتتاح رسمی سامانه اظهار از راه دور در گمرک شهید رجائی و درب خروج جدید واردات، برای اولین بار خروج کلیه کالاهای ترخیص شده از این درب با مدیریت ریسک (Risk Management) در این گمرک صورت می گیرد.

باعنایت به سیاست های گمرک ایران در راستای تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی و باتوجه به دستور مؤکد رئیس کل گمرک ایران مبنی بر بکارگیری مدیریت ریسک در درب های خروج، درحال حاضر کامیون های خروجی از درب خروج واردات گمرک شهید رجائی با اعمال مدیریت خطر بطور تصادفی مورد بازرسی قرار می گیرند.
بنابراین گزارش، روند کار تاکنون بدین صورت بود که پس از صدور پروانه سبز گمرکی توسط سرویس ارزیابی، کالاهایی که توسط گمرک برای آنها مجوز خروج صادر شده بود مجدداً و بطور سلیقه ای در درب خروج، مورد ارزیابی مجدد قرار می گرفت که این اقدام علاوه بر اتلافِ هزینه و زمان، موجب طولانی شدن تشریفات، تأخیر در خروج کالا و نارضایتی مراجعین و خدمت گیرندگان می گردید.
شایان ذکر است گمرک شهید رجائی بزرگترین گمرک تجاری کشور می باشد که هم راستا با سیاست های کلان گمرک ایران، در اجرا و بهره برداری از سامانه ها و پروژه های طراحی شده از سوی ستاد همواره پیشگام بوده است.

انتهای پیام/


تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1393/02/05
آکیرا اماری وزیر اقتصاد ژاپن روز جمعه گفت ژاپن و آمریکا در مذاکرات تجاری به پیشرفت هایی دست یافتند ولی به توافقی که امیدوار بودند در دیدار سران دو کشور امضا شود دست نیافتند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از توکیو، اماری در پایان دومین روز از مذاکرات طولانی ژاپن و آمریکا برای حل اختلاف درباره تجارت محصولات کشاورزی و خودرو گفت: «این بار نمی توانیم بگوییم به توافقی زیربنایی دست یافته ایم. ولی
به طور کلی اختلافات بین و کشور به طور مستمر در حال کاهش یافتن است».
سران ژاپن و آمریکا برخلاف رویه معمول، در پایان دیدار خود بیانیه مشترک صادر نکردند. توکیو اعلام کرد این دیدار گام مهمی به سوی دستیابی به توافقی دوجانبه بود که به نوبه خود نقشی اساسی در امضای توافقنامه شراکت بین 12 کشور حاشیه اقیانوس آرام خواهد داشت.
امضای توافقنامه شراکت بازرگانی، جزء اولویت های شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و بخشی محوری از سیاست باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای گسترش حضور این کشور در آسیا است.
قرار است اوباما امروز جمعه در پایان سفر سه روزه خود به ژاپن این کشور را به مقصد کره جنوبی ترک کند. وی قصد دارد از چهار کشور منطقه دیدن کند.
105/ 146
منبع خبری

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی