10:55:39
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اقتصادی را در ایمیل خود داشته باشید.
در آستانه فصل سرما هستیم. به دلیل آنکه هنوز تقاضا زیاد نشده است، قیمت محصولات گرمایشی آنقدرها هم بالا نیست. پس هرچه زودتر بخرید، بهتر است.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از بازار خبر، اگرچه سیستم‌های حرارت مرکزی در ساختمان‌ها مرتب در حال گسترش است ولی استفاده از بخاری‌های برقی و گازی هنوز یکی از رایج‌ترین روش‌های گرم کردن خانه در کل دنیاست.

در کشور ما به دلیل وجود منابع ارزان و قابل دسترس گاز طبیعی، گاز اصلی‌ترین سوخت مصرفی مردم در فصل‌های سرد سال است. برای همین هم بخاری‌های گازسوز اصلی‌ترین ابزار گرماساز ایرانی‌ها هستند. 

بخاری‌های گازی انواع متنوعی دارند که از جمله آنها بخاری دیواری و بخاری‌های زمینی هستند. انواع دیواری بخاری‌های گازی اغلب نسبت به انواع زمینی آنها جای کمتر می‌گیرند و گرمای کمتری هم تولید می‌کنند. 

ضمن اینکه این بخاری‌ها به دیوار چفت می‌شوند و با تمام شدن فصل سرما، بازکردن و جابه‌جایی آنها تا زمستان بعدی و نصب دوباره آنها کمی ‌دردسر ایجاد می‌کند. در حالی که بخاری معمولی را می‌توانید در پایان زمستان به راحتی جمع کنید تا فضای اضافی را درخانه اشغال نکند. 

بخاری بدون دودکش

چیزی که در بخاری‌های بدون دودکش اهمیت دارد، به‌کارگیری سیستم ایمنی ODS است. این سیستم به محض اینکه - به هر دلیل - اکسیژن محیط به 18درصد و پایین‌تر برسد، جریان گاز ورودی به بخاری را قطع می‌کند و تا زمانی که ترکیب هوا مناسب نشده و روشن شدن بخاری خطرناک باشد، اجازه روشن کردن آن را هم نمی‌دهد.

استفاده از این بخاری در محیط‌های بسته‌ای مانند اتاق خواب، اتاق زیرشیروانی، زیرپله، انباری، پارکینگ، حمام، هتل، شیرخوارگاه، کودکستان و هر جایی که تهویه خوبی نداشته باشد، ممنوع است؛ حواستان باشد.در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
پس از اظهارات وزیر صنعت و تجارت در صحن مجلس در خصوص برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و عدم پرداخت یارانه نقدی به بخش ...

پس از اظهارات وزیر صنعت و تجارت در صحن مجلس در خصوص برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و عدم پرداخت یارانه نقدی به بخش تولید در فاز دوم هدفمندی، نمایندگان مجلس از وضعیت بخش صنعت در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ابراز نگرانی کردند و تخصیص یارانه به تولید را خواستار شدند.

روز گذشته وزیر صنعت به منظور تشریح برنامه‌های وزارت صنعت و تجارت در ارتباط با اقتصاد مقاومتی به صحن علنی مجلس آمد. محمدرضا نعمت‌زاده با اشاره به اینکه معوقات بانکی 80 هزار میلیارد تومان است، گفت: از این میزان تنها 15 تا 20 درصد مربوط به بخش تولید است، به عبارتی این 80 هزار میلیارد تومان به سمت سفته‌بازی رفته و در بخش تولید هزینه نشده است، ضمن اینکه به اعتقاد ما مرحله ثبت سفارش، یک بروکراسی اداری است که یا باید حذف یا اصلاح شود.

نعمت‌زاده تصریح کرد: اصل دیگر محور قرار دادن رشد بهره‌وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید و تقویت رقابت‌پذیری اقتصاد است که برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این بخش منعطف کردن مقررات حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی، از جمله انجام پرداخت به صورت کارمزد به جای روزمزد و همچنین رفع موانع روابط کار است.

وی با اشاره به برنامه چهار‌ساله خود برای تحقق حماسه اقتصادی در وزارتخانه متبوعش بیان داشت: افزایش سهم تولید ناخالص ملی از 38‌درصد به 45 درصد، رسیدن به رشد سالانه ارزش افزوده بخش صنعت و معدن به میزان 12درصد، سهم 45 درصدی صادرات صنعتی و معدنی به کل صادرات در پایان دوره چهار‌ساله از جمله اهداف کمی در نظر گرفته شده در دوره دولت یازدهم است.

نعمت‌زاده افزود: همچنین بنا است طبق اهداف در نظر گرفته شده سهم صادرات محصولات با فناوری متوسط و بالا به صادرات کل صنایع و معادن در پایان دوره به 30 درصد برسد و طبق برنامه در نظر گرفته شده، سرانه صادرات صنعتی و معدنی که در سال گذشته 340 دلار بود، به 500 دلار برسد.

لاهوتی: مشکلات بخش صنعت بیشتر می‌شود

پس از اظهارات وزیر صنعت، مهرداد لاهوتی، نماینده مردم لنگرود در نطق میان دستور خود در صحن علنی با اشاره به آغاز اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: انتظار مجلس برطرف کردن نقایص مرحله اول بود و اکنون نگرانی مجلس پرداخت نشدن سهم تولید از منابع هدفمندی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با اشاره به اصلاح مصرف حامل‌های انرژی خاطرنشان کرد: نمی‌توان صرفاً از مردم انتظار داشت که مصرف خود را کاهش دهند، بلکه دولت نیز باید گام‌هایی در این زمینه بردارد از جمله اینکه به عنوان مثال ما مصوب کرده‌ایم که هدر‌رفت برق به 4 درصد کاهش یابد و این چیزی نیست که بخواهد از جیب مردم هزینه شود.

لاهوتی با اشاره به تولید خودروهای پر‌مصرف در داخل کشور تصریح کرد: برخی ماشین‌های تولید داخل به طور متوسط 14 لیتر بنزین در هر 100 کیلومتر مصرف می‌کنند، در حالی که قرار بود استانداردهای یورو 4 اخذ شده و به یورو 5 نیز ارتقا یابد، از این رو از دولت انتظار داریم تا در این زمینه گام مؤثری بردارد.

لاریجانی خطاب به نعمت‌زاده: سهم تولید را از یارانه‌ها بگیرید

همچنین رئیس مجلس پس از گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت صنایع و معادن گفت: رکود در تولید، صنعت و معدن دغدغه مجلس است و مجلس آمادگی دارد در صورت اصلاح، تنقیح و تدوین قوانین در جهت رفع موانع کسب و کار و سرمایه‌گذاری با دولت همکاری داشته باشد.

علی لاریجانی گفت: در گزارش وزیر اهداف کمی در بازه زمانی چهار ساله مشخص شد که کار درستی است. امیدوارم با راهبرد مشخص این اهداف، معنادار شود و اگر از مجلس کمک بخواهید با شما همراهی می‌کنیم.

لاریجانی خواستار ارائه لایحه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شد و افزود: در اصلاح و تنقیح قوانین با تحقیق و مطالعه، پیشنهادات مدون خود را به مجلس ارائه دهید تا ما در فرصت مناسبی آن را تصویب کنیم. رکود در تولید، صنعت و معدن از دغدغه‌هایمان است. وی تأمین سرمایه در گردش کارخانجات را مهم دانست و گفت: شما درد را خوب تشخیص داده‌اید و از سایر اعضای دولت کمک می‌طلبید. به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت را مجاب کنید که اگر لازم باشد سرمایه بانک‌ها را افزایش دهد و اگر لازم باشد مجلس به موضوع ورود کند به ما اعلام کنید.

وی با اشاره به سهم دولتی معادن گفت: سهم 65 درصدی دولت در معادن باید برای تسهیل شرایط حوزه معدن هزینه شود البته شما خودتان در لایحه بودجه این سهم را به 20 درصد کاهش دادید. این کار را انجام نمی‌دادید چراکه دست خودتان را بستید. حالا اگر اصلاحیه می‌خواهید اصلاحیه دهید. لاریجانی با ابراز نگرانی از سخنان اخیر محمدرضا نعمت‌زاده گفت: از مصاحبه شما درباره سهم تولید از هدفمندسازی یارانه‌ها نگران شدم. گفتید از یارانه‌ها به تولید سهمی داده نمی‌شود، انتظار داریم قانون را اجرا کنیم. اولویت دولت خارج کردن تولید از رکود است. وی خطاب به وزیر تأکید کرد: فعال باشید و به دولت هم اصرار کنید و سهم تولید را از یارانه‌ها بگیرید. اختصاص این پول به تولید هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد.

دُرنیوز
چند ماهی می‌شود که حال و روز تالار شیشه‌ای رو به وخامت گذاشته و روزگارش تیره‌وتار شده است. امیدهایی که مسئولان بورسی و اقتصادی دادند نیز به دلیل ...

چند ماهی می‌شود که حال و روز تالار شیشه‌ای رو به وخامت گذاشته و روزگارش تیره‌وتار شده است. امیدهایی که مسئولان بورسی و اقتصادی دادند نیز به دلیل نداشتن پشتوانه عملی عقیم مانده است. در این بازار چه انتظاری باید داشت. وقتی سهام سود نمی‌دهد و اگر هم بدهد اندک است، چاره کار خروج و سرمایه‌گذاری در سایر بازارها چون شبکه بانکی است. شبکه بانکی نیز فرصت را با چراغ سبز بانک مرکزی غنیمت شمرد و سودها پرواز کردند؛ پروازی که به گفته بانکی‌ها هنوز با سقف آسمان نرخ تورم یعنی 34 درصد فاصله 10 درصدی دارد.

به گزارش «جوان»، این وضعیت شاید از دید بانک مرکزی به جهت کاهش نقدینگی و مثبت شدن حساب برخی بانک‌ها خوب باشد، اما از دید تولید‌کنندگان سمی است که پادزهرش دست ‌بانکی‌هاست. نرخ سود سپرده به رقم 23 درصد رسیده و این یعنی قیمت تمام شده پول حدود 27 درصد می‌شود. بنابراین تسهیلات با سود 30 تا 32 درصد محلی از اعراب نخواهد داشت.

اکنون به گفته بانکی‌ها اکثر منابع ورودی بانک‌ها، سوددار شده و حتی حساب‌های جاری و قرض‌الحسنه نیز شامل این موضوع شده‌اند. برای همین است که بانک‌ها با سود بالا سپرده می‌گیرند و با سود بالاتر وام می‌دهند.

اما این وضعیت باعث شده تا سرمایه‌گذاری در بورس با ریسک بالا برای سرمایه‌های خرد و متوسط جای خود را به سپرده‌گذاری روزشمار در بانک‌ها بدهد.

اما تنها دلیل روزهای سیاه بورس بانک‌ها هستند؟پاسخ منفی است. پارامترهایی چون فاز دوم هدفمندی، مذاکرات سیاسی، عرضه‌های گنگ و نرخ سوخت نیز در کنار سود بانکی مؤثر هستند. اما گویا تمام معادله‌های وزیر اقتصاد به نرخ سود بانکی ختم شده و امیدی به طرح‌های سازمان بورس نیست!

جزئیات جلسه وزیر اقتصاد با مدیران بانکی و بیمه‌ای

برای همین روز گذشته مدیرعامل بانک ملی با اشاره به جلسه مدیران عامل چند بانک با وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تصمیم بر این شد که در راستای حمایت از بازار سرمایه، صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه تقویت و مبلغ قابل‌توجهی به بورس تزریق شود.

عبدالناصر همتی اظهار داشت: در این جلسه تصمیم بر این شد که از طریق تقویت «صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه» از بورس حمایت شود.

وی در پاسخ به این سؤال که چه میزان اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده است، ‌گفت: رقم قابل توجهی تزریق خواهد شد و با توجه به اینکه بازار، ‌سهام ارزنده‌ای دارد با خرید آنها توسط صندوق، نگرانی‌های به وجود آمده برای سهامداران برطرف می‌شود.

مدیرعامل بانک ملی با بیان اینکه با افزایش منابع این صندوق، سهام‌ خریداری خواهد شد، افزود: بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سپه و همچنین بیمه مرکزی و بیمه ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار از نهادهای عضو این صندوق هستند.

وی با بیان اینکه دیگر بانک‌ها در این صندوق عضو نیستند، از تأکید طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی بر تقویت و حمایت از بازار سرمایه خبر داد و تصریح کرد: حمایت از بازار سرمایه هدف اصلی صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه است.

نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز دیروز از کاهش نرخ سود بانکی خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های شورای پول و اعتبار، نرخ سود در سیستم بانکی در بخش سپرده‌ها و تسهیلات کاهش خواهد یافت.

علی طیب‌نیا که درباره دستاوردهای سفر اخیر خود به واشنگتن سخن می‌گفت، اظهار داشت: تغییرات معناداری از سفر قبلی که در برنامه بانک جهانی شرکت کردیم تا سفر اخیر نسبت به ایران، اقتصاد و روند تحول اقتصاد کشورمان شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه صندوق بین‌المللی پول نرخ تورم امسال را 15 تا 20 درصد پیش بینی کرده است، گفت: این در حالی است که ما روی نرخ 25‌درصدی هدف‌گذاری کردیم.

وی افزود: تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای جمهوری اسلامی نیز در دستور کار بانک جهانی قرار گرفته است و در آینده نزدیک هیئتی برای پیگیری روند این محورها به ایران سفر خواهد کرد. طیب‌نیا درباره وصول دارایی‌های بلوکه شده ایران گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده از بانک مرکزی مشکلی در‌باره وصول این دارایی‌ها نبوده است و بر اساس زمان‌بندی و توافق‌های انجام شده در نشست 1+5 موارد در حال انجام است.

طیب‌نیا درباره محورهای مورد گفت‌وگوی جمهوری اسلامی ایران و چین در سفر آینده خود افزود: در این سفر در حوزه سرمایه گذاری و تأمین مالی طرح‌ها مذاکره خواهیم کرد.

وی گفت: بنا داریم از سرمایه و منابع مالی چین برای اجرای طرح‌ها در کشور استفاده کنیم و چینی‌ها نیز برای سرمایه‌گذاری در صنایع وابسته به نفت و پتروشیمی اعلام آمادگی کرده‌اند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره آینده بازار پول و نظام بانکی کشور گفت: با توجه به روند کاهشی نرخ تورم قاعدتاً نرخ سود بانکی روند نزولی خواهد داشت.

طیب نیا با اشاره به اینکه روند افزایش نرخ تورم در کشور در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است، افزود: در شرایطی که نرخ تورم بالاست، نرخ سود اسمی هم افزایش می‌یابد، اما با توجه به روندی که در ماه‌های اخیر آغاز شده و تورم به سرعت کاهش پیدا کرده است، قطعاً نرخ رشد سودها در آینده ادامه پیدا نخواهد کرد.

وی از کاهش نرخ سود بانکی خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های شورای پول و اعتبار، نرخ سود در سیستم بانکی در بخش سپرده‌ها و تسهیلات کاهش خواهد یافت.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: روند نرخ سود در آینده با آنچه که در گذشته اتفاق افتاد، متفاوت خواهد بود و جاذبه سرمایه‌گذاری در بازار بورس نیز در مقایسه با دیگر بازارها افزایش خواهد یافت.

دُرنیوز
جام نیوز -   -  اقتصادی - 
14 دقیقه و 54 ثانیه پیش
معاون وزیر نفت با اشاره به آمادگی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای عرضه بنزین با قیمت‌های جدید با تاکید بر ...

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، عباس کاظمی درباره احتمال افزایش قیمت بنزین و گازوئیل از ساعت 24 امشب یکشنبه 31 فروردین ماه، گفت: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران برای عرضه بنزین با قیمت های جدید آماده است و در صورت ابلاغ و یا صدور مصوبه دولت، امکان عرضه بنزین و گازوئیل با قیمت های جدید وجود دارد.

 

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه تاکنون مصوبه ای برای افزایش قیمت بنزین و گازوئیل به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ابلاغ نشده است، تصریح کرد: ستاد هدفمندی یارانه ها و دولت مسئول اصلی تعیین قیمت های جدید برای بنزین و گازوئیل و شرکت پالایش و پخش مجری اجرای مصوبات دولت هستند.

 

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران همچنین در خصوص سرنوشت بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارت های سوخت خودروهای شخصی، توضیح داد: در صورت هر گونه تغییر بنزین، اما ذخیره بنزین 400 تومانی کارت سوخت خودروهای شخصی نمی سوزد.

 

با نهایی شدن قیمت جدید بنزین و گازوئیل، عرضه دو نرخی این فرآورده‌ای نفتی با حفظ نظام سهمیه‌بندی ادامه می‌یابد و در این بین یک مقام مسئول در وزارت نفت، اعلام کرد: اگر امشب قیمت‌های جدید اعلام رسمی نشد، از فردا مردم می‌توانند بنزین را کماکان با بنزین آزاد 700 تومان و بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارت‌ها خریداری کنند.

 

مهر: آمارهای رسمی منتشر شده توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران حاکی از آن است که با فروکش کردن مسافرت‌های نوروزی بیش از دو میلیارد و 700 میلیون لیتر بنزین با قیمت 400 تومان در کارت‌های سوخت ذخیره سازی شده است./110

منبع خبری

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی