5:24:12
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار فرهنگی هنری را در ایمیل خود داشته باشید.
کتاب ایران -   -  فرهنگی هنری -  308 روز و 13 ساعت پیش
مجموعه شعر «مترو جای خوبی برای رقص و خواب نبود» سروده کیوان نریمانی، شاعر ساکن شهرستان شیراز از سوی نشر نیلوفر منتشر شد.

سروده‌های کیوان نریمانی راهی بازار کتاب شدبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گزینه اشعار کیوان نریمانی که طی سال‌های 84 تا 87 سروده شد‌ند در مجموعه شعری با عنوان «مترو جای خوبی برای رقص و خواب نبود» منتشر شد.

نریمانی درباره ویژگی اشعارش گفت: من خودم را متعلق به آفرینش و همه دنیا می‌دانم و به ‌همین دلیل از آفرینش و همه دنیا تاثیر می‌گیرم و به این طریق اشعارم را می‌سرایم.
 
در بخشی از این مجموعه شعر می‌خوانیم: «حالا که پاریس می‌سوزد/ بگذار بیگ‌بن پیر کمی بیشتر بخوابد/ از برج سرهای دیدنی بسیاری شمرده است/ پس از سونامی/ رساندمش دلتای خیزران/ نزدیک گدازه‌های جاده/ و نگذاشتم اصلا بداند/ نیای نهنگ‌های گرگ و قاصدک بوده است/ و مادر با جادوگران سنگی ایستر/ صدف‌ها را باز می‌کنی/ شاید که فرزند دیگرش.»
 
این مجموعه شامل 59 قطعه شعر است که در قالب شعر سپید سروده شده‌اند. 

مجموعه شعر «مترو جای خوبی برای رقص و خواب نبود» در 115 صفحه با شمارگان یک‌هزار و 100 جلد از سوی نشر نیلوفر با قیمت 6 هزار و 500 تومان راهی بازار کتاب شده است.


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
مستند شوک با رویکرد توجه به آسیب‌های اجتماعی که در قسمت‌های متعدد و به صورت صریح و گویا به بررسی آسیب‌ شناسی معضلات جامعه پرداخته است.

به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران، در هیاهوی زندگی پر دردسر امروزی و اشتغالات فکری و گذر از شلوغی روزمرگی‌ها برای رفع احتیاجات زندگی،‌ غفلت از امورات مهم به چشم می‌خورد. غفلتی که گاهی آنقدر پر رنگ می‌شود که به یک ضد هنجار در جامعه تبدیل می‌شود که علاوه بر آسیب فردی، دامنه وسیع تری می‌یابد و افراد زیادی را درگیر می‌کند.

این آسیب ‌ها اگر به موقع ریشه یابی نشوند و راهکارهای مناسب برای درمان آن‌ها صورت نگیرد،‌ همچون دمل چرکی سر باز می‌کند و آن موقع مجالی برای جبران زیان‌های به بار آمده باقی نمی‌ماند.

با توجه به تاثیرات مستقیم و مهم که تولیدات صدا و سیما به مخاطب دارد، تولید و ساخت برنامه‌هایی جهت آشنایی عموم مردم با خطرات و آسیب های اجتماعی پیش رو و شناسایی بحران‌های جامعه نقش قابل توجهی در آگاهی خانواده‌ها و تصمیم گیری درست و به موقع آن‌ها در مواجه با مسائل خواهد داشت.

 به عنوان نمونه موفق و قابل ذکر، مستند اجتماعی شوک از تولیدات سیما که از قالب تصویر شبکه سوم به تهیه کنندگی فرشاد شکیبی تولید و پخش شده است را می‌توان نام برد.

این مستند با رویکرد توجه به آسیب‌های اجتماعی و درقسمت‌های متعدد و به صورت صریح و گویا به بررسی و آسیب شناسی معضلات جامعه پرداخته است.

موضوعاتی مانند مد و لباس، ازدواج، تب و سودای خوانندگی و بازیگری، اکس پارتی مواد مخدر، گلد گوئیست،‌رمالی،‌تصادفات، تخلفات رانندگی، جرائم خشن، سرقت مسلحانه، زور گیری، سربازی، فست فود، جرائم اینترنتی، فوتبال و از این قبیل.

این مستند اجتماعی موفق برنامه‌ای بی سابقه در نوع خود از جسارت بیان و نمایش سوژه‌های مطرح روز و واکاری و بررسی کارشناسانه آن‌ها بود. برنامه‌ای که نگاه کنجکاو مخاطب را به زاویه‌ای پنهان از جامعه سوق می‌داد.

شوک با موسیقی پر هیجان و آغاز کننده خود، از همان ابتدا یک مستند پر چالش و پر از افراز و فرود را به رخ بیننده می‌کشید، به گونه‌ای که مخاطب پی می‌برد که باید در انتظار آشنایی با خطری باشد که در کمین او است و با دیدی جست و جو گر تا انتهای برنامه با آن همگام می‌شد. گرچه این برنامه سوژه‌ها و مضامین مورد بررسی‌اش،‌ تلخی را به کام بیننده می‌نشاند، اما این تلخی ضرورتی از توجه بیشتر را به او یاد آور می‌شد. ضرورتی که چشمان مخاطب را به حقایق پیش رو در مسائل اجتماعی و گاها بی اهمیت در نظر او، باز می‌کرد و او نسبت به گذشته‌، به حریم‌های ممنوعه در زندگی بیشتر توجه می‌کرد و توقف‌گاه هایی را پیدا می‌کرد که پیش از این با سرعت از آن‌ها عبور می‌‌کرده است.

سری جدید این مستند اجتماعی مراحل تولید خود را پشت سر می‌گذارد و به زودی از شبکه سوم سیما به پخش خواهد رسید.


انتهای پیام/ اس
دُرنیوز
نویسندگان امروزی دنبال روی سبک‌های قدیم هستند.

نصرالله آژند، نویسنده، در گفتگو با خبرنگار ادبیات باشگاه خبرنگاران گفت: جامعه‌ی ما پایبند به خرافات و مهمومات است. از طرفی میل به نشان دادن حقیقت نیز وجود دارد و همه‌ی این امور موجب روی آوردن به رئالیسم جادویی شد.
 
وی افزود: نویسندگان ایرانی سعی کردند فرهنگ، زبان و شیوه زندگی ایرانی را وارد این سبک کنند و به این منظور شیوه‌های غربی را با فرهنگ خودمان ممزوج کردند.
 
آژند اظهار داشت: ورود این سبک به ایران ما را از فرهنگ و نوشته‌های گذشته‌مان دور کرد. نویسندگان امروزی نیز فقط دنباله روی سبک‌های قدیمی‌اند و چیز جدیدی به ادبیات اضافه نکردند. البته باید توجه داشت در دهه‌های اخیر نویسنده برجسته‌ای نداشتیم و نویسندگان شاخص ما در دهه‌های 30 الی 40 شمسی زندگی می‌کردند.

 
انتهای پیام/ اس
دُرنیوز
شهرستان شهریار با قرار گرفتن در غرب استان تهران دارای آب و هوا و اقلیم مناسب و با آثار تاریخی فراوانی است که می تواند مقصد گردشگران تهرانی باشد.

به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران؛ شهریار یکی از شهرستان‌های استان تهران است که با وسعتی در حدود 310 کیلومتر مربع در غرب تهران قرار گرفته است. این شهرستان با دارا بودن ویژگی‌هایی چون آب و هوای مناسب،‌دارا بودن باغات سرسبز، قرار گرفتن در مسیر‌های ارتباطی مناسب و نزدیکی به شهر تهران، از قابلیت‌های فراوانی برای جذب گردشگران برخوردار است. آثار فراوان فرهنگی و تاریخی متعدد، وجود مناطق بکر با گونه‌های کمیاب گیاهی و جانوری از دیگر پتانسیل‌های گردشگری این شهرستان می‌باشد.
 
یکی از مناطق شاخص گردشگری شهریار، کوه تخت رستم است. که با ارتفاع 1318 متر،‌ مرتفع ترین نقطه شهرستان شهریار است. این کوه مخروطی شکل بارزترین ویژگی طبیعی و باستانی در غرب شهرستان شهریار است و به دلیل وجود آثار باستانی که در دامنه آن واقع شده، به کوه تخت رستم معروف شده است. بقایای یک آتشکده ساسانی در دامنه‌ی کوه دیده می‌شود. این کوه از نظر زمین شناسی از سنگ‌های آتش فشانی که دارای رگه‌های کوارتز، سنگ یشم سرخ و عقیق تشکیل شده است.‌آثار باستانی تخت رستم عبارت است که از یک سکوی سنگی بزرگ، بقایای یک چهار طاقی کوچک بر دامنه شرقی و آثار یک سکوی سنگی کوچک در نوک قله‌ی کوه قرار گرفته است. این بنا متعلق به دوره ساسانی بود و هدف از ساخت آن برگزاری مراسم آئینی دین زرتشتی بوده است. به جز این آثار تاریخی در دامنه‌های اطراف کوه تخت رستم، در فصل بهار پوشیده از شقایق‌های وحشی می‌شود که جلوه‌‌ی زیبایی به این کوه و دشت‌‌های اطراف آن می‌أهد و هر ساله گردشگران فراوانی به دور این کوه و آثار تاریخی آن جمع می‌کند.
 
انتهای پیام/ اس
مسابقه بزرگ طراحی
منبع خبری
مسابقه بزرگ طراحی

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی