1:24:37
چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اجتماعی را در ایمیل خود داشته باشید.
برترینها -  اجتماعی -  جامعه -  216 روز و 20 ساعت پیش
با کمک پارچه های همرنگ می توانید جا دستمال کاغذی را با وسایل، اتاق نشیمن، اتاق خواب یا ماشین جفت کنید.

مجله اینترنتی برترین ها

برترین ها:

جا دستمال کاغذی

با کمک پارچه های همرنگ می توانید جا دستمال کاغذی را با وسایل، اتاق نشیمن، اتاق خواب یا ماشین جفت کنید.

وسایل موردنیاز

•    تکه پارچه های رنگی
•    پاکت دستمال کاغذی 7.5×12.5 سانتی مترطرز دوخت

1. از تکه پارچه های دلخواه سه مستطیل 7.5-1.2×12.5×1.2 سانتی متر برش دهید

2. در حالی که طرح پارچه رو است، یک لبه مستطیل را 3-2.5 سانتی متر تا کنید. فشار دهید. همین کار را با مستطیل بعدی تکرار کنید.

3. در حالی که طرح پارچه زیر است، لبه های تا شده مستطیل ها را روی هم قرار دهید. سپس روی پارچه ها را روی هم قرار دهید و بقیه اضلاع مستطیل را بدوزید. حدود دو سانتی متر جای درز بگذارید. پارچه را برگردانید. جعبه دستمال را از قسمت باز وارد کیسه پارچه ای کنید.


طرز دوخت دستگیره

تهیه دستگیره آشپزخانه به نظر کار سختی نیست. اما این مدل کمی کار دارد که ما همه آن را به دقت توضیح داده ایم.وسایل لازم

•    23×28 سانتی متر پارچه خال‌دار سبز (یا طرح و رنگ دلخواه)
•    23×28 سانتی متر پارچه با طرح و رنگ دلخواه
•    یک تکه پارچه کوچک قهوه ای (برای آویز)
•    پارچه مربعی به اضلاع 20 سانتی متر (برای پشت دستگیره)
•    پنبه فشرده یا ابر به شکل مربع به اضلاع 19 سانتی متر
•    لایه نمدی مربعی به اضلاع 20 سانتی متر
•    مداد پاک کن دار
•    اسپری چسب لایه های پارچه نکته یک: اندازه نهایی دستگیره مربع 19 سانتی متری است.

 نکته دو: برای همه اندازه های ذکر شده باید حدود دو سانتی متر بیشتر برش دهید تا جا برای دوخت داشته باشید.برش پارچه برای یک دستگیره

 تکه ها رابه ترتیب زیر برش دهید:

از پارچه سبز خال‌دار:

•    دو عدد 2.5-1.2×20 سانتی متر نوار کناری
•    دو عدد 2.5-1.2×15 سانتی متر نوار کناری

از پارچه طرح دار: یک عدد مربع 15 سانتی متری

از پارچه قهوه ای: یک عدد نوار 6×13 سانتی مترسرهم کردن تکه ها

1. نوارهای سبز خال‌دار را به پشت پارچه طرح دار وسط بدوزید. به این ترتیب یک مربع 20 سانتی متری به دست می آید. (شکل یک)

2. نوار پارچه ای قهوه ای را از طول تا کنید و تو بگذارید. همه اطراف نوار را چرخ کنید سپس آن را طوری تا کنید که لبه هابه هم برسند و حالت قلاب ایجاد شود. (شکل دو)

3. از انتهای باز قلاب، آن را با سوزن ته گرد به یک گوشه پارچه خالدار وصل کنید. (شکل سه)4. لایه ابر را روی مربع پشتی دستگیره بگذارید، چسب بزنید. لایه نمدی را روی آن بگذارید و چسب بزنید. سپس مربع جلوی دستگیره که درست کرده اید را روی آن بگذارید. همه لایه ها را با هم چرخ کنید. فقط از یک سمت به اندازه 12 سانتی متر باز بگذارید تا پارچه ها را برگردانید. (شکل چهار)

5. با کمک پاک‌کن انتهای مداد، لبه های مربع رابه خوبی بیرون بکشید و قسمت باز را بدوزید تا پروژه کامل شود.


گل کفش

کفش های ساده خود را می توانید به یک کفش زیبا و گلدار تبدیل کنید. برای این منظور به وسایل زیر نیاز دارید:

•    پارچه با طرح و رنگ دلخواه
•    نوار پارچه ای 100 نخی
•    دو دکمه گرد با قطر 2 سانتی مترطرز تهیه گل

1. از یکی از پارچه های گل دار، نواری به اندازه 0.6-2.5×40.5 سانتی متر برش دهید. از پارچه دیگر هم نواری به اندازه 2.5×40.5 سانتی متر ببرید. از پارچه راه‌راه نیز یک دایره 2.5-1.2 سانتی متر برش دهید.

2. یک طرف نوار 0.6-2.5×40.5 سانتی متر را کوک بزنید. انتهای نخ را بکشید تا یک دایره به دست بیاید. آن را تا حد امکان محکم کنید و بدوزید. همین کار را با آن یکی نوار انجام دهید.

3. چند قطره چسب را درست در وسط دایره بزرگ تر بریزید و دایره کوچک تر را روی آن قرار و فشار بدهید. دکمه ها را با پارچه راه‌راه بپوشانید. با کمک چسب، دکمه را در وسط دایره کوچک تر قرار و فشار بدهید.

4. گل به دست آمده را با چسب به کفش بچسبانید.

5. همین مراحل را برای لنگه دیگر کفش تکرار کنید.


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
خبرگزاری ایمنا: مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان اظهار داشت: هفته نکوداشت اصفهان جشن بین المللی است که صدا و سیمای مرکز اصفهان به صورت کامل ...

هفته نکوداشت اصفهان جشن بین المللی است/ پخش ویژه برنامه هشت بهشت از میدان امام(ره)

به گزارش ایمنا، علی کلباسی در دیدار با اعضای ستاد هفته نکوداشت اصفهان گفت: همزمان با هفته نکوداشت اصفهان سفرای خارجی در ایران به اصفهان می آیند تا در ویژه برنامه های تدارک دیده شده، شرکت نمایند.
وی با اشاره به اینکه صدا و سیما برنامه سفر سفیران خارجی به اصفهان را به صورت کامل پوشش خواهد داد، افزود: رونمایی از ۱۷ هزار نسخه های خطی کشورهای لبنان، سوریه و عراق نیز به عنوان یک اقدام بزرگ فرهنگی در این هفته انجام می شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان تصریح کرد: با شبکه های ملی و فراملی از جمله الکوثر و جام جم هماهنگ شده است تا ویژه برنامه های هفته اصفهان را پخش نمایند.
کلباسی اظهار داشت: سروده علیرضا افتخاری با عنوان "اصفهان" آماده شده و اکنون در حال تصویربرداری است که در هفته اصفهان رونمایی می شود.
وی با اشاره به پخش ویژه برنامه هشت بهشت در هفته نکوداشت اصفهان ادامه داد: قرار است از شنبه برنامه هشت بهشت به مناسبت هفته اصفهان به صورت زنده از میدان امام(ره) پخش شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان اضافه کرد: برنامه ملی صبح به خیر ایران نیز پنج شنبه به میدان امام(ره) می آید./۷

دُرنیوز
ایمنا -   -  اجتماعی - 
9 دقیقه و 30 ثانیه پیش
خبرگزاری ایمنا: امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه کاربرد تکنولوژی های روز نیز بنا به اینکه در اختیار چه کسی قرار دارد، به آسیب و تهدید و ...

فضای مجازی؛ بهترین بستر برای پیشبرد اهداف اسلام و اهل بیت (ع)

به گزارش ایمنا، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در نشست شورای مرکزی ائمه جماعات اصفهان، فضای مجازی را بهترین بستر برای پیشبرد اهداف اسلام و اهل بیت (ع) دانست و ابراز داشت: پیشرفت تکنولوژی در فضای مجازی آسیب نیست، بلکه فرهنگ استفاده از آن می تواند آسیب زا باشد.
وی با اشاره به اینکه مخلوقات خدا چون دست و چشم و گوش، هم می تواند نعمت باشد و هم نغمت، افزود: کاربرد تکنولوژی های روز نیز بنا به اینکه در اختیار چه کسی قرار دارد، به آسیب و تهدید و یا فرصت تبدیل می شود. 
بهره بردن صحیح از زمان؛ اولین گام در بهبود مدیریت اقتصادی 
امام جمعه اصفهان بهره بردن صحیح از وقت و زمان را اولین گام در بهبود مدیریت اقتصادی دانست و گفت: همانطور که در فرمایشات رهبر معظم انقلاب دیده می شود، تحول اقتصادی علاوه بر مدیریت مسوولان، عزم ملی و همت مردم را طلب می کند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان داشت: بالا رفتن ساعت مفید کار، توسط کارمندان و کارگران، استفاده از زمان توسط دانش آموزان و دانشجویان، توجه به جلوگیری از اسراف و تبذیر توسط مادران، گام های مؤثری است که درجهت شکوفایی اقتصادی کشور تأثیرگذار است. 
جلوگیری از اسراف در دستگاه های دولتی و عمومی
عضو مجلس خبرگان رهبری بر جلوگیری از اسراف در دستگاه های دولتی و عمومی تأکید کرد و گفت: ساخت آمفی تئاتر های متعدد توسط ادارات مختلف، مصداق بارز اسراف و هدر دادن بیت المال است، چرا که بیشتر روزهای سال بدون استفاده بوده و هزینه های نگهداری آن ها بسیار زیاد است.
وی یادآور شد: استانداری می تواند یک آمفی تئاتر بزرگ و دو آمفی تئاتر کوچک بسازد و همه دستگاه ها برای برنامه های خود از آن ها استفاده کنند.
طباطبایی نژاد درست خرج کردن را در محقق شدن اقتصاد مقاومتی مهم تر از کسب درآمد دانست و تصریح کرد: سرمایه ممکن است از راه های مختلفی به دست آید، لذا آنچه از همه مهم تر است نحوه خرج کردن و تدبیر در امور است. 
مدیریت جهادی بر عهده روحانیون است
در ابتدای این نشست، آیت الله مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به سخنی از امیرالمؤمنین(ع) در تعریف فرهنگ ابراز داشت: ارزش هر انسان به طرز تفکر اوست که چه چیز را خوب می داند و چه چیز را بد می داند و فرهنگ چیزی جز این نیست.
مهدوی با بیان این مطلب که مدیریت جهادی بر عهده روحانیون است، افزود: باید فعالیت های فرهنگی به گونه ای باشد که مردم بتوانند ارزش های دینی را خوب و فرهنگ غربی را بد بدانند.

منبع خبری

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی