10:33:46
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اجتماعی را در ایمیل خود داشته باشید.
با کمک پارچه های همرنگ می توانید جا دستمال کاغذی را با وسایل، اتاق نشیمن، اتاق خواب یا ماشین جفت کنید.

مجله اینترنتی برترین ها

برترین ها:

جا دستمال کاغذی

با کمک پارچه های همرنگ می توانید جا دستمال کاغذی را با وسایل، اتاق نشیمن، اتاق خواب یا ماشین جفت کنید.

وسایل موردنیاز

•    تکه پارچه های رنگی
•    پاکت دستمال کاغذی 7.5×12.5 سانتی مترطرز دوخت

1. از تکه پارچه های دلخواه سه مستطیل 7.5-1.2×12.5×1.2 سانتی متر برش دهید

2. در حالی که طرح پارچه رو است، یک لبه مستطیل را 3-2.5 سانتی متر تا کنید. فشار دهید. همین کار را با مستطیل بعدی تکرار کنید.

3. در حالی که طرح پارچه زیر است، لبه های تا شده مستطیل ها را روی هم قرار دهید. سپس روی پارچه ها را روی هم قرار دهید و بقیه اضلاع مستطیل را بدوزید. حدود دو سانتی متر جای درز بگذارید. پارچه را برگردانید. جعبه دستمال را از قسمت باز وارد کیسه پارچه ای کنید.


طرز دوخت دستگیره

تهیه دستگیره آشپزخانه به نظر کار سختی نیست. اما این مدل کمی کار دارد که ما همه آن را به دقت توضیح داده ایم.وسایل لازم

•    23×28 سانتی متر پارچه خال‌دار سبز (یا طرح و رنگ دلخواه)
•    23×28 سانتی متر پارچه با طرح و رنگ دلخواه
•    یک تکه پارچه کوچک قهوه ای (برای آویز)
•    پارچه مربعی به اضلاع 20 سانتی متر (برای پشت دستگیره)
•    پنبه فشرده یا ابر به شکل مربع به اضلاع 19 سانتی متر
•    لایه نمدی مربعی به اضلاع 20 سانتی متر
•    مداد پاک کن دار
•    اسپری چسب لایه های پارچه نکته یک: اندازه نهایی دستگیره مربع 19 سانتی متری است.

 نکته دو: برای همه اندازه های ذکر شده باید حدود دو سانتی متر بیشتر برش دهید تا جا برای دوخت داشته باشید.برش پارچه برای یک دستگیره

 تکه ها رابه ترتیب زیر برش دهید:

از پارچه سبز خال‌دار:

•    دو عدد 2.5-1.2×20 سانتی متر نوار کناری
•    دو عدد 2.5-1.2×15 سانتی متر نوار کناری

از پارچه طرح دار: یک عدد مربع 15 سانتی متری

از پارچه قهوه ای: یک عدد نوار 6×13 سانتی مترسرهم کردن تکه ها

1. نوارهای سبز خال‌دار را به پشت پارچه طرح دار وسط بدوزید. به این ترتیب یک مربع 20 سانتی متری به دست می آید. (شکل یک)

2. نوار پارچه ای قهوه ای را از طول تا کنید و تو بگذارید. همه اطراف نوار را چرخ کنید سپس آن را طوری تا کنید که لبه هابه هم برسند و حالت قلاب ایجاد شود. (شکل دو)

3. از انتهای باز قلاب، آن را با سوزن ته گرد به یک گوشه پارچه خالدار وصل کنید. (شکل سه)4. لایه ابر را روی مربع پشتی دستگیره بگذارید، چسب بزنید. لایه نمدی را روی آن بگذارید و چسب بزنید. سپس مربع جلوی دستگیره که درست کرده اید را روی آن بگذارید. همه لایه ها را با هم چرخ کنید. فقط از یک سمت به اندازه 12 سانتی متر باز بگذارید تا پارچه ها را برگردانید. (شکل چهار)

5. با کمک پاک‌کن انتهای مداد، لبه های مربع رابه خوبی بیرون بکشید و قسمت باز را بدوزید تا پروژه کامل شود.


گل کفش

کفش های ساده خود را می توانید به یک کفش زیبا و گلدار تبدیل کنید. برای این منظور به وسایل زیر نیاز دارید:

•    پارچه با طرح و رنگ دلخواه
•    نوار پارچه ای 100 نخی
•    دو دکمه گرد با قطر 2 سانتی مترطرز تهیه گل

1. از یکی از پارچه های گل دار، نواری به اندازه 0.6-2.5×40.5 سانتی متر برش دهید. از پارچه دیگر هم نواری به اندازه 2.5×40.5 سانتی متر ببرید. از پارچه راه‌راه نیز یک دایره 2.5-1.2 سانتی متر برش دهید.

2. یک طرف نوار 0.6-2.5×40.5 سانتی متر را کوک بزنید. انتهای نخ را بکشید تا یک دایره به دست بیاید. آن را تا حد امکان محکم کنید و بدوزید. همین کار را با آن یکی نوار انجام دهید.

3. چند قطره چسب را درست در وسط دایره بزرگ تر بریزید و دایره کوچک تر را روی آن قرار و فشار بدهید. دکمه ها را با پارچه راه‌راه بپوشانید. با کمک چسب، دکمه را در وسط دایره کوچک تر قرار و فشار بدهید.

4. گل به دست آمده را با چسب به کفش بچسبانید.

5. همین مراحل را برای لنگه دیگر کفش تکرار کنید.


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
برخی شرکت‌های تبلیغ‌کننده دستگاه‌های تصفیه آب با فریب اذهان عمومی و آلوده جلوه دادن آب آشامیدنی، اقدام به ساخت فیلم‌های تبلیغاتی به منظور فروش ...

برخی شرکت‌های تبلیغ‌کننده دستگاه‌های تصفیه آب با فریب اذهان عمومی و آلوده جلوه دادن آب آشامیدنی، اقدام به ساخت فیلم‌های تبلیغاتی به منظور فروش دستگاه‌های خود می‌کنند.
کاظم ندافی رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان این مطلب افزود: در این فیلم‌ها آب آشامیدنی شبکه لوله‌کشی را با الکترودهای تجاری (آهن –آلومینیوم) الکترولیز می‌کنند. وی گفت: آب دارای املاح با الکترودهای تجاری (آهن و آلومینیوم) باعث تولید رنگ و لجن بر اثر آزادسازی یون‌های آلومینیوم و آهن شده و منجر به تولید آبی کدر و سیاه می‌شود که به تصور اشتباه، ناخالصی‌های آب است در حالی که رسوبات تشکیل شده ناشی از واکنش یون‌های آزاد شده از الکترودها با آب مورد آزمایش است. ندافی خاطرنشان کرد: تمام آب‌ها اعم از آب‌های سطحی و زیرزمینی حاوی یون‌هایی هستند که وجود آنها در صورتی که در محدوده مجاز باشند، برای سلامت مفید است.
دُرنیوز
پرهیز از اختلاط محرم و نامحرم یکی از دو شرطی است که رهبر معظم انقلاب برای اشتغال و حضور اجتماعی بانوان مطرح فرموده‌اند.

پرهیز از اختلاط محرم و نامحرم یکی از دو شرطی است که رهبر معظم انقلاب برای اشتغال و حضور اجتماعی بانوان مطرح فرموده‌اند. بر این اساس جداسازی و عدم‌اختلاط فضاهای کاری زنان و مردان یکی از جدی‌ترین مصادیق سالم‌سازی محیط‌های کاری است، اگرچه در برابر این سالم‌سازی واکنش‌های مغرضانه‌ای شکل گرفته است.
سالم‌سازی محیط‌های کاری برای زنان یکی از مهم‌ترین اصولی است که در راستای تحکیم بنیان خانواده بوده و می‌تواند به سالم‌تر شدن فضای جامعه و جاری شدن ارزش‌ها در آن کمک کند. حالا شهرداری تهران به منظور این سالم‌سازی قدم پیش گذاشته و محیط‌های کاری خانم‌ها و آقایان را از هم جداسازی کرده است. این اقدام اما با هجمه گسترده‌ای مواجه شده؛ ‌هجمه‌ای که با انتخاب عبارت‌هایی نظیر «تفکیک جنسیتی» یا «دیوار کشیدن میان زنان و مردان» در تلاش است تا اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه حجاب و عفاف و همچنین حفظ کرامت زنان را با چالش مواجه کرده و وارونه نشان دهد.
   حمایت بهارستانی‌ها از طرح سالم‌سازی محیط کار
صرف‌نظر از برخی اظهارنظرهای مخالف و انتقادات تندی که به این عملکرد شهردار تهران صورت گرفت اما موج دیگری نیز در جامعه شکل گرفته است؛ ‌موجی حمایتی که از مطالبه‌ای عمومی برای حمایت از زنان در قالب چنین طرح‌هایی حکایت دارد. به طور نمونه بیش از 200 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌ای از محمدباقر قالیباف برای اجرای طرح «حفظ کرامت زن و افزایش امنیت روانی او در محیط کار» تشکر کردند.
   منطق اداری و اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی
به باور وزیر دادگستری نیز جدا بودن خانم‌ها و آقایان در محل کار، اقدامی همخوان با ارزش‌هاست. حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری با رد عبارت«تفکیک جنسیتی» افزود: اگر در مجموعه‌ای که خانم‌ها و خواهران ما هستند و امکاناتی داریم که خانم‌ها بتوانند در یک محیط و یک اتاق جدا باشند، آرامش بهتری نیز داشته باشند و راندمان را بالا ببرند، هم با ارزش‌ها و سنت‌های ما سازگار است و هم با منطق اقتصادی و اداری سازگاری دارد و ما از آن استقبال می‌کنیم اما اگر یک خانم و یک آقا با هم همکار باشند و راهی جز این نباشد، تفکیکی هم اعمال نخواهد شد و کسی هم دنبال اعمال تفکیک نخواهد بود ولی یک منطق اداری و اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی در این زمینه داریم که ما را به انتخاب بهترین روش هدایت می‌کند.
   حفظ کرامت زن مسلمان
رئیس بسیج جامعه زنان هم معتقد است، سالم‌سازی فضای کار در جهت حفظ کرامت زن مسلمان و گام مثبتی در جهت تحکیم بنیان خانواده است که باید در تمام دستگاه‌ها اجرایی شود. به باور مینو اصلانی سالم‌سازی فضای کار و جلوگیری از اختلاط زن و مرد موضوعی است که در قانون نیز به آن تأکید شده و اختلاط در هر مکانی از جمله مواردی است که بدون تردید تبعات زیادی را به دنبال دارد. وی با اشاره به تأثیر این کار در افزایش بهره‌وری افزود: سالم‌سازی فضای کار باعث می‌شود تا از یک سو زن به عنوان یک فعال اجتماعی در جامعه حضور داشته باشد و از سوی دیگر در محیط‌های امن بتواند به فعالیت اجتماعی خود بپردازد.
رئیس بسیج جامعه زنان تصریح کرد: متأسفانه گاهی اوقات شاهد تبلیغات سوئی از سوی معاندان علیه نظام اسلامی هستیم که هر اقدامی که انجام شود با هجمه آنها مواجه می‌شود و عده‌ای نیز ناآگاهانه آن را مطرح می‌کنند که اگر زیبایی‌ها و جلوه‌های پرورش استعداد در محیط‌های امن شغلی برای آنها تبیین شود به مدافعان جلوگیری از اختلاط می‌پیوندند.
   شیطنت رسانه‌ای
به گفته معصومه آباد عضو شورای اسلامی شهر تهران برخی افراد خاص به دنبال شیطنت رسانه‌ای هستند. وی افزود: مصوبه اخیر شهرداری تهران از سوی وزارت کشور به تمامی سازمان‌ها و ادارات ابلاغ شده که آقایان مدیر، مسئول دفتر خود را تا جایی که امکان دارد، خانم در نظر نگیرند. وی ادامه داد: نباید وظایف بانوان دوگانه باشد باید در محل کار محیط‌هایی برای آنها فراهم شود تا به وظایف خانگی خود هم برسند.
   سالم‌سازی فضای کار به نفع هر دو جنس
زهرا آیت‌اللهی عضو شورای فرهنگی- اجتماعی زنان نیز با اشاره به لزوم سالم‌سازی فضای کار برای زنان و مردان گفت: تفکیک محیط‌های کاری زنان و مردان در صورت مدیریت صحیح، باعث ارتقای بهره‌وری در محیط کار می‌شود چراکه در این صورت حواشی‌ای که ممکن است در محیط اختلاط بین زن و مرد ایجاد شود از بین می‌رود و تمرکز افراد بر کار معطوف خواهد شد. به باور وی سالم‌سازی فضای کار به نفع هر دو جنس است و به صورت طبیعی اگر ذهن افراد تحت تأثیر القائات خارجی قرار نگیرد، خانم‌ها از چنین فضاهایی استقبال می‌کنند و به عنوان یک خواسته از سوی زنان مطرح می‌شود.
   تفکیک به شرط تقسیم مساوی امکانات
این عضو شورای فرهنگی- اجتماعی زنان تصریح کرد: یکی از تبعات اختلاط در فضای کار سردی روابط بین زن و شوهر و در ادامه آن تزلزل و از هم پاشیدگی خانواده‌هاست.
وی با اشاره به القائات داخلی و شانتاژهای تبلیغاتی رسانه‌های بیگانه علیه سالم‌سازی فضای کاری زنان و مردان افزود: اگر زنان جامعه با واقعیت‌های این موضوع مواجه شوند، به طور حتم از جداسازی فضای کار استقبال می‌کنند. این عضو شورای فرهنگی- اجتماعی زنان در عین حال تأکید کرد: باید دقت شود که در نتیجه تفکیک فضای کار شرایط و امکانات برای هر دو یکسان باشد و شرایط به گونه‌ای نباشد که به دلیل یکسان نبودن امکانات باعث اعتراض زنان شود.
  سالم‌سازی محیط کار؛ مطالبه جدی زنان جامعه
فرشته روح‌افزا عضو شورای فرهنگی- اجتماعی زنان نیز با اشاره به بحث عفاف و حجاب در قرآن افزود: از دیگر موضوعاتی که همواره در اسلام مورد تأکید قرار گرفته است، جلوگیری از اختلاط و حدود محارم است. سالم‌سازی محیط کار اقدامی است که باید سال‌‌های سال در نظام جمهوری اسلامی ایران اجرا می‌شد و این موضوع از مطالبات جدی زنان جامعه ماست. روح‌افزا تصریح کرد: در مصوبات شورای فرهنگی- اجتماعی زنان نیز این موضوع از تمام دستگاه‌ها خواسته شده که اختلاط را در محیط کاری خود از بین ببرند چراکه اختلاط و در کنار هم بودن زن و مرد در محیط کار به مدت طولانی آرامش روانی زن را از بین می‌برد و آنها را محدود می‌کند.
به گفته وی مخالفانی که به بهانه دفاع از حقوق زنان این موضوع را زیر سؤال می‌برند باید پاسخ دهند در اختلاط بین زن و مرد چه حقی برای زن وجود دارد که اگر این حق از بین برود، او دچار کمبود شود؟
   سالم‌سازی مدارس و محیط‌های کاری در غرب
روح‌افزا افزود: این مسئله حتی در بسیاری از کشورهای غیراسلامی هم اتفاق افتاده است و آنها برای اینکه راندمان کار اقتصادی خود را بالا ببرند، این کار را انجام داده‌اند اما چرا ما حاضر نیستیم برای بالابردن راندمان تحکیم خانواده این کار را انجام دهیم؟ روح‌افزا با اشاره به تفکیک جنسیتی در مدارس کاتولیک و غیرانتفاعی غرب که بهترین مدارس آنها محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: در یک مقاله اروپایی در خصوص تأثیر نگاه عاطفی نامحرم بر روح و روان یک زن آمده است که این تأثیر تا 90 سالگی در ذهن فرد باقی می‌ماند. به باور وی اختلاط زن و مرد در محیط کار موجب تضییع حقوق زنان است که باید از صبح در فضای کار خود را به خاطر حضور مردان محدود کنند و مدام مراقب رفتار خود باشند و همین موضوع در راندمان کاری آنها نیز تأثیرگذار است و موجب می‌شود نتوانند از توانمندی‌های خود به خوبی استفاده کنند.
دُرنیوز
افکارنبوز -   -  اجتماعی - 
8 دقیقه و 15 ثانیه پیش
بانک مرکزی با بیان مخاطرات برداشت از منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت وام ازدواج اعلام کرد: از طریق هماهنگی های صورت گرفته با معاونت ...

به گزارش افکارنیوز، بانک مرکزی درباره مخاطرات برداشت ریالی از منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت وام ازدواج اعلام کرد: یکی از مشکلات ساختاری اقتصادهای تک‌محصولی وابسته به منابع طبیعی همچون نفت، چگونگی خنثی سازی اقتصاد ملی از تبعات جریان‌های پرنوسان درآمدهای ارزی است.

در غالب اقتصادهای نفتی، نوسانات درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت که به شکلی خارج از کنترل و از نوسانات اقتصاد جهانی و قیمت جهانی نفت خام ناشی می‌شوند، واجد آثار پولی زیان‌آور و شکل‌گیری عدم‌تعادل های پایدار در اقتصاد هستند.

نتیجه عینی عدم تعادل های یاد شده به اشکال مختلف از جمله تورم‌های مزمن، بالا و پرنوسان، افت قدرت رقابت‌پذیری تولیدات داخلی، بزرگ‌ شدن بیش از ‌اندازه و نامتناسب دولت و عدم تناسب تحولات قیمت‌های‌ نسبی کالاها و خدمات قابل مبادله و غیر قابل مبادله عینیت می‌یابند که در ادبیات نظری علم اقتصاد از آن به عنوان "بیماری هلندی" یاد می‌شود.

بر اساس تجارب موفق در اقتصادهای نفتی و برخی از اقتصادهای وابسته به منابع طبیعی،‌ صندوق‌های ملی یا حاکمیتی مهم‌ترین نهاد و ابزار مصون نگهداشتن اقتصاد از جریان درآمدهای پُرنوسان ارزی به شمار می‌آیند.

تشکیل حساب ذخیره ارزی و متعاقب آن صندوق توسعه ملی در ایران نیز با اهدافی نظیر کاهش تاثیرپذیری اقتصاد ملی از نوسانات قیمت نفت و تبدیل درآمد منبع پایان‌پذیر نفت به انواع دارایی‌های ذخیره‌ای و و ایجاد شرایط پس‌انداز بین‌نسلی صورت پذیرفت.

مطابق با ماده ۸۴ قانون برنامه پنجم توسعه، صندوق توسعه ملی با هدف تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت و گاز و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی به ثروت‌های ماندگار، مولد و سرمایه‌های زاینده اقتصادی و نیز حفظ سهم نسل‌های آینده از منابع نفت وگاز و فرآورده‌های نفتی تشکیل شده است.

البته سیاستگذار با هدف مصون‌سازی اقتصاد کشور از عوراض منفی "بیماری هلندی"، در قانون مکانیزم های مشخصی را برای برداشت از منابع تجمیعی صندوق توسعه ملی اندیشیده است. مطابق تبصره ۲ بند (ط) ماده ۸۴ قانون برنامه پنجم توسعه، اعطای تسهیلات از محل منابع این صندوق فقط به صورت ارزی امکانپذیر است و سرمایه‌گذاران بهره‌مند از منابع صندوق اجازه تبدیل ارز به ریال در بازار داخلی را ندارند.

تاکید سیاستگذار بر لزوم برداشت ارزی از منابع صندوق توسعه ملی با توجه به آثار و مخاطرات پولی ناشی از رویه جایگزین یعنی برداشت ریالی بوده است. برداشت ریالی از محل صندوق توسعه ملی تنها هنگامی فاقد آثار پولی است که بانک مرکزی بتواند ارزهای مذکور را در بازار بفروشد و یا ‌صرف تامین مالی واردات نماید و این امر نیز مستلزم آن است که ارز مربوطه کاملا نقد و قابل نقل ‌و انتقال باشد.

با توجه به تحریم‌های بین‌المللی و مشکلات موجود در خصوص نقل و انتقالات ارزی، ارز خریداری شده از صندوق توسعه ملی می تواند در ترازنامه بانک مرکزی رسوب نماید. نتیجه عینی چنین رویکردی افزایش رشد پایه پولی و نقدینگی خواهد بود که در نهایت می‌تواند به افزایش نرخ تورم منجر شود.

طرح ارائه شده از سوی نمایندگان محترم مجلس مبنی بر برداشت معادل ریالی ۵۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و اختصاص آن به صندوق مهر امام رضا (ع) برای اعطای وام ازدواج جوانان در همین راستا قابل طرح است.

با وجود نیات و اهداف مثبت طرح پیشنهادی نمایندگان محترم مجلس، نباید از اثرات پولی هزینه‌های تورمی آن غافل بود. در شرایط کنونی که به دنبال پیگیری انضباط پولی و مالی از سوی مجموعه سیاستگذاری کشور نرخ تورم روندی کاهنده به خود گرفته، اتخاذ چنین رویکردهایی می‌تواند به بازگشت مجدد فشارهای تورمی و خدشه به دستاوردهای اخیر در زمینه کنترل تورم منجر شود.

برداشت ریالی از منابع صندوق توسعه ملی، علاوه بر مغایرت با هدف کنترل نرخ تورم و فلسفه وجودی و کارکردهای مورد انتظار صندوق توسعه ملی به دلیل کاهش پایداری خارجی اقتصاد، با الزامات سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی نیز در تضاد و تباین قرار دارد.

تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی پیش از هر چیز مستلزم ایجاد شرایط باثبات اقتصادی و تحکیم انضباط پولی و مالی در کشور است که با اقداماتی نظیر آنچه که در طرح پیشنهادی نمایندگان محترم مجلس به آن اشاره شده، همخوانی ندارد.

همانگونه که قبلا نیز توسط این بانک عنوان شده است در سال گذشته منابع قرض الحسنه با رشد منفی مواجه بوده است، در عین حال طی سال‌های اخیر تکالیف متعددی از طریق بودجه‌های سنواتی در خصوص منابع قرض‌الحسنه‌ بانک‌های تعیین شده است که متاسفانه توازن میان منابع و مصارف قرض‌الحسنه را بر هم زده و باعث گردیده بانک‌ها قادر به پاسخگویی به تمامی تقاضاهای ارائه شده در خصوص تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج نباشند و درعمل اعمال این تکالیف باعث شده تا ماموریت تعیین شده در قانون عملیات بانک‌ها بدون ربا در زمینه قرض‌الحسنه به خوبی ایفا نشود.

تاکید می شود که راهکار برون رفت از شرایط کنونی از یک سو استفاده از ابزارهای موجود منجمله انجام تبلیغات جهت تشویق عموم به سنت و ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و نیات خیرخواهانه مرتبط با آن بوده و از سوی دیگر لازم است از میزان و حجم تکالیف قانونی در بودجه‌های سنواتی برای منابع قرض‌الحسنه‌ای کاسته شده تا بانک‌ها بتوانند به نحو مطلوب‌تری در زمینه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به اموری همچون ازدواج مبادرت ورزند.

در خاتمه لازم به ذکر است اخیرا متعاقب مذاکرات انجام شده در مورد رفع مشکل طولانی شدن زمان و نوبت دریافت وام قرض الحسنه ازدواج، با هماهنگی های انجام شده با معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی و وزارت امور اقتصادی و دارایی مقرر شده است از طریق تجمیع امکانات موجود، منابع قابل ملاحظه ای جهت تخصیص به امر قرض الحسنه ازدواج اختصاص یابد و بعد از عید سعید فطر روند پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج با سرعت بیشتری انجام پذیرد.
مسابقه بزرگ طراحی
منبع خبری
مسابقه بزرگ طراحی

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی