3:19:42
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار بین الملل را در ایمیل خود داشته باشید.

تهران/واحدمرکزی‌خبر/سیاسی 1393/01/15
00:00:03.00
تلاشها برای یافتن سرنشینهای کشتی غرق شده در آبهای کره جنوبی ادامه دارد.
به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر، نیروهای گارد ساحلی کره جنوبی امروز عملیات نجات برای یافتن کشتی غرق شده کره شمالی را شروع کردند. این کشتی باری که شانزده خدمه آن اهل کره شمالی بودند با پرچم مغولستان حرکت می کرد که در سواحل جنوبی کره جنوبی غرق شد. در این سانحه دست کم دو خدمه کشتی جان باختند. سه نفر از آنها نجات یافته اند. اما سرنوشت یازده خدمه دیگر این کشتی نامشخص است. این کشتی باری عازم چین بود که دچار سانحه شد و غرق شد.این کشتی حامل سنگ آهن بود.
00:00:28.01


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
تسنیم -   -  بین الملل - 
5 دقیقه و 37 ثانیه پیش
خبرگزاری تسنیم: سیاستمداران بلند پایه احزاب مختلف آلمان انتقاد شدیدی را به حمایت های مالی قطر از گروه‌های افراطی و تروریستی در منطقه از جمله داعش ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از روزنامه "هندلز بلات" آلمان ، "یورگن تریتن"، از سیاستمداران فراکسیون سبزها در پارلمان آلمان، قطر را به حمایت از اسلام گرایان افراطی در منطقه متهم کرد.

وی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه قطر در مقاله ای در یک روزنامه آلمانی که اظهار داشته بود ما به هیچ عنوان از گروه های افراطی حمایت نمی کنیم، تصریح کرد که این گونه اظهارات، اتهام حمایت های مالی دولتی قطر از افراط گراها در دوران جنگ سوریه علیه این کشور را برطرف نمی کند.

تریتن همچنین به حمایت های مالی قطر از تروریست ها از ابتدای انقلاب های عربی در سال 2010 اشاره کرده و اظهار داشت در همه جا اسلام گرایان افراطی از قطر کمک های مالی دریافت می کردند.

وی افزود: برخی منابع بخصوص از ارتباط قطر با تروریست های داعش خبر می دهند. امروز داعش اما دیگر وابسته به این گونه منابع مالی نیست. بنابراین نقش حامی قطری این تروریست ها به حاشیه رانده شده است. اما این بدین مفهوم نیست که قطر دیگر هیچ گناهی نداشته و می توان سابقه خوبی برای آن در نظر گرفته و مانند گذشته این کشور را با کالاهای تسلیحاتی آلمانی پاداش دهیم.

وزیر توسعه آلمان نیز چندی پیش در گفتگو با زد دی اف قطر را متهم به حمایت های مالی از تروریست های داعش در عراق و سوریه کرد.

قبل از آن نیز سبزها و حزب سوسیال دموکرات آلمان درباره ارتباط این متحد غرب (قطر) با تروریست های داعش سخن گفته بودند. حتی زیگمار گبریل معاون صدر اعظم آلمان نیز در این بحث ها وارد شده و بدون اینکه مستقیما نامی از قطر ببرد اظهار داشت که بحث ها ر این باره که چه کسی در حال حاضر و در گذشته ابزار مالی را در اختیار داعش قرار داده است در پیش روی ما قرار دارد. اخیرا این بحث ها در سطح بین الملل شکل می گیرد.

البته وزیر امور خارجه قطر در مقاله ای در یک روزنامه آلمانی این مسئله را رد کرده و تصریح کرده است که ما به هیچ عنوان از گروه های افراطی در منطقه حمایت نمی کنیم.

"توماس اشتروبل" از اعضای بلند پایه حزب دموکرات مسیحی آلمان نیز در چنین شرایطی قطر را به عنوان یک سرمایه گذار در آلمان زیر سوال برده و اظهار داشته است که این یک مسئله بزرگ است که  در بین کسانی که با شرکت های آلمانی همکاری می کنند یک حامی مالی برای تروریست ها وجود داشته باشد. در اینجا مسئله منافع اساسی امنیتی ما مطرح است. من به همه شرکت های آلمانی توصیه می کنم که یک چشم باز داشته باشند و زمانی که می خواهند یک سرمایه گذار را با خود به قایق بیاورند هوشیار تر باشند.

از حزب سوسیال دموکرات آلمان هم انتقاد شدیدی به قطر وارد شده است. "رالف اشتگنر"، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان در این باره اظهار داشته است که نفوذ قطر در درگیری ها و اختلافات منطقه  در راستای تنش زدایی نیست.

وی همچنین تصریح کرد که هیچ گونه صادرات تسلیحات به مناطق متشنج و بحرانی یا دیکتاتورها نباید وجود داشته باشد و این مسئله مستقیم و غیر مستقیم به کشورهایی مانند قطر مربوط می شود.

انتهای پیام/پ

دُرنیوز
تسنیم -   -  بین الملل - 
5 دقیقه و 34 ثانیه پیش
خبرگزاری تسنیم: رهبر حزب «مسلم لیگ شاخه عوامی» پاکستان گفت «نواز شریف» از سمت خود کناره‌گیری می‌کند و «اسحق دار» وزیر خزانه‌داری این کشور به پست نخست ...

به گزارش گروه بین‌‎الملل خبرگزاری تسنیم، «شیخ رشید» رهبر حزب «مسلم لیگ شاخه عوامی» پاکستان گفت: «نواز شریف» از سمت خود کناره‌گیری می‌کند و «اسحق دار» وزیر خزانه‌داری این کشور به پست نخست وزیری پاکستان منصوب خواهد شد.

وی افزود: در صورتی که وزیر خزانه‌داری به عنوان نخست وزیر آینده انتخاب شود این احتمال وجود دارد که «چوهدری نثار علی خان» وزیر کشور از سمت خود استعفا کند و نوازشریف نخست وزیر کنونی پاکستان نیز با استعفای وی موافقت خواهد کرد.

شیخ رشید افزود: «عمران خان» رهبر حزب «تحریک انصاف» نیز قطعا بر خواسته خود مبنی بر استعفای نخست‌وزیر پافشاری می‌کند زیرا عقب نشینی وی، پایان کارش خواهد خورد.

رهبر حزب مسلم لیگ شاخه عوامی با اشاره به تلاش های «آصف علی زرداری» رئیس جمهور سابق پاکستان برای نجات پارلمان این کشور از انحلال، گفت: زرداری از پاسخگویی در آینده واهمه دارد به همین خاطر سعی می‌کند تا پارلمان این کشور را از خطر انحلال نجات دهد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر «عربستان سعودی» نیز برای نواز شریف حامی مناسبی نیست و چنانچه علیه «طاهر القادری» رهبر حزب «تحریک عوامی»  اقدامی صورت گیرد؛ در اعتراض‌های ضد دولتی با وی همکاری خواهم کرد.  

این در حالی است که امروز چهارشنبه ساعت 16، مهلت 48 ساعته قادری به دولت نواز شریف پایان می‌یابد و عمران خان نیز اعلام کرده است: اگر مذاکرات امروز نتیجه‌ای نداشته باشد تصمیم نهایی خود را با حامیان و طرفداران حزب تحریک انصاف در میان خواهم گذاشت. 

انتهای پیام/پ

دُرنیوز
تسنیم -   -  بین الملل - 
5 دقیقه و 31 ثانیه پیش
خبرگزاری تسنیم: درحالیکه پنتاگون، پلیس محلی و ایالتی آمریکا را به تجهیزات نظامی مجهز می‌کند و این امر منجر به تشدید نگرانی مردم شده، گزارش‌ها حاکی ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری «فیوژن»، انتشار تصاویر فراموش نشدنی از افسران پلیس محلی در فرگوسن ایالت میسوری آمریکا آن هم در شرایطی که از تجهیزات نظامی برای سرکوب معترضان به سیاست های نژادپرستانه پلیس استفاده می کنند، نگرانی های جدیدی را درباره برنامه بحث برانگیز وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) موسوم به «برنامه 1033» جهت تجهیز اداره های پلیس محلی و ایالتی در آمریکا به تسلیحات مازاد نظامی ایجاد کرده است.

این در حالیست که پایگاه خبری فیوژن مطلع شده است که 184 اداره پلیس محلی و ایالتی آمریکا به دلیل گم کردن تسلیحات نظامی که پنتاگون در اختیار آنها قرار داده بود و یا ناکامی در اجرای دستور العمل استفاده از این تسلیحات، از ادامه حضور در برنامه جنجالی پنتاگون برای تجهیز پلیس به تجهیزات نظامی محروم و تعلیق شده اند.

«تیم لانچ» مدیر پروژه داوری جنایی در اندیشکده کاتو، برنامه پنتاگون برای تجهیز نظامی پلیس آمریکا را سطحی و بی دقت توصیف و اعلام کرده که آنچه بیشتر باعث نگرانی می شود، این است که احتمال دارد برخی از این تسلیحات گم شده که پنتاگون در اختیار پلیس محلی قرار داده بود، در بازار سیاه فروخته شده باشند.

مقامات وزارت دفاع آمریکا به فیوژن گفته اند که از سل 1990 میلادی که زمان اجرای برنامه جنجالی پنتاگون برای فروش تجهیزات نظامی به پلیس محلی و ایالتی آمریکا است تاکنون، بیش از 4.3 میلیارد دلار تجهیزات و تسلیحات نظامی پنتاگون به بیش از 8 هزار اداره پلیس در سراسر آمریکا منتقل شده است.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که نگرانی ها در آمریکا درباره نظامی شدن پلیس این کشور به شدت افزایش یافته است؛ روزنامه آمریکای «واشنگتن تایمز» نیز اخیرا در گزارشی با اشاره به اینکه افسران پلیس آمریکا شبیه نظامیانی شده اند که به جنگ می روند، نوشت که پلیس آمریکا در حالی به تجهیزات نظامی مجهز شده است که بررسی چندانی روی قدرت استفاده پلیس در استفاده از این تجهیزات صورت نمی گیرد و شناخت چندانی نیز درباره افسران پلیسی که به این تجهیزات مجهز می شوند، وجود ندارد.

انتهای پیام/پ

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی