5:08:11
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اجتماعی را در ایمیل خود داشته باشید.
دانشجو -   -  اجتماعی -  72 روز و 9 ساعت پیش
رئیس سازمان محیط زیست گفت: مصرف انرژی در ایران 3.5 دهم بیشتر از ظرفیت کشور است.

به گزارش گروه اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، معصومه ابتکار بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: متأسفانه طی 10 سال گذشته در رده‎بندی دنیا در حفظ و نگهداری محیط زیست، کشور ما 61 پله سقوط داشته است و شاخص‎های ملی ما نیز نشان می‎دهد که کشور در این عرصه در شرایط خوبی قرار ندارد.

 

وی با اشاره به توجه دولت به مسائل زیست محیطی، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در برنامه‎های دولت «تدبیر و امید» از سوی رئیس جمهور ارائه شد، توجه به موضوع محیط زیست بوده است و در همین راستا یک برنامه از 11 برنامه‎ای که حجت‌الاسلام روحانی به مجلس ارائه کرد در خصوص توجه به محیط زیست و اهمیت این موضوع بود.
 
رئیس سازمان محیط زیست، احیای شورای عالی محیط زیست بعد از هفت سال تعطیلی را نویدبخش آغاز حرکت‌های جدید در عرصه زیست محیطی دانست و ادامه داد: در این شورا باید تهدیدات به درستی احصاء شده و برای آن راهکارهای کارشناسی ارائه شود.
 
میانگذر دریاچه ارومیه یکی از متهمان خشک شدن آن است
 
ابتکار، روند خشک شدن پارک ملی دریاچه ارومیه را تلنگری برای دیگر حوزه‌های زیست محیطی دانست و تصریح کرد: میانگذر دریاچه ارومیه یکی از متهمان اصلی وضعیت فعلی آن است و سرنوشت این دریاچه مثال عینی برای دیگر تالاب‌های کشور است.
 
وی عنوان کرد: اگر قرار است توسعه‎ای در کشور اتفاق بیفتد، باید محیط زیست این توسعه را مدیریت کرده و با لحاظ کردن پارامترهای زیست محیطی، توسعه ممکن خواهد بود.
 
رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به مصرف بیش از حد انرژی در کشور، بیان داشت: در حال حاضر طبق آمار، مصرف انرژی در کشور ما 3.5 دهم بیشتر از ظرفیت کشور است.
 
ابتکار، آلودگی هوا را از جمله مشکلات بارز زیست محیطی شهرهای بزرگ کشور عنوان کرد و ابراز داشت: سوخت در کشور یکی از مسائل مهم در آلودگی هوا است و به هر قیمتی شده، باید تنها سوخت استاندارد در کشور استفاده شود.
 
وی در پایان متذکر شد: بنزین پتروشیمی ترکیب خطرناکی است که به اشتباه در چهار سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته است و خطرات جانی بسیاری را برای مردم داشته است و به طور رسمی از وزیر نفت خواسته‌ام این نوع بنزین دیگر عرضه نشود.


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
آیت الله غیاث الدین طه محمدی پیش از ظهر شنبه در همایش تجدید میثاق با ولایت و بانوان با بصیرت با بیان اینکه مباحثی که در رابطه با انسانیت مطرح است زن ...


به گزارش نامه نیوز به نقل از بی باک، وی با بیان اینکه برخی می گویند نگرش دنیا به زن از ابتدا منفی بوده است و خود خانم ها نیز به این نگرش کمک کرده اند، افزود: هم اکنون نیز برخی بانوان به این نگرش کمک می کنند و ناخواسته تیشه به ریشه جنس زن می زنند بدون اینکه خود انها از این عمل خود با خبر باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه بانوان باید به مطالب و حقایق زندگی خود پی ببرند و آن را به دور از تعصب زنانگی پیاده کنند، عنوان کرد: در این صورت است که نسل زن از بدی ها نجات پیدا می کند.

آیت الله محمدی با بیان اینکه پولی که سوداگران مرگ از طریق قاچاق زن به دست می آورند بسیار بیشتر از پولی است که از طریق قاچاق مواد مخدر نصیب قاچاقچیان می شود، ابراز داشت: هنگام قاچاق بسیاری از زنان کشته یا اسیر می شوند و بلاهای زیادی به سر آنها می آید.

وی با بیان اینکه اسلام به زن عزت، حرمت و ارزش داد، بیان کرد: قبل از اسلام زندگی زن بسیار رقت بار بود و زن هیچگونه حیثیت اجتماعی نداشت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه در قرآن کریم سوره ای به نام مردان وجود ندارد اما یک سوره بزرگ به نام زنان نامگذاری شده است، ادامه داد: خداوند سوره ای را برای زنان قرار داد تا مصیبتی که در طول تاریخ به زن وارد شده را جبران کند و به زن مقام و افتخار دهد.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی با بیان اینکه اسلام نسبت به زن دچار تبعیض نژاد نشده است، اظهار داشت: بیشترین خیر و برکت جامعه در جنس زنان است و خداوند وجود زن را مایه خیر و برکت فراوان قرار داد.

وی با بیان اینکه یک عنصر مقدس به نام زن دوش به دوش مرد در تمام مراتب کمال پیش می رود و گاهی نیز از مرد پیشی می گیرد، ادامه داد: خدواند فقط مسئولیتی که با وجود زنان سازگار نیست را برعهده زن قرار نداده است.

آیت الله محمدی با بیان اینکه یکی از مسائل موجود در دانشگاه و حوزه علمیه این است که رشته روانشناسی زن نداریم، بیان کرد: علت اینکه آمار طلاق بالا رفته پایین آوردن شخصیت زن و بی حجابی و بی بند و باری در جامعه است.

وی ضمن انتقاد از بالا بودن مهریه ها، عنوان کرد: جامعه بشری اصلاح نمی شود مگر اینکه زن اصلاح شود و تا چندی که جامعه زنان اصلاح نشود محال است جامعه بشری اصلاح شود.

سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان همدان نیز در این همایش با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، عنوان کرد: در این راستا سه برنامه محوری اصل برنامه های تبلیغی قرار خواهند گرفت.

حجت الاسلام محمد جمشیدی با بیان اینکه امسال با نام و یاد حضرت فاطمه زهرا(س) آغاز شد، ادامه داد: نخستین همایش امسال را نیز با نام و یاد حضرت فاطمه(س) برگزار می کنیم.

وی با بیان اینکه نماز و نیایش در سیره حضرت فاطمه(س)، قناعت و ساده زیستی در زندگی حضرت فاطمه(س) و ولایت پذیری و دفاع از ولایت در سیره حضرت فاطمه(س) محورهای تبلیغی امسال است، بیان کرد: اگر نقطه نظر و پیشنهادی در این راستا وجود دارد به سازمان تبلیغات ارائه شود.
دُرنیوز
یک آسیب‌شناس اجتماعی گفت: همه ما در زندگی ترس‌هایی داریم ترس از تصمیم‌گیری، اشتباه کردن، پیری و خیلی چیزهای دیگر که باید بر آن‌ها غلبه کنیم.

ابراهیمی، آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: ترس به طور خاص، کنار آمدن با توانایی‌های‌مان است، بسیاری از ترس‌های نابه جا از آن جا ناشی می‌شود که احساس می‌کنیم به اندازه کافی خوب نیستیم.
 
وی ادامه داد: یکی از دلایل کمبود عزت‌نفس و اعتماد به نفس این است که توان‌مان را پرورش نمی‌دهیم، اگر خود را در شرایطی خاص قرار ندهیم و توانایی‌های خود را نشناسیم و آن‌ها را پرورش ندهیم، سست و ضعیف در برابر ترسی که بازدارنده است باقی خواهیم ماند.
 
ابراهیمی با اشاره به این که ترستان را مدیریت کنید^ افزود: انسان باید با بررسی و شناسایی عوامل ترس راه‌های غلبه بر آن چاره اندیشی کند برخی از ترس‌ها ریشه‌های خرافی دارند و نباید به آن‌ها اهمیت داد ترس‌های خرافی منشا فرهنگی و ذهنی و آموزه غلط دارند و توجه به آن‌ها بر میزان ترس آدمی می‌افزاید.
 
وی ادامه داد: وقت‌شناسی از عوامل غلبه بر ترس است با در نظر گرفتن انجام امور مختلف می‌توان به بخشی از نگرانی‌ها پایان بخشید.  
 
ابراهیمی خاطر نشان کرد: تقویت فکری و روانی ضعف شخصیتی افراد را کمتر می‌کند با مطالعه، آموزش و تمرین و افزایش تجربه و حضور موثر در اجتماع می‌توان به تقویت روحی و معنوی خود پرداخت شخصیت بشری با این نوع کارهای فکری و تربیتی تقویت و با ثبات‌تر می‌شود.

انتهای پیام /

دُرنیوز
با توجه به اینکه بعد از ۷ تیر، مبارک رمضان شروع می‌شود ...

به گزارش جهان به نقل از واحد مرکزی خبر، دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار واحدمرکزی خبر افزود: زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۳ در تاریخ مقرریعنی ۵ ،۶ و ۷ تیر در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بعد از ۷ تیر، مبارک رمضان شروع می‌شود و قبل از آن امتحان‌های آموزشی مدارس برگزار می‌شود امکان تغییر یافتن زمان کنکور وجود ندارد.
منبع خبری

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی