10:24:50
چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
طراحیکاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اخبار برگزیده را در ایمیل خود داشته باشید.
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام حج تمتع سال ۹۳ از فردا آغاز می شود.


به گزارش واحد مرکزی خبر، اوحدی با بیان این که نام نویسی حج تمتع سال 93 از 9 صبح فردا در استان های تهران ، قزوین ، البرز آغاز می شود و در 18 استان نیز از روز شنبه نام نویسی آغاز می شود گفت: نام نویسی در سایر استانها نیز روز یکشنبه آغاز می شود.

وی افزود: طبق اطلاعیه های اولیه سازمان حج و زیارت مهلت یک هفته ای برای نام نویسی تعیین شده بود ولی به دلیل اوضاع جوی به ویژه در استان های شمالی این مدت تا دو هفته تمدید شده است.

رئیس سازمان حج   وزیارت با تاکید بر لزوم حفظ آرامش زائران برای ثبت نام افزود: زائران می توانند از طریق پایگاه اینترنتی www.hag93.hag.ir ثبت نام ابتدایی را انجام دهند و پس از آن به کاروان های اعلام شده مراجعه کنند.

اوحدی گفت: پس از نام نویسی در کاروان ها دو فیش به زائران داده می شود.

وی با اشاره به پیگیری  بعثه مقام معظم رهبری و تاکید نماینده ولی فقیه و از آنجا که ثبت نام سه ماه زودتر و پیش از نوروز انجام می شود افزود: قرار شد به لحاظ هزینه ها شرایطی فراهم شود که فشار سنگینی بر خانواده ها نیاید و به همین علت واریز فیش در دو مرحله انجام می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: یک مرحله تا سقف 5 میلیون تومان فیش است که کارگزار  به زائر می دهد و مهلت پرداخت آن 72 ساعت است که 50 درصد آن نیز سپرده و سود آن است که زائر در بانک داشته است و فیش دوم نیز هفته اول اردیبهشت93 پرداخت می شود.

وی درباره هزینه فیش های حج تمتع نیز گفت: با برنامه های مناسب قیمت حج تمتع مدیریت شده است و برغم افزایش تورم اماکن اقامتی ،قیمت ها همانند سال گذشته یک میلیون و صد هزار تومان کاهش داشته است.

اوحدی با تاکید بر این که کف قیمت 7 میلیون و هفتصد هزار تومان مشابه سال پیش و سقف قیمت نیز ده میلیون و پانصد و نود هزار تومان است گفت: در قیمت های منتشره در جراید این اعداد به ترتیب 8 میلیون و هشتصد هزار تومان و 11 میلیون و ششصد هزار تومان آمده بود که این تفاوت همان رقم یک میلیون و صد هزار تومان است که در فیش دوم از قیمت برای زائر کسر می شود.

وی همچنین گفت:کسانی که امکان ثبت نام اینترنتی  ندارند می توانند مستقیم به دفاتر کارگزاری  که اسامی آنها در روزنامه ها منتشر شده است مراجعه کنند و با کمک آنها نام نویسی کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر این که سال گذشته 16 گروه قیمتی  بوده و امسال به دلیل افزایش کیفیت خدمات 11 گروه قیمتی وجود دارد گفت: تفاوت قیمت ها فقط مربوط به خدمات محل اقامت و تفاوت محل اسکان و ایستگاه پروازی است.

وی درباره سهمیه حج تمتع گفت: سهمیه براساس مصوبات سازمان کنفرانس اسلامی است که در دو سال گذشته به علت توسعه حرم 20 درصد از سهمیه کل کشورها کاسته شده است  به طوری که سهمیه ایران سال گذشته 64 هزار نفر بود و امسال نیز همان مقدار است.

اوحدی اضافه کرد: در دیدار با وزیر حج عربستان با توجه به نگاه مثبت وی به زائران ایران در نامه ای خواستار افزایش سهمیه شدیم که امیدواریم به نتیجه برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین درباره تأخیرهای بوجود آمده در پرواز عمره هم گفت :شرایط بد آب و هوایی امسال اصلی ترین عامل تأخیر پروازها بوده است به طوری که تا امروز 10 پرواز عمره لغو شده است.

وی با اشاره به تدارک ‌پروازهای جبرانی برای زائران گفت: تا امروز 50 پرواز با جابجایی ایستگاه پروازی روبرو شده است  و  به علت خالی ماندن اتاق های محل اسکان و ظرفیت های حمل و نقل داخل عربستان حدود یک میلیون دلار متضرر شده ایم .

اوحدی افزود:تلاش داریم پیش از نوروز بخش عمده ای از این پروازها انجام شود.

در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.آیت الله ˈجعفر سبحانیˈ ازمراجع تقلید با تقدیر از رویکرد دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی در توجه به کشاورزی، کاهش جمعیت را یک تهدید دانست و خواستار چاره جویی برای آن شد.

به گزارش ایرنا، وی عصر چهارشنبه در دیدار رییس و مدیران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، با بیان اینکه خوشبختانه آقای روحانی (رییس جمهوری) به بخش کشاورزی بها داده است، گفت: اگر کشاورزی ایران را احیا کنیم ما دیگر نیازی به واردات نداریم و بسیاری از زمین ها به خاطر نبود ادوات کاشته نمی شود.

وی میزان رشد جمعیت کشور را نامناسب دانست وگفت : مسوولان باید تلاش کنند تا هم آمار ازدواج و هم آمار جمعیت افزایش پیدا کند.

وی با بیان این که کاری کنید تا هم در کشور و هم در استان قم آمار ازدواج بالا برود، اظهار کرد: امروز کشور براساس اشتباهی که 20 سال پیش انجام شد رو به پیری می رود و اگر به همین نحو پیش برویم در آینده جوانی که بتواند چرخ اقتصاد و سایر امور را بچرخاند نخواهیم داشت.

وی گفت: تحدید جمعیت هنگام تحریم بود که چیزی به ما نمی دادند ولی ابزار جلوگیری از ازدیاد جمعیت را مجانی به ما می دادند.

وی با بیان اینکه در بیمارستان ها تلاش کنید تا ابزار و ادوات جلوگیری از فرزند از بین برود، گفت: ژاپن یک هشتم ایران وسعت دارد اما جمعیتش بیش از ایران است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: خداوند متعال می فرماید که من شما را با فرزندان کمک می کنم.

وی گفت: من بر اساس وظیفه شرعی می گویم که اگر به همین حالت پیش برویم نظام در خطر است و متاسفانه شعار ˈفرزند کمتر زندگی بهترˈ به یک فرهنگ تبدیل شده است و حتی این امر در میان فرزندان روحانی نیز مشاهده می شود.** چند توصیه بهداشتی از منظر دین

وی با اشاره به کتاب های حدیث گفت: انسان یک حیثیت جسمانی و بدنی و یک حیثیت روحی و ایمانی دارد؛ پزشکی به بخش جسمی، و دین و مذهب به جنبه اخلاقی و معنوی انسان مرتبط می شود.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه عقل سالم در بدن سالم است، گفت: انسان کامل هم از لحاظ جسم باید کامل باشد و هم از لحاظ روح باید تکامل یابد چرا که انسان رنجور از ناحیه جسم؛ درست تعقل، فکر و اندیشه نمی کند.

وی با بیان اینکه بین دانش پزشکی و دین ارتباط است، گفت: کتاب ˈعروه الوثقیˈ را مطالعه کنید، مشاهده می کنید که فقیه با طبیب از اول تا آخر همراه است.

این مرجع تقلید اظهارکرد: شما عهده دار مسوولیت در استانی هستید که مرکز علم، فقه، تقوا و دین است از اینرو تلاش کنید تا نواقص موجود را رفع نمایید.

وی دربخش دیگر سخنانش بااشاره به خبر رایگان شدن ˈزایمان طبیعیˈ توسط وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این عمل بسیار خوب و قابل تقدیر است، اما پزشکان را ملزم کنید که از لحاظ دینی و اخلاقی ˈعمل سزارینˈ فقط در هنگام ضرورت انجام دهند.

وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه اگر به وظایف شرعی خود در غذاخوردن عمل کنیم کمتر دچار مشکل می شویم، گفت: انسان پیش از سیر شدن باید دست از غذاخوردن بکشد و غذاهای سرخ کردنی نیز در اسلام مکروه است.

در این دیدار دکتر ˈابوالفضل ایرانی خواهˈ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم گزارشی از فعالیت های این دانشگاه ارایه داد.
دُرنیوز
ساری-ایرنا- معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: نگرانی از آلودگی زیست محیطی دریای خزر به حدی رسیده است که کشورهای خارج از حاشیه ...

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈپروین فرشجیˈ عصر چهارشنبه در گردهمایی سازمان های زیست محیطی مردم نهاد مازندران در ساری افزود : سازمان های بین المللی نیز از افزایش آلودگی دریای خزر ابراز نگرانی و دخالت کارشناسی را ضروری اعلام کرده اند.

وی مشارکت پنج کشور حاشیه دریای خزر در جلوگیری از روند افزایشی آلودگی این دریا را ضروری دانست و گفت : ابزار قانونی رعایت مقرارات زیست محیطی در بهره برداری از این دریا وجود دارد.

فرشچی به مشکلات زیست محیطی دریای خزر در محدوده جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت : به دلیل وجود عمق یکهزار و 25 متری در محدوده کشورمان ، آلودگی خزر گونه های نادر خزری را بیشتر از همه تهدید می کند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه انرژی پاک در دریای خزر قابلیت بیشتری نسبت به انرژی نفت و گاز دارد ، گفت : وجود انواع گیاهان دارویی دریایی ، انواع آبزیان و ماهیان از جمله ماهیان خاویاری چندین برابر بیشتر از انرژی نفت و گار ارزش دارد.

وی افزود : هنوز سرمایه گذاری محیط زیستی در ایران مورد توجه قرار نگرفته است.

مازندران 338کیلومتر ساحل در دریای خزر دارد.ک/2

2585/1654

انتهای پیام /*
: ارتباط با سردبیر
newsroom@irna.ir
دُرنیوز
خوی، ارومیه - ایرنا - شهردار خوی گفت: اصلاح و تسهیل مسیرهای قانونی ساخت و ساز، بهترین روش برای کاهش ساخت و ساز غیرمجاز است.

محبوب تیزپاز نیاری روز چهارشنبه در جمع بسیجیان پایگاه شهید فروتنی و ساکنان بلوار احمدنیا در مسجد قمسال خوی اظهار کرد: متاسفانه در خوی ساخت و سازهای غیرمجاز بسیار بیشتر از ساخت و سازهای قانونی است و این یعنی اینکه ما با دست خود در شهر بافت فرسوده ایجاد می کنیم.

وی گفت: با اینکه ساخت و ساز غیرمجاز در تمام شهرهای کشور صورت می گیرد ولی وقتی از شهری با پیشینه چند هزار ساله فرهنگی و مذهبی سخن می گوییم باید این میزان کاهش فاحشی را در بر داشته باشد.

وی اظهار کرد: تفکیکهای غیر مجاز زمین بر اساس نقشه های غیر استاندارد و عدم تمایل به پرداخت عوارض های قانونی از سوی واسطه ها در طول سالهای گذشته، عملا شهر خوی را با مشکلات عدیده ای روبه رو کرده است.

شهردار خوی گفت: حاصل تفکیک های غیر قانونی، زمین های قولنامه ای است که شهرداری باید تدابیر قانونی و دقیق برای رفع مشکلات این زمینها پیدا کند.

وی افزود: بودجه شهرداری عامل محرکه توسعه و عمران شهری است که بر همین اساس، بودجه سال 93 به همت مجموعه کارکنان شهرداری، با نگرشی توسعه مدار و ایجاد جهش عظیم عمرانی در سال جدید تدوین شد و با همدلی و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر به تصویب رسید که نسبت به سال گذشته 222/5 درصد افزایش دارد.

وی اضافه کرد: بودجه سال جاری شهرداری خوی مبلغی افزون بر 900 میلیارد ریال است که 30 درصد از این بودجه صرف هزینه های جاری و 70 درصد آن نیز برای پروژه های عمرانی هزینه می شود که با توجه به بودجه مصوب، حجم کارهای عمرانی بیش از سه برابر نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.

7128/581

انتهای پیام /*
: ارتباط با سردبیر
newsroom@irna.ir

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی