6:11:17
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اخبار برگزیده را در ایمیل خود داشته باشید.
واحد مرکزی خبری
واحد مرکزی خبری -   -  اخبار برگزیده -  293 روز و 6 ساعت پیش
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام حج تمتع سال ۹۳ از فردا آغاز می شود.


به گزارش واحد مرکزی خبر، اوحدی با بیان این که نام نویسی حج تمتع سال 93 از 9 صبح فردا در استان های تهران ، قزوین ، البرز آغاز می شود و در 18 استان نیز از روز شنبه نام نویسی آغاز می شود گفت: نام نویسی در سایر استانها نیز روز یکشنبه آغاز می شود.

وی افزود: طبق اطلاعیه های اولیه سازمان حج و زیارت مهلت یک هفته ای برای نام نویسی تعیین شده بود ولی به دلیل اوضاع جوی به ویژه در استان های شمالی این مدت تا دو هفته تمدید شده است.

رئیس سازمان حج   وزیارت با تاکید بر لزوم حفظ آرامش زائران برای ثبت نام افزود: زائران می توانند از طریق پایگاه اینترنتی www.hag93.hag.ir ثبت نام ابتدایی را انجام دهند و پس از آن به کاروان های اعلام شده مراجعه کنند.

اوحدی گفت: پس از نام نویسی در کاروان ها دو فیش به زائران داده می شود.

وی با اشاره به پیگیری  بعثه مقام معظم رهبری و تاکید نماینده ولی فقیه و از آنجا که ثبت نام سه ماه زودتر و پیش از نوروز انجام می شود افزود: قرار شد به لحاظ هزینه ها شرایطی فراهم شود که فشار سنگینی بر خانواده ها نیاید و به همین علت واریز فیش در دو مرحله انجام می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: یک مرحله تا سقف 5 میلیون تومان فیش است که کارگزار  به زائر می دهد و مهلت پرداخت آن 72 ساعت است که 50 درصد آن نیز سپرده و سود آن است که زائر در بانک داشته است و فیش دوم نیز هفته اول اردیبهشت93 پرداخت می شود.

وی درباره هزینه فیش های حج تمتع نیز گفت: با برنامه های مناسب قیمت حج تمتع مدیریت شده است و برغم افزایش تورم اماکن اقامتی ،قیمت ها همانند سال گذشته یک میلیون و صد هزار تومان کاهش داشته است.

اوحدی با تاکید بر این که کف قیمت 7 میلیون و هفتصد هزار تومان مشابه سال پیش و سقف قیمت نیز ده میلیون و پانصد و نود هزار تومان است گفت: در قیمت های منتشره در جراید این اعداد به ترتیب 8 میلیون و هشتصد هزار تومان و 11 میلیون و ششصد هزار تومان آمده بود که این تفاوت همان رقم یک میلیون و صد هزار تومان است که در فیش دوم از قیمت برای زائر کسر می شود.

وی همچنین گفت:کسانی که امکان ثبت نام اینترنتی  ندارند می توانند مستقیم به دفاتر کارگزاری  که اسامی آنها در روزنامه ها منتشر شده است مراجعه کنند و با کمک آنها نام نویسی کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر این که سال گذشته 16 گروه قیمتی  بوده و امسال به دلیل افزایش کیفیت خدمات 11 گروه قیمتی وجود دارد گفت: تفاوت قیمت ها فقط مربوط به خدمات محل اقامت و تفاوت محل اسکان و ایستگاه پروازی است.

وی درباره سهمیه حج تمتع گفت: سهمیه براساس مصوبات سازمان کنفرانس اسلامی است که در دو سال گذشته به علت توسعه حرم 20 درصد از سهمیه کل کشورها کاسته شده است  به طوری که سهمیه ایران سال گذشته 64 هزار نفر بود و امسال نیز همان مقدار است.

اوحدی اضافه کرد: در دیدار با وزیر حج عربستان با توجه به نگاه مثبت وی به زائران ایران در نامه ای خواستار افزایش سهمیه شدیم که امیدواریم به نتیجه برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین درباره تأخیرهای بوجود آمده در پرواز عمره هم گفت :شرایط بد آب و هوایی امسال اصلی ترین عامل تأخیر پروازها بوده است به طوری که تا امروز 10 پرواز عمره لغو شده است.

وی با اشاره به تدارک ‌پروازهای جبرانی برای زائران گفت: تا امروز 50 پرواز با جابجایی ایستگاه پروازی روبرو شده است  و  به علت خالی ماندن اتاق های محل اسکان و ظرفیت های حمل و نقل داخل عربستان حدود یک میلیون دلار متضرر شده ایم .

اوحدی افزود:تلاش داریم پیش از نوروز بخش عمده ای از این پروازها انجام شود.

در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
ایرنا -   -  اخبار برگزیده - 
9 دقیقه و 43 ثانیه پیش
آبادان- ایرنا - دو نفر که پسر بچه پنج ساله ای را در آبادان به قصد اخاذی ربوده بودند، با تلاش و پیگیری پلیس این شهرستان، پس از دو ساعت شناسایی و ...
دُرنیوز
ایرنا -   -  اخبار برگزیده - 
9 دقیقه و 13 ثانیه پیش
اهواز-ایرنا- قائم مقام شرکت ملی حفاری کشور با اشاره به اینکه تولیدکنندگان داخلی تجهیزات حفاری به حمایت بیشتر دولت نیاز دارند گفت: یکی از مشکلات ...
دُرنیوز
ایرنا -   -  اخبار برگزیده - 
8 دقیقه و 52 ثانیه پیش
بندرعباس- ایرنا- فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف یک محموله قاچاق کالا به ارزش 10 میلیارد ریال در ساعات نخست روز چهارشنبه خبر داد.

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی