11:37:16
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اخبار برگزیده را در ایمیل خود داشته باشید.
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام حج تمتع سال ۹۳ از فردا آغاز می شود.


به گزارش واحد مرکزی خبر، اوحدی با بیان این که نام نویسی حج تمتع سال 93 از 9 صبح فردا در استان های تهران ، قزوین ، البرز آغاز می شود و در 18 استان نیز از روز شنبه نام نویسی آغاز می شود گفت: نام نویسی در سایر استانها نیز روز یکشنبه آغاز می شود.

وی افزود: طبق اطلاعیه های اولیه سازمان حج و زیارت مهلت یک هفته ای برای نام نویسی تعیین شده بود ولی به دلیل اوضاع جوی به ویژه در استان های شمالی این مدت تا دو هفته تمدید شده است.

رئیس سازمان حج   وزیارت با تاکید بر لزوم حفظ آرامش زائران برای ثبت نام افزود: زائران می توانند از طریق پایگاه اینترنتی www.hag93.hag.ir ثبت نام ابتدایی را انجام دهند و پس از آن به کاروان های اعلام شده مراجعه کنند.

اوحدی گفت: پس از نام نویسی در کاروان ها دو فیش به زائران داده می شود.

وی با اشاره به پیگیری  بعثه مقام معظم رهبری و تاکید نماینده ولی فقیه و از آنجا که ثبت نام سه ماه زودتر و پیش از نوروز انجام می شود افزود: قرار شد به لحاظ هزینه ها شرایطی فراهم شود که فشار سنگینی بر خانواده ها نیاید و به همین علت واریز فیش در دو مرحله انجام می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: یک مرحله تا سقف 5 میلیون تومان فیش است که کارگزار  به زائر می دهد و مهلت پرداخت آن 72 ساعت است که 50 درصد آن نیز سپرده و سود آن است که زائر در بانک داشته است و فیش دوم نیز هفته اول اردیبهشت93 پرداخت می شود.

وی درباره هزینه فیش های حج تمتع نیز گفت: با برنامه های مناسب قیمت حج تمتع مدیریت شده است و برغم افزایش تورم اماکن اقامتی ،قیمت ها همانند سال گذشته یک میلیون و صد هزار تومان کاهش داشته است.

اوحدی با تاکید بر این که کف قیمت 7 میلیون و هفتصد هزار تومان مشابه سال پیش و سقف قیمت نیز ده میلیون و پانصد و نود هزار تومان است گفت: در قیمت های منتشره در جراید این اعداد به ترتیب 8 میلیون و هشتصد هزار تومان و 11 میلیون و ششصد هزار تومان آمده بود که این تفاوت همان رقم یک میلیون و صد هزار تومان است که در فیش دوم از قیمت برای زائر کسر می شود.

وی همچنین گفت:کسانی که امکان ثبت نام اینترنتی  ندارند می توانند مستقیم به دفاتر کارگزاری  که اسامی آنها در روزنامه ها منتشر شده است مراجعه کنند و با کمک آنها نام نویسی کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر این که سال گذشته 16 گروه قیمتی  بوده و امسال به دلیل افزایش کیفیت خدمات 11 گروه قیمتی وجود دارد گفت: تفاوت قیمت ها فقط مربوط به خدمات محل اقامت و تفاوت محل اسکان و ایستگاه پروازی است.

وی درباره سهمیه حج تمتع گفت: سهمیه براساس مصوبات سازمان کنفرانس اسلامی است که در دو سال گذشته به علت توسعه حرم 20 درصد از سهمیه کل کشورها کاسته شده است  به طوری که سهمیه ایران سال گذشته 64 هزار نفر بود و امسال نیز همان مقدار است.

اوحدی اضافه کرد: در دیدار با وزیر حج عربستان با توجه به نگاه مثبت وی به زائران ایران در نامه ای خواستار افزایش سهمیه شدیم که امیدواریم به نتیجه برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین درباره تأخیرهای بوجود آمده در پرواز عمره هم گفت :شرایط بد آب و هوایی امسال اصلی ترین عامل تأخیر پروازها بوده است به طوری که تا امروز 10 پرواز عمره لغو شده است.

وی با اشاره به تدارک ‌پروازهای جبرانی برای زائران گفت: تا امروز 50 پرواز با جابجایی ایستگاه پروازی روبرو شده است  و  به علت خالی ماندن اتاق های محل اسکان و ظرفیت های حمل و نقل داخل عربستان حدود یک میلیون دلار متضرر شده ایم .

اوحدی افزود:تلاش داریم پیش از نوروز بخش عمده ای از این پروازها انجام شود.

در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
احسان علیخانی به حاشیه ها و انتقادات پیرامون "ماه عسل" و مهمانان دعوت شده به این برنامه پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران،ویژه برنامه ماه عسل در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان با اجرا وتهیه کنندگی احسان علیخانی پنجره ی خود را به روی مشتاقانش گشود.  
    
احسان علیخانی  مجری برنامه ماه عسل در بین برنامه در برابر برخی از انتقادات تند و تیز رسانه ها  ذکر یک نکته را لازم و ضروری دانست وگفت: ذکر این نکته را بسیار واجب و ضروری می دانم ودر همین برنامه آن را عنوان می کنم.

وی افزود: فارغ از اینکه دوستان وخبرنگاران برای ما و برنامه ی ماه عسل قلم به دست می شوند که این خود برای ما جای مباهات و افتخار است.    
  
من خیلی عادت به پاسخ برخی از انتقادات را ندارم ولی این موضوع از نفی عبور کرد و با ادبیاتی نگارش شده بود که به توهین برنامه منجر شد که این موضوع هم مربوط به برنامه سوم ما بابت دعوت از مهمانانی بود که در قرعه کشی برنده شده بودند.

علیخانی تصریح کرد:در رسانه ها انگ اسپانسرها  به ما زده شد .من به اسپانسرها نه علاقه دارم ،نه می شناسمشون ونه مصرف کننده ی آنها هستم. این را باید بگویم که اگر به خاطر اسپانسری مهمانی را در برنامه بنشانم آن روز ،روزمرگ من در اجرا خواهدبود.حتی قصه ای داشتیم که با برنده شدن 300 میلیون تومان زندگی و روابطشان خراب شده بود ولی دقیقه ی آخر به برنامه نیامد آن هم بدلیل اینکه شاید حضورش در برنامه  به اختلافشان بیشتر دامن بزند.

وی اظهار داشت: من اگر قصد تبلیغ داشته باشم علنی تبلیغ می کنم همانطور که الان هم موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج را علنی تبلیغ  می کنیم .در غیر اینصورت من بمیرم  هم برای اسپانسرها این کار را نمی کنم ،این نکته را ضروری دانستم ،شاید این سو تفاهم هم بابت زیرنویسی بود که همزمان با برنامه ما پخش شد که آن هم هیچ ارتباطی به ما نداشت.بیان این نکته را ضروری دانستم، بابت دقت و رصدهایتان ممنونم.گزارش از سمیه مردانیانتهای پیام/اقدُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده - 
35 دقیقه و 38 ثانیه پیش
ما باید از ساکنان کمپ لیبرتی حمایت و پشتیبانی کنیم و در صورت لزوم به آنها پناهندگی بدهیم چرا که به آنها قول حمایت و پشتیبانی داده ایم
 وب سایت "رجویسم" متعلق به اعضای جدا شده از گروهک تروریستی منافقین در گزارشی از طرح یک سناتور آمریکایی برای ساکنان کمپ لیبرتی خبر داد.

 

در بخش هایی از این گزارش آمده است:
 

«همزمان با تداوم ناآرامی های یک ماه گذشته در عراق یک سناتور پیشین آمریکا که از حامیان گروهک مجاهدین خلق( منافقین) محسوب می شود، پیشنهاد انتقال قریب به ۳ هزار عضو این گروهک را که هم اکنون در کمپ "لیبرتی”  عراق مستقرند، مطرح کرد.

 

سناتور سابق " جوزف لیبرمن " که یکی از حامیان جدی گروهک منافقین در آمریکا محسوب می شود در مصاحبه با فاکس نیوز با ابراز نگرانی نسبت به سرنوشت اعضای این گروهک که در کمپ لیبرتی بغداد هستند، خواستار اعطای پناهندگی و انتقال آنها به آمریکا شد.

 

 

این سناتور سابق آمریکا به فاکس نیوز گفت: «آمریکا با انتقال مسئولیت حفاظت از آنها (منافقین) به دولت عراق نسبت به این گروه یک نقض عهد کرد و من نگرانم ما پس از این شاهد یک بحران انسانی جدی باشیم

 

اشاره این سناتور آمریکایی به احتمال بالا گرفتن جنگ داخلی در عراق و یا خطر تجزیه این کشور بود که در این صورت سرنوشت اعضای گروهک منافقین در هاله ای از ابهام قرار خواهد گرفت.


 

لیبرمن با ادعای اینکه اعضای منافقین برای یک ایران سکولار و غیر هسته ای در حال مبارزه اند، افزود: ما باید از آنها حمایت و پشتیبانی کنیم و در صورت لزوم به آنها پناهندگی بدهیم چرا که به آنها قول حمایت و پشتیبانی داده ایم.

 

 

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است بنا به دلایل انسان دوستانه اعضای فریب خورده این گروهک را که دستشان به خون مردم آلوده نشده باشد، در صورت ابراز ندامت می توانند به ایران بازگردند.

 

با این حال سرکردگان منافقین با ایزوله کردن اعضای این گروهک و عدم اجازه ارتباط با جهان خارج ، همچنان  می خواهند این اندک سیاهی لشکر را برای برگزاری میتینگ های سیاسی و دریافت کمک های مالی از کشورهای خارجی نگه داری کنند.»


دُرنیوز
خبرنو -   -  اخبار برگزیده - 
35 دقیقه و 28 ثانیه پیش
آیدا نماز می خواند اما 10 تا دوست پسر دارد و خیلی به خودش می رسد. حتی به من گفته که با همه آنها صمیمی است و افتخار می کند که تعداد کسانی که با آنها ...

خیلی ها می دانند غیبت بد است اما نمی دانند کدام غیبت بد است. غیبت کردن در جوامعی که روابط اجتماعی نزدیکی دارند بیشتر است و به همین علت آن را می توان یک آسیب اجتماعی دانست اما خیلی ها این آسیب اجتماعی را درک نمی کنند و حتی شرایط آن را نمی دانند.

در اینجا بنا نداریم که احکام غیبت را بازگو کنیم اما می خواهیم چند مورد را یادآوری کنیم تا بدانیم هنوز خیلی چیزها را نمی دانیم؛ پدیده های اجتماعی که می تواند باعث سنگین تر شدن گناهانمان شوند یا اصلا ما را از گناهی تبرئه کنند.

1. "من جلوی رویش هم می گویم اصلا جلوی رویش گفتم و او خندید." این متداول ترین جمله بعد یا قبل از غیبت کردن است آیا با وجود این موضوع می توان گفت که جمله روبرو غیبت محسوب نمی شود: " آیدا نماز می خواند اما 10 تا دوست پسر دارد و خیلی به خودش می رسد. حتی به من گفته که با همه آنها صمیمی است و افتخار می کند که تعداد کسانی که با آنها دوست است بیشتر از بقیه باشد!"

 تصور کنید آیدایی که در مورد وی صحبت شده از جملات بالا با خبر باشد و حتی راضی باشد که در موردش چنین سخنانی گفته شود. آیا می دانستید رضایت آیدا از گناه غیبت کم نمی کند؟ قطعا رواج روابط غیر طبیعی دختر و پسر یک آسیب اجتماعی است و روابطی که از حدود شرعی می گذرد گناه محسوب می شود.

 طبق دستورات دینی اگر پشت سر کسی که کاری ناپسند انجام می دهد حرفی بزنیم و غیبت کنیم حتی اگر وی راضی باشد، کار حرامی انجام داده ایم. در اطرافیان خود چند نفر را می شناسید که به خاطر داشتن دوست پسر و دوست دختر افتخار می کند و از اینکه دیگران درباره این موضوع سخن بگویند فخر می فروشند؟

غیبت کردن کسی که گناهی انجام می دهد و به آن فخر هم می فروشد خیلی مضحک است چراکه به راحتی ما در آن گناه شریک می شویم. غیبت کردن این چنینی آن عیب و گناه را برای ما ساده جلوه می دهد. امام صادق (ع) در این باره فرمودند:" اگر مومن، عیب برادر مومن خود را که ناپسند تلقى مى‏شود، پشت سرش بگوید و آن فرد هم راضى باشد، رضایتش موجب برداشته شدن حرمت این عمل نمى‏شود."

کسی که شنونده غیبت است و از آن استقبال می کند مانند کسی است که خود غیبت می کند. شنونده های حرفه ای غیبت معمولا به همگان بی اعتماد هستند و از اینکه عیوب دیگران بر ملا می شود خوشحال می شوند چراکه معمولا افرادی ضعیف هستند که در جامعه سرخورده شده اند

2. "این غیبت نیست چون خودم هم می دانستم." این جمله نیز متداول است. تصور کنید که ما می دانیم اشکان چه عیب و ایرادی دارد و "دانیال" هم می آید غیبت همان اشکان را می کند. در اینجا ظاهرا اتفاقی نیفتاده چراکه من و دانیال هر دو از عیب و ایراد اشکان با خبر بودیم و اطلاعات جدیدی به اطلاعات قبلی ما افزوده نشده است. با این اوصاف آیا باز هم گناهی رخ داده و دانیال غیبت کرده است؟ دین اسلام می گوید در اینجا نیز غیبت صورت گرفته و دانستن آن عیب و ایراد از گناه غیبت نمی کاهد! امام صادق (ع) در این باره می فرمایدکسى که عمل زشتى را نشر دهد، مثل کسى است که آن کار را آغاز کرده است. (وسائل الشیعه، ج 12، ص 296،)

آسیب اجتماعی: درست است که عیب دیگران را می دانیم و می دانیم که دیگران هم می دانند اما بازگو کردن آن عیب و ایراد و یادآوری آن گناه بذر بی اعتمادی را می افشاند. یکی از صفات خداوند ستار العیوب بودن است و انسان نیز ذاتا چنین ویژگی ای را دارد. به اصلاح می گویند انسان ها فراموش کارند اما یادآوری عیب دیگران قطعا در رفتار ما با شخصی که از وی غیبت شده تاثیر خواهد گذاشت.

3. "من که غیبت نکردم فلانی غیبت کرد." این نیز جمله متداولی است. تا شنونده ای نباشد غیبتی صورت نمی گیرد و به همین علت است که گناه شنونده غیبت از گناه گوینده غیبت کمتر نیست. هزاران حدیث داریم که گناه شنونده غیبت را هم ردیف با گناه گوینده غیبت می دانند. امام صادق (ع) شنونده غیبت را حتی مشرک می دانند و می فرمایند: غیبت، کفر، و شنونده و خشنود از آن، مشرک است. (مستدرک الوسائل، ج 9، ص 13)

چنین غیبت کردن در جامعه ما بسیار رایج است و برجسته ترین اثر آن این است که خیلی از منکرات در چشم جوانان کوچک شمرده می شود. تعریف بدحجابی و بی حجابی در حال حاضر را با تعریفی که در 20 سال پیش می شد را مقایسه کنید تا از عمق فاجعه با خبر شوید

آسیب اجتماعی: اتفاقا چنین غیبت کردن در جامعه ما بسیار رایج است و برجسته ترین اثر آن این است که خیلی از منکرات در چشم جوانان کوچک شمرده می شود. تعریف بدحجابی و بی حجابی در حال حاضر را با تعریفی که در 20 سال پیش می شد را مقایسه کنید تا از عمق فاجعه با خبر شوید.

آسیب اجتماعی: کسی که شنونده غیبت است و از آن استقبال می کند مانند کسی است که خود غیبت می کند. شنونده های حرفه ای غیبت معمولا به همگان بی اعتماد هستند و از اینکه عیوب دیگران بر ملا می شود خوشحال می شوند چراکه معمولا افرادی ضعیف هستند که در جامعه سرخورده شده اند. برای چنین افرادی سقوط دیگران مساوی با ارتقا شخصیت خودشان است. شنونده غیبت شدن آسیب های دیگری چون بدرفتاری با دیگران و افزایش سوء ظن را به همراه دارد. بسیاری از قتل های خانوادگی یا بدرفتاری های درون خانواده با منشاء غیبت و بهتان در مورد سایر اعضای خانواده است که موجب به وجود آمدن آسیب های دیگر اجتماعی می شود.

منبع : سایت تبیان


Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی