8:55:34
پنج شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اجتماعی را در ایمیل خود داشته باشید.

خرم آباد / واحد مرکزی خبر / اجتماعی

شکارچیان غیر مجاز 2 راس بزکوهی و یک راس قوچ وحشی را در مناطق حفاظت شده لرستان شکار کردند.
ماموران گارد اجرایی حفاظت محیط زیست لرستان دیروز 9 شکارچی غیرمجاز را در مناطق حفاظت شده سفید کوه خرم آباد ، ازنا و ارتفاعات پلدختر دستگیر کردند.
آقای بازگیر مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: از این متخلفان زیست محیطی که اقدام به شکار 2 راس بزکوهی ، یک راس قوچ وحشی و 5 قطعه تیهو کرده بودند ، 2 قبضه اسلحه شکاری ، یک قبضه اسلحه جنگی و مقداری مهمات و ادوات شکار به دست آمد.
ماموران حفاظت محیط زیست لرستان طی3 هفته گذشته 36 شکارچی متخلف را که اقدام به زنده گیری و شکار20 قطعه سهره زنده ، 3 قطعه کبک ، 4 قطعه کبوتر و 5قطعه تیهو در مناطق شکار و صید ممنوع لرستان کرده بودن دستگیر کردند.
در مجموع از این افراد 35 قبضه اسلحه شکاری و جنگی ، 117 عدد فشنگ ، 8 رشته تور پرنده گیری ، یک دستگاه موتور برق ، لوازم کامل ماهیگیری کشف و ضبط شد.
مناطق کوهستانی و جنگلی لرستان زیستگاه انواع جانورانی از جمله سنجاب ایرانی ، کل و بز ، خرس قهوه ای ، پلنگ ایرانی ، گربه وحشی ، گرگ ، روباه ، شغال ، کبک دری ، کبک ، عقاب طلایی ، کرکس ، شاهین ، بالابان ، دلیجه کوچک ، سهره طلایی ، سار صورتی ، لاک پشت مهمیزدار ، گرزمار ، افعی شاخدار و سمندر لرستانی است.
مناطق حفاظت شده سفید کوه خرم آباد ، اشتران کوه دورود ، سفید کوه ازنا و منطقه شکار ممنوع هشتاد پهلوی خرم آباد مهمترین زیستگاه های وحوش در لرستان هستند.
بازگیر گفت: متخلفان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
0002


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
رسا -   -  اجتماعی - 
1 دقیقه و 16 ثانیه پیش
خبرگزاری رسا ـ وزارت اقتصاد آلمان: دولت این کشور صادرات تسلیحات به روسیه را متوقف کرده است.

تانک

به گزارش سرویس مانیتورینگ خبرگزاری رسا، دویچه وله در گزارشی به نقل از وزارت اقتصاد آلمان، گفت: دولت این کشور صادرات تسلیحات به روسیه را متوقف کرده است.

 

این وزارت‌خانه، تصریح کرد: افزون بر توقف صدور مجوز ارسال تسلیحات به روسیه، دولت مشغول بررسی مجوزهایی است که پیشتر صادر شده‌اند.

 

وزارت اقتصاد آلمان، خاطر نشان کرد: دولت این کشور در «موارد بحرانی» تلاش می‌کند که مانع از ارسال کالاهای مورد نظر، در این مورد تسلیحات دارای مجوز‌، به مقصد شود.

 

روسیه به دلیل ادامه سیاست خود در بحران اوکراین مورد انتقاد شدید اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارد.

 

وزیر اقتصاد آلمان ماه گذشته با ارسال یک مرکز بسیار پیشرفته تمرینات نظامی به روسیه به ارزش 120 میلیون یورو موافقت نکرده بود.

 

گفتنی است، در وزارت اقتصاد آلمان، تا روز 8 آوریل (19 فروردین) 69 درخواست صدور تسلیحات به روسیه با ارزش بیش از پنج میلیون یورو مورد بررسی قرار گرفت.

 

البته هیچ کدام از این درخواست‌ها شامل درخواست صادرات سلا‌ح‌های جنگی نبوده است، تانک‌، تفنگ، هواپیماهای جنگی یا راکت از جمله سلا‌ح‌های جنگی به شمار می‌رود.

 

درخواست‌های ارسالی به وزارت اقتصاد آلمان شامل تسلیحاتی بوده که «سایر تسلیحات» خوانده می‌شوند، به عنوان مثال خودروهای ارتشی در شمار سایر تسلحیات به شمار می‌روند.

 

البته مشخص نشده است که محتوای درخواست‌های ارسالی به وزارت اقتصاد آلمان شامل چه نوع کالاهایی بوده است./993/1409/ح

 

دُرنیوز
رسا -   -  اجتماعی - 
1 دقیقه و 12 ثانیه پیش
خبرگزاری رسا ـ خبرنگار آمریکایی به دست شبه‌ نظامیان جدایی‌طلب در شرق اوکراین ربوده شد.

اوکراین

به گزارش سرویس مانیتورینگ خبرگزاری رسا به نقل از دویچه وله بخش فارسی تلویزیون دولتی آلمان، سخنگوی وزارت خارجه‌ ایالات متحده‌ آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از ربوده شدن یک روزنامه‌نگار آمریکایی به دست جدایی‌طلبان اوکراین ابراز نگرانی جدی کرد.

 

سایمون اوستروفسکی، خبرنگار «وایس نیوز» روز سه‌شنبه(22 آوریل) به دست شبه‌ نظامیان جدایی‌طلب در شرق اوکراین ربوده شد.

 

پونوماروف، یکی از اعضای گروه‌های جدایی‌طلب، گفت: این خبرنگار دزدیده یا شکنجه نشده است، با خانواده‌اش نیز تماس گرفتیم و حال او خوب است.

 

جین ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ربودن اوستروفسکی را نقض روشن توافق‌نامه‌ ژنو دانست که هفته‌ گذشته منعقد شد.

 

وی از روسیه خواست تا از «قدرت و اثر» خود بر جدایی‌طلبان استفاده کند و هرچه سریع‌تر مقدمات آزادی این خبرنگار را فراهم کند.

 

ساکی همچنین اضافه کرد: ما هرگونه ربودن افراد در شرق اوکراین را محکوم می‌کنیم، این اقدامات به شکل مستقیم توافقات ژنو را که به امضای طرفین رسید، زیرپا می‌گذارد.

 

این مقام آمریکایی، بیان داشت: دولت آمریکا نگرانی خود را به مقامات اوکراین نیز اعلام کرده و از آن‌ها خواسته تا برای آزادی این شهروند آمریکایی تلاش کنند.

 

این خبرنگار آمریکایی آخرین توئیت خود را روز دوشنبه (21 اوریل) منتشر کرد و آخرین ویدیو از کارهای او نیز روز یک‌شنبه منتشر شد و بعد از آن دیگر از او خبری در دست نیست.

 

به جز این روزنامه‌نگار با تابعیت آمریکایی، شبه‌ نظامیان روزنامه‌نگار دیگری را هم ربودند که اوکراینی است و در یکی از نشریات طرفدار دولت فعلی اوکراین کار می‌کند./993/1409/ح

 

دُرنیوز
رسا -   -  اجتماعی - 
6 دقیقه و 5 ثانیه پیش
خبرگزاری رسا ـ نخست وزیر دولت موقت لیبی 23 آوریل در طرابلس با معاون وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد.

لیبی

به گزارش سرویس مانیتورینگ خبرگزاری رسا، رادیو چین در گزارشی، گفت: عبدلله آل ثانی، نخست وزیر دولت موقت لیبی 23 آوریل در طرابلس با ویلیام جوزف برنز، معاون وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد.

 

سفارت آمریکا در لیبی در بیانیه خود اعلام کرد: بورنس در این دیدار پشتیبانی آمریکا از روند انتقال دموکراسی لیبی را اعلام کرده است.

 

8 ماه جاری، مجلس ملی لیبی به طور رسمی عبدلله آل ثانی را به عنوان نخست وزیر دولت موقت منصوب کرد.

 

ولی 13 ماه جاری، ثانی به دلیل تهدید شدن به مرگ استعفا کرد، مجلس لیبی تاکنون درباره نخست وزیر جدید به توافق نرسیده است./993/1409/ح

 

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی