3:22:15
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اجتماعی را در ایمیل خود داشته باشید.

خرم آباد / واحد مرکزی خبر / اجتماعی

شکارچیان غیر مجاز 2 راس بزکوهی و یک راس قوچ وحشی را در مناطق حفاظت شده لرستان شکار کردند.
ماموران گارد اجرایی حفاظت محیط زیست لرستان دیروز 9 شکارچی غیرمجاز را در مناطق حفاظت شده سفید کوه خرم آباد ، ازنا و ارتفاعات پلدختر دستگیر کردند.
آقای بازگیر مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: از این متخلفان زیست محیطی که اقدام به شکار 2 راس بزکوهی ، یک راس قوچ وحشی و 5 قطعه تیهو کرده بودند ، 2 قبضه اسلحه شکاری ، یک قبضه اسلحه جنگی و مقداری مهمات و ادوات شکار به دست آمد.
ماموران حفاظت محیط زیست لرستان طی3 هفته گذشته 36 شکارچی متخلف را که اقدام به زنده گیری و شکار20 قطعه سهره زنده ، 3 قطعه کبک ، 4 قطعه کبوتر و 5قطعه تیهو در مناطق شکار و صید ممنوع لرستان کرده بودن دستگیر کردند.
در مجموع از این افراد 35 قبضه اسلحه شکاری و جنگی ، 117 عدد فشنگ ، 8 رشته تور پرنده گیری ، یک دستگاه موتور برق ، لوازم کامل ماهیگیری کشف و ضبط شد.
مناطق کوهستانی و جنگلی لرستان زیستگاه انواع جانورانی از جمله سنجاب ایرانی ، کل و بز ، خرس قهوه ای ، پلنگ ایرانی ، گربه وحشی ، گرگ ، روباه ، شغال ، کبک دری ، کبک ، عقاب طلایی ، کرکس ، شاهین ، بالابان ، دلیجه کوچک ، سهره طلایی ، سار صورتی ، لاک پشت مهمیزدار ، گرزمار ، افعی شاخدار و سمندر لرستانی است.
مناطق حفاظت شده سفید کوه خرم آباد ، اشتران کوه دورود ، سفید کوه ازنا و منطقه شکار ممنوع هشتاد پهلوی خرم آباد مهمترین زیستگاه های وحوش در لرستان هستند.
بازگیر گفت: متخلفان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
0002


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
افکارنبوز -   -  اجتماعی - 
9 دقیقه و 39 ثانیه پیش
دانشمندان ولزی به دلیل جلوگیری از انتشار باکتری ها و ویروسها خواستار تجدید نر انسانها در سنت مصافحه شدند.

با یکدیگر دست ندهید، مشت بدهید
به گزارش افکارنیوز، سالهاست که بشر برای ابراز ارادت و دوستی با همنوعان با یکدیگر دست میدهند اما اکنون دانشمندان میگویند این عمل موجب انتقال برخی از بیماریهاست.

محققان دانشگاه آبرست‌وتث در ولز می‌گویند باید بجای دست دادن، زدن مشت به مشت در سطح جهانی رواج پیدا کند چون انتقال باکتری‌، ویروس و عوامل بیماری‌زا به این ترتیب بسیار کمتر می‌شود.

به گفته آنها توجه به این موضوع بویژه در زمان شیوع سرماخوردگی و آنفلونزا در پیشگیری از بیماری اهمیت زیادی دارد.
چند هزار سال است که بشر با دست دادن سلام و خداحافظی کرده، توافق کرده و قرارداد بسته، تبریک گفته و اعلام صلح و آشتی کرده است.

در این لحظات کمتر کسی به فکر این است که آیا طرف مقابل بعد از رفتن به دستشویی دست‌هایش را بخوبی با صابون شسته، آیا لحظاتی پیش در واکنش به عطسه‌ای پرشتاب و جانانه دستش را با دهانش پوشانده، یا بی آنکه حواسش باشد دست برده و انگشت پایش را خارانده است.

دکتر ویتورث با کمک سارا ملا دانشجوی دکترا، دستکش استریل پوشیدند و دست خود را در محیط کشت حاوی باکتری ای‌کلای (E. Coli) فرو بردند، بعد با یکدیگر دست دادند، مشت به مشت هم یا کف دست به کف دست هم زدند و بعد میزان باکتری‌های روی دستکش را بررسی کردند.

نتیجه این بود که دست دادن ده برابر بیشتر از مشت به مشت زدن باعث انتقال باکتری شده بود.

به گفته دکتر ویتورث "اگر مردم به مشت به مشت زدن ترغیب شوند سرایت بیماری‌های عفونی بالقوه کاهش پیدا می‌کند."

حتی زدن کف دست به کف دست (های فایو) بهتر از دست دادن است و میزان انتقال باکتری را نسبت به دست دادن به نصف می‌رساند.

به عقیده دکتر ویتورث که نتایج این تحقیق را در نشریه "مهار عفونت" آمریکا منتشر کرده، در مشت به مشت زدن، سرعت و کاهش سطح تماس دو دست باعث کاهش انتقال عوامل بیماری‌زا می‌شود

نشریه انجمن پزشکی بریتانیا هم ماه پیش خواستار ممنوعیت دست دادن در بیمارستان‌ها شده بود چرا دست‌های کادر درمانی یکی از اصلی‌ترین ناقل‌های عوامل عفونت‌زا هستند.
دُرنیوز
یک روانشناس گفت: عدم درک صحیح دو واژه‌ی کلیدی تفاهم و توافق در زندگی یکی از علل بروز اختلاف زوجین محسوب می‌شود.

 ندا اصغری، روانشناس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، در رابطه با علل اختلاف زوجین گفت: عدم درک صحیح زوجین و هم‌چنین عدم درک صحیح تفاوت های فردی زمینه‌ساز اختلافات زوجین است.

وی تصریح کرد: گرچه لغات کلیدی توافق و تفاهم در نگاه اول بسیار کم اهمیت به نظر آید، اما شاخص رشد طلاق در کشور حاکی از آن است که تعریف صحیحی از این 2 واژه بین زوجین وجود ندارد.

این روانشناس با اشاره به اینکه توافق و تفاهم یکی از مهمترین ارکان ارتباط زوجین به شمار می رود اظهار داشت: تفاهم نه به معنای یکسان بودن تمامی عقاید و افکار زوجین بلکه به معنای توانایی درک تفاوتها به شمار می رود و مهمتر از تفاهم، توافق می باشد که تحمل این تفاوت ها در کنار یکدیگر است. و همین توافق منحصر به داشتن رابطه ای مسالمت آمیز خواهد بود.

اصغری در پایان خاطرنشان کرد: توافق، تعهد، مسئولیت پذیری از ارکان مهم زندگی زناشویی محسوب می‌شود و اهمیت این نکات به حدی است که می‌توان از آن به عنوان شُکُوهِ همسرداری یاد کرد.

اما متاسفانه آموزش‌های لازم در این زمینه به صورت گسترده وجود ندارد و دختر و پسر براساس هیجانات مبادرت به ازدواج می نمایند. به همین ترتیب از رسانه‌ها و مسئولین انتظار می‌رود آموزش‌های لازم در این زمینه را به صورت گسترده‌تر در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام / 
دُرنیوز
معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 18، از تبدیل مراکز تجاری این منطقه به واحدهای سبز محیط زیست خبر داد.

امیرحسین عساری معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 18 در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، گفت: تبدیل مراکز تجاری منطقه 18 به واحدهای سبز محیط زیست از برنامه‌های آتی معاونت امور شهری و فضای سبز شهرداری این منطقه است.  
 
وی ادامه داد: این طرح پس از تشکیل اتاق فکر محیط زیست مسئولان کشوری اساتید و کارشناسان محیط زیست و شهردای منطقه 18 بررسی و در دست اجرا قرار گرفت.  
 
عساری اظهار داشت: در این طرح مراکز تجاری منطقه 18 به واحدهای سبز محیط زیست به منظور کاهش آلاینده‌های محیط زیست و گسترش فرهنگ حفظ و نگهداری محیط زیست، افزایش پویایی و چشم اندازهای بصری دردست اجرا است.
 
وی با اشاره به اقدامات اجرایی این طرح افزود: تبدیل مراکز تجاری به واحدهای سبز محیط زیست، تشکیل کارگروه‌های محیط زیست، برگزاری اتاق فکر محیط زیست از اقدامات اجرایی این طرح است.  
 
عساری خاطر نشان کرد: انتقال مشاغل مزاحم و آلاینده محیط زیست به خارج از منطقه 18، تجهیز خطوط تاکسیرانی با انرژی خورشیدی، ورود موتورسیکلتهای برقی، احداث مدارس محیط زیست از اقدامات دیگر شهرداری منطقه 18 است.

انتهای پیام/
مسابقه بزرگ طراحی

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی