10:12:25
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار سیاسی را در ایمیل خود داشته باشید.

عضو هیات مدیره شرکت پشتیبانی امور دام از آغاز توزیع مرغ سبد کالایی در استان‌ها خبر داد و گفت: ذخیره‌سازی گوشت قرمز و گوشت مرغ از تولید داخلی همچنان ادامه دارد و هیچ مشکلی برای تامین مرغ و گوشت شب عید وجود ندارد.

حسین دماوندی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خرید و ذخیره سازی گوشت مرغ از منابع تولید داخلی از اواخر ماه رمضان سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد با توجه به این که در سال جاری از نظر تامین نیاز داخلی یکی از بهترین سال‌های کشور بوده است به نظر می‌رسد هیچ نگرانی برای تامین گوشت مرغ و گوشت قرمز در شب عید وجود ندارد.

وی افزود: توزیع مرغ سبد کالایی به استناد ابلاغیه دولت و براساس تصمیماتی که در ستاد تنظیم بازار گرفته شده است با نیازسنجی استان‌های مختلف آغاز شده که این تصمیم در راستای اجرای طرح دولت برای اجرای طرح یارانه‌های غیر نقدی است.

این عضو هیات مدیره شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: ذخیره سازی گوشت قرمز نیز همچنان ادامه دارد و با توجه به وضعیت مناسب تولید به نظر می رسد برای تامین این محصول نیز در شب عید مشکلی وجود نخواهد داشت.

دماوندی‌نژاد تاکید کرد: گرچه واردات گوشت قرمز و گوشت مرغ در مقاطعی در گذشته برای احتمال بروز مشکلاتی در تولید داخلی و تامین نشدن نیاز کشور پیش بینی شده اما در حال حاضر با توجه به وضعیت تولید و رفع نقایص گذشته برای سال جاری و سال آینده به نظر می‌رسد هیچ نیازی به واردات گوشت مرغ و گوشت قرمز برای تامین بازار داخلی وجود ندارد.


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
تقریب -   -  سیاسی - 
4 دقیقه و 56 ثانیه پیش
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خانواده صرفاً محل تولید نسل و استراحت نیست، گفت: خانواده پایگاه اصلی رشد اجتماعی است. اینجا محل اختلاف ...

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی روز یکشنبه ۳۱ فروردین‌ماه مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت باسعادت دخت گرامی رسول‌الله (ص) فاطمه زهرا (س) و میلاد امام خمینی (ره) گفت: امام عسگری (ع) کلامی بلند درباره فاطمه زهرا (س) دارد و در روایتی می‌فرماید "ما اهل بیت حجت‌های خداوند بر مخلوقات هستیم و مادر ما فاطمه حجت خداوند بر ماست". در این روایت جایگاه مهم فاطمه زهرا (س) به خوبی روشن می‌شود که در رأس هدایت و رشد امت اسلامی این شخصیت بزرگ قرار دارد، به همین جهت در قرآن از ایشان به کوثر به معنی خیر کثیر نام برده شده است، چرا که خیری عظیم‌تر از هدایت امت نداریم و حیات واقعی انسان‌ها بر توحید و رشد و تکامل معنوی است که در تمسک به ولایت محقق می‌شود و فاطمه زهرا (س) اساس و رکن ولایت است که در کلام نورانی امام حسن عسگری (ع) به‌عنوان حجت خداوند بر ائمه نام برده شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع فخری برای ملت مسلمان به ویژه جامعه زنان است که میلاد چنین شخصیت ممتازی به‌عنوان روز زن و روز مادر نامگذاری شده است که الگوی بی‌همتایی در تاریخ است و از هر جهت کامل و برای همه زمان‌ها نمونه برتر است، از این‌رو باید تلاش کرد سبک زندگی فاطمی را فهم کرد و آن را در جامعه ترویج کرد نه شیوه‌هایی که امروز با تبلیغات زیاد می‌خواهند در اذهان جوامع برجسته کنند و به درستی رهبر معظم انقلاب در سخنان روز گذشته خود بدان متذکر شدند که جایگاه زن و سبک زندگی زنان باید منبعث از سنت فکری اسلامی باشد نه کپی‌برداری تقلیدی از شیوه‌های غربی که در درون خود آسیب‌های زیادی را ایجاد کرده است.

لاریجانی ادامه داد:استاد شهید مطهری در این زمینه با تحقیقات خود مسیر روشنی را مشخص کرده‌اند که در جمهوری اسلامی این نگاه تا حدود زیادی مورد توجه قرار گرفته است. ایشان از یک‌سو می‌پذیرد که در طول تاریخ به زنان ظلم شده و تفکرات متحجرانه در برخی از مسلمانان که با ارائه چهره منفی در نظام حقوق زن صدمه زده‌اند را رد می‌کند و از جانب دیگر موقف متحجرانه اما متجددانه امروز را نوع دیگری از نادیده انگاری شخصیت و حقوق زن می‌داند که ظلم جدیدی است.

زن مسلمان نه پرده‌نشین است و نه اختلاط به شیوه غربی را می‌پذیرد
وی تصریح کرد: در این رابطه شهید مطهری می‌گوید موضع اسلام، موضع اعتدالی میان این افراط و تفریط است و زن در نظام اسلامی نه پرده‌نشین است و نه اختلاط با دیگران را با شیوه غرب می‌پذیرد. اساس تفکر اسلامی بر این است که جامعه اسلامی نهاد خانواده را رکن مهم نظام اجتماعی می‌داند که شخصیت افراد در آن تکوین پیدا می‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه خانواده صرفاً محل تولید نسل و استراحت نیست، گفت: خانواده پایگاه اصلی رشد اجتماعی است. اینجا محل اختلاف مهم تفکر اسلامی با برخی مکاتب دیگر است، زیرا خانواده یک امر موقت و گذرا در تکوفین جامعه نیست، بلکه جامعه‌سازی در نگاه اسلامی از خانواده آغاز می‌شود. به همین جهت حریم خانواده و صیانت از آن فوق‌العاده پراهمیت است. از طرف دیگر همانگونه که عدالت اجتماعی بدون تجلی حقیقی تولید تصنعی است،‌ نظام اجتماعی سالم و پویا بدون رکن خانواده مستحکم و پرعاطفه ناممکن و ناپایدار است.

وی ادامه داد: بسیاری از نابسامانی‌های جهان امروز حتی در جامعه ما به علت سست شدن جایگاه خانواده و یا عدم توجه لازم به همه قابلیت‌های آن است. خلاصه آنکه پایه رشد اجتماعی واقعی در خانواده محقق می‌شود. همچنین زنان به‌عنوان همسر یا مادر نقش محوری در این رکن مهم یعنی خانواده دارند، یعنی خداوند عواطف بسیار رقیق و لطیف زنان را محور اصلاحات و رشد در خانواده قرار داده است و اگر زن خود اهل فضیلت باشد، با این ویژگی بیشترین نقش را در رشد اجتماعی خواهد داشت.

لاریجانی افزود: استاد شهید مطهری در این باب می‌گوید قانون اصلی اجتماع بزرگ عدالت است و کانون اصلی اجتماع منزل عواطف است، علایق افراد اجتماع شبیه روابط فیزیکی و علایق خانوادگی شبیه روابط شیمیایی است، لذا اولاً در نظام‌سازی حکومتی باید به تقویت هر چه بیشتر نهاد خانواده توجه کرد و مقررات و قوانین برای حضور زنان در اجتماع باید به نحوی باشد که به رکن خانواده آسیب نرساند، از این‌رو باید بیش از گذشته در تدوین قوانین و مقررات توجه کرد و هم رسانه‌ها در این جهت تلاش کنند که حضور زنان در فعالیت‌های مختلف باعث عدم توجه و وقت‌گذاری آنان در خانواده نشود که هیچ چیزی نمی‌تواند جای این خلأ را پر کند و نتیجه آن برخی آسیب‌های اجتماعی است.

رئیس نهاد قانونگذاری گفت: از طرف دیگر هر چقدر نظام‌های حکومتی با تفکر دینی نزدیک‌تر باشند باید به این امر توجه کرد که حکومت‌ها به هیچ وجه کارکرد خانواده را ندارند چرا که مبنای آنها عواطف نیست، از این‌رو اشتباه بزرگ آن است که تصور شود تربیت افراد و شکل‌گیری هویتی آنان صرفاً در اجتماع صورت می‌گیرد، گرچه روابط اجتماعی اسلامی باشد. باید پایه‌های شخصیتی افراد در درون خانواده با مهر و محبت مادران و عواطف و دلبستگی‌های درون منزل شکل گیرد و در جامعه به بهره‌وری برسد، از این جهت هم باید توجه بیشتری به سلامت و استحکام محیط‌های گرم خانواده کرد.
دُرنیوز
تقریب -   -  سیاسی - 
4 دقیقه و 51 ثانیه پیش
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه جریان تکفیری حاصل تفکرات عالمان بی تقوا است، تأکید کرد: علمای اسلام چه ...

"منصور حقیقت پور" نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار تقریب پیرامون حمایت کشورهای غربی از تروریست های تکفیری در سوریه گفت: اقدام خلاف کشور های غربی برای بازگذاشتن دست تروریست ها برای حضور در سوریه و اقدام به جنایت در این کشور در آینده موجب خواهد شد که این تروریست ها به خود این کشور ها نیز آسیب برسانند.

وی با اشاره به زیانبار بودن بازگشت های تروریست ها از سوریه به کشور هایشان افزود: تروریست هایی که اکنون در سوریه جنایت می کنند هنگام بازگشت به کشور های خودشان عملیات تخریبی و حمله به مردم را سازماندهی خواهند کرد و به منافع کشور های خودشان نیز حمله می کنند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: تروریست های خارجی که اکنون در سوریه علیه بشار اسد می جنگند در آینده آثار زیانبار امنیتی و سیاسی برای کشور های خودشان به بار خواهند آورد.

حقیقت پور با اشاره به عملیات گسترده دولت سوریه برای از بین بردن تروریست ها در این کشور اظهار داشت: در حال حاضر دولت سوریه مقابله جدی با گروه های تروریستی را در دستور کار قرار داده است بنابراین در آینده تروریست های تکفیری در سوریه جایی نخواهند داشت و اینها به زودی پاکسازی می شوند.

وی پیرامون نقش علمای اسلامی برای مقابله با تفکر تکفیری و افراطی گری اظهار داشت: علمای اسلام چه شیعه و چه سنی در این زمینه نقش بسیار مؤثری دارند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه بسیاری از این گروههای تکفیری دست نشانده غرب هستند، افزود: جریان تکفیری حاصل تفکرات عالمان بی تقوا است و علمای جهان اسلام باید آثار سوء فکری این تفکر جعلی را در جهان اسلام پاکسازی کنند و به زباله دان تاریخ بفرستند.
دُرنیوز
ایرنا -   -  سیاسی - 
5 دقیقه و 34 ثانیه پیش
رشت - ایرنا - خود مراقبتی به عنوان رفتاری داوطلبانه و فعالیتی آموخته شده گامی موثر برای پیشگیری از بیماری ها ، سدی محکم برای حفظ سلامت و راز سلامتی ، ...

خود مراقبتی اعمالی اکتسابی ، آگاهانه و هدفداری است که افراد برای خود ، فرزندان و خانواده شان انجام می دهند تا تندرست بمانند ، از سلامت جسمی و ذهنی خود حفاظت کنند ، نیازهای اجتماعی و روانی خود را برآورده سازند ، از بیماری ها یا حوادث پیشگیری ، ناخوشی ها و وضعیت مزمن را مراقبت و از سلامت خود بعد از بیماری حاد یا ترخیص از بیمارستان حفاظت کنند .

خود مراقبتی رابطه بین بیمار و پزشک را مطلوب کرده و موجب کاهش بار بیماری ، بهبود سلامت و کیفیت زندگی ، افزایش رضایت بیماران ، منطقی شدن استفاده از خدمات و کاهش هزینه های سلامت می شود .

شعار امسال هفته سلامت نیز به عنوان ˈ یک عمر سلامتی ، با خود مراقبتی ˈ نامگذاری شده که نشان از اهمیت خود مراقبتی برای حفظ سلامتی و تندرستی است .

به بهانه هفته سلامت نیز برنامه های مختلفی از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور با محوریت شعار این هفته تدارک دیده شده تا مردم بیشتر با مقوله خود مراقبتی آشنا شوند .

دبیر ستاد هفته سلامت استان گیلان در این رابطه گفت : خود مراقبتی اقدام و فعالیت های آگاهانه و هدفداری است که توسط فرد به منظور حفظ حیات ، تامین و ارتقاء سلامت خود و خانواده انجام می شود .

دکتر ˈعلی علاسوندˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : خود مراقبتی یعنی اینکه به فکر سلامت خودمان باشیم و از هر آنچه باعث به خطر انداختن سلامت است ، به صورت داوطلبانه پرهیز کنیم .

وی بیان داشت : خود مراقبتی عملی است که هر فردی از دانش ، مهارت و توان خود به عنوان یک منبع استفاده می کند تا به صورت مستقل از سلامت خود مراقبت کند .

وی خود مراقبتی را موثرترین راه برای حفظ سلامت دانست و اظهار کرد : آموزش همگانی سلامت و خود مراقبتی افراد به منظور حفظ سلامت و تندرستی آنان نقش مهمی دارد .

دبیر ستاد هفته سلامت استان گیلان خاطر نشان کرد : آموزش همگانی و ارایه منابع اطلاعاتی قابل اعتماد برای خود مراقبتی در بیماری های جزئی می تواند مانع حداقل یک پنجم از مراجعات پزشکی بی مورد شود .

وی در رابطه با برنامه ریزی در زمینه خود مراقبتی تصریح کرد : برای طراحی برنامه خود مراقبتی فردی ، باید ابتدا وضعیت سلامت خود را ارزیابی کنیم که این کار می تواند به صورت خود ارزیابی یا ارزیابی تیم سلامت انجام گیرد .

وی یادآور شد : برای این کار باید با پزشک خانواده خود مشورت کنیم و با راهنمایی و حمایت او رفتارهای نیازمند تغییرمان را مشخص کنیم ، بعد از آن نیز باید ببینیم که چه میزان برای تغییر رفتار مورد نظر آمادگی داریم .

دبیر ستاد هفته سلامت استان گیلان تصریح کرد : خود مراقبتی فیزیکی ، روان شناختی ، عاطفی ، روحی و معنوی و خود مراقبتی شغلی در محل کار از انواع خود مراقبتی ها برای حفظ سلامت و شادابی است .

وی خوردن منظم ˈ غذای سالم ˈ شامل صبحانه ، ناهار، شام و میان وعده های سالم ، انجام ورزش روزانه ˈ پیاده روی ، دویدن ، شنا ، و ... ، انجام معاینات پزشکی ادواری و منظم پیشگیرانه ، دریافت خدمات و مراقبت های پزشکی مورد نیاز ، استراحت کافی هنگام بیماری ، انجام فعالیت های فیزیکی منظم ، داشتن خواب و استراحت کافی ، پوشش مناسب بر اساس فصول سال و رفتن به تعطیلات و تفریح را از جمله موارد قابل توجه در خود مراقبتی فیزیکی عنوان کرد .

علاسوند اظهار داشت : اختصاص وقت و زمان روزانه برای تفکر و تامل ، مراجعه به روان پزشک یا روان شناس در صورت بروز مشکل یا ناراحتی روانی ، انجام اقدامات لازم برای کاهش تنش و استرس خود ، توجه به تجارب ، آرزوها ، افکار و احساسات خود ، مطالعه شاهکارهای ادبی و هنری و اختصاص زمان مناسب برای رفتن به طبیعت از جمله نکات خود مراقبتی در بخش روان شناختی است .

وی بیان داشت : معاشرت و مراوده با دیگران ، برقراری ارتباط با افرادی که در زندگیمان مهم هستند ، تعامل مهربانانه با خود و دیگران ، افتخار به خود ، مطالعه مجدد کتاب هایی که دوستشان داریم ، گریه کردن وقتی که لازم است ، جستجوی چیزهایی برای خندیدن و بیان خشم خود به روشی سازنده از جمله موارد در خود مراقبتی عاطفی است .

وی خاطر نشان کرد : اختصاص زمان روزانه برای عبادت و نیایش ، انجام کارهای خیر و عام المنفعه ، کمک به نیازمندان ، شکرگزاری نعمت های الهی ، ارزشمند دانستن خوش بینی و امید ، مطالعه متون و ادبیات مذهبی و معنوی ، شرکت در مراسم دینی و مذهبی ، تامل در ارزش ها و تلاوت و شنیدن آیات قرآن از نکات قابل توجه در خود مراقبتی روحی و معنوی است .

وی خوردن ناهار روزانه با همکاران ، گفتگوی دوستانه روزانه با آنان ، اختصاص وقت کافی برای انجام کامل وظایف محوله ، چینش محل کار به صورت زیبا ، متعادل کردن حجم کار برای کاهش فشار کاری ، انجام نظارت و مشورت منظم ، شناسایی و استفاده از روش های ارتقای شغلی و حرفه ای ، مذاکره منطقی برای رفع نیازهای کاری یا افزایش حقوق ، عضویت در گروه های همسان محل کار و همکاری با برنامه های ارتقای سلامت محل کار را از موارد مهم در خود مراقبتی شغلی ˈمحل کارˈ نام برد .

وی با اشاره به انجام کارهای مختلف برای سالم ماندن اظهار کرد : می توانیم داروها را صحیح استفاده کنیم و مطمئن باشیم که آنها را سر وقت مصرف می کنیم ، می توانیم پرداختن به ورزش یا ورزش های مورد علاقه مان را به بخشی از زندگی روزمره مان تبدیل کنیم ، مراقب وزن مان باشیم ، غذای سالم بخوریم و به اندازه کافی در شبانه روز آب بنوشیم و یا می توانیم زمان مناسبی را به استراحت اختصاص دهیم و به طور منظم به پزشک یا مراکز بهداشتی درمانی مراجعه و معاینه شویم .

خلاصه اینکه خود مراقبتی یعنی مراقبت از خود ، یعنی اینکه ما برای حفظ سلامت و شادابی خودمان ، کارهای کوچکی را روزانه انجام دهیم تا زندگی بهتر و سالم تری داشته باشیم .

یادمان نرود که خود مراقبتی مساوی است با : غذای سالم بخور ، از ورزش لذت ببر ، احساس خوبی داشته باش ، از زندگی لذت ببر ˈبا کار سالم ، روابط مثبت ، عبادت ، استراحت و تفریحات سالم ˈ .

توانمند سازی نوجوانان و جوانان برای خود مراقبتی ، عموم مردم نیازمند خود مراقبتی ، خانواده خاستگاه خود مراقبتی ، رسانه ها مروجان خود مراقبتی ، نهادها و پایگاه های مردمی کانون های خود مراقبتی ، تیم سلامت مربیان خود مراقبتی و سیاستگذاران و مدیران اجرایی حامیان خود مراقبتی روز شمار هفته سلامت است .

اول تا هفتم اردیبهشت هفته سلامت نامگذاری شده است .

ˈیک عمر سلامتی ، با خود مراقبتی ˈ شعار امسال هفته سلامت است . ک/4

7286/604

انتهای پیام /*
Contact the editor: newsroom@irna.ir
نرم افزار دُرنیوز
منبع خبری

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی