10:18:01
پنج شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
طراحیکاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار سیاسی را در ایمیل خود داشته باشید.

عضو هیات مدیره شرکت پشتیبانی امور دام از آغاز توزیع مرغ سبد کالایی در استان‌ها خبر داد و گفت: ذخیره‌سازی گوشت قرمز و گوشت مرغ از تولید داخلی همچنان ادامه دارد و هیچ مشکلی برای تامین مرغ و گوشت شب عید وجود ندارد.

حسین دماوندی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خرید و ذخیره سازی گوشت مرغ از منابع تولید داخلی از اواخر ماه رمضان سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد با توجه به این که در سال جاری از نظر تامین نیاز داخلی یکی از بهترین سال‌های کشور بوده است به نظر می‌رسد هیچ نگرانی برای تامین گوشت مرغ و گوشت قرمز در شب عید وجود ندارد.

وی افزود: توزیع مرغ سبد کالایی به استناد ابلاغیه دولت و براساس تصمیماتی که در ستاد تنظیم بازار گرفته شده است با نیازسنجی استان‌های مختلف آغاز شده که این تصمیم در راستای اجرای طرح دولت برای اجرای طرح یارانه‌های غیر نقدی است.

این عضو هیات مدیره شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: ذخیره سازی گوشت قرمز نیز همچنان ادامه دارد و با توجه به وضعیت مناسب تولید به نظر می رسد برای تامین این محصول نیز در شب عید مشکلی وجود نخواهد داشت.

دماوندی‌نژاد تاکید کرد: گرچه واردات گوشت قرمز و گوشت مرغ در مقاطعی در گذشته برای احتمال بروز مشکلاتی در تولید داخلی و تامین نشدن نیاز کشور پیش بینی شده اما در حال حاضر با توجه به وضعیت تولید و رفع نقایص گذشته برای سال جاری و سال آینده به نظر می‌رسد هیچ نیازی به واردات گوشت مرغ و گوشت قرمز برای تامین بازار داخلی وجود ندارد.


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
جهان نیوز -   -  سیاسی - 
1 دقیقه و 6 ثانیه پیش
اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها متاسفانه با موفقیت کلید نخورد. البته می توان امیدوار بود این روند در ادامه مسیر اصلاح و جبران شود. با این ...

به گزارش جهان، کیهان نوشت: با این حال درس ها و عبرت های مهمی در آسیب شناسی ثبت نام یارانه ها و صرفا انصراف ۲/۴ میلیون نفر از ۷۵ میلیون نفر نهفته است که اگر مورد توجه قرار گیرد، به همه تلخی های ماجرا می ارزد و می تواند مبارک باشد.

این اتفاق «ناخوشایند» - تعبیر معاون اجرایی رئیس جمهور- می تواند دارای برکات بزرگی باشد، اگر که گوشی را دست مسئولان بدهد و به موقع بیدار کند.

در این آسیب شناسی می توان به چند مقوله از جمله «فقدان نقشه راه و تدبیر صحیح»، «سبک زندگی سیاسی نامطلوب برخی احزاب و رسانه ها و سیاستمداران» و «فرهنگ عمومی و چند و چون مهندسی آن» پرداخت و تاثیر و تاثر این متغیرها در نسبت با یکدیگر را مورد ارزیابی قرار داد.

۱- حتی اگر دولت با مشکل کسری بودجه برای پرداخت یارانه به همه مواجه نبود، الزام قانون و اقتضای مصلحت عمومی در اصلاح مسیر پرداخت یارانه ها و هدفمند کردن آن بود.

اما آیا برای این ضرورت در دولت نقشه راهی وجود داشت؟ روند اتفاقات اقتصادی ۵-۶ ماه اخیر غیر از این را می گوید.

دعوت پرحجم از مردم برای انصراف از دریافت یارانه در حالی انجام گرفت که دستگاه های اجرایی طی چند ماه گذشته اقدام به افزایش تعرفه حامل های انرژی و سایر خدمات دولتی کرده و بعضا چند بار این کار را انجام داده بودند.

پمپاژ گرانی به جامعه هر منطقی که داشته باشد، نقض غرض دعوت عمومی به انصراف از یارانه بود. در حقیقت یک خانواده ۴-۵ نفره در این شرایط با خود فکر می کرد که هم باید ماهانه افزایش ۲۰۰-۳۰۰ هزار تومانی هزینه ها را به جان بخرد و هم به همین میزان یارانه دریافت نکند و با خلأ ۴۰۰-۵۰۰ هزار تومانی مواجه شود. عقل معاش، چنین دعوتی را پس می زند. همچنین می توان ادعا کرد که چه دولت محترم و چه دستگاه های نظارتی و قضایی و مجلس در موضوع تورم شب عید و فرصت طلبی مافیای دلالی، به حداقل مسئولیت خود عمل نکردند و تلخی تورم به جان مردم نجیب ما نشست.

دولت و دیگر دستگاه های مسئول حق ندارند در چنین مواقعی مردم را با فرصت طلبی زالوصفتان اقتصادی تنها بگذارند؛ چه اینکه همین مردم نجیب و شریفند که در روزهای سخت کشور پای کار می آیند و هرگاه که پای کار آمده اند، کارهای نشدنی ممکن شده است.

۲- خلأ نقشه راه است که موجب می شود طی ۲ ماه گذشته هر هفته یک بار شایعه شود قیمت بنزین امشب یا فردا شب تغییر می کند و گروهی از مردم برای یک باک بنزین بیشتر، صف درست کنند و برای مثال آمار مصرف(!؟) بنزین در ایام اخیر که همه از سفرهای تعطیلات اول سال برگشته و خریدهای شب عید نیز تمام شده، رکورد بزند و به ۱۰۰ هزار میلیارد لیتر برسد.

اگر قرار بوده بنزین گران شود چرا بیش از ۲ ماه زمان برده و هر هفته در بازار، التهاب با ربط و بی ربط ایجاد کرده است؟!

آیا مردم باید از این التهاب، آرامش و اعتماد می گرفتند؟

اتفاق مشابه در ماجرای صدور قبض های گزاف و نجومی برق پیش آمد.

رئیس جمهور با افتخار می گوید شخصا متوجه این اشتباه شده و دستور ابطال قبض ها را صادر کرده است.

ضمن تشکر از جناب آقای روحانی باید پرسید اصلا چرا چنین اشتباه گزاف اما پرهزینه ای رخ می دهد و آیا در عرض و طول دولت، جز ایشان کسی نیست که تدبیر و اشتباه زدایی کند؟ خب! تصور می کنید این قبیل ماجراها تاثیر مثبت در انصراف از دریافت یارانه بگذارد؟!

۳- دولتمردان محترم باید در خلوت خود بررسی کنند که مثلا چه کسی مشورت داد رئیس جمهور محترم وعده تحولات ۱۰۰ روزه اقتصادی بدهد یا بدون مهیا بودن مقدمات کار، سبد کالا در میان مردم توزیع شود و آن صحنه های ناخوشایند را - آن هم در آستانه راهپیمایی ۲۲ بهمن - پدید آورد؟

نگارنده مایل است این قبیل مسائل را با خوش گمانی برگزار کند و بنویسد که نیت خیر با شتابزدگی و ضعف تدبیر درهم آمیخت تا عملا به اعتماد عمومی در آستانه اجرای یک پروژه مهم اقتصادی لطمه زد اما برخی مستندات، عرصه را بر خوش گمانی محض تنگ می کند. تحلیلی که یک سایت حامی دولت در بهمن سال گذشته درباره سبد کالا نوشت، بسی تلخ و گزنده بود.

دو تن از گردانندگان این سایت هم اکنون معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد و دبیر شورای اطلاع رسانی دولت (تا دو روز قبل معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور) هستند.

سایت خبر آن زمان نوشت «حتی بسیاری از دوستان حامی روحانی نیز به انتقاد شدیداللحن از وی در ماجرای سبد کالا پرداختند... توزیع سبد کالا با شیوه ای که انجام شد، نه یک اتفاق بود و نه عملی که تبعات آن برای مردان دولت غیرقابل پیش بینی باشد. اصلا همین اتفاق- ازدحام، دعوا و مرافعه و احیانا له شدن زیر دست و پا- برای پیشبرد استراتژی خارجی لازم بود[!!] به عبارت دیگر روحانی به یک نمایش داخلی برای ارائه در جشنواره های سیاسی خارجی نیاز داشت. نگاه کنید به اظهارات اخیر وندی شرمن که گفته است «شما در اخبار دیدید که ایران اخیرا به طور قابل مشاهده ای غذا بین مردم فقیر جامعه اش توزیع کرده تا نشان دهد کاهش هدفمند و محدود تحریم ها تاثیر مستقیم بر مردم این کشور داشته است.»

به هر حال این دقیقا همان نتیجه ای بوده که از توزیع سبد کالا در میان مردم وجود داشت، این که تحریم ها بر روی مردم ایران تاثیر مستقیم و انکارناپذیر داشته.

این که اوضاع اقتصادی مردم ایران نه تنها روبه راه نیست بلکه حاضرند برای چند عدد مرغ و چند کیلو برنج با یکدیگر درگیر شوند و این که از این به بعد و با گشایش هرچه بیشتر در مذاکرات هسته ای تمرکز نظام بر معیشت مردم خواهد بود.[!!]... آنچه مسلم است در تیزهوشی و درایت دولت و مردانش شکی نیست.

درست است که روش توزیع کالاهای اساسی چندان مناسب نبود؛ اما اگر با این نمایش بتوان جایزه اول بهترین اثر را در فستیوال سیاست جهانی به خود اختصاص داد، به تحقیر چند روزه ای که بازیگران آن شدند می ارزید!» [!!]

آیا جریان آلوده ای که پس از ناکامی فتنه سیاسی در سال ۸۸، گرای تحریم های اقتصادی را به رصدگران اطلاعاتی غرب داد، دنبال گذاشتن پوست خربزه زیر پای دولت نیست؟

تحلیل فوق- حتی اگر از دست گردانندگان سایت مذکور در رفته باشد- خیلی تکان دهنده و هشدارآمیز است؛ به ویژه برای رئیس جمهور محترم.

۴- ناهنجاری های بزرگی در سبک زندگی سیاسی برخی رسانه ها و احزاب و سیاستمداران به چشم می خورد که عوارض تلخ آن در بازخورد اجتماعی پدیدار می گردد.

سبک زندگی سیاسی معطوف به شهرت، محبوبیت، رای، انتخابات و غلبه به رقبای سیاسی و انتخاباتی «به هر قیمت»، آسیب های بزرگی به فرهنگ و افکار عمومی می زند.

وقتی هدف گذاری سیاستمداران و جریان حزبی و رسانه ای آنان به جای مصالح عمومی و حق گرایی، معطوف به انتخابات و جمع آوری رای و کشیدن فرش از زیر پای حریف شد، لاجرم تزریق و پمپاژ فزاینده فضای سوءظن و سیاهی و بی اعتمادی به افکار عمومی- مثلا علیه دولت سابق- در دستور کار قرار می گیرد و هرچند غرض، تسویه حساب با رقیب حاکم بر دولت است اما در فرهنگ عمومی رسوب می کند و سر بزنگاه تصمیم های ملی، دست و پاگیر می شود.

وقتی برای مصارف سیاسی و انتخاباتی، در چالش های واقعی اقتصادی اغراق چند باره کردیم و خزانه را خالی نشان دادیم - و البته سبد کالا دادیم و واردات خودروهای میلیاردی سر جای خودش بود ...- صد البته معلوم است در چاهی می افتیم که صرفا برای دیگری کنده بودیم و در تله ای می افتیم که حامیان و موتلفان سیاسی ما برای رقبا چیده بودند.

آن وقت است که دور، دست دلالان و شایعه سازان و محتکران می افتد تا التهاب مصنوعی پاییز سال ۱۳۹۰- مصادف با محرم و صفر- را دوباره بازسازی نمایند، با نرخ سکه و طلا و ارز هر جور که می خواهند بازی کنند و مثلا دلار به ۳۵۴۰ تومان و سکه بالای یک میلیون تومان صعود کند- و البته دودش در چشم مردم برود.

۵- همین سبک زندگی سیاسی نابهنجار و آفت زده است که چه در دولت اصلاحات، چه در دولت پیشین (آلوده شده به حلقه انحرافی) و چه در دولت فعلی، برخی سیاستمداران را وادار می کند در برابر مهندسی شبیخون فرهنگی جبهه استکبار، انفعال به خرج دهند و از دیدبانی و مهندسی مقاومت فرهنگی شایسته یک ملت و کشور انقلابی دریغ ورزند هیچ، که مجال رشد علف های هرز را فراهم سازند و سر بزنگاه اعتراض ها، پای معارضان اخلاق عمومی و فرهنگ اسلامی- ایرانی بایستند؛ چرا که قرار است دافعه نداشته باشند! می پرسید ایراد ماجرا کجاست و چه ربطی به اصلاحات اقتصادی و مثلا هدفمندسازی یارانه ها دارد؟! «عزم و اراده و همت ملی» است که یک ملت را در برابر تهدیدها حفظ می کند و برای کارهای بزرگ بسیج می کند، چنان که در انقلاب و دفاع مقدس و در برابر معرکه گیری های ضد انقلاب در زمینه ترور و آشوب و جدایی طلبی و... کرد.

حالا اگر قرار شد سیاستمداران حرفه ای، در برابر فرهنگ و سبک زندگی ترویجی از سوی ماهواره ها و شبکه های مجازی و رسانه های مشابه دچار بی حسی و کرختی شوند، برای چند رای از شبیخون فرهنگی و ذائقه سازی بدخواهان خارجی و داخلی چشم بپوشند یا اطوار روشنفکرانه پیشه کنند که بله، ما فلان محدودیت را برمی داریم یا فلان قانون نظارتی را دور می زنیم یا به فلان جریان های معارض فرهنگی مجال رشد می دهیم هیچ، که حمایت هم می کنیم، آن وقت است که در مواقع احتیاج به عزم و اراده و بسیج ملی، به مشکل برمی خوریم.

به عبارت دیگر وقتی قرار باشد فرهنگ فردمحور و لذت طلب لیبرالی ترویج شود یا در برابر آن تغافل گردد که معطوف به اخلاق حرص و طمع، زیاده خواهی، مانور تجمل، مصرف گرایی، ولنگاری و خوش باشی، خودمحوری و خودخواهی است آنگاه عرصه بر اخلاقیاتی نظیر ایثار و فداکاری، قناعت و صرفه جویی، حسن ظن، دیگردوستی، مجاهدت و سخت کوشی و خلاقیت، اراده و عزم و حرکت و... تنگ خواهد شد.

این است مفهوم اهتمام به امر فرهنگ و مجاهدت فرهنگی به عنوان زیرساخت پیشرفت ملی و عدالت اجتماعی و ساماندهی اقتصادی.

متاسفانه در طول سالیان اخیر برخی سیاست بازی ها باعث شد طیفی از سیاسیون، به جای تاکید بر نقاط قوت اخلاقی، روی نقاط ضعف اخلاق و فرهنگ عمومی تاکید و همین ضعف ها را فربه تر کنند!

۶- ۷۳ میلیون نفری که برای دریافت یارانه ثبت نام کردند، چند طیف متفاوتند.

اگر یک سوم این رقم سزاوار دریافت یارانه اند، دو سوم دیگر کسانی هستند که به خاطر فقدان نقشه راه و ضعف تدبیر دولت، قانع نگردیده و اعتمادشان برای یک کار بزرگ ملی جلب نشد، حال آن که اغلب آنها- با عنایت به سابقه روح جمعی ایرانی- آماده فداکاری های به مراتب بزرگ تر هستند؛ ضمن اینکه بی تردید آسیب دیدگی فرهنگ عمومی (ناشی از سبک زندگی غلط و پرمخاطره برخی جریان های سیاسی) در این عدم مشارکت برای یک پروژه مهم ملی موثر بوده است.

دولت برای جبران می تواند و باید اولا سراغ درآمدهای مالیاتی مشروع از ثروتمندان و بازپس گیری بدهکاری بانکی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی از رانت خواران برود تا اعتماد عمومی رو به تقویت برود.

ثانیا به کاهش هزینه های جاری اهتمام ورزد و ضمنا از برخی ریخت و پاش های اعتمادسوز- که در چند ماه اخیر بعضا رخ داد- ممانعت کند.

ثالثا اقتصاد مقاومتی را جایگزین واقعی خوش گمانی به بیگانه نماید.

رابعا در حامیان ناهمراه خود و نیز سبک زیست سیاسی و مدیریتی تجدید نظر کند و سرانجام، فرهنگ را حیاتی تر از هوای تنفس تلقی کند و در کنار اهتمام به ترویج فرهنگ اسلامی، بدون رودربایستی در برابر شبیخون سازمان یافته و جریان های معارض و مزاحم فرهنگی وارد میدان شود.

این گونه اعتماد عمومی ملت شریف و متدین نیز احیا خواهد شد.
دُرنیوز
فارس -   -  سیاسی - 
1 دقیقه و 6 ثانیه پیش
رییس جمهور گفت: مردم ایران قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده های معزز آنان هستند و می دانند اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی شد.

خبرگزاری فارس: اگر ایثارها شهدا و خانواده‌هایشان نبود کشور و انقلاب حفظ نمی‌شد به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر روز  چهارشنبه با حضور در منزل شهیدان محمدرضا، مجتبی و عباس حسین جانی با پدر، مادر و خانواده این شهیدان والامقام دفاع مقدس دیدار و گفت و گو کرد. روحانی در این دیدار با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران گفت: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی پایان در نزد خدای متعال خواهد داشت. رییس جمهور تصریح کرد: مردم ایران قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده های معزز آنان هستند و می دانند اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی شد. روحانی افزود: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهیدان عزیزمان باشیم. در این دیدار پدر و مادر شهیدان حسین جانی به بیان خاطراتی از سجایای اخلاقی و رشادت های فرزندان شهید خود پرداختند. شهید محمد رضا حسین جانی در سال 62 در منطقه پنجوین عراق ، شهید مجتبی حسین جانی در سال 63 در منطقه فاو و شهید عباس حسین جانی در سال 65 در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه به مقام رفیع شهادت نایل شدند. روحانی همچنین با حضور در منزل ابراهیم محمدی، آزاده و جانباز 45 درصد دفاع مقدس با خانواده وی دیدار کرد. رییس جمهور در این دیدار نیز از روحیه والای آزادگان کشور در دوران سخت اسارت تجلیل کرد و افزود: ایثار جانبازان و آزادگان و صبر آنان در برابر سختی ها مسیر تعالی را در برابر فرزندان امروز کشور گشوده است. روحانی تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران افتخاری برای رییس جمهور و دولت است. ابراهیم محمدی، آزاده و جانباز 45 درصد دفاع مقدس که در سال 59 در عملیات فتح المبین در منطقه فکه به مقام رفیع جانبازای نایل آمده و به مدت 10 سال در اردوگاه های رژیم های بعث عراق در اسارت بوده است با گرامی داشت یاد شهید ابوترابی و تجلیل از روحیه بالای او در دوران اسارت به بیان خاطراتی از آن دوران پرداخت. در این دیدارها حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهور، حسن روحانی را همراهی کردند. انتهای پیام/
دُرنیوز
فرارو -   -  سیاسی - 
1 دقیقه و 44 ثانیه پیش

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 3.2 ریشتر(مقیاس امواج درونی زمین) بامداد امروز شهرستان بم در استان کرمان را لرزاند.

به گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشور، این زمین‌لرزه ساعت 30 دقیقه و 51 ثانیه بامداد امروز به ثبت رسید.

طول جغرافیایی 58.22 و عرض جغرافیایی 29.26 از دیگر مشخصات این زمین‌لرزه است. از خسارات احتمالی این زمین‌لرزه تاکنون گزارشی دریافت نشده است.
نرم افزار دُرنیوز
منبع خبری

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی