7:51:24
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار سایر را در ایمیل خود داشته باشید.
جهان نیوز -  سایر -  عکس -  104 روز و 15 ساعت پیش
جدیدترین تصاویر از پشت صحنه فیلم معراجی‌ها به کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

به گزارش جهان به نقل از فارس، مسعود ده‌نمکی در وبلاگ‌ شخصی‌اش تصاویری از پشت صحنه فیلم معراجی ها جدیدترین اثر خود را منتشر کرد.

اکبر عبدی، محمدرضا شریفی نیا، سید جواد هاشمی، حمید لولایی، رضا رویگری،دانیال عبادی، علی صادقی، سید مهرداد ضیایی، مهران رجبی، نیما شاهرخ شاهی،برزو ارجمند، امیر نوری، کاوه خداشناس، حسین مهری، غلامحسین لطفی، مجید شهریاری، اصغرنقی زاده، اسماعیل سلطانیان، بهاره افشاری، مریم کاویانی، پوراندخت مهیمن، لاله صبوری، سمانه پاکدل ، حدیثه تهرانی نیز از بازیگران این فیلم هستند.در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
خمین – ایرنا – عضو هیات رییسه شورای عالی استانها گفت: تحقق پیام مقام معظم رهبری مبنی بر ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ˈ تکمیل کننده ...

سید ˈمهدی ساداتی ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مقام معظم رهبری در روز های پایانی سال با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، راهبرد کشور برای مقابله با تحریم های اقتصادی دشمنان را ترسیم کردند.

وی ادامه داد: این دو شاخص می تواند مبنای عملی برای تحقق شعار سال باشد و این به معنای این است که نقشه راه تحقق شعار سال 93 از قبل ترسیم شده و تنها یک عزم جدی می تواند زمینه تحقق آن را در کشور فراهم کند.

ساداتی اظهارکرد: شعار امسال را باید برآیندی از شعار های سال های گذشته دانست که دولت یاز دهم و دیگر دستگاه های اجرایی و نهاد های انقلابی برای تحقق آن بایستی تلاش کنند.

وی بیان کرد: بومی سازی پیام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، بهترین راهکار جهت تحقق این رهنمود است که نیازمند همت مسوولان است.

عضو هیات رییسه شورای عالی استانها افزود: برای پیشرفت اقتصادی باید فرهنگ صحیح مصرف و به خصوص استفاده از کالاهای تولید داخلی در جامعه فرهنگ سازی شود.

وی اظهارداشت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید زمینه قوی تر شدن ایران اسلامی در برابر قدرت های جهانی را فراهم کرد.

ساداتی در ادامه فرهنگ را مهمتر از اقتصاد دانست و اظهارداشت: با نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف و حمایت از محصولات تولید داخل می توان به پیشرفت اقتصاد مقاومتی کمک و راه های اجرا شدن این مهم را هموار کرد.

وی تلاش مشترک مسوولان و آحاد مختلف مردم را در راستای تحقق شعار سال ضروری عنوان کرد و افزود: تلاش در راستای تحقق این مهم بر همگان لازم است.ک/3

7276/555

انتهای پیام /*
Contact the editor: newsroom@irna.ir
دُرنیوز
جام نیوز -  سایر -  حوادث - 
10 دقیقه و 48 ثانیه پیش
جلال سربندی ناگفته‌هایی را بعد از سال‌ها بیان کرد.

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از ایسنا، جلال، فرزند مرتضی سربندی، همان کسی که ریحانه جباری از هفت سال قبل به اتهام قتل او در زندان است، ادعا کرد که تحت شرایطی حاضر به بخشش ریحانه است.

او که از تهمت‌هایی که به پدرش زده شده دلخور است، در این گفت‌وگو ناگفته‌هایی را بعد از سال‌ها بیان کرد و گفت که هنوز پشت پرده این پرونده برای او و خانواده‌اش روشن نشده است:

 

* هفت سال از قتل پدرتان می گذرد. در این مدت چه مراحلی طی شد تا پرونده به مرحله اجرای احکام رسید؟

این پرونده بر اساس اقرار صریح خانم ریحانه جباری مبنی بر قتل پدرم دکتر سربندی با بررسی بیش از 13 تن از قضات صورت گرفته است. از بازپرس دادستانی، دادگاه کیفری، دیوان عالی کشور و در نهایت ریاست قوه قضاییه این حکم را تایید کرده اند. حال ما چگونه می توانیم هفت سال بررسی و تحقیق این قضات را با نظر چند تن از خارج نشینان که مشخصات آنها برای همه ما معلوم است زیر سوال ببریم و احساسات یک خانواده را این گونه جریحه دار کنیم.

 

به نظر من اول از همه آن چیزی که باید بررسی شود این است که موضع گیری ای که برخی رسانه ها و سایت های بیگانه انجام می دهند باعث به وجود آمدن این فضا و اتهام زنی ها شده است و حمایت بیش از حد برخی رسانه ها از خانم ریحانه جباری باعث شد این شایبه برای ما که قبلاهم مطرح کرده بودیم بیش از پیش بارز شود که ایشان ممکن است دست نشانده عوامل خارجی باشد. اینکه برخی روزنامه ها و سایت ها هم در این راستا حرکت کردند یا بدون داشتن اطلاعات درست و موثق فقط در پی جلب مخاطب بودند یا هیچ تلاشی برای کند و کاو و بررسی این موضوع از خودشان نشان نداند و فقط از راحت ترین راه یعنی نقل قول از کسی که اتهام زنی کرده بسنده کردند.

 

* عموی شما در جلسه صلح و سازش در دادسرای امور جنایی مدعی شد علاوه بر اصابت ضربه چاقو به پدرتان گلوله نیز شلیک شده است. آیا این موضوع صحت دارد؟

عموی من گفتند که جای گلوله در بدن پدرم بوده اما لخته خونی که در بدن ایشان بود شاید این شایبه را به وجود آورده و این را رد می کنم.

 

* وکلای ریحانه این اقدام او را مصداق دفاع مشروع می دانند. شما در این باره چه نظری دارید؟

اگر فردی دو روز قبل طبق اعتراف صریح خود اقدام به خرید چاقو از خیابان شریعتی نرسیده به میدان قدس کرده است و قبل از وقوع جنایت به دوست پسر خود این پیامک را فرستاده که فردا قرار است بکشمش آیا نشان دهنده سوء نیت قبلی نیست؟ چگونه می توان این اقدامات را به پای یک حادثه گذاشت.

می گویند این پیامک شوخی بوده و می خواسته پدرش را بکشد. چنین آدمی می آید به جامعه نیز ضربه می زند. اقرار صریح این خانم مبنی بر ضربه چاقو بر مقتول بر سجاده نماز با شواهد صحنه کاملاتطابق دارد و سجاده و محل همیشگی نماز پدرم غرق در خون شده بود و این عمل فقط در زمانی که پدرم مشغول نمازخواندن است ممکن بود اتفاق بیفتد چون او صرفا در موقع نماز می توانست این کار را انجام دهد.

 

باز هم طبق اقرار صریح ریحانه کسی به اسم «ش» واردآپارتمان می شود و پدرم در پی دویدن به دنبال آن فرد در راه پله ها از شدت خون ریزی به زمین می افتد و فوت می کند و خانم جباری همچنان از معرفی و نقش «ش» برای پرونده سر باز می زند.

 

* این آقای «ش» که از آن صحبت می کنید چه نقشی در این پرونده دارد؟ فکر نمی کنید این فرد از قبل با پدرتان خصومتی داشته؟

ما آقای «ش» را نمی شناسیم ولی این فرد عاملی بوده که از زرنگی و توانایی خودش برای اغفال یک دختر 19 ساله استفاده کرده و این دختر را اغفال کرده و او مغفول وعده و وعید این آقا شده و دست به این کار زده است. اگر ما قاتل پدرمان را می شناختیم حتما او را به سزای عملش می رساندیم.

 

مشکل این است که ریحانه نمی خواهد واقعیت را بیان کند و هنوز مصر است که دست به این کار زده و می خواهد که این آقا را پشت پرده نگه دارد و معرفی نکند و شاید فکر می کند که این آقا نجاتم می دهد حتی اگر من پای چوبه دار بروم یا اینکه آنچنان آن آقای «ش» حرفه یی برخورد کرده که هیچ اثر و سندی از خودش باقی نگذاشته که ریحانه بتواند او را معرفی و در واقع این موضوع را روشن کند.

 

* درباره شغل پدرتان حرف های زیادی زده می شود اما آنچه معلوم است اینکه مرحوم سربندی جراح زیبایی بودند. می شود بگویید شغل اصلی ایشان چه بود؟

پدر من پزشک عمومی بودند نه پزشک جراحی زیبایی، ایشان هیچ وقت در زمینه جراحی زیبایی تخصصی نداشتند و کاری نکردند و در کار تجارت لوازم پزشکی و کارمند سابق وزارت اطلاعات بوده است.

 

* یکی از ابهامات پرونده که مطرح شده وجود داروی بیهوشی در دو لیوان آبمیوه یی است که در محل حادثه قرار داشته است. شما در این باره چه می دانید؟

یکی از دو لیوان دارای داروی مسهل بوده نه بیهوش کننده و این نشان دهنده حرف هایی که در مورد تجاوز می زنند نیست... آنجا خانه عمه پدرم بود و ایشان شاید به دلیل سن بالایشان قبلادارویی ریخته باشند و بعدا که آبمیوه داخل آن ریخته شده است این را نشان داده است. از یکسری شایبه و اتهاماتی بعضی ها استفاده می کنند که این شان ما را جریحه دار تر می کند.

 

* به نظر می رسد ریحانه خودش هم یک قربانی است. در مقابل چه چیز حاضر به بخشش ریحانه هستید؟

ریحانه ممکن است قربانی باشد اما این دوای درد ما نیست. ما فقط در صورتی که انگیزه واقعی ریحانه مشخص شود و واقعیت را بگوید که همدستش و اتفاق حقیقی ای که افتاده چه بوده حاضر به بخشش هستیم. اگر هم از روی نادانی و سن پایین این قتل را انجام داده باشد و فقط یک احساس بچگانه نسبت به این موضوع داشته باشد قابل پذیرش نیست. چطور می توان کسی چاقوی 50 سانتی بگیرد و بگذارد در کیفش. این شایبه در ذهن من جایی ندارد. خانم جباری به دو علت آقای «ش» را معرفی نمی کند. یا اینکه توسط ایشان اغفال شده است و دسترسی به او ندارد یا اینکه نمی خواهد آن مرد را معرفی کند.

 

* متاسفانه برخی دخترهای جوان برای دفاع از خودشان سلاح سرد حمل می کنند. بدون اینکه آگاهی کاملی از این ماجرا داشته باشند. ممکن است اقدام ریحانه هم به دلیل همین ناآگاهی اش باشد و قصد و نیتی برای کشتن پدر شما نداشته باشد.

ممکن است. شاید کسی هم این کار را کرده باشد. اما من معتقدم همه آدم ها فرق این را می دانند. شما اگر خودت هم بخواهی یک روزی از خودت دفاع کنی می دانی که چه سلاحی حمل کنی. همه آدم ها این را می فهمند که فرق چاقوی 50 سانتی و دیگر چاقوها چیست. آن هم فرو کند 30 سانتش را در بدن پدرم که اگر به هرکسی وارد شود حتی اگر طرف همان لحظه در بیمارستان هم باشد امکان احیای آن نیست و این ضربه به نظر من کاملاحرفه یی بوده است.

 

* حرف های تان نشان می دهد هنوز یقین ندارید که ریحانه قاتل است. چطور دل تان می آید کسی را که مطمئن نیستید قاتل است قصاص کنید؟

ما اقدام می کنیم برای قصاص فردی که با اقرار صریح خودش قاتل پدرم بوده است. اگر واقعیت ها را بگوید عفو می شود و اگر نگوید مورد قصاص قرار می گیرد... تهدید هم اگر شده باشد، تهدیدات تا یک جایی ارزش دارند، ارزش جان آدم را که ندارد.

 

بازپرس پرونده به ایشان امان نامه داده و گفته که ما حاضریم امان نامه بدهیم و تو و خانواده ات را به هر جایی که بخواهی انتقال بدهیم و تو را از این مهلکه نجات دهیم به شرطی که اقرار کند اما ریحانه خودش دارد می گوید من کشتم بنابراین ما هیچ گونه تردیدی در این مورد نداریم و نخواهیم داشت و دیگر ابهامی نمی ماند. ریحانه همکاری کند و واقعیت ها را بگوید ما هم کمکش می کنیم و می بخشیمش... .

 

برای اجرای حکم زمانی در نظر گرفته نشده است. به نظر می رسد همه مدافعان خانم جباری اعم از هنرمندان عزیز و مدافعان صلح و بخشش باید در راستای کشف انگیزه واقعی این قتل قدم بردارند. ما بارها اعلام کرده ایم در صورت راستگویی و اعلام حقیقت حاضر به عفو قاتل هستیم.

 

2013


 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، زنی که با رمالی به بهانه درمان بیماری های صعب العلاج و بچه دار شدن زنان نابارور از زنان جوان کلاهبرداری می کرد توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

 

سرهنگ" عاصمی" رئیس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان، با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه زنی در منزل مسکونی خود با طرح ادعا های پوچ و خرافی مانند درمان بیمار های صعب العلاج، بچه دار شدن زنان نابارور، رفع موانع ازدواج و حل مشکلات خانوادگی و... اقدام به کلاهبرداری می کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از صحت موضوع مشخص شد این زن به بهانه های ذکر شده، ضمن اغفال شهروندان به خصوص زنان و دختران جوان اقدام به رمالی و کلاهبرداری می کرده است که ماموران پلیس امنیت استان با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه از منزل این فرد بازرسی بعمل آوردند.
 
رئیس پلیس امنیت عمومی استان بیان داشت: این زن دستگیر و از وی اقلامی شامل 6 جلد کتاب مربوط به رمالی و دعا نویسی، تعدادی دعا و حروف مربوطه، یک سکه دعا، یک عدد استکان و قلم مخصوص دعا نویسی، تعدادی دعای بسته بندی شده، یک قوطی سمین الطیف مخصوص دعا و دو جلد پاسور کشف کردند.
 
سرهنگ "عاصمی"در ادامه با توصیه به مردم مبنی بر اینکه اخیرا نیز پرونده ای در یکی از شهرستان های استان مبنی بر کلاهبرداری یک زن رمال به بهانه بخت گشایی از تعدادی زنان جوان تشکیل شده، توصیه کرد: مراقب اینگونه افراد باشید و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعا به پلیس گزارش دهید.

 

2013

منبع خبری

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی