4:17:18
چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳کاربر گرامی
برای دسترسی به این قسمت شما باید عضو سایت باشید.
اخبار اقتصادی را در ایمیل خود داشته باشید.
جهان نیوز -   -  اقتصادی -  108 روز و 0 ساعت پیش
یک مقام مسئول در وزارت صنعت از توزیع اولین سبد کالایی دولت از اوایل بهمن ماه و پیش از دهه فجر خبر داد.

به گزارش جهان، یک مقام مسئول در وزارت صنعت در گفت‌و گو با فارس از توزیع اولین سبد کالایی دولت پیش از دهه فجر و از اوایل بهمن ماه سال جاری خبر داد.

این مقام مسئول گفت: روز گذشته جلسه با مدیران فروشگاه ها، اتحادیه ها و تعاونی ها برگزار شده و نحوه توزیع سبد مشخص شده است.

وی افزود: قراردادهایی با فروشگاه های منتخب برای توزیع سبد کالایی منعقد شده است.

پیش از این یک مقام مسئول به فارس گفته بود: فروشگاه های تعاونی مصرف کارکنان دولت(اسکاد)، فروشگاه های تعاونی مصرف روستائیان، فروشگاه‌های تعاونی مصرف فرهنگیان، فروشگاه های زنجیره ای سپه، فروشگاه های زنجیره ای اتکا، فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه و چند فروشگاه و مجموعه دیگر از جمله زیرساخت های توزیع سبد کالایی هستند.

پیش از این روزنامه رسمی جمهوری اسلامی جزئیات این سبد کالا را منتشر کرد که بر اساس آن امسال دو سبد کالا شامل ۱۰ کیلو برنج، ۴ کیلو گوشت مرغ، ۱.۸ کیلو روغن، ۸۰۰ گرم پنیر و ۱.۸ کیلو تخم‌مرغ در دو نوبت به اقشار هدف این مصوبه اعطا می‌شود.

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور موظف است اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این تصویب‌نامه را تا سقف مبلغ پانزده هزار میلیارد (۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از محل ردیف‌های متفرقه تأمین و در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهد.


در یاهو ایمیل کنید.
با GMail ارسال کنید.
در قالب فایل word ذخیره کنید.
این خبر را چاپ (پرینت) کنید.
این خبر را در منبع اصلی مشاهده کنید.
در صفحه فیس بوک خود منتشر کنید.
داغ کنید.
توییت کنید.
در بالاترین منتشر کنید.
در علاقه مندی های خود ذخیره کنید.
در گوگل پلاس منتشر کنید.


دُرنیوز
افکارنبوز -   -  اقتصادی - 
4 دقیقه و 50 ثانیه پیش
وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به سران سه قوه تصریح کرد: مهمترین ایراد قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سوم دی ماه ۹۲ تعارض با ...

به گزارش افکارنیوز ، عباس آخوندی در این نامه که به معاون اول رئیس جمهور، معاون حقوقی ریاست جمهور، معاون امور مجلس رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر دادگستری ارسال شده، تصریح کرده است: از دیگر تعارض های قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعارض و ناسازگاری بخشی از مواد این قانون با برخی از معاهدات بین المللی از جمله کنوانسیون شیکاگو، حاکم بودن رویکرد امنیتی، کیفری و قضایی به رویکرد پیشگیرانه، مشکلات اجرایی خاص ناظر بر تداخل و تعدد متولیان اجرایی و تشدید نامناسب مجازات و عدول از اصل شخصی بودن مجازات ها است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که با هدف رشد پویا و بهبود شاخص های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله با رویکرد جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون زا، پیشرو و برون گرا ابلاغ شده است، به لحاظ منطبق نبودن با شرایط اقتصادی روز دارای ایراداتی است.

وی تاکید کرد: همچنین قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۳/۱۰/۹۲ با کنوانسیون ها و سازمان های بین المللی از جمله ماده ۳۵ کنوانسیون شیکاگو مغایرت دارد.

این عضو کمیته ماده ۷۶ قانون برنامه پنجم توسعه بیان کرد: قانون یادشده، در حوزه های مختلف اقتصادی موانع و چالش هایی را موجب شده که علاوه بر آثار منفی و غیرعملی مترتب بر آن در دستگاه های اجرایی، توقف، کندی و بی میلی و انتقادات شدیدی را نیز ازسوی فعالین اقتصادی درپی داشته است، این امر در بخش حمل ونقل که وظیفه اصلی جابجایی کالا و مسافر و نیز ترانزیت را که در سیاست ها بر آن تأکید شده، در پهنه گسترده داخلی و خارجی برعهده دارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آخوندی در نامه خود تاکید کرده است: مشکلات اجرایی ناشی از قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سوم دی ماه سال ۹۲ قابلیت اجرای بند الف ماده دو قانون در مواردی که کالا به دلیل سرقت، آتش سوزی و موارد قهری قابل برگشت نیست؛ می باشد.

وی ادامه داد: براساس قانون جدید ایجاد تکلیف برای وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تجهیز وسایل حمل ونقل جاده ای و شناورها به سامانه فنی ردیاب و کنترل مصرف سوخت برمبنای مسافت طی شده، درحالی که قانون مذکور ۱۵ روز پس از انتشار لازم الاجراست، ولی پیش زمینه استفاده از وسائل مذکور از حیث مشخصات فنی، روش کار و کنترل، هزینه و مدت نصب و استانداردهای مربوطه معلوم نشده است.
دُرنیوز
موج -  اقتصادی -  بازار - 
4 دقیقه و 53 ثانیه پیش
کارکنان بانک تجارت با اهداء بخشی از حقوق و معادل مرخصی خود به ستاد بازسازی عتبات عالیات در طرح توسعه حرم مطهر حضرت علی(ع) مشارکت کردند.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ (۱۵:۵۵ب.ظ)

مشارکت کارکنان بانک تجارت در توسعه حرم مطهر حضرت علی(ع)

کارکنان بانک تجارت با اهداء بخشی از حقوق و معادل مرخصی خود به ستاد بازسازی عتبات عالیات در طرح توسعه حرم مطهر حضرت علی(ع) مشارکت کردند.
به گزارش خبرگزاری موج، کارکنان این بانک با اختصاص یک الی سه روز از حقوق و یا معادل ریالی مرخصی خود در ساخت صحن حضرت فاطمه‌الزهرا(س) در حرم مطهر حضرت علی (ع)" مشارکت نمودند.
گفتنی است کارکنان بانک تجارت پیش از این در ساخت در حرم مطهر امام حسین(ع) (ورودی باب الشهدا) نیز مشارکت داشته‌اند.
دُرنیوز
مخزن ذخیره سازی شوریجه به عنوان دومین مخزن ذخیره سازی گاز ایران آماده بهره برداری است و با هماهنگی های دو بخش بالادستی و پایین دستی صنعت نفت، برنامه ...

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ (۱۶:۶ب.ظ)

دومین مخزن ذخیره سازی گاز کشور آماده بهره برداری شد

مخزن ذخیره سازی شوریجه به عنوان دومین مخزن ذخیره سازی گاز ایران آماده بهره برداری است و با هماهنگی های دو بخش بالادستی و پایین دستی صنعت نفت، برنامه ریزی برای تزریق گاز به این مخزن در حال انجام است.
به گزارش خبرگزاری موج، رکن الدین جوادی مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و حمیدرضا عراقی، مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران به همراه مدیران و کارشناسان شرکت ملی گاز و شرکت نفت نفت ایران از تاسیسات تزریق و پالایشگاهی پروژه شوریجه بازدید کردند.
این بازدید با هدف انجام هماهنگی های لازم میان بخش های پایین دستی و بالادستی صنعت نفت برای آغاز تزریق گاز به مخزن ذخیره سازی شوریجه انجام شد.
هم اکنون طرح ذخیره سازی گاز شوریجه با پیشرفت بیش از 98 درصدی در انتظار هماهنگی های نهایی میان شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی نفت ایران است.
با راه اندازی طرح ذخیره سازی گاز در میدان شوریجه در فاز نخست 10 میلیون مترمکعب و در فاز دوم 20میلیون مترمکعب در اوج مصرف و در طول فصل زمستان برداشت گاز انجام می گیرد.
همچنین با راه اندازی این طرح می توان در آینده شاهد پایداری بیشتر گازرسانی در بخش های شرق و شمال شرق ایران باشیم.
ظرفیت ذخیره سازی گاز در این مخزن چهار میلیارد و ٦٠٠ میلیون مترمکعب است که در فاز نخست آن امکان ذخیره سازی دو میلیارد و ٤٠٠ میلیون مترمکعب گاز فراهم خواهد شد.
واحد تزریق گاز این مجتمع شامل سه ردیف توربوکمپرسور به صورت موازی که هر ردیف متشکل از یک دستگاه توربین به توان 25 مگاوات، کمپرسورهای فشار ضعیف و فشار قوی به ظرفیت 3.6 میلیون استاندارد مترمکعب گاز در روز جهت افزایش فشار گاز دریافتی از خروجی پالایشگاه شهید هاشمی نژاد از 60 به 140 بار و تزریق در مخزن شوریجه B به منظور ذخیره سازی گاز در مخزن را دارد.
مخزن ذخیره سازی سراجه قم به عنوان اولین مخزن ذخیره سازی خاورمیانه سال ٩١ به بهره برداری رسید.
منبع خبری

Please Wait...

نام و نام خانوادگی
نام:   
نام خانوادگی:   

رمز عبور
رمز عبور قبلی:
رمز عبور جدید:
تکرار رمز عبور جدید:  


تازه ترین خبرها
مهم ترین ترین خبرها
اخبار کلمه های کلیدی